Етан Ампаду Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

1
3467
Етан Ампаду Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот "Следниот Дејвид Луиз". Нашата детска приказна Ethan Ampadu плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го опфаќа неговиот рано живеење, семејното потекло, животна приказна пред славата, да се појави на слава, врска и личен живот итн.

Да, секој знае за неговиот потенцијал за иднината. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Ethan Ampadu, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Етан Ампаду Историја на детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Раниот живот

Почнувајќи, неговите целосно имиња се Итан Кваме Колм Рејмонд Ампаду. Итан Ампаду е роден на 14 септември 2000 на неговите родители г-дин и г-ѓа Kwame Ampadu во Ексетер, Велика Британија.

Родителите на Итан Ампаду

Семејно позадина:

Итан е од повеќеразна семејно потекло. Неговата мајка чие име е непозната е од Велс додека неговиот татко, Кваме е по потекло од Гана. Итан е роден во фудбалско семејство благодарение на неговиот татко Кваме Ампаду, поранешен ирски фудбалер кој некогаш играше за врвен англиски клуб Арсенал, а подоцна стана тренер за нивната младост и тимот на U18. О, Да, тоа само го прочитавте, тоа е Арсенал!

Може да му биде тешко на таткото на Ампаду да се справи со пензионирањето. Поранешната ѕвезда на Арсенал при пензионирањето одлучи да го продолжи својот сон преку нивниот син Итан.

Рано приказна за живот на Итан Ампаду

Радосен Етан Ампаду, како што видовме, пораснал на школата за доенчиња на Ladysmith, каде што започнал да игра конкурентен фудбал за време на спортот. Учество во фудбалски активности не беше доволно. Родителите на Итан Ампаду, исто така, сакале нивниот син да ги преземе сериозни други настани во училиштата. Еден од таквите настани беше празник Тудор на неговото училиште.

Приказната за детството Итан Ампаду - Поздравување на Тудор

Еден од омилените настани на Итан беше неговиот Училиште Прослава на животните каде што ќе се облекува како животно, во овој случај, був. (DevonLive Извештај)

Приказната за детството Итан Ампаду

Малкумина негови соученици знаеја дека момчето кое некогаш облечело како був ќе стане еден од стадионите на Челзи.

Етан Ампаду Историја на детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Рано кариерен живот

Страста на Итан за фудбал го виде како се запишува на списокот на локален младински тим, Стоук Хил под 10, кој му даде на сцената да ја положи својата рана кариера.

Етан Ампаду Рано кариера Живот

Ова беше тим што неговиот татко го тренираше со тимот на УЗНУМС пред да се пресели во тренерот на Арсенал. Итан почнал да игра за Ексетер Сити додека бил на училиште поради одлука на неговите родители. И Итан и неговите родители се согласија дека ќе го продолжат своето образование додека не ги достигне своите GCSE.

Комбинирањето на образованието и фудбалот доведе до него да има ограничени настапи. Самоувереност и решителност што останаа неговите лозинки ги испланираа дивидендите, бидејќи и Итан и неговите соиграчи на U11 почнаа да ги кршат рекордите.

Раните години кариера на Етан Ампаду

Етан Ампаду Историја на детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Патот до славата

Манчестер Јунајтед Лов:

На возраст од 12, Итан учествувал на турнир во Манчестер. Чудо дете импресионирало сите на турнирот, вклучувајќи го и поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, кој сакал да го потпише Црвените Ѓаволи. Фергусон беше импресивен Ампаду со поголем вертикален скок од повеќето негови противници, што му овозможува подобро да ја намести топката.

Пат за слава на Итан Ампаду

За жал, ова падна во време на неговото заминување и потоа преземањето на клубот од страна на Ед Вудворд, со што младите потпишаа интерес да исчезнат.

На возраст од 15 кон декември 2015, кариерата на Итан со Ексетер Сити започна.

Пат до слава на Итан Ампаду

Во овој момент, тој беше промовиран во сениорскиот тим на Ексетер Сити, и покрај тоа што сеуште го жонглираше училиштето со својот фудбал.

Етан Ампаду Историја на детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Стани за слава

Тоа беше на 9th ден од август 2016, Ампаду започна со историја со кршење на 87-годишниот рекорд поставена од Клиф Бастин. Тој стана најмладиот играч на Ексетер Сити, (на возраст од 15 години 10 месеци и 26 денови) да се игра за натпревар од Лига Купот. Тој дури го заработи и човекот од мечената награда за играта.

Ова беше време тој доби меѓународно признание со велшкиот национален тим U17, а потоа и со постар тим една година подоцна (мај 2017).

Велшкиот U16 повик на Итан Ампаду

Токму на 1st од јули 2017, Ampadu потпиша договор со клубот во Премиер Лигата Челзи FC. Оваа одлука дојде откако тој го напиша и помина својот Општо сертификат за средно образование (GCSE).

Рекорд на Челзи:

На 20th ден од септември 2017, Ампаду го дебитираше Челзи во натпревар од третиот круг на ЕФЛ Купот против Нотингем Форест. Правејќи го тоа го направи првиот играч роден во 2000s да игра за постариот тим на Клубот. Остатокот, како што велат, е историја.

Етан Ампаду Историја на детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Животен однос

Кој е девојка на Ethan Ampadu?

Вистина е да се каже. Ампаду е некој чија романса избега од контрола на очите на јавноста, едноставно затоа што неговиот љубовен живот е многу приватен барем за сега.

Девојка на Итан Ампаду

Етан Ампаду Историја на детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Личен живот

Запознавање Личниот живот на Итан Ампаду ќе ви помогне да добиете целосна слика за него. Тој е некој кој е решителен и одлучувачки и ќе истражува додека не го најде патот кон својата судбина.

Итан го сакаше Челзи, дури и кога неговиот татко бил менаџер на U18 на Арсенал. Тогаш тој често го посетува Челзи во "Стемфорд Бриџ" како старец 15. Со решителност и самодоверба, сонот на Ампаду за играње на мостот дојде во реалност.

Нераскажаните факти на Итан Ампаду

Етан Ампуду до денес сѐ уште се дружи со своите стари пријатели кои знаеја како се бореше за слава. Тој е приврзан кон луѓето што се ближи.

Личен живот на Итан Ампаду - Одржување со пријателите

Животниот стил на Итан Ампаду:

Итан Ампаду е оној кој има уникатен животен стил. Тој е во состојба да издвои лажат за себе во областа на вежбање на базен во својот егзотичен дом.

Етан Ампаду Историја на детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Семеен живот

Итан Ампаду доаѓа од смирено семејно потекло. Кваме Ампаду и неговата сакана сопруга се горди што успеале да го извлечат најдоброто од својот син Итан. Денес таткото и синот уживаат во својата област на прекрасната игра.

Родителите на Итан Ампаду

Повеќе за Таткото на Итан Ампаду:

За таткото на Итан Ампаду

Патрик Кваме Ампаду е роден на 20 декември 1970 на ирскиот мајка и татко на Гана во Брадфорд, Велика Британија. Патрик Кваме, и покрај тоа што е роден во Англија, се смета за ирски поради неговата мајка. Ампаду играше за клубовите Арсенал, Свонси Сити, Лејтон Ориент и Ексетер Сити во кариерата која се одвиваше од 1988 до 2006 (годината кога неговиот син ја започна својата младинска кариера). Патрик Кваме се играше за Арсенал помеѓу годините 1988 до 1991.

Денот на играњето на Итан Аммаду со Арсенал

По пензионирањето од клупскиот фудбал, Кваме Ампаду се врати во Ексетер за да биде дел од тренерската екипа на клубот. Ова беше време кога го мотивираше неговиот син Итан Ампаду за да ја започне својата кариера со клубот. Ирецот подоцна се преселил во Арсенал во 2012 каде станал клуб под 14 и тренерот под 18.

Како во времето на пишувањето, Итан во моментов е асистент менаџер на Монако, кој работи со Тековниот менаџер на Монако и Арсенал Легенда Тјери Хенри. Подолу е фотографија на двајцата менаџери.

За таткото на Итан Ампаду - Кваме Ампаду

Потеклото на Итан Ампаду - Добивање на факти Право:

Името на таткото на Итан е Патрик Кваме Ампаду, кој е сличен на познатиот прославен Гана и уметник од Високиот свет, кој исто така се вика Патрик Кваме Ампаду. Многумина веруваат дека уметникот Ghanian Highlife со надписи 800 е син на таткото на Итан.

Потеклото на Итан Ампаду - добивање на фактот

Спротивно на лажните информации како што објавија Коби кралевите на модерната Гана онлајн медиуми, легендарниот висок музичар не е дедо или татко на Итан Ампаду.

Етан Ампаду Историја на детството Плус Неоптоварени Биографија Факти- Неостварени факти

За неговиот прекар:

Итан е прекален од неговите соиграчи и обожаватели како "Следна Дејвид Луиз". Ова се должи на неговата целосно израснат коса од страв која исто така го опишува изгледот на Дејвид Луиз. Двајцата фудбалери го сфаќаат фудбалот како "колективна игра"И нивната измама е нешто посебно.

Дејвид Луиз и приказната за Пријателството на Итан Ампаду

Достапни за играње за 4 земји:

Етан Ампаду има рекорд како неколку среќни фудбалери кои отворено добија покани да играат за 4 земји имено; Гана, Ирска, Англија и Велс.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Итан Ампаду плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

1
Оставете Одговор

1 Теми за коментари
0 Одговори на темата
0 Следбеници
Повеќе реагирал коментар
Тема на најжешките коментари
1 Коментира автори
Зачленете се
Најновиот најстар повеќето гласаа
Известување за

Благодарам однапред