Ерлинг Халанд за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ерлинг Халанд за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Ерлинг Халанд ви раскажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејството, браќата и сестри (Астор и Габриел), девојка / сопруга, начин на живот, личен живот и не вреди.

Накратко, ја имаме целосната историја на норвешкиот професионален фудбалер најавуван како еден од најдобрите млади фудбалери во светот. LifeBogger ве води низ Halland Story - од неговите рани денови до кога се прослави во прекрасната игра.

За да го разгорите апетитот за автобиографија за привлечната природа на биото на Ерлинг Халанд, еве ја галеријата Early Life and Rise на Норвежанецот. Без сомнение, тој го открива фактот дека тој поминал долг пат.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дани Инс детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата
Биографијата на Ерлинг Халанд. Еве го неговиот ран живот и големиот подем.
Биографијата на Ерлинг Халанд. Еве го неговиот ран живот и големиот подем.

Јас и ти знаеме дека тој е фудбалски паметен (во ложата), голем, брз, многу забавен и малку чуден. Што е уште поважно, Ерлинг е машина за бодување, оној кој живее и дише од способност за постигнување голови.

И покрај многубројните признанија на неговото име, многу фанови не свариле концизна верзија на биографијата на Ерлинг Халанд. Направивме чекор да го подготвиме, само за вас и за theубовта кон фудбалот. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Ерлинг Халанд приказна за детството:

За почетниците во Биографијата, тој носи прекари - Манчилд и Голем Ерл. Ерлинг Браут Халанд е роден на 21-ви јули 2000 година од неговата мајка Гри Марита Браут и таткото Алф-Инге Холанд, во Лидс, Западен Јоркшир, Англија.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Крис Вајлдер Приказна за детството Плус Untold Биографија факти
Запознајте ги родителите на Ерлинг Халанд - неговиот татко Алф-Инге Хеланд и мајката Гри Марита Браут.
Запознајте ги родителите на Ерлинг Халанд - неговиот татко Алф-Инге Хеланд и неговата мајка Гри Марита Браут.

Норвежанецот дојде на светот како последно родено дете, од три деца родени во заедницата меѓу неговите родители. Алф-Инге и Гри Марита го имаа својот син во Англија затоа што во тоа време живееше нивното семејство. Во годината на неговото раѓање (2000), таткото на Ерлинг играл фудбал во англиската лига.

Растечки години:

За Ерлинг, имањето грижлив голем брат во Астор донесе толку многу детски емоции. Ова сега го спакува во совршено сеќавање од детството. Можеби ќе се запрашате зошто тој носеше дрес на Ман Сити. Тоа е затоа што неговиот татко, Алф-Инге Расдал Хеланд, играше за тој клуб во периодот од 2000 до 2003 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Мануел Аканџи Плус Untold

Ерлинг Халанд го немаше само Астор, неговиот постар брат. Тој исто така порасна заедно со постарата сестра, Габриел Халанд. Ерлинг уживаше во совршена браќа и сестри со нив. Како дете, тој беше толку полн со енергија - исто така, многу се насмевна. Насмевката како мачка Чешир носи многу носталгично потсетување на неговите прекрасни рани денови со Астор и Габриел.

Во 2004 година, по семејна катастрофа (објаснето подолу), семејството Ерлинг Халанд ја напушти Англија. Тој имал три години во времето кога неговите родители се преселиле во Брин, нивниот роден град во Норвешка. Ова беше местото каде го помина остатокот од детството.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Вилфрид Заха за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Растејќи во Брај во Норвешка, младиот Халанд беше забавно funубиво и енергично дете кое религиозно играше фудбал со своите пријатели. Покрај тоа, младиот фудбалски ентузијаст имаше интереси за разновидни физички активности, вклучително и голф, атлетика и ракомет.

Потекло на семејството Ерлинг Халанд:

Норвежанецот потекнува од домаќинство кое живее и дише спорт. Спортските гени на Ерлинг Халанд се многу добри бидејќи и двајцата негови родители се активни во атлетика. Покрај тоа, тој добива многу добар совет и следење од семејството.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на ovовани Рена Плус Недолгарни факти за биографија

Ерлинг Халанд е син на поранешниот фудбалер на Нотингем Форест, Лидс Јунајтед и Манчестер Сити, Алф-Инге Расдал Хеланд. Еве фотографија од неговиот татко за време на неговите стари добри игри со англиските клубови.

Играчката позиција на таткото на Ерлинг Халанд, Алф-Инге Расдал Холанд е и во одбраната и во средниот ред. Затворањето помеѓу средината и грбот го виде како постигнува неколку убави голови во текот на неговата кариера. Еве видео од Алфи Халанд кои играат денови. Колку неверојатна кариера!

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сократис Папастатопулос за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Од друга страна, мајката на Ерлинг Халанд, Гри Марита Браут била поранешна седмолетничка. За да ви помогне во разбирањето, името на нејзините спортови се вика Хепталон. Тоа е натпревар за жени на кој секој спортист се натпреварува во седум различни комбинирани трки и атлетика.

Го имаме ова видео, кое ќе ви помогне да го цените Хепталон како спорт. Без сомнение, мајката на Ерлинг Халанд - Гри Марита - е одговорна за повеќето скриени спортски гени на нејзиниот син.

Приказна за таткото на Ерлинг Халанд и Рој Кин - Трагичната приказна:

Според фудбалските експерти, станува збор за физички напад направен ладнокрвно. До денес, таткото на Ерлинг Халанд (Алф-Инге Халанд) никогаш не му прости на Кин за таа смртоносна борба против него. Видеото подолу ја раскажува приказната за хорор предизвикот на Рој Кин на Алф-Инге Халанд.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хари Маџер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

По инцидентот, Рој Кин не можеше да се осмели - некогаш да го погледне Алф-Инге Хеланд во очи. За жал, таа ладнокрвна одмазда стави крај на кариерата на таткото на Ерлинг Халанд. Тоа исто така доведе до преселување на неговото семејство во Норвешка.

За многу членови на семејството и пријателите на Ерлинг Халанд, Рој Кин останува причина да не го сакаат Манчестер Јунајтед. Исто така, секогаш кога Рој Кин ќе се појави на ТВ како фудбалски стручњак, тие посегнуваат по својот далечински управувач за да го сменат ТВ-каналот. 

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Storyуд Белингем Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Потекло на семејството Ерлинг Халанд:

Норвежанецот е од етничка припадност и потекнува од Брин, мало гратче лоцирано во округот Рогаланд, Норвешка. Иако е роден во Англија, Ерлинг е израснат во Брин од каде потекнува неговото семејство.

По нападот на Кин врз таткото на Халанд, скршената нога што резултираше откако го мачеше. Без надеж за продолжување на фудбалот, сиромашниот Алф-Инге реши да ги обеси чизмите. Крајот на неговата кариера го принуди семејството на Ерлинг Халанд да ја напушти Англија засекогаш.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

Во 2004 година, додека Ерлинг беше на тригодишна возраст, тој го имаше првиот вкус на Брајн, родниот град на неговите родители во Норвешка. Со само 12,000 жители, Брин е претежно познат најмногу по фудбалот. Ова беше местото каде Алф-Инге (неговиот татко) започна да ја обликува судбината на неговиот син.

На Алф-Инге му беше тешко да се справи со постојаните болки на неговата повреда, а камоли, нагло завршување на неговата кариера - сето тоа предизвикано од Рој Кин. Од моментот кога ги обеси чизмите, започна потрага да го направи својот последен син - да продолжи да ги живее фудбалските соништа на неговото семејство.

Ерлинг Халанд образование:

Во времето кога тој ја достигнал училишната возраст, неговиот татко (Алф-Инге) го запишал во спортска институција што одговара на неговите слични. Младиот Ерлинг, во 2006 година (5-годишна возраст) се запишува на Брин Фотбакклуб, каде што ја добива најдобрата спортска едукација.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Дониел Мален Плус Untold Биографија факти

Освен учеството во фудбал на рана возраст, Халанд се интересираше и за други спортови уште како дете. Разноврсното дете, исто како и неговата мајка, учествуваше во ракомет, голф, патека и сл. Ерлинг Халанд учествуваше во спортови на Хепталон додека играше фудбал.

Дали знаевте?… Како дете (на возраст од шест години), Ерлинг Халанд собори светски рекорд. Тој ја освои наградата во неговата возрасна категорија истовремено - за највисок скок во далечина - повеќе од кое било дете во светот. На изненадување на сите, идната фудбалска starвезда скокна на забележано растојание од 1.63 метри во 2006 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Крис Вајлдер Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

Фудбалска приказна Ерлинг Халанд:

По успешното судење, младиот човек се запиша во Брин Ф.К., затворена фудбалска академија во неговиот роден град. За тоа време (уште на шестгодишна возраст), Халанд донесе одлука да се фокусира само на фудбалот. Одлуката на неговите родители беше да го натераат да започне со Брин Ф.К., поради фактот што татко му (Алф-Инге Хеланд) започна да игра таму.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Дониел Мален Плус Untold Биографија факти

Во интервју за „Гол“, првиот тренер на Ерлинг Халанд, Алф Ингве Бернсен, зборуваше за раниот талент на момчето - од тоа да го види како тренира за прв пат. Според неговите зборови;

Ерлинг го видов за прв пат кога се приклучи на нашиот тренинг во затворено. Првите два допира на Халанд доведоа до голови.

Бидејќи тој беше многу подобар од другите, ние веднаш го повлековме да игра со момчиња, една година постари од него.

Халанд ја започна својата фудбалска авантура како редок вид дете. Тој беше тип кој направи многу совршено три работи. Прво, тој најмногу се насмевна (цело време), второ, тој вежбаше најмногу и трето (што е најважно), постигна најмногу голови. Еве сликовит доказ за неговата насмевка.

Ерлинг Халанд е во предната улога, првиот човек од левата страна. Тој беше една година помлад од повеќето момчиња во групата.
Ерлинг Халанд е во предната улога, првиот човек од левата страна. Тој беше една година помлад од повеќето момчиња во групата.

Некои велат дека Ерлинг бил мал во раст кога бил момче, но всушност, тој не бил. Детето беше нормално високо за своите години, иако една година помладо од другите.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сократис Папастатопулос за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Напредувајќи се низ возрасните редови на ФК Брајн, Ерлинг се разви во некакво рано дете со свиркање. Неговата незаменлива фудбалска моќ го натера да стане толку безмилосен пред голот. Ерлинг како момче беше доста сличен на оној што е денес: Многу се насмевнува, тренира многу и постигнува многу поени. Тој исто така го разви својот чуден карактер.

Учење да постигнува гол сам, а не целосно од неговиот татко:

Шокантно во своето интервју за детството подолу, Ерлинг рече дека научил како да постигнува голови, не преку татко му, туку сам. За тоа време (како што е забележано подолу), тој започна да ја замислува популарната визија да стане еден од најдобрите фудбалери во неговата земја.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на ovовани Рена Плус Недолгарни факти за биографија

Во текот на целиот престој со Брин, Халанд беше познат по своите вештини за стрелање и завршна обработка. Таквата брилијантност му се јави на норвешката национална младина каде им помогна да го освојат Купот на Сиренка.

Способноста на Ерлинг секогаш да презема нови нивоа беше екстремна. Начинот на кој се движеше внатре во шеснаесетникот и неговото разбирање за играта како мало момче беше уникатно. Имајќи ги овие квалитети произведени зачудувачки голови, забележани во видеото од неговите академски години со ФК Брајн.

Благодарение на неговите рани натпреварувачки инстинкти, Ерлинг забележа брз напредок низ редовите на Брин Фотбајклубб и дебитираше за сениорскиот тим на клубот како 15-годишник во мај 2016 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Мануел Аканџи Плус Untold

Биографија на Ерлинг Халанд - Приказна за патот до славата:

Со огромно метеорско подобрување на неговите способности, немаше крај на она што Норвежанецот не можеше да го стори. Откако постигна осумнаесет гола на четиринаесет натпревари во резервниот тим на Брајн, starвездата што растеше започна да добива понуди од поголеми клубови - и дома и во странство.

Средба со Оле Гунар Солскјер:

На Халанд најпрво му беше понудено судење од германскиот клуб 1899 Хофенхајм, кое неговите родители го одбија. Elвездените перформанси на фудбалското чудо направија извидници за таленти од Молде Фудбалклуб да го имаат на нивната најголема листа на трансфер желби.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Вилфрид Заха за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

По успешното преговарање, starвездата што растеше на крајот се пресели во Молде ФК, во кој во тоа време управуваше Оле Гунар Солскјер. Малку проследи, еве фотографија од Халанд и Оле веднаш откако тренерот на Јунајтед му помогна да реши проблем со застој во растот.

Ракување со проблеми со растот:

Ерлинг Халанд забележал дека неговото тело има проблем за време на неговите тинејџерски години. Додека неговите соиграчи стануваат се поголеми и повисоки, тој остана низок и мрзлив. Откако забележа дека страда од тинејџерски раст, неговиот клуб (Молде) донесе одлука да му помогне да се справи со ова прашање. Во тоа време, перформансите на Ерлинг беа во мал пад.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хари Маџер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како готвач му помогна на Ерлинг Халанд:

Една жена, готвачот на Молде, по име Торбјерг Хауген АКА Танта, самостојно му помогна да ги надмине своите проблеми со растот. Вработен од Оле Гунар Солскјер, таа се погрижи за исхраната на Ерлинг. Момчето јадеше како коњ и постојано бараше повеќе храна (норвешки ќофтиња) за да однесе дома по тренингот. Еве видео за тоа како готвачот Танта му помогна на Ерлинг.

За две години од престојот во Молде, Ерлинг порасна масовно (8 см), дури и повеќе отколку што му беше потребно на неговото тело. Едноставно кажано, тој растеше како да се храни со ѓубриво. Благодарение на готвачот Танта, сега постоеше огромна разлика помеѓу погледот кон Брин и неговата нова висина.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дани Инс детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Болки за раст:

Станувајќи повисок од очекуваното, Ерлинг Халанд се соочи со потешка ситуација со своето тело. За тоа време, тој започна да страда од растечки болки. Телото на Ерлинг се протегаше насилно, а болките го принудија неговиот клуб да го контролира обемот на работа.

За среќа, Молде Фотбакклуб имаше вешти луѓе околу себе кои го чуваа. Потребни беа напорите на тренерот за фитнес на Мулд, Берре Стенслид да помогне во управувањето со растот на Ерлинг и да го натера да остане во форма за да се натпреварува со возрасните противници.

За разлика од неговите соиграчи, Халанд беше апсолутно подготвен да стори сé што е потребно. Ден на ден, тој вежбаше цел ден во теретана - за да се осигура дека направил истакнати реалности од неговите соништа.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Storyуд Белингем Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Обнова пост:

За среќа, моментумот продолжи кога неговата нова конструкција се мешаше со техниката. Ерлинг се претвори во фудбалски човек. Почнал да гледа работи што другите на неговата возраст не ги гледале. Тоа резултираше во неговото движење денес и крајна мудрост во кутијата.

Вистината е, Ерлинг Халанд не порасна само висок, голем и силен. Тој исто така го разви чинот на тоа да биде многу опасен и фудбалски паметен. Додавањето одлична брзина на овие квалитети стана смртоносна комбинација. Неговиот тренер Оле Гунар Солскјер, заради својата брилијантност во постигнувањето на голот, започна да го споредува со Ромелу Лукаку.

Ерлинг Халанд Био - Успешна приказна:

Откако ги реши проблемите со растот, брзорастечкиот фудбалер ја отвори својата втора сезона во Молде, постигнувајќи четири гола за само 21 минута од еден натпревар. Таа сезона Халанд ја доби честа на најдобриот стрелец на Молде и наградата Елисерин пробив на годината.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Storyуд Белингем Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За тоа време, неговото семејство започна да посетува понуди во странство - со голем број врвни европски клубови кои молат за неговиот потпис. Можеби ќе ве интересира да го знаете тоа Оној на Марсело Биелса Лидс Јунајтед - каде играше неговиот татко - беа меѓу првите англиски клубови кои понудија да го ангажираат.

Големата одлука:

Начинот на кој Халанд сфатил, оставајќи го своето семејство во Норвешка во клуб од среден обем, тоа би значело покачување на неговата вредност. Така, тој ги игнорираше понудите од супер големите клубови и потпиша за ФК Ред Бул Салцбург, кој - според сите намери и цели - имаше соодветно опкружување за неговата пресвртница кон славата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на ovовани Рена Плус Недолгарни факти за биографија

Всушност, Ерлинг ја отвори својата сметка на Ред Бул Салцбург постигнувајќи хет-трикови. Тој подвиг го проектираше во норвешка У19 до У20. За да започнеме со меѓународните херои на напаѓачот, тој му помогна на тимот на Норвешка У20 да ја оствари својата најголема победа во историјата. Дали знаевте? .. Ерлинг погоди 9 пати во победата над Хондурас со 12-0 во мај 2019 година.

Ерлинг Браут Халанд ги протега своите девет прста. Тој постигна девет погодоци за да му донесе на тимот на Норвешка У20 најголемата победа во историјата.
Ерлинг Браут Халанд ги протега своите девет прста. Тој постигна девет погодоци за да му донесе на тимот на Норвешка У20 најголемата победа во историјата.

По неговите национални херојства, тој едноставно не беше ограничување на она што Халанд може да го постигне и за клубот и за земјата. Како тоа да не беше доволно, Ерлинг продолжи да сними уште два хет-трика во австриската Бундеслига. Тој, исто така, формираше страшно штрајк партнерство со Патсон дака.

Хат-трикот со хет-трик го доби светското признание три дена подоцна кога постигна трипати (уште еден хет-трик) во дебито за Генк во Лигата на шампионите на УЕФА. Тоа го натера да стане третата најмлада личност која постигна хет-трик на натпревар од Лигата на шампионите на УЕФА.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Крис Вајлдер Приказна за детството Плус Untold Биографија факти
Ерлинг Халанд се здоби со светско признание по неговиот хет-трик во Лигата на шампионите против Генк.
Ерлинг Халанд се здоби со светско признание по неговиот хет-трик во Лигата на шампионите против Генк.

Сепак, во таа сезона во Лигата на шампионите, Халанд забележа гол против Ливерпул. Повторно, уште два гола против Наполи. Во тоа време, Фудбалскиот свет дозна дека идниот КОЗ е пристигнат.

Приказна за Борусија Дортмунд:

Подемот на Халланд, Ред Бул Салцбург, го започна почетокот на трансфер битката меѓу неколку европски гиганти. Меѓу сите клубови, Борусија Дортмунд излезе на крај, бидејќи го потврди потпишувањето со Халанд.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

Мајсторот на хет-трикови не разочара бидејќи постигна три гола на своето деби во Бундеслигата. Продолжи сензацијата за голгетирање на Халанд, бидејќи собори неколку рекорди во Бундеслигата. Благодарение на метеорскиот подем на Германија, норвешкиот напаѓач стана најбараната суперarвезда во светот.

Во времето на пишувањето на биографијата на Ерлинг Халанд, тој стана пример за цела генерација аспирантни фудбалери во неговата татковина, Норвешка. Не само во Брин од каде потекнува неговото семејство, толку многу млади во Норвешка сакаат да одат по неговиот чекор.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дани Инс детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Без сомнение, ние fansубителите на фудбалот сме на прагот да видиме друг играч кој расцветал од преземањето Лионел Меси Кристијано Роналдо како следен фудбалски КОЗА. Исто како Kylian Mbappe, Ерлинг Халанд е навистина меѓу најдобрите во бесконечната линија на производство на напаѓачи кои излегуваат од Европа. Останатото, како што велиме за неговото Био, сега е историја.

Ерлинг Халанд го сака животот - дали има девојка или сопруга?

Од тинејџерските години, Норвежанецот е за loveубен во некого. За жал, Ерлинг Халанд раскина со својата девојка во текот на последниот квартал од 2018 година. Тоа се случи откако тој и рече неколку болни срцепарателни зборови.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Мануел Аканџи Плус Untold

Само еден човек знае што се случило меѓу двете loveубовни птици. Неговото име е Станислав Мачек, младински тренер кој работеше со Халанд во Ред Бул Салцбург. Сега, дозволете ни да ви кажеме што навистина се случило помеѓу Халанд и неговата поранешна девојка.

Според Станислав Мачек, девојката на Ерлинг Халанд е Норвежанка. Халанд ја запознал додека играл за Молде - и тие започнале да се забавуваат. Поради своето образование, таа не можеше да се пресели со него во Австриец во времето кога тој започна да игра со ФК Ред Бул Салцбург.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Дониел Мален Плус Untold Биографија факти

Додека се обидуваше да се реши со својот нов клуб, девојката на Ерлинг Халанд дојде во посета. За жал, таа запозна друга личност во своето момче. Тој започна отворен разговор за она што го смета за единствен приоритет - Фудбалот. По раскинувањето, девојката на Ерлинг Халанд ја остави Австрија неколку дена подоцна.

Lifeивот по распадот на врската:

За време на пишувањето на Еринг Халанд Био, Норвежанецот допрва треба да даде увид во сегашниот статус на неговата врска. Неодамна се појавија факти со кого спие фудбалерот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сократис Папастатопулос за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали знаевте?… Најблиску што знаевме за девојката на Ерлинг Халанд беше кога тој опиша хет-трик подарок топка како негов lубовник и придружник за ноќта.

Досега од почетокот на неговата постара кариера, тој му рече на еден спортски новинар дека добил пет тајни девојки. Тие претставуваат хет-трикови што ги постигна и Ерлинг рече дека тие се клучот за неговата форма. Всушност, тој лежи во кревет со неговите хет-трик топки, ги гледа секој ден и прокламира како тие се чувствуваат добро.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хари Маџер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Не земање девојка дома:

Дали знаевте?… Откако промаши хет-трик против Клуб Бриж на 4-ти ноември 2020 година, Халанд разговараше со BTSports за тоа дека нема да има нова девојка за спиење со таа вечер. Еве дел од видео докази.

За горенаведеното објаснување, се подразбира дека Халанд - кој нема вистинска девојка, сопруга, ќерка (а) или синови (и) надвор од брак - е само фокусиран на една работа. Тоа е, усовршување на неговиот возбудлив чин на постигнување голови. Прашање на време е кога ќе добие вистинска девојка / жена да биде или да го направи јавен неговиот loveубовен живот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Вилфрид Заха за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Личен живот Ерлинг Халанд:

Без сомнение, Норвежанецот претставува гигантски рецепт во светот на фудбалот. Сега далеку од гледање погодоци, можеби сте го поставиле прашањето; Кој е Ерлинг Халанд надвор од фудбалот? Во овој дел, ние ви кажуваме сè што треба да знаете за напаѓачот.

Прво и најважно, карактеристиките на личноста на Ерлинг Халанд ги мешаат амбициозните, еластични и емоционално интелигентни црти на хороскопскиот знак Рак. Тој е посебен вид на земја на земја, оној што е многу отворен и искрен во кажувањето на нештата - исто како што се.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Мануел Аканџи Плус Untold

Loveубов кон моторна пила:

Во однос на активностите што поминуваат за хоби и интереси на Ерлинг Халанд, сечењето дрва не може да се изостави. Разделувањето купишта дрвја е огромен тренинг што помага да се изградат рацете, грбот - исто така одличен кардио тренинг. Да не заборавиме, од каде потекнува семејството на Ерлинг Халанд (Земјата на Викинзите) е дом на некои од највисоките дрвја во Европа.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Дониел Мален Плус Untold Биографија факти
Ерлинг Халанд е сликан со машина за сечење дрва со пила со ланец која се обидува да исече дрвја. Неговиот татко (Алф-Инге Холанд) е сликан зад него.
Ерлинг Халанд е сликан со машина за сечење дрва со пила со ланец која се обидува да исече дрвја. Неговиот татко (Алф-Инге Холанд) е сликан зад него.

Loveубов кон земјоделството компири:

Норвешката сезона на растење без мраз спаѓа во летниот распуст. Ерлинг Халанд често ја користи оваа можност да го посети своето семејство и уште поважно, да се подготви за одгледување компири. Тој е сликан подолу како вози трактор, бидејќи тој ја подготвува неговата фарма за садење компири.

Соодветно е да се напомене дека Ерлинг Халанд - пред да замине на неговата фарма во Норвешка - само што постигна 44 гола на 40 натпреварувачки излети во сезоната 2019/2020. Тој се занимава со земјоделство за да се опушти од виорот во сезоната 44 гола.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Storyуд Белингем Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Рутински тренингот Ерлинг Халанд:

Надвор од редовните вежби за обука, Халанд гарантира дека работи прекувремено. Видеото подолу ги објаснува тајните зад неговиот брз успех. Постои сцена каде тој истрча низ планина во Норвешка. Објаснува зошто тој добива дополнителни проценти во перформансите.

Sубов за насмевка:

Три работи можат да се користат за класифицирање на напред. Прво, тој многу се насмевнува, второ, тој многу вежба и трето, тој постигнува многу. Во областа на насмевнување, Ерлинг Халанд - како што се гледа на видеото подолу - може да биде малку чудно. Оттука, останува тешко да се разбере целосно одреден аспект на неговата личност.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хари Маџер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Erивотен стил на Ерлинг Браут Халанд:

Во овој дел, ќе ви кажеме за неговиот начин на живот. Назад во Норвешка, Ерлинг Халанд се претставува како социјално свесна славна личност. Тој е крал на забавите со неговите пријатели од детството и во местата за дружење и во ноќните клубови.

За жал, во 2020 година, едно од прошетките на ноќниот клуб во Ерлинг Халанд не помина според планираното, бидејќи беше протеран од чуварите на понижувачки начин. Еве го видеото - едно во кое се гледа како работите започнуваат добро со неговите пријатели и завршуваат срамота.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на ovовани Рена Плус Недолгарни факти за биографија

Облека од Ерлинг Халанд:

Класичните фудбалери можат да бидат одлична инспирација за нас кога станува збор за модата. Ерлинг Халанд е човек кој ги троши своите пари на уникатни секојдневни облеки. Имаме повратна фотографија од неговата облека што го рефлектира трендот на облекување и гаџетите од 2016 година. Облеката на Халанд ја одразува неговата личност и тој е lубител на влечки и ајфони на Најк.

Автомобили Ерлинг Халанд:

Норвежанецот не живее луксузен начин на живот на успешни фудбалери кои честопати се гордеат со егзотични автомобили и скапи куќи. Според она што го собравме, Ерлинг Халанд не е позната личност која сака да живее живот со вишок. Покрај тоа што се облекува лежерно, тој вози просечен автомобил и покрај милионите што му влегуваат во џебот. 

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дани Инс детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата
Автомобилот на Ерлинг Халанд раскажува многу за неговата личност.
Автомобилот на Ерлинг Халанд раскажува многу за неговата личност.

Семеен живот на Ерлинг Халанд:

Членовите на неговото прекрасно домаќинство - Гри Марита (мајка), Алф-Инге (тато), Габриел (сестра) и Астор (брат) ги сочинуваат најважните луѓе во неговиот живот. Пред Ерлинг да стане славен, тој ги има овие групи на лица кои го сакаат безусловно.

Во овој дел од нашето Био, ќе ви кажеме повеќе факти за членовите на неговото семејство. Започнуваме со главата на неговото непосредно домаќинство.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Крис Вајлдер Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

За таткото на Ерлинг Халанд

Алф-Инге Расдал е роден на 23-ти ноември 1972 година во Ставангер, град и општина во Норвешка. Тој порасна во Брин, градот каде што и тој и неговиот син ги започнаа своите фудбалски списанија.

Придонесите на Алф-Инге во развојот на Халанд во фудбалот не можат да бидат преценети. Приватно, тој помогна да го тренира напаѓачот од 6-годишна возраст до кога наполни 15 години и продолжува да го води за донесување клучни одлуки за неговата иднина во Спортот. Постои силна врска помеѓу таткото и синот. Ерлинг се однесува на неговиот татко и како негов пријател и ментор.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сократис Папастатопулос за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали знаевте?… Алф-Инге успеа да излезе од пензија по осум години чекање за целосно заздравување на повредите. Клубот со седиште во Брин, Роселанд БК, во норвешката трета дивизија, го прифати во 2011 година.

За жал, ногата на Алф-Инге (повреден од Рој Кин) не можеше да му дозволи да продолжи со фудбалот. Откако успеа да одигра девет натпревари, постигнувајќи еден гол, сиромашниот татко не можеше да издржи повеќе. Алф-Инге Расдал се повлече засекогаш во 2012 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

Пред да се повлече од фудбалот, таткото на Ерлинг Халанд играше за репрезентацијата на Норвешка. Тој настапи на натпреварот од СП 1994 против Мексико и Италија. Алф-Инге има 34 натпревари во Норвешка и неговиот последен меѓународен натпревар беше против Бугарија во април 2001 година.

За мајката Ерлинг Халанд:

До денес, Гри Марита останува најприватниот член на семејството чие име не се појавува во значајни настани од раниот живот на напаѓачот до денес. И покрај тоа, таа им помогна на одгледувањето на Халанд и неговите браќа и сестри на здрав начин и тајно се моли за нивниот успех од ден на ден.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Дониел Мален Плус Untold Биографија факти

Браќа и сестри Ерлинг Халанд:

Речиси е запрепастувачки колку брзо лета времето. Повеќе, како напредувале овие три најдобри пријатели низ годините. Астор, Габриел и Ерлинг поминаа долг пат од деновите на повредата на нивниот татко на Рој Кин.

Погледнете како се трансформирале Ерлинг Халанд и неговите браќа и сестри низ годините.
Погледнете како се трансформирале Ерлинг Халанд и неговите браќа и сестри низ годините.

Овој дел од нашата биографија открива фасцинантни факти за браќата и сестрите на Ерлинг Халанд. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

За Астор, брат Ерлинг Халанд:

Првиот пат да се забележи за него е неговата висока градба. Висината на Астор Халанд е 195 см и 6 стапки 4 инчи. Тој е само еден сантиметар повисок од неговиот помал брат Ерлинг. Астор е голем fanубител на вода и риби.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хари Маџер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ерлинг Халанд Брат Астор е гигант кој сака вода и риби.
Ерлинг Халанд Брат Астор е гигант кој сака вода и риби.

Дали знаевте? Dream Сонот на таткото на Ерлинг Халанд да сака да ги гледа своите деца во живо, сонот на семејството всушност започна со неговото најстаро дете Астор. На почетокот, Алф-Инге го одобри да стане маскота за детски фудбалски град Ман. Малиот Ерлинг во тоа време беше многу млад. Од непознати причини, фудбалскиот интерес на Астор умре и Ерлинг стана избран.

Брат Ерлинг Халанд, Астор некогаш беше маскота за Манчестер Сити.
Брат Ерлинг Халанд, Астор некогаш беше маскота за Манчестер Сити.

Во врска со хобијата на браќата, Ерлинг и Астор Халанд честопати, претпочитаат да се разладат на своето омилено место - базенот за снег. Како што е забележано подолу, двајцата браќа се навикнати на екстремно ниски температури. За Ерлинг, овој чин му помага на мозокот, му помага на неговото тело да согорува повеќе калории и да спие подобро.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Storyуд Белингем Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ерлинг и Астор го сакаат базенот за снег. Тоа е толку лесно во окото - но всушност, тешко е да се испроба.
Ерлинг и Астор го сакаат базенот за снег. Тоа е толку лесно во окото - но всушност, тешко е да се испроба.

За Габриел - сестра Ерлинг Халанд:

Прво и најважно, таа го носи прекарот Габи. Габриел Браут Халанд е родена на 9 јануари 1998 година. Таа е единствената сестра на Ерлинг и единствената ќерка на Гри Марита Браут и Алф-Инге Хеланд.

Запознајте ја Габриел. Таа е убава и сите пораснати.
Запознајте ја Габриел. Таа е убава и сите пораснати.

Растејќи, и двајцата браќа и сестри имаат заедничка многу блиска врска - со Ерлинг ги прави овие спомени толку убави со својата шармантна насмевка. Дури и до денес и во нејзините зафатени распореди, Габриел често наоѓа време да биде таму за нејзиниот помлад брат супер starвезда.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата
Габриел и Ерлинг - тогаш и години подоцна. И двајцата се чини дека се многу блиски.
Габриел и Ерлинг - тогаш и години подоцна. И двајцата се чини дека се многу блиски.

За многумина кои не знаат, се верува дека Габриел Халанд е во норвешката војска. Можевме да ја забележиме со лична карта и име на нејзината воена униформа. Исто така, за време на пишувањето на ова Био, таа е во среќен брак со Јан Гунар Ајде и благословена со две ќерки.

За братучедот на Ерлинг Халанд - Алберт Браут Тјаланд:

За почетници, тој е фудбалер (напаѓач) кој ги носи прекарите - машината за постигнување на голот и следниот Халанд. Алберт Тајаланд е роднина на мајката на Ерлинг Халанд. Роден на 11 февруари 2004 година, значи дека тој сега има 17 години и 7 месеци.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Вилфрид Заха за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте го братучедот на Ерлинг Халанд - Алберт Браут Тајаланд. Тој е сериски голгетер.
Запознајте го братучедот на Ерлинг Халанд - Алберт Браут Тајаланд. Тој е сериски голгетер.

Алберт Тјаланд се смета за голем претстоен талент во норвешкиот фудбал. Следејќи ги стапките и на Ерлинг и на неговиот татко (Алф-Инге), тој започна со младоста на Брин. Дали знаевте?… Алберт Тјаланд доби заслужен трансфер во младинскиот тим на Молде, откако постигна вкупно 69 погодоци на 48 натпревари со младинците на Брин.

Видеото со головите на Алберт Тјаланд не ги покажува само неговите способности, туку го оправдува големиот возбуда околу него. Гледајте на акција напред 1.85 м (6 стапки 1 ин), вклучувајќи го и неговото лудо славење на голот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дани Инс детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

За бабите и дедовците на Ерлинг Халанд:

На сликата подолу со Габриел, двајцата се во брак со децении и честопати ја слават годишнината од бракот на 25-ти јули. Во тек се истражувања за да се утврди каде паѓаат овие две loveубовни птици - што се однесува до тоа дали има неговите баби и дедовци од мајка или татко.

Запознајте ги бабите и дедовците на Ерлинг Халанд како одлично се забавуваат со неговата сестра Габриел.
Запознајте ги бабите и дедовците на Ерлинг Халанд како одлично се забавуваат со неговата сестра Габриел.

За роднините на Ерлинг Халанд:

Преместувајќи се на неговото пошироко семејство, знаеме за Јан Гунар Аиде кој се претставува како зет на Халанд (оженет со Габриел).

Една од неговите роднини (снаа) е Теа Вигре. Таа е мажена за Астор Халанд. Родена на 24 ноември 1996 година, таа е норвешка деловна жена, сопственик на продавница за облека, GANNI во Ставангер, Норвешка. Тука е Теа Вигре, сопругата на Астор Халанд.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Крис Вајлдер Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

Нема податоци за чичковците, тетките и внуките и братучедите на Норвежанецот за време на ажурирањето на неговата Биографија.

Факти за Ерлинг Халанд:

Завршувајќи ја нашата Биографија, ќе го искористиме овој заклучен дел за да откриеме повеќе вистини за норвешкиот фудбалер. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Факт # 1 - Ерлинг Халанд го мрази интервјуто:

Уште како момче, никогаш не му се допаѓаше. За Халанд, примерот на интервју може да биде малку како неговата мајка да го праша што сака да јаде за вечера. Вистината е, тоа беше всушност предизвик за Гри Марита Браут да му постави на својот син едноставното прашање што сака за вечера.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на ovовани Рена Плус Недолгарни факти за биографија

Вистината е дека Ерлинг е ваков од своето детство и веројатно нема да се промени. Тој е комбинација на видеа што ја објаснуваат омразата на Ерлинг Халанд за интервјуа. Тој е само типичен случај кога јадрото интроверт станува познато.

Факт # 2 - Типичните одговори на интервјуто за Халанд:

(1) Девојче во бикини го прашува; 'Како изгледам? Одговор на Халанд: Со твоите очи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сократис Папастатопулос за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

(2) Интервјуерот прашува; Кажи ми два мотивациски цитати. Одговор на Халанд; (з) Работа (ii) Напорна работа. Халанд на интервју за работа.

(3) Интервјуерот прашува; зошто да те вработувам? Одговор на Халанд; Зошто да не?

(4) Новинар прашува: Халанд, кога си роден? Одговор на Халанд: На мојот роденден. Новинарот тогаш прашува: Па, кога ти е роденденот? Одговор на Халанд - 21st јули. Интервјуерот повторно прашува: која година? Одговор на Халанд: Секоја година. Shareубезно споделете неколку со нас во делот за коментари.

Факт # 3 - Споредување на неговата плата од Дортмунд со просечниот граѓанин:

ТЕНАРИ / ПАРИНАЗаработки во евра (€)Заработка во норвешка круна (NOK)Заработка во фунта стерлинг (£)
Годишно:€ 7,343,28073,552,929 NOK£ 6,358,178
Месечно:€ 611,9406,129,410 NOK£ 529,848
Неделно:€ 141,0001,412,306 NOK£ 122,084
Дневно:€ 20,142201,758 NOK£ 17,440
Секој час:€ 8398,406 NOK£ 726
Секоја минута€ 14140 NOK£ 12
Секоја секунда:€ 0.232.3 NOK£ 0.20
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Крис Вајлдер Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

Од кога го започнавте Ерлинг ХаландБио, ова е она што го заработи со Дортмунд.

€ 0

Дали знаевте?… Од каде потекнува, просечниот Норвежанец кој заработува 612,000 NOK треба да работи 10 години за да ја заработи месечната плата на Ерлинг Халанд со BVB.

Факт # 4 - Тетоважи од Ерлинг Халанд:

Да се ​​има уметност на тело е најмалку грижа на Халанд за време на пишувањето. Тој е прилично фокусиран на подобрување на физичката форма преку редовно вежбање. Навистина тој прави фенси мускулест градба и би сакал да изгледа мачо.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дани Инс детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата
Ерлинг Браут Халанд нема тетоважи за време на пишувањето. Кредит на слика: Инстаграм.
Ерлинг Браут Халанд нема тетоважи за време на пишувањето.

Факт # 4 - Причината зад прекарите:

Неговиот смешен прекар „Манџилд“ му го доби во знак на признание за неговата извонредна висина и самоуверен начин на кој игра импресивен фудбал и покрај тоа што е млад.

Факт # 5 - Религија:

Религијата на Халанд е сеуште непозната за време на пишувањето, бидејќи тој не дава индикатори за неговата вера ниту преку интервјуа ниту на платформите на социјалните мрежи. Сепак, неговиот постар брат Астор еднаш беше забележан како фотографира во џамија, што значи дека Халанд може да биде муслиман.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Storyуд Белингем Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Елинг Браут Халанд постар брат во џамија во Дубаи. Кредит на слика: Инстаграм.
Постариот брат Елинг Браут Халанд во џамија во Дубаи.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Ерлинг Браут Халанд, плус Untold Biography факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Лукас
пред 6 месеци

pior que ele parece macho mesmo