Хектор Белерин за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

0
7002
Хектор Белерин за детска приказна

ЛБ ја претставува Целосна приказна за фудбалска ѕвезда најпозната по прекарот; "Малиот волшебник". Нашата Хектор Белерин детска приказна плус биографија Факт ви нуди целосна сметка за значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, животот на врската, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите брзи способности, но малкумина ја сметаат Биографијата на Хектор Белерин, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Хектор Белерин детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Раниот живот

Хектор Белерин Моруно е роден на 19th ден на март 1995 во Барселона, Шпанија. Тој е потврден Риби по раѓање. Хектор е роден на г-дин и г-ѓа Матри Моруно, и Шпанците и граѓанинот на Каталонија.

Хектор Белерин за детска приказнаХектор ги започна своите фудбалски денови во Барселонскиот младински систем од рана возраст на 6. Тој ги поминал 8 годините за учење на фудбалската филозофија во Барселона во нападот, а не на десната крило.

Дури и додека како дете, Хектор го покажа своето молско темпо и го напаѓа стилот на игра за време на неговото време во Барселона. Во неколку наврати, тој беше изгласан "Човек на турнирот" во турнири. Неговата популарност се зголеми на 2008 Интернационално првенство на Каниља во Мадрид, каде што му беше доделен наградата од турнирот што ја доби Зинедин Зидан.

Секој навивач на ФК Барселона го сакаше Белерин. Тие добија радост кога го гледаа како го користи своето темпо во преземањето на бранителите на опозицијата, како и брзо да се пресели во дефанзивна позиција. Нивната радост беше фатена од човекот, Арсен Венгер.

Исто како и Цеск Фабрегас, Белерин на нежна возраст од 16 беше отфрлен од Арсен Венгер во северен Лондон. Остатокот, како што велат, е сега историја.

Хектор Белерин детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Животен однос

Животот на Хектор Белерин на и надвор од теренот е интересен пресврт од неговото доаѓање во Англија. Тој е во долгорочна врска со прекрасниот модел Шри Пател.

Хектор и Шри Пател
Хектор и Шри Пател

Темнокосата убавина живее во Лондон и има индиски корени. Таа е моделирана за љубителите на Калвин Клајн и спортски бренд Ellesse и има повеќе од 20k следбеници на нејзината Instagram сметка која се нарекува "iamshree".

Шри беше единствената личност што му помогна на Хотк да се бори со осаменоста кога пристигна во Лондон како дете на возраст од 16. Како да започне врска само по еден месец од неговото доаѓање, Хектор никогаш не се чувствува целосно изгубен и сам во овој град Лондон.

Двете lovebirds сакаат да ги споделат слики од себе сите сакаше. Сликата подолу беше споделена можно по сексот.

Хектор и Шри, сите сакани
Хектор и Шри, сите сакани.

Трошењето на квалитетно време на море е, навистина, една заедничка сличност која ја делат обожавателите. Фановите нема да бидат изненадени доколку го објават својот брак во скоро време.

Хектор и девојка, трошат квалитетно време на крајбрежјето
Хектор и девојка, трошат квалитетно време на крајбрежјето

Хектор Белерин детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Кој љубовник

Како момче од 16 годишно се пресели во странство, Белерин го најде животот во Англија предизвик во најдобро време. Потребна е помош за да се справи со јазичната бариера и тежок режим на обука на Арсеналската академија.

Неговиот живот беше многу бурлив и нема многу работи што можат да ги направат во неговото време за да ги одвлечат вниманието од неговата слава. Со оглед на тоа што поминува времето со својата девојка, Хектор го поминува речиси целото свое време за да игра Call of Duty на PlayStation 4.

Хектор - фантастичен CoD вентилатор
Хектор - фантастичен CoD вентилатор

Идеално, кога тој не го кине десниот фланец на Емирати, тој агресивно ги прислушува копчињата на неговата конзола за PlayStation. Подолу е неговото интервју на Call of Duty Event.

Тоа беа неговите соиграчи на U18s кои првично го запознаа со Call of Duty, а пет години по линијата на која тој беше заробена на популарната видео игра со стрелец од прва личност. Белерин тврди дека во првите две години откако почнал да ја игра играта, тој ќе го игра целиот ден после тренинг.

Во едно интервју со Сонцето, Белерин рече следново. "Тоа е порака за стрес за мене. Јас не добивам толку многу време да играм, па кога сум со моите другари, јас обично играм само CoD. "

Освен што игра со Cod и трошејќи време со својата девојка, Хектор сака да гледа телевизиски серии со неговото куче кое обично му дава внимание на сите филмови.

Хектор и неговото куче кое покажува вознемирено внимание кон филмот
Хектор и неговото куче, кое покажува вознемирено внимание кон филмот

Хектор Белерин детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Тој е побрз од Тео Волкот

Уште откако тој стигна во клубот назад во 2006, Тео Волкот е најбрз играч во Северна Лондон. На почетокот на сезоната 2014-15, тој се скрши Тео Волкот40-метарски Арсенал спринт рекорд од 1 / 100th на секунда.

Тео Волкотрекорд на 40 метри беше 4.78 секунди, но Шпанецот го надмина тоа со 4.77 време назад во 2015. Сепак, извештаите сега укажуваат на тоа дека Белерин го бричи тоа време до неверојатниот 4.42.

Всушност, дефанзивецот на Арсенал е толку брз што дури може да се надмине "Triple-Triple" златен медал Усаин Болт, кој се тркалаше во 4.64 секунди за да ги покрие првите 40-метри кога го постави светскиот рекорд за спринтот 100.

Со фактот што Интернетот го забележал, и Белерин и Болт дури и се забавуваа преку предизвик меѓу себе Twitter. Без сомнение, Хектор се смета за еден од најбрзите фудбалери во светот.

Хектор Белерин детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Се смета за погрешно

Во текот на зимата на 2013, Арсен Венгер го испрати високоплатениот 18-годишен заем на шампионатот од Ватфорд. Во тоа време Шпанецот направил само настапи на 8 и многу обожаватели на Арсенал не можеа да ја разберат причината зошто. Како што беше јасно дека младоста нема да ги добие потребните минути, Венгер се сеќава на него по само два месеци.

Хектор некогаш бил погрешно оценет од Ватфорд
Хектор некогаш бил погрешно оценет од Ватфорд

Неколку години подоцна, капетанот на Ватфорд, Троја Дени, ни даде увид во тоа зошто дипломистот Ла Масија играше толку малку игри на Викариџ Роуд. Тој откри дека менаџерот во тоа време, Џузепе Саннино, го пронашол Шпанецот да биде премногу лесен во решавањето и не е одбранбено погоден да игра за негова страна.

Хектор Белерин детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Конверзија

Неговиот експлозивен темпо и нереална контрола на топката може да го отфрли. Но, пред неговото време во Лондон, Хектор Белерин беше крило во Барселона. Тоа беше само кога тој дојде во Северна Лондон, кој се трансформира во целосна назад.

Тоа беше Венгер самиот кој го направи последниот повик дали да го претвори во десна страна или не. Французинот лично назначи помошник тренер Стив Болд да има еден на една сесија со младо момче за да помогне да се олесни преминот во одбрана. Би можел да го научи како да се одбрани од нула.

Денес, Белерин сега е висок како еден од најдобрите млади бранители во не само Премиер лигата, туку и светски фудбал.

Хектор Белерин детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Додипломски

Во 2016, Хектор се запиша во он-лајн курс на Универзитетот во Пенсилванија, школа за бршлен во Филаделфија.

Белерин води дипломска работа во областа на маркетингот и ги следи предавањата преку интернет и ги завршува испитите на веб-страницата на училиштето.

Момчето неодамна призна дека го наоѓал курсот за незгода неверојатно тежок, но тоа е оној аспект на курсот што најмногу го уживал.

Хектор Белерин детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Факти за тетовирање

Хектор Белерин е познат по своите брзи трчања по линијата, но исто така доби озлогласност за неговата уметност.

Шпанскиот играч на брзини има полн ракав што слегува по десната рака, која вклучува слика на Дева Марија која се протега на должината на неговата подлактица.

Хектор еднаш рекол: "Имав своја прва, бројаницата, мојата баба секогаш користеше да ги купи за мене, но очигледно не можев да си играм со нив затоа што не можеш да носиш накит. "Па решив да го направам тетовиран. Мислам дека бев околу 15 или 16 кога го сторив тоа, и тоа беше мојот прв.

Хектор, исто така, има тетоважа со знак на гулаб и семејство. Гигант "Фамилија" го претставува својот братучед, баба, сестра, мајка ми, татко и дедо, а остатокот од кланот Белерин. За Хектор, сè е за моето семејство.

Хектор Белерин детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Семеен живот

Хектор Белерин Моруно потекнува од каталонски средношколски семејно потекло. Неговите родители, едноставно познати како Мати Моруно, се Каталонци. Тие го посветија својот син на ФК Барселона на нежна возраст од 6. Фудбалските инвестиции оттогаш се исплатиле.

Белерин еднаш купил нов дом во Лондон, каде што се очекува неговите родители да живеат. Тие живееле во Лондон блиску до Хектор. Неодамна, купил уште една куќа во Барселона. Ова се случи во услови на шпекулации за излез од Арсенал.

Хектор Белерин детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Зодиак црти

Хектор Белерин е потврден Риби и ги има следните атрибути на неговата личност;

Сила на Хектор Белерин: Сочувствителен, уметнички, интуитивен, нежен, мудар, музички. Слабост на Хектор Белерин: Страшен, премногу доверлив, тажен, желба да ја избегне реалноста, може да биде жртва или маченик. Што му се допаѓа на Хектор Белерин: Да се ​​биде сам, спиење, музика, романса, визуелни медиуми, пливање и духовни теми. Што не му се допаѓа на Хектор Белерин: Знам-сè-сè, критикувано, минатото се враќа да прогонува и суровост од секаков вид.

Омилено див животно на Хектор Белерин: Тој рече дека неговото омилено животно е тигар, бидејќи му се допаѓа "Глад". Со импликација, ова значи дека Шпанецот има неопходен апетит за успех.

Проверка на факти

Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството на Хектор Белерин, плус неразбирливи факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде