Приказна за детството на Гедсон Фернандес Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Гедсон Фернандес Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Гедсон Фернандес ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, девојката, жената што треба да биде, не вреди, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ја прикажуваме историјата на португалскиот професионален фудбалер. Спасувачот започнува од неговите рани денови, до кога се прослави со Ливерпул. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве лулка за кревање галерија - совршено резиме на Био на Гедсон Фернандес.

Раниот живот и подемот на Гедсон Фернандес. Кредити: Рекорд, СоФут и Фејсбук и Инстаграм
Раниот живот и подемот на Гедсон Фернандес..

Да, секој го познава Гедсон по неговата брилијантна сеопфатна способност успешно да ја игра улогата во средниот ред. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Гедсон Фернандес, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Нестања Матиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Приказна за детството на Гедсон Фернандес:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Пако”Гедсон Фернандес е роден во неговата мајка 9-ти ден јануари 1999 година во Сао Томе, главниот град на Сао Томе и Принсипе.

По неговото раѓање, неговите родители му дадоа имиња „Гедсон Карваhoо Фернандес„ Фудбалерот со потекло од семејството Сао Томе израсна во семејно потекло од средна класа, управувана од неговата горда мајка и тато, кои се прикажани подолу.

Запознајте ги Гедсон Фернандес Родителите го прават она што знаат најдобро да направат. Кредит: RecordPT
Запознајте ги Гедсон Фернандес Родителите го прават она што знаат најдобро да направат. Кредит: RecordPT

Голем број на обожаватели на Пехарби, меѓу кои и вие читате написот, можеби го поставија прашањето; Каде во Африка се Сао Томе и Принсипе ?, земјата од каде потекнува семејството на Гедсон Фернандес. Како што е забележано на фотографијата подолу, Сао Томе и Принцип се двајца Африкански островски нации кои се согласија да се здружат како „ЕДНА земја„ Земјата се наоѓа во Атлантскиот океан далеку јужно од јужниот брег на Нигерија и по должината на брегот на Камерун и Габон. Земјата ја основаа Португалците за време на африканската трговија со робови.

ПРОЧИТАЈ
Андерсон Талишка детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
Запознавање од каде потекнува семејството Гедсон Фернандес. Кредити: Британика & Светски мапи
Запознавање од каде потекнува семејството Гедсон Фернандес. Кредити: Британика & Светски мапи

Како што е забележано погоре, Сао Томе е овален во форма и е поголем од Пренсипе Судејќи по фотографијата од неговите рани години што Гедсон ја откри на својот Инстаграм (на 9 јануари 2019 година), се чини дека тој не бил воспитуван од неговите родители во богато семејно потекло. Суди за себе !!

Се чини дека Гедсон Фернандес не бил израснат во богато семејно потекло Кредит: Инстаграм
Се чини дека Гедсон Фернандес не бил израснат во богато семејно потекло Кредит: Инстаграм

Исто така, се чини дека малиот Гедсон на сликата погоре пораснал во руралните делови на Сао Томе. Веројатно во тоа време, малку знаел дека ќе биде фудбалер на суперerstвезда со клаузула за ослободување е £ 102m. Гедсон Фернандес најголемиот дел од раниот живот го поминал играјќи фудбал, за разлика од сите други спортови. Забавата играње фудбал на улиците на Сао Томе беше единственото нешто што тој го ценеше како дете.

ПРОЧИТАЈ
Рафа Силва Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија
Гедсон Фернандес за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера

Одличните надворешни односи меѓу неговата земја и Португалија го отворија патот за граѓаните кои мигрираат во Португалија за подобри економски можности. Родителите на Гедсон Фернандес беа меѓу оние кои ја искористија можноста да го напуштат својот семеен дом за Португалија. Откако се сместија во Португалија, неговите родители пронајдоа дом во Фриелас, поранешна граѓанска парохија во општината Лурес, областа Лисабон.

ПРОЧИТАЈ
Андре Гомес за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Додека живеел во Фриелас, Гедсон го продолжил своето фудбалско хоби од каде застанал во Сао Томе. Овој пат, тој беше решен да стане професионален фудбалер, сон кој не помина како минлива фантазија. Во 2008 година, на 10-годишна возраст, Гедсон започна да часови по фудбал Спорт Клуб де Фриелас. Ова е мал локален клуб лоциран во Фриелас без репутација во португалскиот фудбал.

Кај Спорт Клуб де Фриелас АКА СЦ Фриелас, малиот Гедсон прерасна во убав фудбалер. На сликата подолу, младичот стана црвено-жежок од моментот кога тој застапи 11.

ПРОЧИТАЈ
Рубен Дијас Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Раните денови на Гедсон Фернандес со Спорт Клуб де Фриелас. Кредити: Фејсбук
Раните денови на Гедсон Фернандес со Спорт Клуб де Фриелас. Кредити: Фејсбук

Неговиот најдобар момент со клубот: За време на еден СЦ Фриелас натпревари, голманот мина во рацете на Гедсон и веднаш, тој започна да ги дриблингува сите на теренот пред да постигне гол. Херојките на Гедсон продолжија и тој едноставно не можеше да престане да дриблингува и да постигнува погодоци. Потребни се напори на неговиот тренер да интервенира велејќи;

„Гедсон, те молам, седни малку и остави ги другите да играат“

Брзата одговор на Гедсон до неговиот тренер сумираше колку беше добар во раните денови на неговата кариера. Според неговите зборови

„Тренер ... Те молам, дозволи ми да играм уште малку. Ветувам дека повеќе нема да давам погодоци “

Се сеќава на Пауло Серџо како негов тренер тогаш во СЦ Фриелас. Брилијантноста на Гедсон на теренот ги виде неговите соиграчи од школата и академијата му дадоа прекар „Paco„, Име со шпанско потекло што значи„Орел„ Прекарот дојде благодарение на тоа што беше висок летач на теренот.

ПРОЧИТАЈ
Гонкало Гуедовата приказна за детството Худ Плус Недолгарни факти за биографија
Гедсон Фернандес за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Aryивот на кариера

Бидејќи Гедсон беше толку добар, португалскиот фудбалски гигант Спортинг ЦП и СЛ Бенфика се позиционираа да го имаат на крајот од сезоната 2008/2009. Меѓу двајцата великани, тоа беше КП Спортинг кој го имаше горниот раб затоа што тие потпишаа преддоговор со СЦ Фриелас. Овој договор беше да се види дека Гедсон им се придружува бесплатно на крајот на сезоната 2008/2009.

Додека Спортинг ЦП го сакаше само него БЕСПЛАТНО, SL Benfica беше подготвен да обезбеди барем нешто за возврат за да го има Гедсон порано пред јуни 2009 година. Гедсон Фернандес joined се придружи на Бенфика во она за што најмногу се нарекува незгодна зделка за растечка starвезда.

Дали знаеше?… СЛ Бенфика му понуди на менаџерот на СЦ Фриелас „250 евра плус 25 топки” Со цел да се избегне одложување на преговорите, клубот го повика претседателот на СЦ Фриелас, велејќи му со следниве зборови;

„Подобро е да ги примате нашите пари плус 25 фудбалски топки отколку да не примате ништо, бидејќи Спортинг ЦП сакаше вашиот играч на крајот на сезоната без да ви плати ништо“.

Гедсон Фернандес беше префрлен за 250 евра плус 25 топки од СЦ Фриелас во СЛ Бенфика. Кредити: Facebook, Juragantutorial и coachingyouthfootball
Гедсон Фернандес беше префрлен за 250 евра плус 25 топки од СЦ Фриелас во СЛ Бенфика. Кредити: Facebook, Juragantutorial и coachingyouthfootball
Останувајќи без опции, СЦ Фриелас се согласил додека родителите на Гедсон Фернандес одбиле, инсистирајќи на тоа дека нивниот син нема да замине наскоро. Требаше клуб Кометал Фриелас многу напор да ги убеди. Според нивните зборови;

„Тоа е одлична можност да замине во голем клуб што ќе му помогне да расте. Подоцна ќе уживате во придобивките “

Гедсон Фернандес за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Патот до славата

Гедсон Фернандес се приклучи на младинскиот систем на СЛ Бенфика каде што започна да влијае веднаш со академијата. Исто како Renato Sanches Нани неговите претходници, тој растеше физички фудбалски додека се искачуваше чекор по чекор, поминувајќи низ младинските редови на клубот.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Харис Сеферовиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

Префрлување на верност: Со оглед на тоа што таткото и мама на Гедсон потекнуваа од помала фудбалска земја - Сао Томе и Принсипе, на младиот фудбалер не му пречеше да се префрли на верност кон Португалија веднаш штом се здоби со португалско државјанство. Неговиот перформанс додека беше во академијата СЛ Бенфика го виде повикан од португалското младинско ниво.

ПРОЧИТАЈ
Гонкало Гуедовата приказна за детството Худ Плус Недолгарни факти за биографија

2016 година се сметаше за пресвртна точка во младинската кариера на Гедсон. Таа година, тој беше повикан да ја претставува својата земја на УЕФА Европско првенство до 17 години. Гедсон виде можност да го искористи европскиот турнир во прикажувањето на својот талент пред светот. Дали знаеше?… Тој им помогна на своите соиграчи и неговата сакана земја Португалија да ја запечатат титулата.

ПРОЧИТАЈ
Лука Јовиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Гедсон Фернандес им помогна на своите соиграчи во освојувањето на УЕФА Европското првенство до 2016 години во 17 година. Кредит: УФЕА
Гедсон Фернандес им помогна на своите соиграчи во освојувањето на УЕФА Европското првенство до 2016 години во 17 година. Кредит: УФЕА

Гедсон Фернандес за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава

Откако и помогна на својата земја да го згази шампионатот на УЕФА до 17 години и Кампеонато Национал де Junуниорес (Португалски систем на фудбалска лига за млади играчи), Гедсон почувствува дека е дојдено време да влезе во првиот тим. За среќа, неговата промоција во првиот тим на Бенфика дојде на почетокот на сезоната 2018–19.

ПРОЧИТАЈ
Рубен Дијас Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Starвездата во подем го доби прекарот „Призракот“Од навивачите на Бенфика на 10 година по неговата прва игра за сениори. Во таа игра, Гедсон ги потсети навивачите за поранешните херои; како на Немања Матиќ Аксел Вицел кои беа две од нивните најдобри моќни куќи.

ПРОЧИТАЈ
Aоао Cancelo Приказна за детството Плус Untold Биографија факти
Гедсон Фернандес претрпе метеорски подем во сезоната 2018 - 2019 година. Кредит: Набervудувач
Гедсон Фернандес претрпе метеорски подем во сезоната 2018 - 2019 година. Кредит: Набervудувач

Сезоната 2018–19 беше сезоната што Гедсон Фернандес не брзаше да ја заборави. Сезоната го прикажа како еден од највисоките играчи за врска во лигата. Метеорскиот подем на Гедсон Фернандес забележа интензивно партнерство меѓу него и другите мегаastвезди како Ãоао Феликс Рафа Силва. Заедно со другите соиграчи, и помогнаа на Бенфика да ја освои Премиера Лига 2018/2019 година.

ПРОЧИТАЈ
Рафа Силва Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија
Сезоната 2018-19 година го направи Гедсон Фернандес познат бидејќи му помогна на својот клуб да ја освои Премиерата Лига. Кредити: Инстаграм
Сезоната 2018-19 година го направи Гедсон Фернандес познат бидејќи му помогна на својот клуб да ја освои Премиерата Лига. Кредити: Инстаграм

Од страв за другите клубови кои го ценат својот starвезда, управата на Бенфика одлучи да ја зголеми клаузулата за ослободување на Гедсон од 60 на 120 милиони евра. Дали сте знаеле? Ова е најсилната клаузула што некогаш била предложена и дадена на играч во Португалија.

Гедсон Фернандес ја заврши сезоната 2018/2019 на најдобар начин. За жал, тој ја започна сезоната 2019/2020 на најлош начин не благодарение на метатарзалната фрактура на десното стапало што го држеше подалеку од фудбалот некое време. Тоа беше навистина тажен момент за семејството Гедсон Фернандес, особено неговите родители.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Харис Сеферовиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата
Гедсон Фернандес испадна со неговиот менаџер, откако се врати од повредата. Кредити: Тим на Инстаграм, Гифи и ИнВиктус
Гедсон Фернандес испадна со неговиот менаџер, откако се врати од повредата. Кредити: Тим на Инстаграм, Гифи и ИнВиктус

После враќањето од повредата, Гедсон Фернандес од непознати причини, наводно, испаднал кај неговиот менаџер, Бруно Лајџ. Оваа тажна ситуација виде дека динамиката на средниот ред не се прикажува на игри. Искористувајќи ја оваа последица, врвните европски клубови започнаа да го бркаат играчот од средниот ред за неговиот потпис и покрај големата клаузула за ослободување од 120 милиони евра. Па, прашање на време е кога тој ќе добие цени далеку од Бенфика.

Без сомнение, ние footballубителите на фудбалот сме на работ да видиме друг среден ред маестро цветајќи својот пат во талент од светска класа, токму пред нашите очи. Гедсон Фернандес е навистина еден од најдобрите меѓу бескрајната линија за производство на средните играчи кои излегуваат од Европа. Остатокот, како што велиме, сега е историја.

Гедсон Фернандес за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Животен однос

Со неговото покачување на славата и трансфер гласините околу него уште во јануари 2020 година, сигурно е дека повеќето навивачи мора да размислиле да знаат која е девојка на Гедсон Фернандес или дали средно средниот ред е сопруга.

ПРОЧИТАЈ
Андре Гомес за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Да!. не може да се негира фактот дека слаткиот убав изглед на Гедсон, заедно со неговиот стил на игра, не би го поставил на врвот на списокот со желби за потенцијални девојки и дами кои се сметаат за сопружни материјали.

Фудбалските навивачи размислуваа за тоа кој би можел да биде девојка на Гедсон Фернандес. Кредит: Инстаграм
Фудбалските навивачи размислуваа за тоа кој би можел да биде девојка на Гедсон Фернандес. Кредит: Инстаграм

Откако поминавме часови на сурфање на Интернет за траги, дојдовме до заклучок дека Гедсон Фернандес за време на пишувањето на овој труд се обидел свесно да не открие која е неговата девојка или сопруга.

Од друга страна, може да биде дека тој е сингл во времето на пишувањето - изјава што подразбира непостоење на Wag. Но, понекогаш знаеме дека фудбалот може да не се прости. Слушнавме за фудбалери чија кариера се повлече од мозоци, кога не се водеше правилно за прашања поврзани со односите. Ова може да биде причина зошто нашиот starвезден човек може да биде сингл за време на пишувањето.

Гедсон Фернандес за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Личен живот

Да се ​​запознаете со личен живот на Гедсон Фернандес, ќе ви овозможи подобра слика за неговата личност од теренот на игра.

ПРОЧИТАЈ
Андерсон Талишка детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Почнувајќи, Гедсон Фернандес е некој со солиден и реален план за неговиот живот. Оние кои го познаваат често велат дека тој е интелигентен, стабилен и сигурен. Повеќе за неговиот личен живот, Гедсон научи како да живее самостојно уште од 2009 година. Ова беше година кога ги остави своите родители во Фриелас да го продолжат животот далеку од дома во СЛ Бенфика. Неговиот „Јарец”Хороскопскиот знак ја сумира неговата независна личност.

ПРОЧИТАЈ
Нестања Матиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознавање со личниот живот на Гедсон Фернандес. Кредит: Инстаграм
Запознавање со личниот живот на Гедсон Фернандес. Кредит: Инстаграм
На крај на неговиот личен живот, Гедсон Фернандес како индивидуа поседува внатрешна состојба на независност, оној што му овозможува да постигне значителен напредок и во неговиот личен и во професионалниот живот.
Гедсон Фернандес за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семеен живот

Родителите на Гедсон Фернандес додека уживаа во плодовите на нивниот труд веќе започнаа да преземаат одговорности, како што е обезбедувањето најдобра родителска поддршка за нивниот син. За време на пишувањето, гордата мајка и тато во моментов живеат во Лондон каде навиваат и се молат за Гедсон од далечина.

ПРОЧИТАЈ
Diogo Dalot Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата
Семеен живот на Гедсон Фернандес - Што прават неговата мајка и тато за него. Кредит: ЗаписиПТ
Семеен живот на Гедсон Фернандес - Што прават неговата мајка и тато за него. Кредит: ЗаписиПТ
Исто како и повеќето родители од африкански корени, родителите на Гедсон Фернандес одвојуваат време да се молат сериозно за него за да успеат. Што се однесува до остатокот од членовите на неговото семејство, малку се знае дали Гедсон има брат или сестра. Ако го стори тоа, тогаш се чини дека неговиот брат и сестра (а) се потрудиле да избегнат јавно објавување.
Дедо: Гедсон некогаш имал дедо по име Густаво со кого доживеал едно од најдобрите сеќавања од своите рани години како дете. За жал, доцна е Густаво кој е прикажан подолу. На 4-ти јули 2019 година, Гедсон се сети на еден од неговите сакани членови на семејството (неговиот дедо) со неговите зборови;
Запознајте го Гедсон Фернандес Гранд. Кредит: Инстаграм
Запознајте го Гедсон Фернандес Гранд. Кредит: Инстаграм

 

„Растојанието меѓу нас беше секогаш големо, но наклонетоста беше поголема. Само би сакал да имам повеќе прегратки и да продолжиш да ме гледаш како пораснав на она што станав. Ви благодариме за сè дедо. водеј ме засекогаш !! “

Гедсон Фернандес за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - LifeStyle

Да се ​​направи многу пари како фудбалер е навистина ценето за Гедсон. Сепак, смирениот фудбалер нема многу проблеми да управува со него и да заштеди некои за дождливиот ден. За време на пишувањето, се чини дека Гедсон е противотров за живеење на скап животен стил што лесно се забележува од неколку скапи автомобили, куќи итн.

ПРОЧИТАЈ
Андерсон Талишка детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
Запознавање со фактите за животниот стил на Гедсон Фернандес. Кредити: Експрес, Gym4U и Инстаграм
Запознавање со фактите за животниот стил на Гедсон Фернандес. Кредити: Експрес, Gym4U и Инстаграм
Досега, најблизу до автомобил што го видовме како вози, е брзиот брод - јасен одраз на едно од неговите бројни хоби.
Гедсон Фернандес за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти

Факт за тетоважата на Гедсон Фернандес: Културата за тетоважи како што сите знаеме е многу популарна во денешниот модерен фудбалски свет. Често се користи за да се прикаже нечија религија или луѓето што ги сакаат. Нашиот сопствен Гедсон Фернандес е без тетоважи. Како што е забележано подолу, во неговото горно и во долниот дел од телото нема траги од мастила за тетоважи.

Телото на Гедсон Фернандес не открива тетоважи. Кредит на слика: Инстаграм
Телото на Гедсон Фернандес не открива тетоважи. Кредит на слика: Инстаграм

Гедсон Фернандес Лузни на лицето - Што значи тоа? Како го доби? Кога внимателно ќе го погледнете Гедсон, најверојатно ќе видите нешто што изгледа како лузна. Па, тоа не е лузна, туку роден знак кој настанал веднаш од моментот кога мајка му го родила.

ПРОЧИТАЈ
Рубен Дијас Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Гедсон Фернандес Лузна на лице- Што значи ова ?. Кредит: Инстаграм.
Гедсон Фернандес Лузна на лице- Што значи ова ?. Кредит: Инстаграм.

Додека некои луѓе во текот на целиот живот имале relationshipубовно-омраза со нивните родови на лицето, се вели дека Гедсон Фернандес е освежувачки противотров. Исто како и повеќето луѓе, тој ги прифати и маркитите на лицето.

Религија на Гедсон Фернандес: Во делот за семејниот живот на Гедсон Фернандес, на овој напис, ви покажавме фотографија на која неговите родители се молат сериозно за успехот на нивниот син во кариерата. Овој чин подразбира дека фудбалерот најверојатно ќе дојде од христијански дом. Сепак, малку се знае дали Гедсон е целосно посветен на христијанското религија.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Харис Сеферовиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата
Платите на Гедсон Фернандес, плата и чиста вредност): Според SeallySeason, платите на Гедсон Фернандес се околу 9,000 евра неделно за време на пишувањето. Сумирајќи го на годишни бројки, тоа значи дека фудбалерот собира околу 468,000 евра годишни плати. На просечен човек во Европа ќе му требаат 5 години да ги заработи годишните плати на Гибсон и до една година да ги заработи своите неделни плати.
Поради фактот дека најверојатно ќе ја напушти Бенфика најбргу, неговиот агент дефинитивно ќе обезбеди неговата плата и годишната плата да добијат на 6 и 7 бројки, соодветно.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Гедсон Фернандес Плус Унтолд факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Рафа Силва Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари