Приказна за детството на Giовани Ло Селсо Плус Недолгарни факти за биографија

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува приказната за фудбалскиот генијалец со прекар „Монито„ Тоа е целосна покриеност на приказната за детството на ovовани Ло Селсо, биографија, семејни факти, родители, ран живот и други значајни настани веднаш од моментот кога тој беше НИШТО до кога стана Популарни.

Theивотот и подемот на ovовани Ло Селсо. Кредити за слика: Инстаграм.

Да, секој знае дека е врвно талентиран играч од средниот ред кој стана играч за играчи за Спарси под Жозе Мурињо. Сепак, само малкумина ја сметаат нашата верзија на Биографијата на ovовани Ло Селсо која е доста интересна. Сега, без понатамошно рекламација, да започнеме.

Приказна за детството на ovовани Ло Селсо Плус Недолгана Биографија Семејна позадина и ран живот

Генерал во средниот ред Giovani Lo Celso е роден на 9-ти април 1996 година во градот Росарио во Аргентина. Тој е трет од четири деца родени на неговата мајка Сандра и на неговиот татко Хуан Ло Селсо.

Ovовани Ло Селсо е роден на родители за кои малку се знае. Кредити за слика: Инстаграм и PxHere.

Дали знаете дека ovовани е аргентински државјанин со мешан етникум со потекло од италијанско семејство? Тој беше израснат во населбата Сармиенто во Росарио, каде што раѓаше забавно исполнето детство заедно со неговиот помлад брат - Франческо и двете постари сестри Лусијана и Агустина.

Младиот ovовани имал забавно исполнето детство растат заедно со неговиот помлад брат Франческо и уште двајца. Кредит на слика: Инстаграм.

Растејќи во семејна средина од средна класа во населбата Сармиенто, Giовани беше малку невозможно да не стане фудбалски ентузијаст. Куќата во која живееше ovовани беше оддалечена само 5 блока од масивниот фудбалски терен. Имаше и гаража доволно голема за ovовани да вежба фудбал со неговиот мал брат Франческо.

Приказна за детството на ovовани Ло Селсо Плус Недолгана Биографија Образование и градење кариера

Како и повеќето генерали од средниот ред, ovовани ги презеде своите први чекори во конкурентскиот фудбал во локалните клубови за момчиња пред да флертува со одлуката кој клуб и лига да ја започне својата младинска кариера.

Клубовите за момчиња вклучуваат Сан Хозе, локален клуб каде кариерата на ovовани започна сериозно, пред да му се придружи на познатата академија на Атлетика Хорхе Грифа, на Аргентина, на двегодишен интензивен тренинг.

Играше за момчиња во момчиња во текот на неговите формативни години. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на ovовани Ло Селсо Плус Недолгана Биографија Рано кариерен живот

До моментот кога ovовани беше подготвен да ја започне својата младинска кариера, тој имаше понуди кои доаѓаат од врвни тимови, вклучувајќи ја и англиската страна - Евертон. Сепак, тогашниот 15-годишник се посвети на локалниот клуб Росарио Централ во исполнување на неговиот детски сон.

Играњето за Росарио Централ беше сон што го држеше со години и едвај чекаше да го постигне тоа. Кредит на слика: Инстаграм.

Додека беше во Росарио Централ, ovовани цветаше во вештините и зрелоста додека се крена низ клупските редови. Всушност, француската страна ПСG со месеци имаше поглед кон ovовани и продолжи да ја потпишува фудбалската перспектива, откако ја заврши својата сениорска сезона (2015/2016) за Росарио Централ.

Приказна за детството на ovовани Ло Селсо Плус Недолгана Биографија Патот до слава приказна

Ovовани не започна да игра за ПСG набргу откако го потпишаа. Тој беше прилично позајмен во Росарио Централ за да добие повеќе прволигашки искуства за сезоната 2016/2017. По завршувањето на неговиот договор за заем, играчот од средниот ред се врати во ПСG и имаше ограничено искуство играјќи заедно со саканите Дани Алвеш, Adrien Rabiot, Дракслер и Кавани во текот на сезоната 2018/2019.

По завршувањето на договорот со заем, играчот од средниот ред се збогуваше со Росарио Централ и се пресели на поголеми височини. Кредити за слика: Инстаграм.

Вреди да се напомене дека ПСG немаше постојано место за ovовани. Како такви, тие немаа проблем да го позајмат на шпанска страна Реал Бетис со опција да го купат. Беше во Реал Бетис под Quique Setien дека ovовани најде форма и реши да го направи својот договор постојан со клубот од очигледни причини (повеќе време за игра).

Приказна за детството на ovовани Ло Селсо Плус Недолгана Биографија Стани за слава приказна

На врвот на својата кариера со Реал Бетис, Giовани го заработи репутацијата на машина за постигнување гол со отровни удари, развој што ја наведува англиската страна Тотенхем Хотспур да го потпише на сезонски заем. Сепак, Аргентинецот се бореше во клубот, не благодарение на повредата на колкот што ја одбра додека беше на меѓународна должност. Еден надежен Giовани сепак се обидуваше да обезбеди место во клубот кога неговиот сонародник Маурисио Почетино беше заменет со Жозе Мурињо.

Непоткрепен, ovовани работеше да најде корист пред својот нов менаџер со отворање на резултатот за време на победата на Тотенхем од 4: 0 над Црвена Звезда Белград во Лигата на шампионите во УЕФА. Долго време не го зацементира статусот како извонреден играч од средниот ред на Спарс, постигнувајќи го воведниот гол во победата од 2: 1 против Мидлсборо во ФА Купот.

Славата го прегрна откако придонесе клучни голови што го зацементираа неговиот статус како еден од ужасните напаѓачи на Спарси. Кредит на слика: Телеграф.
Само прашање е на време пред да ги видиме и неговите колеги од средниот ред, Хари мисли, Tanguy Ndombele, Деле Алли и Гедсон Фернандес преместете ги Спарс на следното одлично ниво. Остатокот, како што велат, е историја.
Приказна за детството на ovовани Ло Селсо Плус Недолгана Биографија Факти за живот на врска

Далеку од неверојатен живот во кариерата на ovовани Ло Селсо, тој има неверојатен loveубовен живот кој го прави убав неговата девојка Магуи Алкасер. Таа не е само девојка на ovовани, туку модел за костим за капење, физиотерапевт, како и кинезиолог.

Со толку неверојатен профил, не е изненадувачки што ovовани ја сака и негува својата девојка со која се запознал многу години во Росарио. Врската на ovовани и Магуи не доведе до раѓање на ниту едно дете - во времето на пишувањето - ниту theубовниците немаат син (а) или ќерка (и) од брак.

Запознајте ја ovовани Ло Селсо девојка Магуи Алкасер. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на ovовани Ло Селсо Плус Недолгана Биографија Факти за семејниот живот

Продолжувајќи во семејниот живот на ovовани Ло Селсо, тој е благословен што има родители и браќа и сестри. Ви донесуваме факти за членовите на семејството на ovовани кои започнуваат од неговите родители.

За таткото и мајката на ovовани Ло Селсо: Хуан Ло Селсо и Сандра се мајка и татко на средниот ред, соодветно. Нивните огромни придонеси за севкупниот развој и напредок на ovовани остануваат секогаш свежи во неговата меморија. Како таков, генералот од средниот ред е секогаш брз на кредитирање на неговиот татко што го одведе на тренинзи. Ниту, тој не заборава да забележи дека неговата мајка честопати го опоменувале да биде смирен и секогаш фокусиран на топката. Родителите на ovовани сè уште имаат блиска врска со него - за време на пишувањето - и се трудат да обезбедат дека тој ќе го извлече најдоброто од животот.

За сестрите на ovовани Ло Селсо: Како што претходно кажавме, ovовани Ло Селсо е трето дете родено од неговите родители. Тој има две постари малку познати сестри идентификувани како Лусијана и Агустина, како и помлад брат - Франческо, кој игра како играч од средниот ред за Росарио Централ во времето на пишувањето. Сите 4 браќа и сестри имаа најдобро од раниот живот исполнет со забава додека растат заедно. Тие исто така сакаат и се поддржуваат едни со други. Родителите на ovовани Ло Селсо ги родиле следниве деца.

Од ЛР: повторно Франческо, ovовани, Лусијана, Агустина и ovовани. Кредити за слика: Инстаграм.

За роднините на ovовани Ло Селсо: Продолжувајќи кон продолжениот семеен живот на ovовани Ло Селсо, нема записи за неговото потекло и семејни корени, особено на неговите баба и дедо, како и дедо и баба на мајката. Слично на тоа, чичковците, тетките и братучедите на ovовани се главно непознати додека неговите внуци и внуци допрва треба да се идентификуваат за време на пишувањето на оваа биографија.

Приказна за детството на ovовани Ло Селсо Плус Недолгана Биографија Факти за личен живот

Кој е ovовани Ло Селсо?… Дали некогаш сте се прашувале што е тоа што го прави tickовани Ло Селско? Колку се обидовте да ја сфатите суштината на неговата вонредна личност? еве го вистинското место да ги правите очите на текстовите што откриваат факти за персоналот на плејмејкерот, со цел да ви помогне да добиете целосна слика за него.

За почеток, личноста на ovовани ги одразува карактеристиките што ги изложуваат поединци водени од хороскопскиот Овен. Тој е амбициозен, лесен, емотивно интелигентен, енергичен и нема проблем со откривање факти за неговиот личен и приватен живот. Интересите и хобито на средниот играч вклучува пливање, патување и поминување на добро време со семејството и пријателите.

Добро време со пријателите многу значи за играчот од средниот ред. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на ovовани Ло Селсо Плус Недолгана Биографија Факти за животен стил

Што се однесува до напорите за правење пари и навиките за трошење на ovовани Ло Селсо, тој заработува значително во платите и платите за играње фудбал со врвни летови, додека одобрувањата придонесуваат за раст на неговата чиста вредност која е сè уште под преглед во моментот на пишување на ова био.

Играчот од средниот ред не е забележан како управува со автомобили што може да ги потврдат сомневањата за неговиот гласин луксузен животен стил, додека вредноста на куќата или станот во кој живее се уште не е позната. Како и да е, тој има нешто да поминува на одмор во скапи одморалишта, вклучувајќи го и паркот Дизниленд.

Ovовани Ло Селсо- Погледнете кој бил забележан како се забавувал во паркот Дизниленд. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на ovовани Ло Селсо Плус Недолгана Биографија Неостварени факти

Завршувајќи ја нашата детска приказна за Giовани Ло Селсо и биографија, тука се малку познати или нераскажани факти за него.

За прославата на целта на ovовани: како Бејл & Габриел Исус, Ovовани уникатно ги слави своите голови со кревање на десната рака нагоре со 5 истегнати прсти. Додека играчот од средниот ред е во тоа, тој ја крева левата рака со испружен прст што укажува на десната рака. Според играчот од средниот ред, сите шест испружени прсти му оддаваат почит на секој член на неговото потесно семејство, вклучително и самиот тој.

Не секој пат кога ќе видите уникатна церемонија за славење со основно значење. Кредит на слика: Инстаграм.

За италијанското државјанство на ovовани: Играчот од средниот ред има следливо италијанско наследство. Така, тој доби државјанство во земјата и поседува италијански пасош за таа цел. Сепак, ovовани исто како Папу Гомез се одлучија да ја претставуваат Аргентина.

Рејтинг на Fifa: Дали знаете дека ovовани Ло Селсо е ФИФА 20 Севкупниот рејтинг од 83 зборува добро за количината на работа што ја ставил во развивањето на својата вештина уште од моментот кога започнал да игра фудбал со топ лет? Интересно е што тој, исто така, има Потенцијален рејтинг до 89. Нема никој да го негира фактот дека оценките само ќе одат на никаде, но нагоре!

Еве импресивни и зголемувања на рангот што добро зборува за развојот на ovовани Ло Селсо во фудбалот со врвни летови. Кредит на слика: Youtube.

Пушење и пиење: Ovовани Ло Селсо не се дава на пушење за време на пишувањето на ова био. Сепак, тој пие одговорно со соиграчите, семејството и пријателите во специјални прилики.

Тетоважа: Играчот од средниот ред - со висина од 5 стапки, 10 инчи - игра во потсвеста лига на млади фудбалери кои немаат тетоважи за време на пишувањето. И покрај тоа, тој би можел да вгнезди планови за добивање на уметност на телото во иднина кога се етаблира како еден од најдобрите во светот.

Дали забележавте некоја тетоважа на ovовани Ло Селсо?… Известете ни во полето за коментари. Кредит на слика: Инстаграм.

Религија: Родителите на ovовани Ло Селсо го воспитувале во склад со религијата на христијанството. Ова е видливо во имињата што ги поседуваат неговата мајка Сандра и браќа и сестри - Аугустина и Франческо. Сепак, не е познато дали ovовани практикува христијанство затоа што тој не е голем за религија на социјалните медиуми и за време на интервјуа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на ovовани Ло Силсо Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, ве молиме споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде