Хаким Зиех за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Последно ажурирано на

Нашите факти за биографија на Хаким Зијех даваат целосна покриеност на неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејниот живот, девојка / сопруга, личен живот и начин на живот. Тоа е целосна анализа на неговата животна приказна, почнувајќи од неговите младешки денови, па се до тоа кога тој стана познат.

Lifeивотна приказна на Хаким Зијех. 📷: Инстаграм.

Да, fansубителите на фудбалот знаат за неговата способност да носи одлични парчиња парчиња и добро дриблинг. Сепак, многумина не ја чуле или прочитале Биографијата на Хаким Зиех. Без понатамошно адо, да започнеме.

Приказна за детството на Хаким Зијех:

Да се ​​започне со, Хаким Ziyech е роден на 19-ти ден март 1993 година во Дронтен во Холандија. Тој беше најмладиот од 9 деца родени на неговата мароканска мајка и на неговиот татко од Холандија.

Младиот Зијех израснал во родниот град во Дротен заедно со неговиот постар брат, Фаузи Зијех, сестра со прекар Yaем Ја и 6 други сестри, за кои не се знае многу од мај 2020 година.

Хаким Зиех порасна во Дронтен во Холандија. 📷: MapIt & Instagram.

Хаким Зијех Расте години:

Растејќи во Дронтен, младиот Зиех беше само петгодишно дете кога почна да игра уличен фудбал заедно со своите постари браќа кои беа одлични улични фудбалери во тоа време.

Хаким Зиех Семејно потекло:

Theубовта на братот кон фудбалот можеби не е поврзана со фактот дека тие биле од сиромашно семејство. Како такво, играњето фудбал и одењето на училиште беа активности што зборуваа за светла иднина за нив. Родителите на Зиех немале проблеми со тоа што го играл спортот, додека неговите сестри се грижеле за него.

Запознајте еден од родителите на Хаким Зиех. 📷: Инстаграм.

Hakивотна приказна на Хаким Зијх - раните години со фудбалот:

До моментот кога Зиех беше на возраст од 10 години, тој го загуби татко си во сериозна болест (мултиплекс склероза). Смртта на таткото на неговиот млад човек беше многу шокантен настан што го отежна животот и за него и за неговото семејство.

Кога на крајот Зијех го совлада шокот, тој започна кариера во кариерата во фудбалот тренирајќи со СЦ Херенвен. Благодарение на обуката, тогашните 14 години беа во можност да им биде од мала помош на финансиите на неговото семејство.

Фудбалскиот блудник започна да тренира со СЦ Херенвен од 14-годишна возраст. 📷: Инстаграм.

Биографија на Хаким Зијх - ран живот во кариерата:

Кариерата на младиот човек во СЦ Херенвен направи лош пресврт кога стана нередовен на тренинзите и - во одреден момент на време - беше непочитуван кон неговите соиграчи и тренери. Развојот би можел да стави крај на неговите фудбалски аспирации, ако Азиз Дуфикар не се изјасни за него.

Вреди да се напомене дека Дуфикар е првиот про-марокански играч во историјата на Ередивизие. Неговата врска со Зиех се враќа назад уште пред младиот да започне со тренинзи со СЦ Херенвен. Всушност, тој беше татко фигура на Зиех и еднаш го менуваше како да игра фудбал во затворен простор. Легендата носи посебно признание секогаш кога писателите изработуваат нацрти од биографијата на Хаким Зијех.

Дуфикар (втор од лево) го менуваше (стоејќи на второ од десно) во сите својства, вклучително и затворен фудбал. : Volkskrant.

Биографија на Хаким Зијех - Приказна за патот до славните:

Благодарение на интервенцијата на Дуфикар и добриот совет, Зиех доби уште една шанса со СЦ Херенвен и го искористи најдоброто од тоа. Неговиот подем низ редовите на клубот беше метеорски, кулминирајќи во дебито на Ередивизие за време на поразот од 2-0 против НЕЦ Нијмеген во август 2012 година.

Следејќи го дебитацијата на Ередивизие на Зијех, немаше крај на поглед што може да постигне во професионалниот фудбал. Статистиките кои зборуваа за ветувачка иднина за него, го привлекоа вниманието на ФК Твенте кој бргу го потпише играчот од средниот ред во 2014 година.

Ретка фотографија на ФК Твенте што го потврдува неговото доаѓање во 2014 година. 📷: Твитер.

Биографија на Хаким Зијех - Приказна за подемот на славните:

Последователните трансфери видоа дека Зиех стана играч на Ајакс во 2016 година, откако имаше интересна 2-годишна кариера во Фк Твенте. Не помина многу време пред тоа Ziyech да ги освои срцата на навивачите во Ајакс за неговите stвездени настапи во холандскиот фудбал, Лига Европа и Лигата на шампиони.

Брзо напред до моментот на пишување на овој нацрт за биографијата на Хаким Зијех, неговите услуги ги обезбеди ФК Челси каде се надева дека ќе биде еден од креативни играчи од средниот ред во Премиер лигата како Жоао Мутињо, Кристијан Ериксен, Бернардо Силва меѓу другите.

Кој е девојка на Хаким Зијех?

Уште од кога Хаким Зихек се искачи на славата, направени се напори да се утврди дали некоја девојка имала улога во неговата врвна форма и релевантност во професионалниот фудбал. Потрагата не доведе до никаков профитабилен исход од мај 2020 година, се должи на фактот дека Зиех го чувал личниот и приватниот живот доверливи.

Додека мислењата се разликуваат во врска со можноста дека Зиех може тајно да се дружи со ваго или девојка, една работа останува постојана; тој сеуште го шета патеката со која било жена и нема син (а) или ќерка (и) надвор од брак.

Хаким Зијех е веројатно сингл како во времето на пишувањето. 📷: bивотигер и Инстаграм.

Семејниот живот на Хаким Зијех:

Семејството зазема важна фаза во животната приказна на Хаким Зиех. Всушност, не постои начин да можеме точно да ја подготвиме биографијата на играчот од средниот ред, без да зборуваме за неговото семејство. Ние ви донесуваме факти за семејниот живот на Хаким Зиех, кој започнува со неговите родители.

За таткото на Хаким Зијех:

Хаким Зијех е роден во холандски татко, со кого бил многу близу, заради тоа што е најмалото дете. Оттука, кога починал во 2003 година, Зиех бил емотивно нарушен. Зијх зборува добро за неговиот татко во добро светло секогаш кога ќе се појави можноста. Ова е индикација дека дел од играчот го промашува неговиот татко.

За мајката на Хаким Зијех:

Мајката на Зиех е мароканска државјанка. Таа даде се од себе за да го воспита Зиех и неговите 8 сестри по смртта на нејзиниот сопруг. Нејзините напори и поддршка се секогаш свежи во срцето на Зиех кој никогаш не заборава да ја фали во посебни прилики.

Хаким Зијех со својата мајка што ја сака. 📷: Инстаграм.

За сестрите на Хаким Зијех:

Хаким има постар брат кој оди по името - Фаузи Зијех. Тој е едно од браќа и сестри кои одиграа важна улога во детската приказна на Зиех. Тогаш Фаузи го натера да ја игра улогата на голем брат со тоа што го однесе Зиех на фудбалски тренинг и го сместуваше во грижата за семејството домаќин за време на неговото подготвување во кариерата во СЦ Херенвен. Друго познато браќа и сестри на Хаким е неговата постара сестра Jamем Ја. Знаеме само дека „Jamејм Ја“ е нејзин прекар затоа што Зиех не објавил за ништо друго.

Запознајте ја постарата сестра на Хаким Зијех. 📷: WTFoot.

За роднините на Хаким Зијех:

Далеку од потесното семејство Хаким Зијех, не се знае многу за неговото потекло, особено што се однесува на неговите баби и дедовци. Слично на тоа, не се знае многу за неговите чичковци и тетки, развој што се однесува на неговите братучеди и внуци. Сепак, тој има прекрасна внука позната како Аниса.

Запознајте ја прекрасната внука на Хаким Зиех, Аниса. 📷: Инстаграм

Личен живот на Хаким Зијех:

Што го прави фудбалерот крлеж ?. Седнете се додека ви носиме дела од неговата личност за да ви помогнеме да добиете целосна слика за него. Да започне со тоа, личноста на Зиех е мешавина на риби-хороскопски особини. Тој е чувствителен, емоционално управуван и креативен. Покрај тоа, Зиех е смешен и понекогаш тап со забелешки.

Тој има само неколку интереси и хоби кои вклучуваат трошење квалитетно време со своите пријатели и родители, игра базен и спиење секогаш кога ќе почувствува потреба да се ослободи од тензиите.

Играњето базен е едно од неговите хоби. 📷: Инстаграм.

Lивотен стил на Хаким Зијех:

Дали знаете дека Зиех има нето вредност од над 7 милиони американски долари и од дома носи значителна плата во форма на плата и плати за играње фудбал во топ-лет? Ивее луксузен начин на живот, што го олеснува следењето на неговите модели на трошење.

Иако не се знае многу за вредноста на куќата на Зиех во Дронтен, Холандија, знаеме дека Мерцедес Бенз и Ламборџини Урус се дел од егзотичните возења во неговата колекција на автомобили.

Честопати е забележан како јава својата Мерцедес Бенз. 📷: Инстаграм.

Факти на Хаким Зијех:

Да ја завршиме нашата приказна и биографија за нашата детска Хаким Зијех, еве помалку познати факти за него.

Факт # 1 - Амбасадорство:

Дали знаете дека Зиех е амбасадор за проектот Дронтенс СОЕП! (Самен оп експедитие се запозна со Поен). Проектот помага да се поправат животите на проблематичните млади преку обезбедување на нив потребна помош.

Тој е амбасадор на проектот „Сопт“. 📷: EPИВ.

Факт # 2 - Религија:

Родителите на Хаким Зиех го воспитале на исламски начин. Тој е постојан следбеник на религијата и ги пропагира своите принципи со тоа што се моли 5 пати на ден. Тој, исто така, суптилно дава изјави што имаат религиозни обврски за време на интервјуата.

Факт # 3 - ВТА ранг-листа на ФИФА:

Креативните играчи од средниот ред што ги познаваме во фудбалот имаат добри оценки што добро говорат за нивната стручност. Ziyech не е исклучок со неговиот фер рејтинг од 86 поени. Сепак, навивачите се на мислење дека Зијех заслужува уште 5 поени за да се израмни Кевин де Брујн кој има импресивен вкупен рејтинг од 91 бода.

Фановите веруваат дека тој заслужува дополнителни 5 бода. 📷: SoFIFA.

Факт # 4 - Тривија:

Зихх ја дели својата година на раѓање - 1993 година со голем број технолошки достигнувања што се појавија во истата година. World Wide Web е роден во ЦЕРН во 1993 година, додека воведувањето на микропроцесорот Пентиум од Интел беше истата година. На сцената за забава, 1993 беше година кога филмови како списокот на Шиндлер и Паркот Јура ги погодија кина.

Видео резиме на приказната за детството на Хаким Зијех и фактите за биографија:

Ве молиме видете подолу, резиме на видео на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете и напишете на нашите YouTube канал за повеќе видеа.

Вики:

Биографија на Хаким Зијех - Вики податоциОдговори на Вики
Целосно имеХаким Ziyech
Ник ИмеПомогнете му на Кинг
Дата на раѓање19th ден на март 1993
Место на раѓањеДротен во Холандија
Години17 (заклучно со мај 2020 година)
Играње позицијаИграч од средниот ред
РодителитеN / A
СестриФаузи Зијех (постар брат), Jamем Ја (постара сестра).
девојкаN / A
хобијаигра базен, спиење и дружење со семејството и пријателите.
ХороскопскиРиби
Висина5 стапки, 11 инчи
Тежина67kg

Заклучок:

Ви благодариме што го прочитавте нашето фактичко пишување за биографијата на Хаким Зијех. Во „Lifebogger“, правичноста и точноста е нашиот клучен збор. Како такво, вие сте слободни да оставите порака во полето за коментари ако наидете на нешто што не изгледа како што треба во овој напис.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде