Приказна за детството на Giовани Ло Селсо Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Giовани Ло Селсо Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за ovовани Ло Селсо ви кажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, автомобилите, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ова е Storyивотна приказна на аргентинскиот професионален фудбалер. Почнуваме од детските денови, до кога тој се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ја неговата галерија од детство до возрасен - совршено резиме на биографијата на ovовани Ло Селсо.

Theивотот и подемот на ovовани Ло Селсо. Кредити за слика: Инстаграм.
Theивотот и подемот на ovовани Ло Селсо.

Да, секој знае дека е врвно талентиран играч од средниот ред кој стана играч за играчи за Спарси под Жозе Мурињо. Сепак, само неколкумина ја сметаат нашата верзија на биографијата на ovовани Ло Селсо, која е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Ovовани Ло Селсо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семејна позадина и ран живот

За почетниците, Фудбалскиот генијалец со прекар „Монито". Giovani Lo Celso е роден на 9-ти април 1996 година во градот Росарио во Аргентина. Тој е трет од четири деца родени на неговата мајка Сандра и на неговиот татко Хуан Ло Селсо.

Ovовани Ло Селсо е роден на родители за кои малку се знае. Кредити за слика: Инстаграм и PxHere.
Ovовани Ло Селсо е роден на родители за кои малку се знае. Кредити за слика: Инстаграм и PxHere.

Дали знаете дека ovовани е аргентински државјанин од мешана етничка припадност со италијанско семејно потекло? Тој беше воспитан во населбата Сармиенто во Росарио каде имаше забавно исполнето детство растејќи заедно со неговиот помлад брат - Франческо и две постари сестри Лусијана и Агустина.

Младиот ovовани имал забавно исполнето детство растат заедно со неговиот помлад брат Франческо и уште двајца. Кредит на слика: Инстаграм.
Младиот ovовани имал забавно исполнето детство растејќи заедно со неговиот помлад брат Франческо и уште двајца други. 

Растејќи во семејна средина од средна класа во населбата Сармиенто, Giовани беше малку невозможно да не стане фудбалски ентузијаст. Куќата во која живееше ovовани беше оддалечена само 5 блока од масивниот фудбалски терен. Имаше и гаража доволно голема за ovовани да вежба фудбал со неговиот мал брат Франческо.

Ovовани Ло Селсо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера

Како и повеќето генерали од средниот ред, ovовани ги презеде своите први чекори во конкурентскиот фудбал во локалните клубови за момчиња пред да флертува со одлуката кој клуб и лига да ја започне својата младинска кариера.

Во клубовите за детство е вклучен Сан Хозе, локален клуб каде кариерата на Giовани започна сериозно пред да се приклучи на познатата академија на Аргентина Атлетика Хорхе Грифа на двегодишен интензивен тренинг.

Играше за момчиња во момчиња во текот на неговите формативни години. Кредит на слика: Инстаграм.
Тој играше за клубови за детство во текот на неговите формативни години.
Ovовани Ло Селсо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот

Додека ovовани беше подготвен да ја започне својата младинска кариера, тој имаше понуди од врвни екипи, вклучувајќи ја и англиската - Евертон. Сепак, тогашниот 15-годишник се посвети на локалниот клуб Росарио Централ во исполнување на својот детски сон.

Играњето за Росарио Централ беше сон што го држеше со години и едвај чекаше да го постигне тоа. Кредит на слика: Инстаграм.
Играњето за Росарио Централ беше сон што го држеше со години и се радуваше на тоа.

Додека беше во Росарио Централ, ovовани цветаше во вештините и зрелоста додека се крена низ клупските редови. Всушност, француската страна ПСG со месеци имаше поглед кон ovовани и продолжи да ја потпишува фудбалската перспектива, откако ја заврши својата сениорска сезона (2015/2016) за Росарио Централ.

ПРОЧИТАЈ  Гонзало Игуаин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ovовани Ло Селсо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Патот до слава приказна

Ovовани не започна да игра за ПСG кратко време откако го потпишаа. Тој беше позајмен назад во Росарио Централ за да добие повеќе искуство во првиот тим за сезоната 2016/2017. По завршувањето на договорот за позајмица, играчот од средниот ред премина во ПСG и имаше ограничено искуство во играње покрај вакви играчи Дани Алвеш, Adrien Rabiot, Дракслер Кавани во текот на сезоната 2018/2019.

По завршувањето на договорот со заем, играчот од средниот ред се збогуваше со Росарио Централ и се пресели на поголеми височини. Кредити за слика: Инстаграм.
По завршувањето на договорот за позајмица, играчот за врска се збогуваше со Росарио Централ и се пресели на поголеми височини.

Вреди да се напомене дека ПСG немаше постојано место за ovовани. Како такви, тие немаа проблем да го позајмат на шпанска страна Реал Бетис со опција да го купат. Беше во Реал Бетис под Quique Setien дека ovовани најде форма и реши да го направи својот договор постојан со клубот од очигледни причини (повеќе време за игра).

Ovовани Ло Селсо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава приказна

На врвот на својата кариера со Реал Бетис, Giовани го заработи репутацијата на машина за постигнување гол со отровни удари, развој што ја наведува англиската страна Тотенхем Хотспур да го потпише на сезонски заем. Сепак, Аргентинецот се бореше во клубот, не благодарение на повредата на колкот што ја одбра додека беше на меѓународна должност. Еден надежен Giовани сепак се обидуваше да обезбеди место во клубот кога неговиот сонародник Маурисио Почетино беше заменет со Жозе Мурињо.

Незаинтересиран, ovовани работеше да најде корист пред неговиот нов менаџер со отворање на резултатот при победата на Тотенхем против Црвена звезда од Белград со 4: 0 во Лигата на шампионите на УЕФА. Не помина многу време и тој го зацврсти својот статус на извонреден играч за врска на Спарс постигнувајќи го почетниот гол во победата од 2: 1 против Мидлзборо во ФА купот.

Славата го прегрна откако придонесе клучни голови што го зацементираа неговиот статус како еден од ужасните напаѓачи на Спарси. Кредит на слика: Телеграф.
Славата го прифати откако тој даде клучни цели кои го зацврстија неговиот статус на еден од страшните напаѓачи на Спарс.
Само прашање е на време пред да ги видиме и неговите колеги од средниот ред, Хари мисли, Tanguy Ndombele, Деле Алли Гедсон Фернандес преместете ги Спарс на следното одлично ниво. Остатокот, како што велат, е историја.
Ovовани Ло Селсо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за живот на врска

Далеку од животот во кариерата кој го одзема здивот овани Ло Селсо, тој има неверојатен loveубовен живот што го прави убава неговата девојка Магуи Алкасер. Таа не е само девојка на ovовани, туку модел на костими за капење, физиотерапевт, како и кинезиолог.

Со ваков неверојатен профил, не е изненадувачки што ovовани ја сака и негува својата девојка која ја запозна пред многу години во Росарио. Врската на ovовани и Магуи не донесе раѓање на ниту едно дете - за време на пишувањето - ниту theубовните птици немаат син или ќерка надвор од брак.

Запознајте ја ovовани Ло Селсо девојка Магуи Алкасер. Кредит на слика: Инстаграм.
Запознајте ја девојката Giовани Ло Селсо, Магуи Алкасер.
Ovовани Ло Селсо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за семејниот живот

Преместувајќи се на семејниот живот ovовани Ло Селсо, тој е благословен што има родители и браќа и сестри кои ги поддржуваат. Ние ви донесуваме факти за членовите на семејството на ovовани, почнувајќи од неговите родители.

ПРОЧИТАЈ  Лаутаро Мартинез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За таткото и мајката на ovовани Ло Селсо: Хуан Ло Селсо и Сандра се мама и тато на играчот од средниот ред. Нивните огромни придонеси за целокупниот развој и напредок на Giовани остануваат сè уште свежи во неговата меморија. Како таков, генералот од средниот ред е секогаш брз да му заслужи на својот татко што го однел на тренинг. Ниту, заборава дека мајка му често го опоменувала да биде скромен и секогаш фокусиран на топката. Родителите на ovовани сè уште имаат блиска врска со него - за време на пишувањето на пишувањето - и се обидуваат да обезбедат дека тој ќе го извлече најдоброто од животот.

За браќата и сестрите на ovовани Ло Селсо: Како што претходно изјавивме, ovовани Ло Селсо е трето дете родено од неговите родители. Тој има две постари малку познати сестри идентификувани како Лусијана и Агустина, како и помлад брат - Франческо, кој играше како играч за врска во Росарио Централ за време на пишувањето. Сите 4 браќа и сестри го имале најдоброто од раниот живот исполнет со забава додека растеле заедно. Тие исто така се сакаат и се поддржуваат. Родителите на ovовани Ло Селсо ги родија следниве деца.

Од ЛР: повторно Франческо, ovовани, Лусијана, Агустина и ovовани. Кредити за слика: Инстаграм.
Од ЛР: Франческо, ovовани, Лусијана, Агустина и Giовани повторно.

За роднините на ovовани Ло Селсо: Преминувајќи кон поширокиот семеен живот на ovовани Ло Селсо, нема податоци за неговото потекло и семејните корени, особено неговите баби и дедовци по татко, како и дедото и бабата по мајка. Слично на тоа, чичковците, тетките и братучедите на ovовани се во голема мера непознати, додека неговите внуци и внуки треба да бидат идентификувани за време на пишувањето на оваа биографија.

Ovовани Ло Селсо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за личен живот

Кој е ovовани Ло Селсо? Дали некогаш сте се прашувале за тоа што го прави ovовани Ло Селсо да штиклира? Колку сте се обиделе да ја сфатите суштината на неговата личност надвор од теренот? еве го вистинското место да ги прославите текстовите што откриваат факти за личноста на плејмејкерот со цел да ви помогнат да добиете целосна слика за него.

Да започнеме со тоа, личноста на ovовани одразува одлики што ги изложуваат поединци водени од знакот на Овен Хороскоп. Тој е амбициозен, лежерен, емоционално интелигентен, енергичен и нема проблем со откривање факти за неговиот личен и приватен живот. Интересите и хобиите на играчот од средниот ред вклучуваат пливање, патувања и добро време со семејството и пријателите.

Добро време со пријателите многу значи за играчот од средниот ред. Кредит на слика: Инстаграм.
Доброто време со пријателите значи многу за играчот од средниот ред. 
Ovовани Ло Селсо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за животен стил

Во врска со напорите за правење пари и навиките на трошење на ovовани Ло Селсо, тој заработува значително добро за плати и плати за играње врвен фудбал, додека одобрувањата придонесуваат за раст на неговата нето вредност, која сè уште се разгледува за време на пишувањето на ова био.

ПРОЧИТАЈ  Сериозно приказна за детството на Серхио Агуеро Плус Неоптоварени факти за биографијата

Играчот од средниот ред не е забележан како управува со автомобили што може да ги потврдат сомневањата за неговиот гласин луксузен животен стил, додека вредноста на куќата или станот во кој живее се уште не е позната. Како и да е, тој има нешто да поминува на одмор во скапи одморалишта, вклучувајќи го и паркот Дизниленд.

Ovовани Ло Селсо- Погледнете кој бил забележан како се забавувал во паркот Дизниленд. Кредит на слика: Инстаграм.
Ovовани Ло Селсо- Погледнете кој беше забележан како се забавува на паркот Дизниленд.
Ovовани Ло Селсо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти

Завршувајќи ја детската приказна и биографијата на нашиот Giовани Ло Селсо, еве малку познати или нераскажани факти за него.

За прославата на голот на ovовани: како Бејл & Габриел Исус, Ovовани уникатно ги слави своите голови со кревање на десната рака нагоре со 5 истегнати прсти. Додека играчот од средниот ред е во тоа, тој ја крева левата рака со испружен прст што укажува на десната рака. Според играчот од средниот ред, сите шест испружени прсти му оддаваат почит на секој член на неговото потесно семејство, вклучително и самиот тој.

Не секој пат кога ќе видите уникатна церемонија за славење со основно значење. Кредит на слика: Инстаграм.
Не е секој пат кога ќе видите уникатна прослава на целта со основно значење. 

За италијанското државјанство на ovовани: Играчот од средниот ред има следливо италијанско наследство. Така, тој доби државјанство во земјата и поседува италијански пасош за таа цел. Сепак, ovовани исто како Папу Гомез се одлучија да ја претставуваат Аргентина.

Рејтинг на Fifa: Дали знаете дека Giовани Ло Селсо е ФИФА 20 Генерален рејтинг од 83 зборува добро за обемот на работата што тој ја вложил за развивање на своите вештини од кога започна да игра врвен фудбал? Интересно, тој исто така има потенцијален рејтинг до 89. Не може да се негира фактот дека рејтингот не оди само никаде освен нагоре!

Погледнете импресивни и растечки рангирања кои зборуваат добро за развојот на ovовани Ло Селсо во врвниот фудбал. Кредит за слика: Youtube.
Погледнете импресивни и растечки рангирања кои зборуваат добро за развојот на ovовани Ло Селсо во врвниот фудбал. 

Пушење и пиење: Ovовани Ло Селсо не се дава на пушење за време на пишувањето на ова био. Сепак, тој пие одговорно со соиграчите, семејството и пријателите во специјални прилики.

Тетоважа: Играчот за врска - со висина од 5 стапки, 10 инчи - игра во потсвесната лига на млади фудбалери кои немаат тетоважи за време на пишувањето. И покрај тоа, тој може да започне со плановите за добивање телесни уметности во иднина кога ќе се прогласи за еден од најдобрите во светот.

Дали забележавте некоја тетоважа од Giовани Ло Селсо? ... Известете не во полето за коментари. Кредит за слика: Инстаграм.
Дали забележавте некоја тетоважа од Giовани Ло Селсо?… Известете не во полето за коментари. 

Религија: Родителите на ovовани Ло Селсо го воспитувале во придржување кон религијата на христијанството. Ова е очигледно во имињата што ги поседуваат неговата мајка Сандра и браќата и сестрите - Августина и Франческо. Сепак, не е познато дали ovовани практикува христијанство затоа што не е голем за религијата на социјалните мрежи и за време на интервјуата.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на ovовани Ло Силсо Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари