Гилфи Сигурдсон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот; "Ice Man". Нашата детска приказна Gylfi Sigurdsson плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, сите знаат за своите офанзивни способности во средниот ред, но малкумина го сметаат нашиот Gylfi Sigurdsson Bio кој е многу интересен. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Ситуација за детството на Гилфи Сигурдсон Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

Гилфи Сигурдсон е роден на 8th ден во септември 1989 во Рејкјавик, Исланд. Роден е кај неговиот татко, Сигурдур Адалштансон, рибар на Исланд.

Сигурдсон фрлаше фудбал веднаш штом можеше да оди. Тој бил формиран во фудбалер од неговиот татко и постариот брат, Олафур. Нивниот татко дури и изнајмил магацин за зима, па режимот за обука на неговиот помлад син не бил прекинат. Неговиот брат, Олафур, мораше да се научи и, исто така, отишол во тренинг училиште пред да може да стане тренер на Гилфи. "Се обидував да ја најдам секоја VHS касета што можев да најдам и се обидов да научам како да тренирам едно дете"

Таткото и постариот брат го зедоа на возраст од 13 и го преселија во Брејдаблик од ФХ Хафнарџордур (имиња на Исланд), бидејќи условите за играње фудбал беа подобри таму. Тој бил однесен таму за да процвета.

Фифан, сала во затворена сала со вештачки терен со целосна големина, неодамна беше изградена и тоа беше клучен фактор во потпишувањето на Sigurðsson за Breiðablik на возраст од само 13. Сигурдсон секогаш бил играч со потенцијал за време на неговите помлади години, а неговите способности за пренесување и снимање биле очигледни многу рано, вели Манус Јонсон, тренер на Сигурссон, на возраст меѓу 11 и 14.

"Тој имал високи технички способности кога го сретнав на возраст од 14, особено кога станува збор за напаѓање фудбал. Многу од другите момчиња беа подеднакво добри, но неговата техника на донесување и застрелана беше милји напред " вели Џонсон.

"Sigurðsson беше, како безброј други деца на неговата возраст со силен исландски менталитет, сакаат да се подобрат, обучуваат долги часови, а неговата волја да победи беше огромна, без оглед на ситуацијата " додава Јонсон.

"Тој секогаш тренираше многу добро и сакаше да победи на секој натпревар во тренинг, без разлика дали тоа беше пенали или голф за фудбал. За даp од Дека, жЕ секогаш правеше дополнителни работи, тој секогаш учествуваше во фудбалски школи и остана зад секоја обука за да направи нешто екстра " вели Џонсон.

Ситуација за детството на Гилфи Сигурдсон Плус Неоптоварени факти за биографија -Рајзинг кон славните

Гилфи ја започна својата професионална кариера со Рединг на шампионатот, а во 2010 беше продаден на Хофенхајм кој беше најголемата продажба на Рединг.

Тој беше избран за играч на сезоната за две последователни сезони - за читање во 2009-10 и за Хофенхајм во 2010-11. По една сезона во англискиот фудбал со Свонси Сити тој се придружи на Тотенхем за £ 8.8 милиони, а во 2014 се вратија во Свонси како дел од размената на Бен Дејвис. Тоа беше по неговата неверојатна трка во Euro 2016 дека Gylfi доби широко распространето меѓународно признание, со што стана и исландски верзија на Тајгер Вудс.

По Еуро 2016, Гилфи, син на еден рибар, стана најпознат фудбалер во земјата. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Ситуација за детството на Гилфи Сигурдсон Плус Неоптоварени факти за биографија -Животен однос

Таа е дама која има клуч за срцето на Гилфи. Александра ја освои титулата Мис на светот Спорт на натпреварот Мис на светот во Јужна Африка во 2008. Таа исто така ја освоила Мис Исланд истата година.

Кога Алекс одеше на пистата во Јужна Африка пред 9 години од овој датум, Александра беше студент по психологија, кој ги наброја своите љубов како отворено и патување, како и откривање на нејзината омилена храна беше стебло од елен и пилешка салата. Денес, таа е бизнисменка и моден блогер кој блогира низ целиот свет.

Како во времето на пишување, и двајцата љубовници живеат мирен живот во Мерсисајд со своето куче, претходно живеејќи во Свонси и Лондон.

Ситуација за детството на Гилфи Сигурдсон Плус Неоптоварени факти за биографија -Семеен живот

Како што е наведено претходно, таткото на Гилфи Сигурдсон е рибар кој е рангиран меѓу најдобрите во неговата земја. Подолу е Сигуддур Адалштајнсон и неговиот омилен син, Џилфи.

Sigurðsson, исто така, беше благословен со голема поддршка од неговото семејство, што очигледно му помогна во текот на неговата кариера. Тој го напушти Исланд да се приклучи на Рединг, кога тој сè уште беше само 15, но беше финансиски поддржан од неговото семејство. Денес, фудбалските инвестиции се исплатиле за едното семејство од средната класа.

"Јасно го гледам како важна работа што оние што му се блиски вложија многу напори да му помогнат. Неговиот постар брат беше особено добар во работата со него on foработи поврзани со одбојка. Мислам дека неговата мајка и сестра му помагаа и на менталната страна на нештата. Тоа е голема причина за тоа како е долу на земјата " вели Џонсон.

По Олафур, неговиот постар брат забележал дека брат му е добро да отиде, тој почнал кариера во голф.

Тој беше способен играч на голф, иако заработката за Европска турнеја никогаш не се случила за него.

Ситуација за детството на Гилфи Сигурдсон Плус Неоптоварени факти за биографија -Личен живот

Гилфи Сигурдсон го има следново значење за неговата личност.

Предности: Gylfi е лојална, аналитичка, љубезна, напорна работа многу практична по природа.

Слабости: Понекогаш, Гилфи може да изрази срамежливост, да се грижи за себе или за другите што ги сака. Тој е оној кој би сакал да вежба фудбал цел ден, без да има време за себе, освен преку интервенција на Александра.

Она што тој го сака: Гилфи сака животни, здрава храна, книги, природа и чистота.

Она што не му се допаѓа: Gylfi не сакаше суровост од секаков вид.

Во краток преглед, Gylfi е некој кој сака да обрне внимание на најмалите детали, без разлика дали тоа е кога добивате инструкции за обука или во комуникацијата.

Ситуација за детството на Гилфи Сигурдсон Плус Неоптоварени факти за биографија -Ќе се вратам

Постариот брат на исландски интернационал еднаш дели повратни врати од 2001 покажувајќи го тогашниот 12-годишен старец надвор од Гудисон.

Сигурдсон се наоѓа веднаш до познатиот статуа на Дикси Дин носејќи еден-на-еден скокач на Синот кој изгледа прилично голем на него. Неговиот пост гласи; "Обучени една недела со Евертон, мора да биде момче со топка во Гудисон, а подоцна и со Евертон во Германија за турнир".

Ситуација за детството на Гилфи Сигурдсон Плус Неоптоварени факти за биографија -Floki

Флоки, лик што го игра шведскиот актер Густаф Скарсгард во популарната телевизиска серија Викинзи, се вели дека е основач на земјата на Исланд на Гилфи Сигурдсон.

Ситуација за детството на Гилфи Сигурдсон Плус Неоптоварени факти за биографија -Тој беше речиси ловец

Вистина е да се каже! Пред да му се придружи на Рединг, на Сигурдсон му се суди Арсенал - неговите ќерки на неговиот сегашен клуб. Кој знае, Сигурдсон би можел да игра за црвената половина од Северна Лондон, ако се реши судењето. И покрај пропуштената, тој сè уште задржува нежно место за клубот во Северна Лондон.

Ситуација за детството на Гилфи Сигурдсон Плус Неоптоварени факти за биографија -Pлежејќи против Свонси

Неговиот татко го знаеше најдоброто. Ноќта пред да се соочи со слабо обединување со своите стари работодавци, Гилфи Сигурдсон одлучи да се јави дома. Советот што го добил бил клучен.

"Имав разговор со татко ми, Сигурд," еден играч од Евертон еднаш објасни. "Тој рече:" Што и да правите, не слави ". Би поминал три и пол години во Свонси, одигра моја прва игра во Премиер Лигата. Имам премногу почит. Кога рече, не прославувај, реков, "Знам". Никогаш нема да го направам тоа ".

Сигурдсон заврши постигнувајќи прекрасен гол преку камшикување, десен-нога штрајк што беше изгласан за цел на месецот. По постигнувањето, добро се стекна во рамките на своето право да ги остави сите негови емоции.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Гилфи Сигурдсон, плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

2 КОМЕНТАРИ

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде