Енок Мвепу Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Енок Мвепу Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Енок Мвепу прикажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, семејството, начинот на живот, родителите (Роби и Емале), сопругата (Матилда) и братот (Франциско). Уште повеќе, нето вредноста на Енок и личниот живот.

Едноставно, ви го претставуваме животното патување на средниот ред, од неговите рани денови до кога стана славен. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ја неговата галерија од детството до зрелоста - совршено резиме на Enock Mwepu Bio.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Метју Рајан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Биографија на Енок Мвепу
Биографијата на Енок Мвепу. Погледнете ја неговата приказна за животот и издигнувањето.

Да, секој знае за неговата разноврсност што го воспостави како корисен играч во фудбалската игра.

Сепак, само неколку fansубители на фудбалот ги прочитаа неговите концизни мемоари, кои ќе ги откриеме во еден момент. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството Енок Мвепу:

За astsубителите на биографијата, тој го носи прекарот „Компјутерот“. Enock Mwepu е роден на 1 ден јануари 1998 година од неговиот татко, Роби Мвепу и мајка, Емале Мвепу, во Лусака, Замбија.

Плејмејкерот е едно од шесте деца родени од заедницата помеѓу неговите родители на сликата подолу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Нил Маупеј Плус Недолгарни факти за биографија
Родителите на Енок Мвепу
Запознајте ја неговата мајка Емале Мвепу и таткото Роби Мвепу. Навистина, тие се горди што имаат син како него.

За жал, детството на Мвепу не беше розово. Неговото искуство додека растеше беше исто толку лошо како и на Sadio Mane. Беше доста обесхрабрувачки што младиот дечко и неговите браќа и сестри не беа сигурни за нивниот следен оброк.

Тие можеа да поминат цел ден со само еден оброк - ситуација што беше вообичаена со многу други семејства во неговата земја.

Во подвиг за да избегаат од мислите на сиромаштија, Мвепу и неговите пријатели го поминаа поголемиот дел од времето на отворени полиња. Без кошули и боси, младите и гладни деца се натпреваруваат едни против други во фудбал до вечер.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Леандро Тросард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кога ќе се вратат дома, сè што ќе им остане е да го јадат единствениот оброк и да заспијат.

Денови на растење:

Колку и да го проголта своето време за фудбалот, младиот талент исто така живее во друштво на неговите браќа и сестри. Тој беше израснат заедно со неговите 3 браќа и 2 сестри на неговото родно место.

Сепак, неговото семејство не останало во Лусака долго пред да се пресели во малото гратче Чамбиши во Калулуши. Како и обично, Мвепу го бараше најблискиот терен близу до неговата куќа и им се придружи на другите момчиња за редовна обука.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ив Бисума Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Заднина на семејството на Enock Mwepu:

Кога неговиот татко за среќа добил нова работа во компанија за ископување бакар, неговото домаќинство видело надеж дека ќе живее просечен живот. Пред да се зголеми финансискиот статус, семејството на Мвепу се бореше да издржи крај со крај.

Неговите родители беа земјоделци кои не заработуваа доволно за да го одржат своето домаќинство пред да се преселат од Лусака. Додека зборуваше за неговата животна приказна, играчот од средниот ред откри како лошата семејна позадина го мотивирала да се стреми кон успех.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Бен Вајт Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Enock Mwepu Семејно потекло:

Роден во главниот град Лусака му дал голема изложеност на цивилизацијата. Како државјанин на Замбија, Мвепу се гордее со повеќеслојната култура на неговата земја и богатиот див свет.

Дали знаете?… Од каде потекнува (Лусака) е еден од градовите со најбрз развој во јужна Африка. Се разбира, неговиот роден град е домаќин и на владините и на трговските центри во земјата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Арон Коноли Плус Недолгарни факти за биографија
Потекло на семејството Енок Мвепу
Картата ја покажува локацијата на неговото место на потекло.

Иако многу луѓе од африканска етничка припадност страдаат од дискриминација низ целиот свет, Мвепу никогаш не се срами да се идентификува со своето потекло.

Врз основа на неговото семејно потекло, домородците со различни јазици комуницираат со Нијања (Чева) - заедничка јазична франка од Лусака.

Enock Mwepu образование:

И покрај лошата финансиска состојба на неговото семејство, спортистот сепак отиде на училиште. Можеби не посетувал најдобра институција, но барем имал формално образование. И покрај тоа, Мвепу не го откри името на училиштето што го посетувал до денес.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Нил Маупеј Плус Недолгарни факти за биографија

Биографија на Енок Мвепу - Фудбалска приказна:

Како што беше претходно кажано, компјутерот ја започна својата фудбалска експедиција од огромна страст за играта. Тогаш, тој покажа особина што ја имаа само неколку деца.

Оние што го гледаа како прави трикови и вештини знаеја дека тој има потенцијал да стане следниот Џеј-Џеј Окоча. Освен што му даде надеж за подобра иднина, фудбалот му помогна на Мвепу да се разболи од сомнителниот начин на живот на многу млади граѓани.

Ако играте фудбал цел ден, ќе го избегнете маѓепсаниот круг на дрога и пушење марихуана.

Секако, после тренинг, буквално би се исцрпиле и вечерта ќе колабиравте во кревет.

Она што се случи само како хоби и дневна рутина, наскоро го отвори патот за неговиот прв чекор напред. Само кога имаше 14 години, Мвепу и неговиот пријател Чангве Калеле веќе ја имаа постигнато својата игра меѓу другите деца во нивниот локален тим.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Арон Коноли Плус Недолгарни факти за биографија

Enock Mwepu Bio - Ран живот во кариера:

Како среќа, нивниот суров талент, кој ги издвојуваше од другите деца, го привлече вниманието на Ли Кавану. Случајно, Кавану бил во лов на млади момчиња со кои би развил спортски систем базиран на таленти во Замбија.

Careerивотен век на компјутерот
Запознајте го Кавану, човекот што го зеде Мвепу од сиромашните квартови и се трансформираше во професионалец.

За време на неговата извидничка мисија, тој видел две извонредни деца кои различно ја шутнале топката. Тие беа Мвепу и Чангве. Без поглед на сомнеж, извидникот ги зеде и двете момчиња под закрила.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Бен Вајт Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Патување на двајцата пријатели:

Знаејќи целосно колку е важна новата можност, Мвепу напорно работеше со Чангве за да се осигура дека тие се одлични. Тој се појави како број 10, додека неговиот пријател работеше од дефанзивната позиција на средниот ред, како Микел Оби.

Пријател на компјутерот
Неговиот пријател, Чангве, покажува супериорно чувство на одбрана на теренот.

Не помина многу време пред фановите да му дадат прекар компјутер. Ова беше затоа што Мвепу беше прецизен со своите додавања и прецизно го пресмета својот следен потег. Неговиот сон беше да настапи за својата земја на меѓународни натпревари.

За кратко време, Кавану собра добар број деца кои беа подготвени да се натпреваруваат за само 18 слотови. Како директор на Кафуе Селтик, тој, исто така, дојде заедно со еден од неговите надарени играчи - Патсон дака.

Пазете се од компјутерот:

Погоди што?… Мвепу веќе се прослави пред да започне постапката за избор. Оттука, луѓето го предупредуваа Дака (напаѓач) да биде претпазлив со компјутерот кој ги уништува играчите со своите одлични вештини.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ив Бисума Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Наместо да се соочи со понижување, Патсон го украде центарот на вниманието од Мвепу и сепак се спријатели со него. Оттука, нивниот круг на пријателство се зголеми на три, со долгиот минувач во епицентарот.

Со вештини и малку среќа, трите момчиња (Мвепу, Чангве и Дака) беа сите во потесниот избор во составот на 18-те играчи на младинскиот тим на Замбија.

Патот на компјутерот до приказната за слава
Ретка фотографија на Мвепу и Дака во нивната најрана фудбалска кариера.

Заедно тие играа во квалификациите за Купот на Африка до 17 години. Дака го предводеше тимот како капитен, додека другите момчиња ја почитуваа неговата смисла за хумор. Сепак, тие не беа свесни за претстојната трагедија во нивното тесно поврзано пријателство.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Леандро Тросард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Трагичната загуба на Енок Мевепу - Грозната несреќа:

За жал, квалификацискиот натпревар против Уганда беше последниот некогаш одигран Чангве. Тој учествуваше во страшна сообраќајна несреќа што го стави во инвалидска количка две години пред да почине.

Компјутерите доцна пријател
Поглед на тоа како Чангве беше весел и покрај тешката состојба.

Се разбира, инцидентот беше трагичен, но неговите двајца пријатели, претворени во браќа, стоеја силно низ жештината. Сакаа да ги исполнат соништата што ги имаше со нив.

Така, и двете момчиња работеа напорно за да и помогнат на Замбија да се држи до Африканскиот Куп на нации до 20 години во 2017 година. Тие го вложија своето тело и душа да го освојат трофејот во чест на нивниот драг пријател Чангве. Во финалето, Мвепу ја доби наградата за човек на натпреварот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Арон Мјуј за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Интернационалното достигнување на компјутерот
Еден од највозбудливите моменти од неговата младинска кариера.

Биографија на Енок Мвепу - Приказна за патот до славата:

Пред неговото меѓународно достигнување, играчот за врска се бореше силно за да добие добар клуб. Понекогаш, тој не спиеше ноќе поради размислувања за благосостојбата на неговата управа. Неговиот татко ја изгуби работата, а Мвепу стана хранител на неговото семејство.

Тој требаше да се пресели во клуб кој е поголем од Кафуе за да се снајде крај со крај. Откако разговараше за неговите проблеми и маките за трансфер со Кавану, Мвепу се пресели во Пауер Динамос во 2015 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Метју Рајан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Таму, тој беше неуспешен во својот прв натпревар и никогаш не настапи за остатокот од сезоната. Последователно, тој се приклучи на NAPSA Stars, каде привлече многу извидници со својот талент.

Кариерен живот на фудбалерот
Еден од неговите моменти во полигонот на NAPSA Stars,

Enock Mwepu Bio - Успешна приказна:

За време на Африка Купот на нации до 20 години (во 2017 година), младиот талент ги покажа сите квалитети што се потребни во највисоките натпреварувања. Шест месеци откако неговиот пријател ја напушти Замбија за Европа, Мвепу беше повторно обединет со него, бидејќи Ред бул Салцбург го потпиша во 2017 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Нил Маупеј Плус Недолгарни факти за биографија

Дали знаете?… Долгиот минувач веднаш го ослободи своето семејство од сиромаштија со неговиот надомест за потпис. Купи автомобил и куќа за своите родители, доби камион за неговиот постар брат и ги покри сметките за колеџ на неговата сестра.

Допаѓа Ерлинг Халанд, Мвепу брзо се искачи низ редовите на Салцбург. Со текот на времето, тој стана толку рамномерен и амбициозен до тој степен што неговите тренери беа сигурни дека ќе предизвика голема возбуда во иднина.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Бен Вајт Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Енок пат до славата на Мвепу
Славењето со соиграчите му дава огромна среќа.

Цревата на Мвепу никогаш да не се откаже од него го означи како Јаја Туре напишете на теренот. Заедно со неговиот пријател-претворен во брат (Патсон), точниот минувач му помогна на Салцбург да освои многу трофеи.

Награда за врска
Колку беше радоста што двајцата заедно ја славеа победата на својот клуб.

Во јули 2021, тој се приклучи на клубот ЕПЛ Брајтон и Хов Албион на четиригодишен договор, наводно, вреден 18 милиони фунти. Останатото, како што велат, е историја.

За Матилда, девојката Енок Мвепу стана жена:

Помислата да се врати дома и да се прими добредојдена и нежна прегратка од неговата партнерка го радува спортистот. Се разбира, Мвепу знае што значи да се биде за loveубен, благодарение на грижата што ја доби од неговата девојка, која стана сопруга.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Арон Коноли Плус Недолгарни факти за биографија
Девојката на Енок Мвепу
Искуство за дружење со неговата девојка претворена во сопруга.

Во случај да сте iousубопитни, нејзиното име е Матилда Мвепу. Исто така, таа е една од главните причини зошто гледате како играчот од средниот ред се смее надвор од сините.

Интересно е тоа што Мвепу и Матилда се забавуваа неколку години пред да се решат да ја водат својата врска понатаму. Оттука, birdsубовните птици го врзаа јазолот како маж и жена на 2 јануари 2021 година.

Свадба на Enock Nwepu
Прекрасниот момент кога паровите си рекоа „да“ еден на друг.

Enock Mwepu личен живот:

Кога ќе го погледнете неговиот физички изглед, ќе видите некои реалности за неговата природа. Прво, Мвепу е тивка личност која ги задржува повеќето мисли за себе.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Арон Коноли Плус Недолгарни факти за биографија

Без оглед колку е тешко да се справи со противниците на теренот, неговата нежна природа секогаш е доволна. Да, дури и неговата насмевка испраќа порака дека тој е лесен човек.

Енок Мвепу личноста
Каков џентлмен е тој. Дури и неговата насмевка е доволно убедлива за неговата приземна личност.

Поради својата интровертна личност, Мвепу не ги посетува често трговските центри кога го посетува неговиот роден град. Тој се обидува да избегне премногу внимание со тоа што своето семејство го однел на тивко место за одмор.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Нил Маупеј Плус Недолгарни факти за биографија

Enock Mwepu начин на живот:

Отсекогаш бил негов сериозен сон да го ослободи своето семејство од сиромаштија. Благодарение на неговиот нов живот како спортист, Мвепу конечно ги оствари своите аспирации давајќи му подобар живот на неговото домаќинство.

Се разбира, тој е личност која разбира што значи да се нема ништо. Оттука, тој не дозволуваше можноста да ужива покрај него. На оваа белешка, Мвепу живее луксузен начин на живот, кој се забележува со светкави автомобили и скапи замоци.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Метју Рајан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Автомобилот на Енок Мвепу
Совршен начин да потрошите дел од неговите пари е да добиете убаво возење за себе и за неговата сопруга.

Семејство Enock Mwepu:

Никогаш немало подобар начин да се преживеат тешкотиите во многу африкански земји отколку да се живее во обединет дом. Компјутерот има среќа да има такво семејство.

Морезо, тој се осврна на силата на мотивацијата на неговите родители и браќа и сестри да стане успешен играч. На оваа белешка, ние ќе ви кажеме факти за секој член на неговото управување во овој дел.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Леандро Тросард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За таткото на Енок Мвепу:

Татковците се првата личност што го носи товарот да се грижи за семејството. Слично на тоа, таткото на Мвепу, Роби, се префрли од една на друга работа за да обезбеди преживување на неговата сопруга и децата.

Таткото на Енок Мвепу
Запознајте го неговиот татко, Роби Мвепу.

Прво, тој работел како мал земјоделец пред да обезбеди работа во компанија за ископување бакар. За некое време, Роби Мвепу му помогна на своето семејство да живее просечен начин на живот. За жал, наскоро ја загуби работата и мораше да се врати на земјоделството.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Бен Вајт Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Интересно, Роби се разликуваше од најтипичните африкански родители. Неговото одобрување за кариерата на Мвепу во фудбалот е она што го разликуваше од него Дидие Дрогбататкото. Навистина, тој е апсолутно горд на достигнувањето на неговиот син.

За мајката Енок Мвепу:

Додека татковците ја играат улогата на хранители на храната, мајките се градители на домот, особено во многу црни народи. Оттука, Мвепу го стекна своето чувство за моралност од поминувањето многу време со неговата мајка - Емале Мвепу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ив Бисума Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата
Мајката на Енок Мвепу
Трошењето со неговата мајка Емале е апсолутно благослов за младиот спортист.

Таа е вредна жена која е олицетворение на терминот еластичност. Со текот на времето, Емале работеше рамо до рамо со нејзиниот сопруг за да се осигура дека тие обезбедуваат храна за децата. И покрај строгоста во вршењето домашни работи, мајката на Мвепу често оди на фарма.

За браќата и сестрите Енок Мвепу:

Многу е вообичаено да растат во Замбија со многу браќа и сестри. Оттука, Мвепу беше израснат со пет браќа и сестри што ги сака многу. Вклучуваат тројца браќа и две сестри.

Како што се очекуваше, неговиот помлад брат (Франциско) исто така се занимаваше со фудбалска кариера се додека не стана професионалец. Додека ја пишувам оваа биографија, Франциско се појавува во австралиската Бундеслига за СК Штурм.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Метју Рајан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Братот на Енок Мвепу
Прекрасна слика што прикажува колку се успешни Енок и Франциско.

Да потсетиме, во првичниот дел од овие мемоари изјавивме дека Мвепу купил камион за неговиот постар брат. Тоа беше само совет од сите многу работи што ги направи за своите преостанати членови на семејството.

За роднините на Енок Мвепу:

Со нивото на богатството и славата, играчот од средниот ред е несомнено еден од најславните луѓе во неговото пошироко семејство. И покрај тоа што не ги спомнал бабите и дедовците или чичковците и тетките, сигурни сме дека се горди на неговиот успех.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Нил Маупеј Плус Недолгарни факти за биографија

Enock Mwepu Нераскажани факти:

Откако ја прочитавте забавната приказна за компјутерот, еве неколку реалности што ќе ви помогне совршено да ја разберете неговата биографија.

Факт # 1: Нето вредност и расчленување на платата:

Сурфајќи низ неговата животна приказна, ќе сфатите дека неговиот приход потекнува главно од фудбалот. Додека ја составувам оваа биографија, Мвепу има проценета нето-вредност од 2 милиони фунти (статистика за 2021 година). 

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Арон Мјуј за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неговите денови со Салцбург добија годишна плата од 980,000 фунти. Сепак, неговиот потег во Брајтон и Хов Албион драстично ќе доведе до подобрување на неговата заработка околу 40,000 фунти неделно.

Нашата анализа на неговата плата покажува дека просечен граѓанин на Замбија ќе мора да работи 28 години за да го заработи она што Мвепу го заработува за една недела со Брајтон.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Арон Коноли Плус Недолгарни факти за биографија

Ние тактички поставивме анализа за платата на компјутерот додека чука часовникот. Погледнете колку заработи откако дојдовте овде.

Од кога почнавте да гледате Биоката на Енок Мвепу, ова е она што го заработи со Брајтон.

 0 Замбија Квача (ЗМК)
ТЕНАРИ / ЗАБАВИРаспределба на платата на Енок Мвепу во Салцбург во Замбија Квача (ЗМК)
Годишно:56,093,649 Замбија Квача (ЗМК)
Месечно:4,674,470 Замбија Квача (ЗМК)
Неделно:1,077,067 Замбија Квача (ЗМК)
Дневно:153,866 Замбија Квача (ЗМК)
На час:6,411 Замбија Квача (ЗМК)
На минута:106 Замбија Квача (ЗМК)
Во секунда:1.78 Замбија Квача (ЗМК)
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ив Бисума Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 2: Причина за прекарот:

Откако заслепеа многу гледачи со неговите прецизни додавања во форма на машина, навивачите не можеа да не му се јават „компјутерот“. Потоа, Мвепу продолжи да го носи својот морничар со гордост.

Тој ги подобри своите нехумани додавања и интелигенција за да пресмета детали на мали простори на теренот. Се разбира, тој е достоен за прекарот што му го дадоа неговите обожаватели.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Леандро Тросард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 3: Религија на Енох Мвепу:

Да се ​​стане професионален спортист е едно за компјутерот, а да се биде религиозен е друга работа. Мвепу е побожен христијанин уште од детството. Неговиот живот се вртеше околу спортот, училиштето и црквата.

Додека се претставија како млад спортист, играчот за врска и неговите пријатели организираа молитвени сесии во кампот. Во повеќето прилики, Патсон Дака проповеда. Поради своето религиозно убедување, Мвепу не оди во клуб, ниту пие ниту пуши.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Бен Вајт Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 4: Статистики на ФИФА:

Енок Мвепу е неверојатно добар во областите на менталитет, движење и моќ. Како млад играч, тој има многу потенцијали кои допрва ќе ги истражува. Се надеваме, неговиот премин во англискиот прволигаш ќе му даде најдобра експозиција што ќе го зголеми неговиот рејтинг.

Неговите статистики на ФИФА
Анализа на потенцијалите на спортистот.

Резиме на биографијата:

Табелата подолу открива концизни информации за Енох Мвепу. Тоа ви дава шанса да го разгледате неговиот профил што е можно побрзо.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Нил Маупеј Плус Недолгарни факти за биографија
Барања за биографија:Одговори на Вики
Целосно име:Enock Mwepu 
прекар:Компјутерот
Години:Стари 23 години и 8 месеци.
Датум на раѓање:1 јануари 1998 година
Место на раѓање: Лусака, Замбија
Таткото:Роби Мвепу
Мајка:Емале Мвепу
Браќа:3 браќа и 2 сестри
Девојка / жена:Матилда Мвепу
Нето вредност:1.5 милиони фунти (статистики за 2021 година)
Годишна плата:980,000 XNUMX фунти (со Салцбург)
Хороскопски:Јарец
НационалностZambian
Етничка припадност:Африка
Висина:1.84 метри (6 стапки и 0 инчи)
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Арон Мјуј за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Заклучок:

И покрај тешкотиите во неговата земја, Мвепу с worked уште работеше на ниво до елитни играчи. Тој беше многу талентиран, што аналитичарите го означија како Алтернативата Бисума кој може да биде Томас Партејпартнер од соништата во Арсенал.

Наше е да го цениме неговото семејство што е неговиот најголем извор на мотивација во ова патување. Благодарение на неговиот татко Роби и мајка му Емале, Мвепу прерасна во одлично и сигурно момче.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Бен Вајт Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Без сомнение, неговата сопруга и браќата и сестрите се горди што се идентификуваат со него. Дури и неговите сограѓани секогаш пеат пофалби за неговите достигнувања во кариерата. 

Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Енок Мвепу Плус Неоптоварени факти за биографијата. Се надеваме дека уживавте. Leaveубезно оставете повратна информација за вашето искуство за овој напис во делот за коментари подолу.

{

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари