Ферланд Менди приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј, најпозната како " На Kylian Mbappe на лево-грб. Нашата Ферланд Менди детска приказна Плус Неразделени биографија Факти ви донесе целосна сметка на значајни настани од неговото детство време до денес.

Ферланд Менди приказна за детството - Анализа

Анализата го вклучува неговиот раниот живот, семејното потекло, животната приказна пред славата, доведуваат до слава, врска, начин на живот и личен живот итн.

Да, секој знае дека тој беше еден од највозбудливите леви бекови во светот во сезоната 2018-2019, подвиг што му донесе аквизиција на Реал Мадрид. Сепак, само малкумина сметаат дека оној на Ферланд Менди е доста импресивен. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Фаренд Менди приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти - Почетокот на животот и семејството

Ферланд Менди е роден на 8th ден од јуни 1995 на африканските родители во општината Meulan-en-Yvelines, северно-централна Франција. Неговото родно место е слично на оној на Abdoulaye Doucoure, неговите сонародници француски и НЕ тоа на Бенџамин Менди за кој многу фанови претпоставуваат дека е неговиот брат или член на семејството. Сепак, ве молиме, забележете дека Ферланд Менди е братучед Едуард Менди- голманот на ФК Челзи.

Ферланд е роден во скромно семејство. Судејќи според неговиот изглед, лесно може да се претпостави дека неговите родители се со африканско потекло - тоа е вистина.

Според извештајот, мајката на Ферланд Менди го потекнува од Гвинеја (Западна Африка) и додека неговиот татко потекнува од Сенегал (Западна Африка). Можно е родителите на Ферланд Менди порано да бидат мигранти кои некогаш ги напуштија своите земји во Африка, се населиле во Франција, се запознале, се вљубиле и го родиле.

Постои уште еден непотврден извештај дека Ферланд Менди го изгубил својот татко додека бил дете, оставајќи ја мајката и сиромашните да преживеат самостојно, со речиси никакви пари.

Фаренд Менди приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти - Образование и градење кариера

Ферланд пораснал во тешка населба. Немаше играчки или игри кога беше помлад, само фудбал или нешто што можеше да се трансформира во форма на фудбалска топка. Уште повеќе, празнината заврши во него кога имаше фудбал во неговите нозе.

Отпрвин, Менди стана основана од неговата мајка поради прекумерен фудбал. За среќа, таа подоцна сфати дека игра фудбал е судбина на нејзиниот син. Дури и братучедката на Ферланд Менди, Марк Гомис, еднаш објасни како Менди беше како да расте. Според неговите зборови;

"Секогаш имал фудбал во него. Иако беше мал, НО секогаш беше тежок ".

Пред да го земе фудбалот како своја професија, неговиот пријател од детството, Манган Јаја, еднаш потсети дека Менди користи да вика "Брзина, брзина"Додека избегал од бранители додека играл како млад.

Како дете, сите сакаа Ферланд Менди да стане професионален фудбалер. Имаше толку голема решителност и глад што секој што го познаваше тогаш можеше да го види во неговите очи. Таквата решителност го натерало да се покани за испитувања.

Фаренд Менди приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти - Рано кариерен живот

Страста на Менди за фудбал го виде како поминува со судски процеси и се запишува во локалниот клуб, Еквивили ЕФЦ, кој му даде можност да ја покаже својата талент и кариера основа. Благодарение на неговата брзина, Ферланд започна како напаѓач. Тој беше брз да направи впечаток со клубот, подвиг кој го привлече Пари Сен Жермен.

На возраст од 9 во годината 2004, Ферланд Менди добил признание од Пари Сен Жермен академија. Додека бил во клубот, неговиот тренер го трансформирал во лев бек. Дури и како лев бек Ферланд не ги сакаше играчите Ешли Кол, Филип Лам, Роберто Карлос и Паоло Малдини. Сè што направил беше да го емулира својот херој, освен оној што е голем Роналдињо.

Фаренд Менди приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти - Тежок пат за слава приказна

Повредата:

Престојот на Ферланд во академијата на ПСГ не беше добро планиран. Само неколку години по линијата во Париз, сиромавиот момче претрпе повреда на колкот што се разви во артритис на колкот. Феланд страдаше од отекување на неговиот колк во колкот, севкупната слабост и замор, состојба која ја доведе својата кариера до крај.

Користење на столче на тркалата:

Ферланд помина една година од фудбалот. Во првите три месеци тој носеше хип-спица, по што следеше болно лекување во друг месец 3. Бидејќи тој не можеше да оди поради болки во колковите, сиромашните Ферланд почнаа да користат инвалидска количка која траеше по 6 месеци.

Ферланд Менди тркало столче приказна- кредит за CL и BR

Што му рекол докторот:

Дали знаеше?… Додека Феланд бил во болницата Некер, неговиот лекар му рекол дека никогаш повеќе нема да игра фудбал поради неговите проблеми. Отфрлањето на оваа вест предизвикало многу болка за него, за неговото семејство, за блиски пријатели и за роднини.

Болната Рехаб:

По напуштањето на болницата, сиромашниот Ферланд Менди помина долга и болна рехабилитација во Bullion, комуна во одделот Yvelines, северно-централна Франција. Прво, научил како да оди повторно, пред да го врати изгубениот мускулен тон.

Ферланд Менди патот кон наплата. Кредит на ИГ

Додека бил на рехабилитација, Ферланд Менди имал едно нешто на ум - "Желбата да му докажеш на својот лекар погрешно!"

Фаренд Менди приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти - Стани за слава приказна

Враќање во фудбал:

По неколку месеци рехабилитација, Менди на крајот се врати да игра фудбал. Тој се приклучи на Мантос 78, клуб базиран на периферијата на францускиот главен град. Во клубот, Менди покажа дека не само што имаше целосна наплата, туку беше посилен отколку што беше пред неговата повреда.

Ферланд Менди воскреснат за слава приказна - Големото закрепнување

Додека играше за Мантос 78, Менди беше забележан од Ле Авр, кој го потпиша во јуни 2013. Потпишувањето за клубот беше чекор напред за тинејџер, кој виде подобра платформа за да го претстави својот занает и да стане професионалец.

Додека во неговата професионална кариера во Ле Авр, напредокот на Ферланд Менди не беше незабележан од најдобрите француски клубови. Тој беше забележан од Олимпик Лион, кој го купи на петгодишен договор за само пет милиони евра во јуни 2017.

Во клубот, Ферланд веднаш почна да прави спортски наслови. Тој стана еден од најдобрите напаѓачи лево назад во Европа, оној кој многу се вклопува во стилот на современиот целосен грб. Подолу е дел од видео-докази. Кредит за Реал Мадрид.

Како што е забележано во видеото погоре, тоа е брз, моќен и има способност да бомбардира нагоре и надолу од крилото што го направи Ferland Mendy едно од најжешките својства во Европа и меѓу најмоќните лево назад во светот.

Ферланд Менди се крене за слава. Кредит за Цел

Како во времето на пишувањето, Ферланд моментално го држи рекордот за комплетирање на дриблингот на 102 во неговите две олимписки Лионски сезони, повеќе од кој било друг дефанзивец во Лига 1 и Топ Листите на 5.

За Феланд, тоа беше кулминација на многу напорна работа што доведе до шеф на Реал Мадрид Зидан го стекнува и го прави да стане дел од играчите кои ќе го изградат проектот Лос Галактикос повторно. Остатокот, како што велат фудбалските навивачи, сега е историја.

Фаренд Менди приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти - Животен однос

Откако влезе во Реал Мадрид, навивачите на фудбалот почнаа да се интересираат за животот на Феланд Менди. Како во времето на пишувањето, прашањата за усните на сите се; "Кој е девојка на Ферланд Менди или жена?", "Дали Родри имаат девојка?" ИЛИ "Дали Ферланд Менди е оженет?"

Ферланд Менди односи Живот. Кредит за PESFaces

За обожавателите, нема да се негира фактот дека темен-згодниот изглед на Ферланд заедно не би го направил мила лоза на дами кои би сакале да бидат негова девојка и сопруга.

Меѓутоа, како во времето на пишувањето, постои веројатна скриена романса за Ферланд. Тоа е романса која избега од контрола на очите на јавноста, едноставно затоа што неговата љубов е многу приватна и можеби без драма. Тоа е само прашање на време пред да знаеме дали Ферланд има сопруга или девојка.

Фаренд Менди приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти - Личен живот

Запознавање со личниот живот на Ферланд Менди ќе ви помогне да добиете комплетна слика за него.

Личен живот на Ферланд Менди. Кредит за портокалови спортови

Судејќи според неговата приказна за патот до слава, ќе сфатите дека Ферланд има силна желба за успех. "Тоа е во мојот лик. Отсекогаш сум се допаднал"Рече Ферланд чиј талент и желба за успех може да се најде само на терен, но не и во кујната.

"Ферланд е лош готвач,"Рече неговиот братучед, Марк Гомис."Тој може да направи тестенини, но мислам дека неговиот талент е на друго место, Додаде Гомис.

Фаренд Менди приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти - LifeStyle

Се стекнува за 48m евра (+ 5m евра во додатоци) сигурно го прават Ferland Mandy меѓу најскапите леви грбови во историјата. Ова, сепак, не преведува во гламурозен животен стил кој лесно може да се забележи од страна на неколку прилично импресивни автомобили, убави девојки и алкохол. Ферланд само сака да помине квалитетно време со својот братучед и пријател.

Ferland Mendy LifeStyle факти

Повеќето фудбалери ги сакаат своите миленици и Ферланд Менди не е исклучок. Дури и ти постои изрека дека во модерната игра нема лојалност, тоа сигурно не ги зема предвид односите меѓу Ферланд Менди и неговото милениче Делфин.

Како Ферланд Менди троши неговите пари

Фаренд Менди приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти - Семеен живот

Пристапувањето во Реал Мадрид, без сомнение, ја зголемува популарноста на личноста и членовите на семејството. Дури и ти се членови на семејството на Ферланд Менди познати, нивниот личен живот сè уште останува дискретен.

Со папараци, секогаш на депресија и бројни начини на информации може да протекуваат преку блогови и социјални медиуми, тоа е тешко за Ферланд Менди да го задржи целото негово семејство подалеку од очите на јавноста. Имињата на членовите на неговото семејство, роднините, дури и неговите родители, како во моментот на пишување, сè уште остануваат скриени од медиумите. Судејќи според неговите објави во социјалните медиуми, најверојатно еден или сите од следните подолу може да биде член на неговото семејство или роднина или роднина.

Ферланд Менди семеен живот. Кредит на ИГ

Фаренд Менди приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти - Неостварени факти

Дали Ферланд Менди е поврзан со Бенџамин Менди?

Ферланд и Бенџамин Менди Однос. Кредит за Sport.net

Многу обожаватели го прашале дали Ферланд и Бенџамин Менди се браќа или се поврзани на некој начин. Ова е поради фактот што толку многу сличности меѓу двата, факт што ги натера луѓето да разговараат. На пример, тие двајца го делат истото презиме, и двете се француски, и двете се оставени зад грб и двете ги губат косите бели.

По интензивни истражувања, дознавме дека и Ферланд и Бенјамин не се поврзани. Оваа споредба е слична на онаа на Кајл-Вокер Питерс и Кајл Вокер кои имаат слични крила и се од иста земја.

Забавни факти:

Ферланд е еден од оние играчи кои добро се вклопиле во одделот за гестови. Фановите ја набљудувале навиката на Ферланд да ја позиционира својата рака слична на онаа на Сол Бае. Истите обожаватели, исто така, направија карикатура од него, користејќи ја истата фотографија како се качува на јаже.

Ферланд Менди Забава факт. Кредит за Твитер

Историја на астрономско рано живеење:

Дали знаеше?… Ферланд Менди Историјата на раниот живот се сумира за да биде астрономска. Во 14, лекарите му рекоа дека никогаш не може да оди повторно откако претрпе артритис во колкот. Сега дозволува брзо напред до возраст 17, Феланд го напушти PSG за да се приклучи на 4th поделба откако ќе се подобри. Во 20, тој стана професионалец во Ле Авр. Во 22, му се придружил на Лион и направил име за себе. и конечно, во 24, тој стана играч на Реал Мадрид. Сите овие настани се случија само во рамките на 8 години.

Најдобар лев бек освен ...:

Дали знаеше?… Во сезоната 2018 / 2019, само еден лев бек се сметаше за подобар од Ферланд Менди. Одвоен од Ендрју Робертсон, кој нема да се оддалечи од Ливерпул, нема таков талентиран играч во таа улога.

Неговата Академија произведе големи ѕвезди:

Дали знаеше?… Ле Авр на една од најдобрите младински академии во францускиот фудбал - оној што произведува играчи како што е Бенџамин Менди, Ријад Марез, Лас Диара, Пол Pogba, Димитри Payet, Стив Манданда, Пјер-Емерик Аубамејанг.

Фаренд Менди приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти - Видео резиме

Ве молиме видете подолу, нашето резиме на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете, Зачленете се на нашите YouTube канал и кликнете на иконата Bell for Notifications.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Ферланд Менди плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде