Денис Черишев детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за рускиот крило, која е најдобро позната по прекарот; "2018 херој на Светскиот куп". Нашата детска приказна Денис Черишев плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот / позадината, семејното потекло и многу други факти (малку познати) за него.

Да, сите знаат за своите цели на Светскиот куп на ФИФА 2018 одржани во неговата татковина. Сепак, само неколку навивачи знаат многу за Био на Денис Черчив, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Денис Черишев детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Раниот живот

Денис Дмитриевич Черишев е роден на 26th-денот на декември 1990 во Нижни Новгород, Русија. Тој е роден кај неговиот татко, Дмитриј Черишев кој беше поранешен руски фудбалер, а сега менаџер.

Денис пораснал со својот помлад брат Данила, но поминал поголем дел од своето детство со својот сакан татко, за разлика од неговата мајка. Подолу е фотографија на син и татко.

Од раното детство, Денис беше сигурен дека во иднина ќе стане фудбалер. Денис следеше по стапките на неговиот татко и се заљуби во фудбалот. Неговиот татко, Дмитриј Черишев, од друга страна, помогна да се постави неопходната основа потребна за да се види неговиот сакан син низ неговите соништа, што не беше минато фантазија. Дмитриј, неговиот татко некогаш бил познат играч на ФК Динамо Москва пред неговиот постојан потег во Европа. Неговиот престој во Европа влијаеше врз неговото семејно потекло.

Денис Черишев детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Живеење шпански

Кога Дени беше пет години, неговиот татко бил фудбалер добил понуда од шпанскиот клуб, Спортинг де Хихон. Дмитриј ја прифати оваа понуда, ја напушти Русија и се пресели во Шпанија со своето семејство. Откако се населил во Шпанија, тој ја набљудувал јазичната бариера за да биде главна тема и предизвик за неговата сопруга и синови, особено Денис, кој требаше да се запише во фудбалска академија. Знаејќи колку негативно може да предизвика, Денис многу брзо мораше да научи шпански.

Малиот Денис мораше да присуствува на шпански подготвително училиште каде што го научи шпанскиот јазик со својот учител.

Во текот на првите неколку месеци, тешко можеше да разбере збор на шпански без помош на преведувач.

Сепак, некаде подоцна, малку Денис се навикна на шпанската култура и научи како течно да го зборува шпанскиот јазик, исто како што го прави мајчин јазик.

Денис Черишев детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Кариера BuildUp

Некаде по преселувањето и обуката на шпански јазик, малку Денис почнал да оди на спортско училиште во Спортинг ФК, за кое татко му играл во тоа време. Тој беше стар 6 кога се приклучи на Академијата за спорт Хихон, останувајќи таму додека не беше 9.

Денис Черишев наскоро го следеше неговиот татко на неговиот следен клуб, Бургос, кој влегува во својот младински систем на возраст од 9 во годината 2000. По две години игра во Бургос, Реал Мадрид дојде повик. Денис Черишев му се приклучил на Реал Мадрид, бидејќи бил врзан за одличен талент за време на неговите испитувања. Подолу е малку Денис Черишев со неговата прва Реал Мадрид.

Денис Черишев беше дел од Реал Мадрид за 14 години, приклучувајќи се на клубот на возраст од 12. Во младинскиот клуб, се виде себеси брзо расте од млад тинејџер до возрасен човек.

Во 2009, Денис Cheryshev bursted на сцената со тимот Б и продолжи да ги постигне 22 цели во 109 игри под покровителство на Зинедин Зидан. Тогаш, тој беше награден како "Најдобар стрелец во Реал Мадридскиот младински тим. "Потоа, тој се промовираше во тимот на Реал Мадрид.

Зошто го напушти Мадрид: Денис Черишев на сликата подолу одигра само две натпревари за репрезентацијата на Реал Мадрид пред тоа тој почна да се загрева на клупата поради жестоката конкуренција помеѓу постарите и помладите играчи. Подолу е Денис Черишев со тимот на Реал Мадрид.

По болно нула настапи со месеци, Денис се разочараше од клубот. Во процесот на купување на првиот и развој на вториот, Реал Мадрид, за жал, ја изгуби песната на младиот Черишев. Барањето на Денис да го напушти клубот беше одбиено, оставајќи го со можност за заем.

Денис го најде својот пат до триесет настапи за позајмици во Севиља, Виљареал и Валенсија. Тој конечно се приклучил на Виљареал откако запечатил траен договор во 2016.

Русија славеше 2018 Светското првенство: Денис Cheryshev доби познат кога тој експлодираше во 2018 ФИФА Светското првенство. Без да пишува многу, неговото зголемување на славата е сумирано на сликата подолу.

Остатокот, како што би рекле, сега е историја.

Денис Черишев детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Животен однос

Да, можеби не е толку убав како Фјодор Смолов сликата погоре со неговата поранешна сопруга, но Денис Черишев сигурно влегува во рејтингот на најпосакуваните руски спортисти на 10 и ви ја даваме причината за ова. Оваа награда не е добиена поради неговата изведба на Русија 2018 ФИФА Светско Првенство, туку поради неговиот европски менталитет. Вистината е, девојките, го ценат неговиот Денис европски менталитет поради фактот дека тој сè уште е ерген во времето на пишување.

Зборувајќи за неговите преференции, само една жена го запознава Денис. Таа не е ништо друго освен Кристина Кобо на сликата подолу со нејзиниот маж. Кристина и Денис се во нивната врска од 2016.

Извонредната девојка и рускиот брат Денис Черишев студираа на Мадре Вентура Саградо Коразон Кастелон и на Универзитетот на Западна Шкотска пред да се запишат на Универзитетот Валенсија, каде што се запозна со нејзиниот маж. Нејзината убава близначка сестра Марија и нејзината мајка во моментов живеат во Span.

Како момент на пишување, Кристина сега е адвокат што работи во Аренал Звук во Борриана, град во источна Шпанија.

Денис сакал постојано да објавува фотографии од неговата девојка, Кристина Кобо на неговата страница на Инстаграм. Сепак, Денис не даде никакви неодамнешни коментари кон неговите идни планови за Кристина.

Денис Черишев детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Семејно позадина

Семејството на Денис Черишев не е типичен руски тип, кој обично е на носталгичен тип и кои не сакаат да се повлечат од нивната удобна зона за да започнат нови предизвици во странство.

Денис Черишев му припаѓа на семејството чиј стереотип е во комбинација со верувањето дека тие можат да напредуваат во други земји, освен во Русија. Денис Черишев почнувајќи од неговата мајка, татко, брат, сестра, вујко, тетка и други роднини, научија да бидат независни од рускиот систем.

Да го сторат тоа верување, дури и таткото на Денис, Дмитриј Черишев се пензионирал од својата професионална кариера без никакви сомнежи да се посвети на промоцијата на неговиот син во фудбал како што се гледа на сликата подолу.

Целта беше да се спречи да биде нокти. Во одреден момент, таткото на Денис реши да стане фудбалски тренер. Оваа одлука на неговиот татко беше корисна за кариерата на Денис. Подолу е фотографија на Дмитриј како менаџер.

Што се однесува до семејството Денис Черишев, нивниот последен момент на чекање за слава конечно е завршен. Денис прикажува на Русија 2018 Светското првенство навистина донесе пресвртница за неговата кариера, личен живот и семејна слава.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Денис Черишев детска приказна плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде