Георгинио Вијандум за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Георгинио Вијандум за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат под прекарот; „Iniини“. Нашата приказна за детството Георгинио Вијналдум, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу факти надвор од теренот за него.

Да, секој знае за кариера, но малкумина сметаат дека Биографијата на нашиот Георгинио Вијналдум е доста интересна. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Георгинио Вијналдум Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Георгинио Грегион Емил Вијналдум е роден на 11-ти ден во ноември 1990 година. Воспитан е во Ротердам, Јужна Холандија од неговата мајка Морин Вијналдум и таткото Рамон ван Ла Пара.

Кога имал шест години, неговите родители, и двајцата со афро-суринамско потекло, поминале низ развод со резултат неговата мајка да се пресели во Амстердам. Сепак, Вијналдум одлучи да остане во Ротердам и се пресели кај неговата баба, каде што живееше за остатокот од детството.

Во помладите години на Вијналдум, тој никогаш не покажа интерес за фудбалот. Никогаш не играше со топка или гледаше фудбал на ТВ. Неговата амбиција беше да стане гимнастичарка или акробат. Овој план се променил кога внукот на Вијналдум го замолил да дојде со него на денот на отворањето на Спарта Ротердам. Не веруваше во она што го виде„Убавата игра на фудбалот во сите нејзините Gлори “. Тој не сакаше да живее откако набудуваше игра на млади. Вијналдум бил поканет на младинската академија во Спарта Ротердам и неговата loveубов кон фудбалот започнала полека да расте. Не требаше време пред тој да стане член на нивниот младински одред. 

Георгинио Вијналдум Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Рајзинг кон славните

Откако седум сезони играше за Спарта Ротердам, Вијналдум реши да прифати нова понуда на Феенорд каде што ја заврши својата фудбалска кариера за младинци. Тој беше убеден дека играњето за Феенорд е подобро за неговиот развој како фудбалер и веруваше во визијата на Феенорд.

На Феенорд, Вијналдум се придружи на успешна генерација со Лерој Фер и Луис Педро. Тој се истакна како исклучителен талент. На 29 јуни 2011 година, техничкиот директор на Феенорд објави дека клубот постигнал договор за трансфер за Вијналдум, пријавен дека вреди 5 милиони евра со ПСВ. Повторно, тој ги порасна нивните редови и му беше понуден дресот со број 10. Вијналдум, популарно познат по неговиот стил на коса беше жесток лидер на теренот.

На 11 јули 2015 година, Вијналдум се приклучи на англискиот премиерлигаш Newукасл Јунајтед на петгодишен договор, за пријавена сума за трансфер од 14.5 милиони фунти, што го прави најскапото потпишување на сопственоста на Мајк Ешли. Интересот за Ливерпул се појави кога тој се сметаше за играч на мечот во натпревар против нив кога го принуди Мартин Шкртел во автогол, како и самиот да постигне гол во победа од 2: 0. Откако забележаа дека тој ја заврши сезоната како најдобар стрелец на голот, тие не можеа да се двоумат тогаш да исфрлат 23 милиони фунти на табелата во Newукасл. Останатото, како што велат, сега е историја.

Георгинио Вијналдум Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Средношколски љубители, тие сè уште постојат. Само погледнете го Георгинио Вијандум, кој заедно со прекрасната Вирџинија Браф беше заедно со дванаесет години. Без сомнение, целосно розевата Ротердам девојка не е ништо како клише-WAG. И двајцата љубовници сѐ уште не се венчаат во времето на пишување.

Ако постои некој кој дефинитивно не е злато копач, тоа е г-ѓа Braaf. Таа никогаш не се фали за успесите на нејзиниот фудбалски сопруг. Всушност, колку фудбалски жени би избрале црковна служба во неделата навечер над нивните кревети? Вирџинија Braaf сигурно не, како што таа живее за Господ. Таа најде мир во својата вера по долгиот пат кон спасението.

Вирџинија Брауф го води својот сопствен продуктивен живот. Таа има линија на накит наречена "Искра V". Таа, исто така работи во некоја фитнес програма наречена The BodSquad. Во минатото таа работела и со зависници од дрога. На страниците на социјалните медиуми, нема да најдете цунами на патки, но главно слатки слики на нејзиниот сопруг, нивните деца и, се разбира, видеа на црковните служби. Wijnaldum и покрај неговиот зафатен распоред секогаш наоѓа време за своите деца.

Сопругата на Вијналдум, Вирџинија, роди момче по име Јакијан во август 2017 година. Раѓањето на Јакијан дојде само неколку часа откако Виналдум му помогна Јирген Клоп го одбележаа своето место во групната фаза од Лигата на шампионите со победа 4-2 над Хофенхајм.

Холандскиот играч за врска Вијналдум ја објави веста на своите профили на социјалните мрежи. Тој рече: „Навистина сум задоволен што ја споделувам со вас неверојатната вест дека мојата прекрасна девојка го роди нашиот син Jacакијан Емил Вијналдум во 2:22 часот денес 24-08-17. Јас сум многу горд и на мојата девојка и на нашиот син, и двајцата се здрави и среќни “.

Георгинио Вијналдум Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Неодамнешните извештаи ги откриваат фактите дека Вијаналдум е со потекло од Ган. Неодамна го отстрани името на Гана „Боатенг“ како негово презиме одамна. Тој еднаш отиде со семејното име Георгинио Боатенг, а не со Георгинио Вијналдум. По разводот на неговата мајка, тој го зеде нејзиното моминско презиме (Вијналдум). Подолу е фотографијата на неговата мајка.

Името „Боатенг“ беше името на неговиот очув кој е во роднинска врска со пензиониран холандски фудбалер со потекло од Гана, Georgeорџ Боатенг. Неговиот очув ми го даде презимето, но откако се разведе од мајка ми, Вијналдум го тргна името. Еднаш додаде Вијналдум, "Мојата мајка и мојот оригинален татко се Суринам, па луѓето треба да го разјаснат".

БРАЌА: Вијналдум има двајца помлади браќа, од кои едниот, ilianилијано Вијналдум, моментално игра за Универзитетот во Филаделфија.

Тој има и полубрат Раџив ван Ла Пара, кој моментално игра за Хадерсфилд Таун.

Конечно, неговиот најмлад брат, Рожерио Вијналдум, иден фудбалер. Рожерио е многу страствен кон неговиот голем брат, Georgорџињо.

РЕДАКТИВ: Вијанлум е братучед на поранешниот човек на Реал Мадрид, Ројстон Дренте. Дренте поминал време во Реал Мадрид, Евертон на позајмица и играл за Рединг за време на кариерата во кариерата.

Георгинио Вијналдум Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личен живот

Georginho Wijnaldum ги има следните атрибути на неговата личност.

Силните страни на Вијналдум: Тој е снаодлив, храбар, страстен, вистински пријател на сите.

Слабости на Вијналдум: Тој може да биде љубоморен, таинствен и насилен ако се турка до границите.

Она што го сака Вијналдум: Тој ја сака вистината, фактите, да бидат вистински, долгогодишни пријатели и да ги надмудруваат своите соиграчи.

Она што на Вијналдум не му се допаѓа: Нечесни луѓе, откривајќи тајни и пасивни луѓе.

Накратко, Вијанлум е страстен и има наметливо луѓе. Тој е решен и многу одлучувачки. Тој е некој кој ќе истражува додека не ја дознае вистината. Вилијам е првиот син и голем лидер.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Џорџинјо Вијандум, плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или Контактирајте не!. 

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари