Хамза Чудхури за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Хамза Чудхури за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец, кој е најпознат со името „Чудури“. Нашата приказна за детството Хамза Чудури плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосен приказ на значајни настани од неговото детство од денес до денес. Анализата вклучува неговиот ран живот, семејно потекло, животна приказна пред слава, приказна за слава, врска и личен живот итн.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Каспер Шмајхел плус Недолгарни факти за биографија

Да, секој знае дека е динамичен дефанзивен играч од средниот ред, оној чиј врвен афро прави Оној на Маруан Фелаини напор изгледа аматерски. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Хамза Чудури, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Хамза Чудури Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти- Раниот живот

Хамза Деван Чудури е роден на 1-ви ден во октомври 1997 година од неговата мајка, Рафија Деван Чаудури во Лофборо, град во Леистершир Велика Британија. Подолу е фотографијата на Хамза со неговата мајка Рафија и очувот Деван Муршид Чоудури, кои според изворот се роднини благодарение на културата во Бангладеш.

ПРОЧИТАЈ
Демарај сива детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Родители на Хамза Чудури - Чекор тато (Деван Муршид) и мајка (Рафија). Кредит на SportsOnly
Родители на Хамза Чудури - Чекор тато (Деван Муршид) и мајка (Рафија). Кредит на SportsOnly.

Што се однесува до неговото потекло, Хамза има мешано потекло од Карибите и Бангладеши. Според SportsOnly, неговата мајка потекнува од Хабиџанџ во Бангладеш, додека неговиот вистински татко е од карипската земја Гренади.

Семејно позадина:

Хамза имал и азиско и карипско воспитување благодарение на неговите родители од кои потекнува од потекло од средна класа. Според еден од неговите братучеди кој некогаш тврдел анонимност, мајката на Хамза најпрво се врзала со нејзиниот сопруг од Карибите (таткото на Чудури) пред подоцна да се омажи за Деван Муршид Чоудури по разводот. Хамза остана со неговата мајка, Рафија, неговите маќери и сестра во Велика Британија.

ПРОЧИТАЈ
Андреј Крамариќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

„Иако сум воспитан во азиско семејство, но во мене има крв од Карибите, бидејќи татко ми е од Гренада. Имаме огромно семејство “. Рече Хамза Чудхури.

Хамза Чудури Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти- Рано кариерен живот

На почетокот, сите сакаа Хамза да стане професионален фудбалер. Неговата страст за фудбалот го виде како да се запише на списокот на локален младински тим Лестер ФК, кој му дал на сцената да положи добра основа за кариера.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Харви Барнс Плус Недолгарни факти за биографија

Додека Хамза Чудури продолжуваше да созрева, тој се виде како добро се решава во животот со Академијата. Првите неколку години од неговата кариера го видоа како некој професионален справи што не знае ништо друго освен да ги фрли своите остри нозе на неговите противници. Ова се гледа на видеото подолу.

ПРОЧИТАЈ
Ријад Mahrez приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти

Да не заборавам, тој беше и вешт играч за време на раните години на кариерата. Еве дел од видео доказите за ова.

Хамза Чудури Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти- Патот до славата

Хамза Чудури во текот на своите тинејџерски години ја совлада својата фудбалска трговија што е „чин на справување". Неговата извонредна техника за справување го направи најдоброто во сите возрасни групи во Лестер. Мастеринг на фундаменталната техника за справување со Хамза напредува и се надгледува од голем број врвни англиски клубови.

ПРОЧИТАЈ
Денис Прит Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Справувањето е изгубена уметност во фудбалската академија во Лестер, но Хамза ја донесе и ја одржува старата традиција со Лестер Академијата. Исто како Phill Jones, тој беше еден вид фудбалер кој ќе го фрли целиот дел од телата да се справи. Погледнете видео.

ПРОЧИТАЈ
Вилфред Ндиди за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Хамза Чудури наскоро се промовираше во сениорскиот академски тим на клубот Лестер на 16-годишна возраст. Подоцна, тој стана добро почитуван капитен кој ги водеше своите следбеници до победата на турнирите.

Хамза Чудури не можеше да си дозволи да го напушти ФК Лестер, кој беше на врвот на ловот на трофеи во Премиер лигата 2015-2016. За жал, тој не беше во можност да се натпреварува со formвезди во форма (Kante Drinkwater) кои беа редовни трофеи во средниот ред во Премиер лигата. Хамза реши да му се приклучи на Бартон Албион на позајмица. Додека беше во Бартон, тој продолжи да работи со трговија.

ПРОЧИТАЈ
Бен Чилвел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали знаеше?… Успешната магија на позајмицата на Хамза Чудури придонесе Бартон Албион да ја освои промоцијата во Чемпионшип.

Хамза Чудури Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти- Стани за слава

На 28-ми ден од ноември 2017 година, Хамза по враќањето го имаше своето деби во Премиер лигата, рекорд што го натера да стане првиот играч со потекло од Бангладеш што играл во Премиер лигата.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Брендан Роџерс Плус Недолгарни факти за биографија

Од декември 2018 година, Хамза Чудури започна да игра важна улога со неколку брилијантни настапи кои ја сменија судбината на фудбалот на Лестер Сити. Овој подвиг на слава го виде како го води својот тим во прекин на серијата без пораз на Манчестер Сити 2018/2019 и исто така го победи Челси. Матурантот од академијата на Лестер го искористи својот учинок во овие победи за да се етаблира како регулатор на првиот тим. Тоа беше навистина, непречена транзиција. Останатото, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Келечи Ихеаначо детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Хамза Чудури Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти- Животен однос

Зад успешниот фудбалер од наследството на Бангладеш, постои гламурозно мавтање во лицето на Оливија, која е прикажана подолу со loveубовта на нејзиниот живот.

Фонтана Хамза Чудури и Оливија (кредит на Инстаграм).
Фонтана Хамза Чудури и Оливија (кредит на Инстаграм).

Според ManchesterEveningNews и двајцата љубовници се на иста возраст и сакаат да ги слават своите родендени заедно. Оливија е дизајнер на ентериер кој има многу клиенти во Лестер.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Брендан Роџерс Плус Недолгарни факти за биографија

И Оливиа, Хамза и нивната мила ќерка живеат со низок живот во Ајлестон, предградие на Лестер, 13 милји далеку од Кингс Сити стадионот. Тоа е дом со прекрасна магаре.

Позите на Хамза Чудури со aughtерка и Магаре (кредит на Инстаграм).
Позите на Хамза Чудури со aughtерка и Магаре (кредит на Инстаграм).

Хамза Чудури Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти- Личен живот

Запознавањето со личниот живот на Хамза Чудури ќе ви помогне да добиете целосна слика за него. Ако има нешто што Хамза Чудури го сака исто како фудбалот, тоа е јавање на камила, активност што ужива да ја прави кога ја посетува родната татковина Бангладеш.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Харви Барнс Плус Недолгарни факти за биографија
Хамза Чудури позира со камила.
Хамза Чудури позира со камила.

Фудбалерите, исто како и ние, ги сакаме своите миленици и Choudhury не е исклучок. Изреката дека не останува лојалност во модерната игра сигурно не ги зема предвид односите споделени помеѓу Чудури и неговото куче.

ПРОЧИТАЈ
Келечи Ихеаначо детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Хамза Чудури позира со своето куче.
Хамза Чудури позира со своето куче.

Хамза Чудури Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти- Семеен живот

Судејќи според фотографијата на малиот Choudhury и неговиот дедо, лесно ќе ја погодиш неговата семејна позадина.

Идеално, Чудури порасна во еднократно семејство од позадина од средна класа. Ова беше пред фудбалските пари да го подигнат неговото домаќинство. Денес, членовите на неговото семејство од Бангладеш и, главно, британско-бангладешкото население се чувствуваат благословени што го имаат Чудури во нивните животи. Речиси е сигурно дека Хамза, како што се гледа, е пионер за играчи од азиско потекло.

Најмалку два месеца во една година, Хамза го созема времето да ја посети Бангладеш, бидејќи неговата мајка моментно престојува во нивниот дом Хабигањ.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Каспер Шмајхел плус Недолгарни факти за биографија

Тој сака да се идентификува со својата азиска позадина. Говорејќи за тоа, тој еднаш рече:

 "Навистина не чувствувам никаков притисок да бидам професионалец од позадината на азиските семејства. Моето семејство беше голема помош со мојата доверба. Тие само ми велат дека уживам во мојот фудбал. Ако се свртев утре и реков дека повеќе не сакам да играм фудбал, секогаш ќе ме поддржуваат.

Хамза Чудури Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти- LifeStyle

Хамза Чудури не е тип на фудбалер кој живее раскошен начин на живот, што лесно се забележува од неколкумина привлечни автомобили. Лудата количина фудбалски пари што му беа туширани му донесе избор да купи Мерцедес-Бенц со кој се држи.

ПРОЧИТАЈ
Демарај сива детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Иако, Хамза не започна начин на живот што може да се види само во холивудските филмови. Како што беше прикажано претходно, тој заедно со семејството живеат во неговиот дом за потекло во предградијата на Лестер.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Хамза Чудхури плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Андреј Крамариќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Патрик М Масика
пред 2 месеци

Приказната е многу информативна. Јас сум забава на Лестер и играчот. Сепак, тој не само што треба да се идентификува како Азиец. Тој е дете на два света. Тој е и Африканец. Исто така, треба да посети големи африкански градови како Најроби.