Деклаан Рајс детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј кој е најдобро познат по име "Declan". Нашата приказна за детството во Declan Рајс плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го вклучува неговиот рано живеење, семејното потекло, животна приказна пред славата, доведуваат до слава, врска и личен живот.

Да, секој знае дека е играч со голем потенцијал за иднината. Сепак, само неколкумина ја сметаат Биографијата на Деклан Рајс, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Деклаан Рајс детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Почетокот на животот и семејството

Деклан Рајс е роден на 14th ден од јануари 1999 на неговиот татко, Шон Рајс и мајка Тереза ​​Рајс во Лондон, Обединето Кралство. Деклан Рајс е од ирско потекло и тоа може да се пронајде од ирските родители на таткото Маргарет и Џек, кои се од Даглас, предградие на градот Корк, Ирска. Подолу е фудбалер и неговиот татко, Шон Рајс.

Благодарение на неговите баби и дедовци и затоа што неговата мајка, Тереза, беше од Ко Лонгфорд во Ирска, Деклан верува дека е втора генерација ирска во Британија. Накратко, Деклан како личност е Ирска, но има британско срце.

Деклан Рајс пораснал со неговата мајка, тато и можеби нема брат или сестра во Кингстон на Темза. Како мало момче чувство за исполнување дојде кога има фудбал на нозе. Буквално, сите подароци што ги бараше Деклан, беа во форма на фудбал. Таквото подобие за спортот подоцна исплатеше дивиденди.

Деклаан Рајс детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Рано кариерен живот

Страста на Деклан за фудбал го виде со други новинари да се запишат на списокот на Фудбалската академија на Челзи по успешното судење. Тој беше еден од неколкуте момчиња избрани од академијата за време на натпреварувачкиот период, во време кога ФК Челзи само што беше реформиран од рускиот милијардер, Роман Абрамович.

Таа година 2006, фондацијата за кариера на Деклан беше поставена како седумгодишна. Тоа беше возбудливо време за семејството Рајс, кое го виде нивниот син да влезе во младинската рака на еден клуб кој штотуку се подмладуваше од специјалниот Жозе Мурињо.

Деклаан Рајс детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Патот до славата

Во тоа време не е лесно животот на Академијата во ФК Челзи. Поради тоа, само оние најтешки деца преживеаја низ академијата. Исто како и другите учесници во академијата, несигурноста беше најголемиот проблем за Деклан Рајс, кој ги виде своите соиграчи како негови ривали. Тој се бореше и освои тенки шанси што му помогнаа да напредува во највисоки редови. Деклан напредуваше низ возрасните редови, додека не го освои незаборавниот Челзи високо конкурентен тим под 14.

Деклан Рајс беше меѓу другите неколку деца кои се гледаа себеси се бореа во околината на Челзи ФК за време на неговата под 14 години. За жал, сиромашните Деклан не можеа да се справат со притисокот и ова донесе огромна последица. Тој беше ослободен од академијата на Челзи, кој го сметаше за вишок на барањата.

Таа година, 2014 беше година Декан Рајс се соочи со депресија како млада фудбалска ѕвезда која се стреми. Без сомнение, секое дете фудбалер кој има живеел преку отфрлање на академијата, ќе знае премногу добро за длабоката емоционална болка и за штетните психолошки последици што може да ги предизвика. Набил Фекир исто така претрпе слична судбина.

И покрај отфрлањето на Академијата на Челзи, досегашните определби остануваат негови зборови. Истата година 2014, Деклан беше повикан од Академијата на Вест Хем Јунајтед за испитувања. Во Вест Хем, Деклаан најде оддалечи од неговата проблематична реалност.

Деклаан Рајс детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Стани за слава

Подобар живот на патот кон тоа да биде Про:

На 16 декември 2015, нешто повеќе од една година откако му се приклучи на младинската Вес Хам, Рајс го потпиша својот прв професионален договор со клубот и почна да се појавува за клубот U23 тим. Ова беше време кога почна да ги достигнува достигнувањата. Првиот дојде на 10th на ноември 2017 кога Рајс го освои PL2 играчот во октомври месец, 2017.

На март 2018, Рајс беше почестен со у19 играчот на годината. Овој подвиг го заработи со висок тимски билет.

Дебито на Декан за Хамерс го заработи човекот од мечената награда. Според фудбалерот, ..."Тоа беше многу горд момент за мене и моето семејство. Голема љубов кон мојот татко, кој дојде до излез за да дојде и да се види, те сакам. "

Во април 2018, Declan Рајс беше именуван како второпласиран за 2017-18 Hammer of the Year наградата која беше доделена на Марко Арнаутовиќ. И покрај тоа што го изгубил, Рајс ја задржал наградата за младиот чекан на годината за втората година.

Изведување на изјава:

"Се вратив тука откако беше ослободен од Челзи во 14 и пет години подоцна играм за Вест Хем во Премиер Лигата" рече Рајс, кој беше ослободен од Челзи на возраст од 14.

Таа недела беше луд ден и еден што го направи семејството Деклалан Рајс гордо на неговите достигнувања. Рајс ја искористи оваа можност да му докаже на Челзи колку е добар. Тој даде изјава за клубот и беше многу среќен со неговата изведба.

На 23 декември 2018, Рајс го направи својот 50th изглед за Вест Хем. Тој стана првиот играч кој го стори тоа, додека сеуште тинејџер го победува Мајкл Керик рекорд. По гледањето интерес од Ман Сити, Вест Хем одлучи да му понуди нов договор до 2024 со опција за дополнителна година. Овој дефинитивен момент беше заробен во видеото подолу;

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Деклаан Рајс детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Животен однос

Деклан Рајс е некој кој ја доживеал љубовта за време на неговите тинејџерски години. Тој одлучил да има врска со еден тинејџер и со тоа да стане јавен дури и до социјалните медиуми.

За разлика од повеќето млади фудбалери, правињето на односите јавно не е толку добра идеја, имајќи предвид дека ваквото јавно испитување може да влијае на нивните млади кариери. Ова, сепак, не е случајот со Деклан Рајс, кој веќе знае што е составен од него. Зад фудбалската ѕвезда, има гламурозна шарена во името на Лорен Фрајер, која е на иста возраст со нејзиното момче.

Рајс е еден вид љубовник кој може да пее љубовни песни на неговата девојка, да пишува поезија, да слика слики и што е најважно, да создаде љубовни песни со полни со љубовни фотографии од него и Лорен Фрајер. Подолу е еден од таквите видеа.

Деклаан Рајс детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Начин на живот

Пред 28th декември, 2018, Деклан заработил кикирики од само £ 3,000-a-недела. Како во времето на пишување, тој заработува £ 30,000-а-недела, што буквално означува промена на животниот стил.

Деклаан Рајс детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Неостварени факти

Деклан, откако се приклучи на Академијата Вест Хем, Декан стана обожавател и обожавател на Пабло Забалета, кој во тоа време играше во Манчестер Сити.

Говорејќи за своето восхитување на Аргентинецот, тој еднаш рекол ...; "Бев обожавател на Пабло во 2014. Од фан, станав негов колега соиграч

Деклаан Рајс детска приказна Плус Неизречена биографија Факти- Личен живот

Запознавање со личниот живот на Деклан Рајс ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

Деклан е некој кој поседува внатрешна состојба на независност, што му овозможи да направи значителен напредок и во неговиот личен живот. Отпуштен од академијата на Челзи, изграден во Деклан, дека е тежок менталитет и дисциплина што го одразува неговиот сегашен стил на игра.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството во Declan Рајс плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

2 КОМЕНТАРИ

 1. Деклаан, честитки за постигнувајќи ја својата прва цел денес колега. Целта на играта, и одлична кариера е на картичките.
  (Ве молиме играјте за Англија). смеење на глас.
  Настрана, изгубив допир со татко ми пред неколку години, и би сакал да се израмни со него, најсмешниот човек што некогаш сум го сретнал во мојот живот.
  Ако можете да му дозволите да знаете дека лекарот од phps дена го испраќа својот најдобар, јас би бил вечно благодарни.
  Тоа не е работа со дрво, јас го мразам Вестхам, се доживотно QPR обожавател Lol, само се шегувам.
  Поздрави Деклан.
  Со почит, Лес Робертс.

 2. Таткото на Деклан, Шон, може да се сети на игра во нашиот училишен тим кога бил 11?
  Ние победивме на "чашата" играјќи на стариот дел од "Бартон" на Кингстон.

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде