Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

LB ја прикажува целосната приказна за шут-затворач со прекарот „Долар-ума“. Нашата Storyанлуиџи Донарума Приказна за детството плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесуваме целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата вклучува неговиот ран живот, семејно потекло, личен живот, семејни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, секој знае дека се смета за наследник Џанлуиџи Буфон. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на ianанлуиџи Донарума, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Storyанлуиџи Донарума Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, Џанлуиџи Donnarumma е роден на 25th ден на февруари 1999 во Castellammare di Stabia во Италија. Тој е роден на неговата мајка, Маринела Донарунума и на неговиот татко, Алфонсо Донарунума.

Џанлуиџи Донарунума родителите Маринела и Алфонсо. Кредити: Instagram.
Родителите на ianанлуиџи Донарума, Маринела и Алфонсо.

Италијанецот од бела етничка припадност со европски корени беше подигнат на неговото родно место во Кастеламаре ди Стабија, каде што порасна заедно со неговите постари браќа Антонио и Алфредо, како и неговата сестра, Нунсиа.

Растејќи на неговото родно место во Кастеламаре ди Стабија, приказната за детството на ianанлуиџи зеде ретка заговор. За разлика од повеќето стопери за шут, тој не беше познат како lубител на фудбалот штом научи да оди, ниту неговите родители кои го сакаат спортот и браќата „фудбалски“ влијаеа врз него да се занимава со овој спорт.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Томас Тушел Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Ianанлуиџи беше прилично запознаен со овој спорт од неговиот чичко Ернесто кој го зеде за рака на терените на Кастеламаре. Не требаше многу време пред младиот човек да ја развие страста кон спортот на задоволство на неговото семејство.

Ianанлуиџи Донарума Биографија за детството - Создавање образование и кариера:

Се движи кон градење кариера во фудбал, Џанлуиџи беше запишан во фудбалската академија на Клубот Наполи, кога тој беше на возраст 4. Додека бил на академијата, момчето немало никаков сон освен да стане голман, позиција на која бил трениран од неговиот вујко и тренер, Ернесто.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Единсон Кавани детството Приказна Плус Неукажувани биографија факти
Идентитет на ianанлуиџи Донарума како член на академијата на Клуб Наполи. Кредит: MondoFutbol.
Идентитет на ianанлуиџи Донарума како член на академијата на Клуб Наполи.

Уште повеќе, тој ја обожава италијанската легенда за запирање Џанлуиџи Буфон чии чекори тој се надева дека ќе ги следат. Како што поминувале годините, Џанлуиџи открил и почнал да ги усовршува техничките способности кои се карактеристични за неговиот сегашен стил на гол.

Биографија на ianанлуиџи Донарума - Рана кариера и приказна за патот до славата:

Од времето кога Џанлуиџи бил на возраст од 14, неговите талентирани навивачи направиле извидници од Јувентус, Ром, Удинезе, Фиорентина и Интер сакаат да го потпишат. Сепак, тогашниот тинејџер го позајмил својот потпис на Милан, бидејќи бил клуп што секогаш бил обожавател на клубот, како и клуб што го играл неговиот постар брат Антонио. Додека во младинските системи на Милан, Џанлуиџи играл во возрасни групи над него, бидејќи тој секогаш стоел една нога повисока од неговите врсници.

Џанлуиџи Донарунума играше во старосни групи над него поради неговата огромна фигура. Кредит: Instagram.
Ianанлуиџи Донарума играше во возрасни групи над него заради високата фигура.

И покрај тоа, тој забележа постојан подем низ редовите и беше изненадувачки повикан во сениорскиот тим на клубот од тогашниот менаџер Филипо Инзаги кога имаше само 3 дена да стане 16-годишник !. Иако theанлуиџи беше неискористена замена на првенствените натпревари по прозивката, неговото присуство на клупата најавуваше големи работи што претстојат.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Нуно Мендес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ianанлуиџи Донарума Био - Прикажи се за слава:

Почетокот на сезоната 2015-2016 година дојде со добра вест за ianанлуиџи бидејќи тој беше промовиран во сениорскиот тим на клубот. Тогашниот голман за трет избор дебитираше за првиот тим на мечот од Интернационалниот куп на шампиони и му помогна на Милан да го добие финалето на ТИМ трофејот

Консолидирајќи ги своите рани победи, Џанлуиџи му помогна на Милан да постигне победа 2-1 против Сасуоло, кога го направи своето деби на Серија А на 25th од октомври 2015. Со деби, Џанлуиџи, на возраст од 16 години и 242 денови, стана вториот најмладиот голман да започне натпревар во историјата на италијанскиот фудбал. Остатокот, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Масимилијано Аллегри приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата
Фотографија на Gанлуиџи Донарума како дебитира во Серија А како 16-годишник на 25-ти октомври 2015 година. Кредити: IrishMirror.
Фотографија на Џанлуиџи Донарунума го прави своето деби во Серија А како 16-годишен на 25th од октомври 2015. Кредити: IrishMirror.

Ianанлуиџи Донарума Loveубовен живот со Алесија Елефанте:

Џанлуиџи Донарунума се уште не е во брак. Ние ви донесе факти за неговата историја на датира и сегашниот однос статус. За да започне со тоа, не е познато дека шут-затворач датирал некого пред да ја запознае својата девојка, Алесија Елефанте.

Џанлуиџи Донарунума со неговата девојка Алесија Елефанте. Кредити: Instagram.
Ianанлуиџи Донарума со својата девојка Алесија Елефанте.

Малку е познато за тоа како се сретнале bубовните птици, тие се во врска со години и веќе се верени. Иако постои значителна разлика во висината помеѓу ianанлуиџи и Алесија, тие уживаат во меѓусебното друштво и се сметаат за совршен пар.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Марко Верати за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ianанлуиџи Донарума се надвиснува над својот партнер кој му „гледа нагоре“. Кредити: TheSun.
Ianанлуиџи Донарума се надвиснува над својата партнерка која „гледа нагоре“ кон него.

Во меѓувреме, ниту еден син (s) или ќерка (и) не се родени од нивната врска во времето на пишување.

Familyанлуиџи Донарума семеен живот:

Џанлуиџи Донарунума доаѓа од семејно потекло од средната класа. Ние ви носиме факти за неговиот семеен живот.

За таткото на ianанлуиџи Донарума:

Алфонсо Донарума е татко на ianанлуиџи. Тој е enthusубител на фудбалот и може многу да се смета како неофицијален агент на ianанлуиџи, заради неговите реторики за прашања што се однесуваат на благосостојбата на неговиот син во фудбалот. За таткото на три деца се знае само дека е оженет со мајката на ianанлуиџи и нема други жени.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Thomas Meunier приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата
Џанлуиџи Донарунума со неговиот татко Алфонсо. Кредит: Instagram.
Џанлуиџи Донарунума со неговиот татко Алфонсо. Кредит: Instagram.

За мајката на ianанлуиџи Донарума:

Маринела Донарума е мајка на ianанлуиџи. Таа е поддршка на мајката која неизмерно придонесе за напредокот на ianанлуиџи во фудбалот. Забележително меѓу ваквите прилози беше нејзиното редовно презентирање на изводот за родените на ianанлуиџи за да докаже дека тогашното 11-годишно момче не било премногу старо за категориите во кои се натпреварувал.

Џанлуиџи Донарунума со неговата мајка Маринела. Кредит: Instagram.
Ianанлуиџи Донарума со неговата мајка Маринела.

За браќата и ibанлуиџи Донарума:

Џанлуиџи има три браќа и сестри. Тие ги вклучуваат неговите постари браќа Антонио и Алфредо, како и неговата сестра, Нунсиа. Антонио, роден на 7th ден од јули 1990, служи како резервен голман на Милан, додека малку е познат за другиот брат, Алфредо, како и единствената ќерка на семејството, Нунсиа.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата
Џанлуиџи Донарунума и неговиот брат играат за Милан како во времето на пишување. Кредит: BeSoccer.
Ianанлуиџи Донарума и неговиот брат играат за Милан како во моментот на пишувањето.

За роднините на ianанлуиџи Донарума:

Далеку од потесното семејство на ianанлуиџи, тој има бројни чичковци, меѓу кои е и Ернесто кој го запозна со фудбалот. Малку се знае за неговите тетки и братучеди. Ниту стоперот не кажал нешто за неговите внуци, внуки, баби и дедовци по мајка, како и за дедото и бабата по татко.

Личен живот на анлуиџи Донарума:

Што го прави tickанлуиџи Донарума да штиклира ?. Седнете додека ви донесеме дела од личноста на ianанлуиџи за да ви помогнеме да добиете целосна слика за него. Да започнеме со тоа, личноста на ianанлуиџи е мешавина од хороскопски одлики на Риби.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој е мирен, чувствителен, емоционално управуван и ретко открива детали за неговиот личен и приватен живот. Неговиот интерес и хоби вклучуваат разгледување, трошење време со пријателите и семејството, како и играње видео-игри.

Lанлуиџи Донарума Начин на живот:

Џанлуиџи Донарунума има проценета нето вредност од € 170 милиони и пазарната вредност од £ 45.00m како во времето на пишувањето. Анализата на неговата плата и начини на трошење открива дека тој живее конзервативен начин на живот во рамките на неговите средства.

Старецот 20, чие потекло на богатството произлегува од фудбалот, допрва треба да стане главен носител. Како резултат на тоа, тој сé уште не е познат да поседува луксузни куќи, ниту пак е забележан возење луксузни автомобили на обуки и церемонии за доделување на награди. И покрај тоа, тој знае како да се забавува и лета во чартер луксузни авиони да ги помине своите одмори во скапи одморалишта.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Единсон Кавани детството Приказна Плус Неукажувани биографија факти
Џанлуиџи Донарунума со неговата свршеница Алесија Елефанте ужива во чартер лет во луксузен авион. Кредит: Instagram.
Ianанлуиџи Донарума со својата свршеница Алесија Елефанте ужива во изнајмен лет во луксузен авион.

Ianанлуиџи Донарума Нераскажани факти:

За да ја заокружиме биографијата на Џанлуиџи Донарунума од детството, тука се малку познати или помали факти кои ретко се вклучени во неговата биографија.

Дали знаеш?

  • Џанлуиџи Донарунума нема тетоважи, ниту пак е забележан за пиење и пушење во времето на пишување.

  • Застрелот-затворач беше прикажан на ФИФА Ultimate Team на неделата во март 2019. Вреди да се напомене дека ФИФА Ultimate Team на неделата е издаден од EA Sports секоја среда и ги претставуваат играчите кои добро играле во текот на претходната недела во реалниот живот.
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Масимилијано Аллегри приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Џанлуиџи Донарунума го покажува својот рејтинг на ФИФА Крајниот тим на неделата. Кредити: Instagram.

  • Тој е многу баран од големите клубови, вклучувајќи ги Манчестер Јунајтед и ПСЖ, кои веќе долго време го напаѓаат за летни трансфери.
  • За религијата на ianанлуиџи малку се знае бидејќи тој не оставил трага во врска со неговите религиозни убедувања.

Резиме на видео за биографијата на ianанлуиџи Донарума:

Ве молиме видете подолу, резиме на видео на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете и напишете на нашите YouTube канал за повеќе видеа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Џанлуиџи Донарунума плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари