Корентин Толисо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот "Коко". Нашата приказна за детството Коррентин Толисо плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Да, секој знае дека неговиот француски тим го освои Светското првенство во фудбал на 2018. Сепак, само неколкумина го сметаат Био на Корентин Толисо, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Корентин Толисо Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Раниот живот

Корентин Толисо е роден на 3rd ден од август 1994 на неговата француска мајка, Мари-Шанта и Тоголец, Винсент Толисо (на сликата подолу) во Тараре, Франција.

Толисо се подигна од смирено семејно потекло. Тој израснал со својата сестра, Марина во Thizy, мало село во Франција. Како во времето на пишувањето на оваа статија, неговите баби и дедовци се уште се во живо. Неговиот татко некогаш бил поштар, а неговата мајка некогаш работел како директор на лица со хендикеп во Тизи. Зборувајќи за неговите скромен семеен почеток, Толисо еднаш рече:

"Знам од каде доаѓам, и тоа ќе остане така. Ова е мојот лик. Тоа покажува колку ме родиле родителите ".

Корентин Толисо Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Сонувајќи Биг

Скромното воспитание на Толисо му дозволило да сонува да стане голем фудбалер и покрај тоа што е мали и изнемоштени. Ова предизвика загриженост за неговите родители кои размислувале за други опции во случај на неуспех во фудбалот.

Родителите на Коррентин Толисо сметаат дека образованието е најдобра опција за нивниот син, следејќи го неговиот напредок во студијата. Сепак, работите не успеаа за нив како што се надеваа. На училиште, Толисо се колеба да учи, додека неговата сестра Маријана полесно се запозна. И покрај страдањата, неговите родители не сакаа нивниот син да се откаже од училиште, тврдејќи дека мора да заврши средно училиште пред сериозно да го земе фудбалот.

Сепак, тоа никогаш не го спречило Толисо да поседува цврста определба да ги оствари своите соништа. Неговите амбиции да станат фудбалер никогаш не биле минијатурни.

Корентин Толисо Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Кариера BuildUp

Додека учел во своето мало село Тизи, Толисо го гледал Баерн Минхен како игра и ја освоил Лигата на шампионите во сезоната 2000-2001. Нивната заслужена победа го натера да стане обожавател на клубот и да доведе до тоа да поседува костим на Баерн како мало момче на сликата подолу.

Страста на Толисо за фудбал го виде како да се запише на списокот на локален младински тим, Стад Ампупусиен, кој му дал на сцената да ги покаже своите таленти додека бил во училиште. На младинската академија, Толисо играше фудбал со скратено работно време во период од 4 години. Тој се искачи над младинските редови на клубот.

Корентин Толисо Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Рајзинг кон славните

Во годината 2004, родителите на Толисо се согласија на трансфер за својот син во ФК Плеј де л'Арбресел, каде што може да игра поконкурентен младински фудбал. На ФК Плеј, младиот Толисо имаше метеорски пораст. Неговата способност да се справи со славата стана директно пропорционална на неговата способност да се справи со топката. Ова се манифестираше откако го водеше својот тим да освои важни трофеи како што е прикажано подолу.

Метереолошкиот пораст на Толисо доведе до повик од академијата на Лион (носители на записи од француската лига помеѓу 2000 до 2008) за испитувања. Во тоа време, средното училиште заврши и има сигурност дека фудбалот ќе се исплати. Толисо ги помина судењата со бои кои летаа и остана на француските шампиони каде ја заврши својата младинска кариера. За време на неговата постара кариера, Толисо се истакнува како најдобар, што доведе до многубројни додворувачи од цела Европа.

На 14th на јуни 2017, Баерн, клуб што го сакаше целиот свој живот го обезбеди неговото потпишување. Висината на надоместокот беше најголемата досега добиена од Лион од продажба на играч. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Корентин Толисо Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Животен однос

Зад секој француски фудбалер, кој стана дел од тимот на 2018 освојувачот на Светскиот куп, има сопруга, крадец или девојка. Без сомнение, личноста на Тост на теренот, како и неговиот животен стил надвор од теренот, создаваат комплетна слика за него.

Корентин Толисо има љубов кон својот живот именуван како "Сара". Двајцата љубовници, на сликата подолу, се вљубиле во едни со други бидејќи биле тинејџери.

Тоа е само прашање на време пред Сара и Толисо да стапат во брак.

Корентин Толисо Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Семеен живот

Сестрата на Коррентин Толисо, Марина, беше важна за одржувањето на француската партија по нејзиниот брат, заедно со неговите соиграчи, на Светскиот куп 2018 за Франција.

Подолу е Марина, нејзината мајка Мари-Чанта и Винсент, кој е на чело на семејството Толисо.

Винсент, нивниот татко е имигрант кој го напушти Того, неговата родна земја во Западна Африка, за да побара подобар живот и загарантирана иднина за своите деца во Франција. Неговата гордост за своите деца е вредна за неговата сопруга, Мари-Шантал, која има природа да биде прецизна. Двајцата родители се горди да имаат Корентин, кој добро работи со својата кариера.

Корентин Толисо Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Факти за личен живот

  • Толисо може да биде арогантен, тврдоглав, самоцентричен и нефлексибилен. Не сака да се игнорира, да се соочува со тешки реалности и да не се третира како крал. Пред сè, тој е многу реактивен, страстен, дарежлив, срдечен, весел и особено, хумористичен. Тоа се неговите предности.
  • Толисо некогаш имал право да го претставува Того преку неговата татковска линија. Во 2016, западноафриканската земја започна потег да го убеди Толисо да ја претставува нацијата наместо Франција. И покрај тоа што претходно ги призна своите врски со Того, Толисо ја разочара земјата откако ја префрли својата лојалност кон Франција, наведувајќи дека тоа;

"Јас сум роден тука и пораснав овде."

  • Толисо има тетоважа од три предаторски черепи на подлактицата што го претставува неговото семејство. Во неговите раце зборовите;

"Знам од каде доаѓам"

е напишано таму. Тетоважата беше одраз на ликот, образованието и религијата на Толисо.

Корентин Толисо Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Не судат Османе Дембеле

  • Толисо не го оценува однесувањето на неговиот пријател, Ousmane Dembele кој протестираше против Дортмунд со одбивање да игра за нив и инсистирајќи дека неговиот трансфер ќе биде направен во Барселона. Тој еднаш рекол дека ќе го стори истото ако неговите соништа да играат за Баерн Минхен беше ставен на чекање од Лион. Причините се затоа што Баерн беше неговиот клуб за соништа од детството и сакаше повеќе плати. Толисо за време на сезоната 2015-2016 со Лион заработил £ 20,192 годишно. Во Баерн, тој добил € 90,000.

Корентин Толисо Детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Неговиот идол

"Се разбира дека има многу имиња што би можеле да ги дадам"

рече Толисо. Кога бил помлад, се допаднало број еден човек Толисо Мајкл Балак поради неговата личност во Германија. Подоцна, тој го потврди својот модел на улога Франк Рибери.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Коррентин Толисо, плус невистинити факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде