Фјодор Смолов Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за рускиот фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот; "Fedor". Нашата Фјодор Смолов детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу други факти (малку познати) за него.

Да, секој знае дека Федор постигнал многу голови во својата кариера. Сепак, само малкумина навивачи знаат многу за Био на Федор Смолов, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Фјодор Смолов детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Раниот живот

Фјодор Михајлович Смолов е роден на 9th ден од февруари 1990 на неговата мајка, Ирина Смолова и татко Михаил Смолов во Саратов, југозападна Русија. Тој е роден како единствен син и дете на неговите конзервативни патенти.

Како дете, семејството на Федор живеело во соседството на рускиот град Саратов. Ова го направило уредот на неговите родители неколку начини за заштита на нивниот син од лошото влијание на момчињата. Во другиот за да го избегнат неговиот син да се меша со лошите пријатели, неговиот татко Михаил го зеде Фјодор во нивниот фудбалски клуб во родниот град Сокол за регистрација. За жал, Федор Смолов не беше фан на неговиот фудбалски клуб во матичниот град (Сокол Саратов) каде што неговиот татко го зеде за да ја започне својата младинска кариера. Неговото срце беше со "Локомотив Москва" се наоѓа во Русија капитал. Ова беше местото каде што сонуваше да ја започне својата кариера.

Тој сонувал да стане член на клубот еден ден. Откако знаеше дека немаше финансиски средства за да се случи тоа, Федор Смолов продолжи со клубот што не го поддржа. Одлуката на татко му има негативно влијание врз неговиот успех во младинската кариера.

Федор Смолов постојано се бореше да се справи со младинскиот фудбал. Тој дури и ги пропуштил своите фудбалски прегледи на возраст од 14. Ова беше време кога неговиот татко почна да чувствува дека неговиот мал тинејџер бил врзан и исцрпен со овој спорт. Неговиот татко тогаш инсистираше на тоа дека неговиот син треба да го земе последниот фудбалски преглед овој пат, од друг клуб. Михаил заклучил дека неговиот син ќе го напушти фудбалот ако не успее во четвртиот испитен испит.

За среќа, Федор го помина испитувањето од новиот фудбалски клуб Мастер Сатурн од Јегоревск, московскиот регион. Тие со задоволство го признаа ветувачко младо момче и Федор продолжи да ги усовршува своите вештини во неговиот омилен спорт. Тој конечно ја заврши својата младинска кариера во Сатурн Москва, каде што играше помеѓу 2006 до 2007.

На 16, Фјодор Смолов го потпиша првиот професионален договор со Динамо Москва. Овој пат, тој стана опседнат со цврста определба да ги оствари своите соништа и неговите амбиции да станат цел машина не беше само доминантен фенси. Што се однесува до неговата приказна за кариера, ттој остатокот, како што велат, е сега историја.

Фјодор Смолов детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Животен однос

Зад секој голем човек, има голема жена, или така вели поговорката. И зад речиси секој успешен руски фудбалер, има гламурозна сопруга, вагинка или девојка. Без сомнение, впечатливи способности на Фјодор, како и неговиот животен стил надвор од теренот, создаваат комплетна слика за него.

Во 2012, тој се сретна со рускиот модел и ТВ водителка, Викторија Лопирева на роденденската забава на неговиот соиграч (Јуриј Жирков). Судејќи според нејзината убавина, важно е да се нагласи дека Викторија била победник на натпреварот Мис Русија 2003.

Друга важна точка да се забележи е тоа; Викторија Лопирева е 7 години постара од нејзиниот маж. Овој факт, сепак, не ги спречи нивните сериозни романтични односи од развојот и уште поважно, предлог за брак што се случи во единствена [не-прстен] стил. Во декември 2013 година, loveубовници; Лопирева и Фјодор имаа убава и романтична свадба на Малдивите. Нивниот брак траеше само две години пред да се разделат. И двете страни престанаа да комуницираат во јули 2016 година.

Деталната причина за нивниот развод е содржана подолу во семејните факти на Фјодор Смолов, како што објаснува мајката на Федор. Руските медиуми, сепак, објавија дека разводот дојде кога Фјодор Смолов беше шпекулира да се види Миранда Шелија, уште еден руски модел на сликата подолу.

Битно е да се забележи дека Миранда (на сликата погоре) честопати е споредувана Ирина Шајк, уште еден убав модел кој некогаш бил Кристијано Роналдо'љубовник. По слабите резултати на Русија на Европското првенство во 2016 УЕФА, Федор се распадна со својата девојка Миранда Шелија.

Повторно, на есен 2016, руските медиуми објавија дека љубовниот стаорец почнал да се запознава со Софија Никитчук, која била победникот на Мис на Русија во 2015.

Фјодор Смолов детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Семејни факти

Мајка: Ирина Смолова на сликата подолу со својот сакан син е мајка на Федор.

Мајката на Федор Смолов прв јавно го коментираше разводот на нејзиниот син со модел и ТВ-презентер Викторија Лопирева. Таа призна дека срцето на нејзиниот син бил скршена од неговата сопруга, која земала голем дел од своето време да се грижи за својата кариера, а не емоционалните и личните потреби на нејзиниот сопруг.

Ирина истакна дека и играчот и модел биле преку болно раскинување. Таа и Викторија имаа многу топли односи, а екс-снаата ја допираше допирливо мајка. Според нејзините зборови ...

"Во трите години дека беа заедно, изградив многу добри односи со неа, беше толку допирање и ласкање, кога ме викаше Мамо. Вика и јас сега комуницираме сосема нормално ".

"Не можам да кажам, се разбира, но можеби тие едноставно не беа во можност да ја спасат својата врска. За Федор беше доволно тешко: мислам дека ја сакаше. Можеби во одреден момент, растојанието одигра негативна улога.

Кога Фјодор тренира во тренинг кампот, Викторија е исто така зафатена во кариерата - таа е телевизиски презентер и моден модел, таа е успешна, со голема побарувачка и нејзината работа бара многу напор. Некаде, се покажа, тоа беше недостатокот на време за Фјодор. Тој е некој кој сака утеха дома, внимание. Можеби тоа е причината зошто една девојка која ќе одлучи да биде со него, мора да одговара на него ".

вели Ирина Смолова (мајка на Федор Смолов).

Фјодор Смолов детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Факти за личен живот

  • Фјодор Смолов сака тетоважи. Спортистот ја имаше својата прва тетоважа во 17 и сега, не може да каже колку тетоважи има. Сите негови тетоважи сега се спојуваат и формираат единствен модел на слика како што се гледа на сликата подолу.
  • Тој го поддржува Милан од сезоната 1997 / 98 и еднаш цитираше Џорџ Вах и Андреј Шевченко како неговите омилени играчи од детството.
  • Слабост на Федор: Тој работи од емоционална експресија. Уште повеќе, тој може да биде темпераментен, бескомпромисен и не пријателски.
  • Што Фјодор не го сака: Тој не сака лоши ветувања, осамени, досадни или здодевни ситуации, луѓе кои не се согласуваат со него.
  • Најголемиот страв на Федор се гледа себеси ограничен или ограничен. Ова го прави ладен и нечувствителен. Сепак, тој има одбранбен механизам против предвремена интимност. Фјодор треба да научи како да му верувате на дами, исто така, за да ги изразат своите чувства на здрав начин.
  • Фудбалерот, исто така, сака да чита романи од деновите на детството како што е прикажано подолу.

Криминалните детективи, а Марио Пузо и Артуро Перес-Ревете, романите на Федор Достоевски и трудовите на Михаил Булгаков се негови омилени книги.

Фјодор Смолов детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Не е среќен со големите клубови во Европа

На тажна белешка, Федор Смолов еднаш изјави Максим онлајн дека странските клубови секогаш се чувствуваат неподготвени да ги потпишат играчите од Русија. Според неговите зборови ...

Страните на Лигата на шампионите нема да излезат од нивниот пат да не донесат. Го видов тоа за време на трансфер прозорецот. Имав некои понуди, но тие беа сите заеми со право за откуп. Европските големи клубови сметаат дека сме расипани и интровертни.

Смолов додаде дека постои одреден стереотип во Европа кога станува збор за руските играчи.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Фјодор Смолов плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде