Stо Вилок Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат со прекарот "Џо„ Нашата приказна за детството на Jо Вилок Плус Недолгата факти за биографија ви дава целосен извештај за значајни настани од неговото детство до денес.

Ивотот на о Вилок - раните времиња до денес. Кредит на ans-wer и Твитер

Анализата опфаќа негов ран живот, семејна позадина, животна приказна пред славата, пораст на приказна за слава, врска, личен живот, семејни факти и начин на живот итн.

Да, сите знаат дека тој е еден од оние возбудливи млади со големи изгледи. Сепак, само малкумина ја сметаат биографијата на Jо Вилок која е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Factsо Вилок Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - Почетокот на животот и семејството

Озеф Georgeорџ Вилок е роден на 20-тиот ден од август 1999 во лондонската околија Вултам Форест, Велика Британија. Вилок е роден како трето и најмладо дете на своите родители - прекрасна мајка и убав татко-убав татко кој оди под името Чарлс.

Запознајте ги родителите на о Вилок. Кредит на АрсеналФЦ

Според TheSun Велика Британија, По hisо Вилок, по неговото раѓање, лекарите забележале дека има разлика во должината на нозете. Ова значи дека едната нога му била пократка од другата. Сиромашниот oeо во текот на првите години од својот живот мораше да ги надмине физичките и психичките проблеми, предизвикани од овој недостаток. Ова влијаеше на неговата брзина до денес и е причината зошто тој не е најдобриот од спринтерите.

Семејно потекло на Jо Вилок: Иако е роден во Англија, но семејството на о Вилок е со афро-карипско потекло. Тие ги имаат своите семејни корени од Монтсератиан, британска територија прекуокеанија и остров на Карибите. Како што е забележано подолу, Монтсеријан е остров многу вознемирен од вулкански ерупции за време на средината на 1990.

Willо Вилок има семејно потекло и потекнува од Монтсерат

Помеѓу 1995 и 2000, вулканските ерупции ги принудија две третини од населението на островот да избегаат, пред се во Обединетото Кралство. Малку е познато дали родителите на о Вилок биле меѓу оние што избегале во Велика Британија пред да се роди sonо нивниот син во 1999.

Раниот живот: Grewо Вилок пораснал во Вултам Форест заедно со неговите двајца браќа по име Мети и Крис. Во тоа време, неговиот семеен дом, сместен во северо-источниот дел на Лондон, не беше премногу далеку од поранешниот стадион Хибери од Арсенал. Овој фактор на близина доведе до формирање на фудбалско лудо домаќинство. Страста кон играта ги натера сите три момчиња (Мети, Крис и oeо) да се грижат за потребата да станат професионални фудбалери кога ќе пораснат.

Семејно позадина: О Вилок потекнува од потпросечна позадина на семејството. Неговата мајка и татко не беа богати и тие честопати се бореа да го продолжат семејството. Чарлс и неговата сопруга еднаш се откажаа од своите работни места за да ги видат своите деца како успешни.

Factsо Вилок Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - Образование и градење кариера

Влијателниот татко: Чарлс Вилок, лудиот фудбалски татко и движечката сила на трговската размена на семејството реши да се качат на патот да ги претворат неговите тројца синови во фудбалери.

Buildо Вилок Изградба на кариера. Кредит за Арсенал и Дмаил

Чарлс ги научил Jо и неговите браќа никогаш да не се повлечат од какви било предизвици, одведувајќи ги во различни фудбалски паркови за тренинзи и учество на натпревари. Тој влијаеше врз судбините на неговите синови и направи се што е можно за нив да поминат судења со врвни фудбалски академии.

Таткото на Среќа ја виде својата визија за своите деца да работат како што сакаше. Мети, неговиот прв син првпат беше повикан на судења со академијата на Арсенал, следуваа Крис и oeо Вилок. Радоста на целото семејство немаше граници откако ги виде сите три момчиња како минуваат тестови во летачки бои и се впуштија во академијата на Арсенал.

Factsо Вилок Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - Рано кариерен живот

Passionо Вилок страста кон фудбалот го натера да го потпише првиот договор со Арсенал на возраст од 4. За неговиот татко со сериозен изглед Чарлс, сето тоа беше за обезбедување барем еден од неговите синови да му го донесе на првиот тим.

Earо Вилок Раниот живот во кариерата. Кредит на Арсенал ФК
Сите тројца браќа - Мети, Крис и oeо сите направија оценка во Топџиите. Тие сонуваа да станат првото трио браќа што играат заедно во Премиер лигата. Нивниот татко Чарлс се откажа од својата работа а не само да ги придружува своите синови на академијата, но помагајќи им да управуваат со нивните кариери во растежот. Како што еднаш рече Jо Вилок;

„Растејќи, татко ми беше единствената личност што некогаш се грижев да ги коментирам моите натпревари. По натпреварите, тој ми кажува дали сум играл добро или лошо. Јас навистина не слушам никој друг освен татко ми “.

Сите тројца браќа напредуваа низ возрасните групи сè додека не се случи неочекуваното, а потоа на двајца момчиња од Вилок.

Factsо Вилок Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - Пат до слава приказна

Сите работи не одеа добро за момчињата Вилок за време на нивните формативни години со Арсенал. Братот на oeо Мети беше ослободен на возраст од 15 поради незадоволителни перформанси. Крис, од друга страна, реши да замине во 2017, се упати кон Португалија за да ја продолжи кариерата. Leftо Вилок беше единствената личност што остана зад себе. Говорејќи за искуството, тој еднаш рече;

„За мене и моите браќа беше неопходно да се разделиме и да одиме во различни насоки. Го видов тоа како доаѓа. Знаев дека ќе дојде време, еден ден каде што сите не бевме заедно. Не ми беше полесно кога Крис замина во Португалија “.

За Jо, навистина му беше тешко да се земе кога неговиот непосреден постар брат Крис замина во Бенфика. Двајцата браќа кои беа најблиски отсекогаш биле заедно уште од раѓањето.

„Отсекогаш ја делевме истата спална соба. Ова ја објаснува нашата блискост. Кога Крис замина, се чувствува како парче од мене да го напушти семејното домаќинство “ изјави Jо Вилок кој се бореше со својот фудбал во тие моменти.

Factsо Вилок Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - Стани за слава приказна

Finallyо Вилок конечно се пресели како аобидот за успех во првиот тим стана неговиот краен сон. Неговиот прв спортски успех се случи непосредно пред да ја заврши својата младинска кариера. Ова беше време кога тој им помогна на своите соиграчи на U17 во освојувањето на Купот на иднината.

Breakо Вилок прв чекор напред во младите години во кариерата. Кредит на Твитер.

Во 2017, Willо Вилок се повика во сениорскиот тим на Арсенал. Таа година тој го стекна својот прв медал (2017 FA Community Shield) без всушност да игра во натпреварувањето.

О Вилок- Прославувајќи го својот прв трофеј како постар играч

Дефинирање на моментот: Избраниот момент на Jо Вилок во дресот на Арсенал дојде во мај на 2019, кога го замени подмоќниот Месут Озил во финалето во Лигата на Европа. Благодарноста на навивачите на Арсенал не помина незабележано, бидејќи тие сакаа да го видат како стана редовен во првиот тим.

Но, наместо да се распаѓа, играчот од средниот ред растеше од сила на сила. Jо Вилок следен момент за подготвување дојде за време на Меѓународниот куп на шампиони 2019. Овој пат, тој доби брилијантен настап против играчите од средниот ред на Баерн. Вилок го искористи овој натпревар за да испрати изјава до фановите дека може да се натпреварува со најдобрите.

Моментот кога Вилок ги освои срцата на навивачите на Арсенал. Кредит на Сонцето

О Вилок на почетокот на сезоната 2019 / 2010 продолжи да издржува метеорски пораст со Арсенал. Се виде дека станува еден од најжешките својства на средниот ред во клубот, подвиг кој самиот го заработи долгорочен договор со клубот.

О Вилок ги исполни своите Детски соништа. Кредит на Арсенал ФК

Еднаш, одамна, мало момче кое му се придружи на Арсенал на возраст од четири години, подоцна, оставено сама да лета со знамето на Вилок без своите браќа, сега ги живее своите соништа. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Factsо Вилок Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - Животен однос

Со неговото покачување на славата, можно е многу фанови да размислуваат за прашањето; Кој е девојка на о Вилок ?. Нема негирање на фактите дека неговиот симпатичен изглед не би го направил дар мила за дами.

Кој е девојка на Jо Вилок

Во времето на пишувањето, се чини дека Willо Вилок претпочитал да се фокусира на својата кариера, не оставајќи поим за тоа да има девојка или сопруга. Сепак, постои гласина што сугерира дека тој некогаш имал девојка.

Обвинение: Како што е соопштено од TheSun, Willо Вилок некогаш бил обвинет дека следел по стапките на поранешниот лошо момче на Арсенал Ешли Кол - со бодување со бившата девојка на асот. Со постапките на oeо, навивачите го гледале како развиваат слика на лошо момче од теренот.
Според TheSun, се тврдело дека Willо Вилок ја поканил во Лондон, купи билети за Еуростар за неа и ја однесе во ексклузивен ноќен клуб, каде што двајцата испуштија пијалоци вредни £ 2,500. Потоа, и Jо и неговата девојка се вратиле во изнајмен стан во Кенсингтон, каде ја минувале ноќта заедно и таму, тој бил прикажан како пуши здраво * py cr * ck.
Наводна афера на Jо Вилок со Елгантин-Флор Агилар. Кредит за TheSun & FabWags
Factsо Вилок Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - Факти за личен живот

Да се ​​запознаете со личноста на о Вилок, ќе ви помогне да добиете поцелосна слика за него. Дури и со едноставен изглед, oeо е некој што вложува толку многу енергии во својата потрага да постигне скоро се што сака и во која било област од животот што се обврзува.

Personalо Вилок Факти за личен живот

Исто така, на лична нота, appearsо Вилок се чини дека е изменета личност, која се чини дека го следи патот кон праведноста благодарение на неговите религиозни убедувања. Сликата подолу го сумира верува во неговата религија и фактот дека тој доаѓа од христијански дом.

Објаснети igо Вилок Религија
Factsо Вилок Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - Факти за семејниот живот

Без сомнение, семејството Вилок се смета за меѓу многу малку успешни фудбалски семејства со повеќето скромни од почетоците. Еве, ви донесуваме дополнителни информации за сите членови на семејството.

Татко Jо Вилок: Сите знаеме за напорите на Чарлс да се погрижи неговите синови да станат професионалци, со што го гледаат како управител на неговите синови. Сепак, аccording на Племенски фудбал, Чарлс Вилок е исто така фудбалски коментатор со претплата на Wyscout, фудбалска платформа која му обезбедува дигитални информации и анализи во повеќе од 1,000 клубови. Оваа платформа му овозможува да ги следи натпреварите на неговите синови, заедно со други деловни деловни области. „Тој одново и одново ги разгледува сите наши игри и секој поединечен клип“, Рече о Вилок

Мајка на о Вилок: Малку е познато за мајката на oeо, бидејќи се претпоставува дека живее многу тивок живот. Ова не го спречува нејзиниот последен син oeо да го признае јавно wИмам слатка порака на својот Инстаграм која оди според неговите зборови;

Мамо, ова беше цело време кога видов како работиш таа доцна смена, и времето кога порано НЕ јадеше за да можам да јадам. Времињата кога ми пееше за да заспијам во рацете по што се вративте од работа. Те сакам мама. Среќен роденден!!

Aо Вилок ја посвети Целта на својата мајка во слатка порака која привлече повеќе од сакани 24K.

Браќа Jо Вилок: Дали знаеше?… Двајцата браќа на Вилок - Мети и Крис не се исфрлија од Арсенал без да се приклучат на подобри клубови. Кога Мети беше ослободен во 15, тој имаше среќа да ги помине судењата со Манчестер Јунајтед, пред подоцна да замине во Гилингем. Крис, од друга страна, ја тргна својата трговија со Бенфика откако го смени Лондон за Лисабон.

Factsо Вилок Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - LifeStyle

Одлучувањето помеѓу практичноста и задоволството не е тежок избор за о Вилок бидејќи знае да ги контролира своите финансии. Благодарение на добрата основа од неговите родители, oeо не живее гламурозен животен стил, кој лесно се забележува со рака на скапи автомобили.

Factsо Вилок Факти за животен стил - Тој живее едноставен начин на живот НЕ кој лесно се забележува од Луксузот.
Factsо Вилок Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - Неостварени факти

ТРИТЕ БРАТЕРИ ЕДНО ЈА ИВОТНИТЕ СИНОВИ СИНИ: Дали знаеше?… Сите тројца браќа еднаш играа заедно во натпревар во Премиер Лигата. И покрај опсегот во вековите, тројцата играа на еден натпревар во Премиерлигата 2.

Браќата Вилок. Мети стои во (средина), Крис (десно) и oeо (лево). Кредит за DailyMail

Мети на сликата погоре игра во дресот на „Црвените ѓаволи“, а најмладиот (Willо Вилок) излезе од клупата за да му се придружи на неговиот брат Крис во натпревар во Премиер Лигата 2 што се случи околу месецот мај 2017.

Волшебникот од Оз: Некои фанови го нарекуваат Волшебник од Оз, едноставно затоа што тој заедно со Dani Ceballos се меѓу оние играчи од средниот ред кои се решени да го сменат Месут Озил од неговата позиција како играч во прв тим. Озил во неколку наврати го надгледуваше рамото поради конкуренцијата за своето место.

О Вилок е еден од играчите на Арсенал, кој треба да го смени Озил. Кредит: Сонцето

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Jо Вилок, плус невистинити факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари