Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

0
3199

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј кој е најдобро познат под името "неподвижни". Нашата Циро неподвижна детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Да, сите знаат за неговите извонредни вештини за завршна обработка, но само неколкумина сметаат Бирото на Ciro Immobile, кое е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Раниот и семејниот живот

Отпочнувајќи, Ciro Immobile е роден на 20th ден на февруари 1990 во Торе Аннуниата, Италија. Тој е роден кај неговиот татко Антонио Имобил и неговата мајка Михела Immobile.

Расте во неговиот роден град (Торе Аннуниата на сликата подолу) кој се наоѓа во подножјето на Везувиј, млади Immobile презирната диспозиција да игра фудбал им даде на родителите причини да бидат загрижени за структурниот интегритет на нивната зграда.

Факти за родниот град на Чиро Immobile Torre Annunziata

Нивната загриженост немаше никаква врска со активниот вулкан на соседните Везув, кој двапати го уништил градот Анунцијата. Тоа главно беше фокусирано на деструктивната тенденција на Млад Immobile да го преобрази нивниот живот и спални на фудбалски терен, каде што презеде снимки со невнимателно напуштање.

Факти за детството на Циро Immobilie

Имуировите детски чудовишта, исто така, предизвикаа загриженост во врска со безбедноста на неговиот помал брат, Луиџи, кој честопати беше поставен да ги прими тие снимки, развој кој не само што беше штетен за здравјето на детето, туку исто така можеше да влијае врз него да ја попречи деструктивната патека на неговиот постар брат.

Не беше многу долго пред родителите на Immobile да сфатат дека најдобриот начин да го спасат својот дом од уништување е да им дадат страст на својот син на доволно основи за изразување со тоа што ќе го запишат во родното фудбалско училиште Торе Аннуниата 88 кога бил само на возраст 5.

Младински клубови на Циро Имобили Endeavors

Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Пат премногу слава

Immobile ги изврши следните 5 години од својот живот на 88 на Торе Аннуниата, каде што ги усоврши своите фудбалски вештини во областите на точна завршна обработка. Неговите импресивни настапи го обезбедија преселувањето во Соренто Калчио (откако се бореше да се воспостави со младинските клубови на Емполи и Салернитана), каде што ги постигна 30 цели во сезоната 2007-08.

Напредок на младинскиот клуб Циро

Значаен меѓу следните младински фудбалски напори Immobili е неговиот потег кон Јувентус во 2008. Играјќи за страната на U19 на младинскиот тим, Immobile со највисоки резултати во голови го видел да го скрши рекордот на 50 на Ренцо Капеларо, како и да го направи своето деби во Серија А кога тој беше 18.

Чиро неподвижен со Јувентус U19

Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Стани за слава

Додека Хероиковата хероика на ниво на млади беше способна да му донесе локална популарност, тој, исто така, доживеа напади на прозорци и надолу додека славата не ја помрачи неговата врата, кога тој обезбеди потег кон Торино во 2013.

Тоа беше во Торино што неподвижно излезе од длабочините на потценување и опскурност, постигнувајќи го своето деби за тимот и натрупаа вкупно 23 цели за да му помогнат на Торино да го заврши 7th на крајот на сезоната 2013-2014 во Серија А.

Чиро неподвижен во Торино

Неговите голови, кои беа највисоки за сезоната, не само што го сметаат за победник на многу посакуваната Златна говорница (Capocannoniere), но го привлече вниманието на извидувачите кои се обидоа да ги обезбедат своите услуги за европските клубови. Остатокот, како што велат, е историја

Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Односи живот

Зад секој успешен италијански играч е девојка или шах и Immobile не е исклучок. Плодниот напаѓач е во трајна врска со Jessica Melena; a girlfriend and Model who became his wife.

Запознајте го Wig или Ciphero Chiro Immobile на сопругата

Двојката се сретна преку социјалните медиуми во време кога Immobile играше за Пескара. Тоа не беше долго пред тие да се длабоко вљубени во едни на други дека Џесика мораше да ги напушти работите што некогаш го држеше драги, факт што таа го откри за време на интервјуто, каде што истакна дека:

За волја на Immobile, јас заминав, family and my roots. His love was like a tusunami that swept what used to be my former life and ushered me into new beginings.

Зборувајќи за тоа што го направила нејзината љубов и настани што доведоа до нивниот брак на 17th од мај 2015, Џесика истакна дека е импресионирана од некои од неговите особини на личноста, вклучувајќи ја и неговата неизмерна желба да се направи жена надвор од неа.

Ciro does not make me miss anything, he is protective, romantic and sweet, it suffice to say he is the missing puzzle of my life.

Како Сиро неподвижен се сретнал и се оженил со Џесика Мелена

Бракот на двојката е благословен со две ќерки, меѓутоа, не постои негирање дека романтичниот татко би сакал да има момче додека неговата жена открива:

we are three women at home because we have two daughters: Ciro is happy, but I do not deny that he would like a boy “.

Ciro Immobile е сопруга и ќерки

Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Уметнички тетоважи

Познато е дека повеќето играчи носат уметнички дела кои имаат криптични нијанси, но тетоважата на Immobile е онаа која промовира она што луѓето го негуваат веднаш по институцијата на брак: градење на семејство со љубов. Тој ја означува тетоважата подолу како "Глувчето не е во ред и нема да биде завршено". што преведува "Каде што животот почнува и љубовта никогаш не завршува".

Циро неподвижни податоци за тато

Пред да има над тетоважа Imobbile се користи за да се добие подетално тело уметност на неговата прва ќерка Мишела на неговата десна рака.

Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Зависност од видео игри

Повеќето професионални фудбалери прават хоби од играње видео-игри, но многумина го добиваат своето хоби метаморфозирано во зависност како неподвижна, која изгледа дека има тешка доза за играње на FIFA17.

Вниманието беше насочено кон зависноста на Immobile во октомври 2016, кога неговата сопруга Џесика Мелина објави видео на нејзината страница на Инстаграм за да открие што многумина ги опишаа како опасност од зависноста од FIFA17.

Видеото ја долови Џесика, обидувајќи се да го привлече вниманието на нејзиниот сопруг, кој целосно ја избриша. Можеше да се чуе "Дарлинг што правиш", но Immobile беше премногу ангажиран во играта за да сфати дека е дури и таму !.

Зависноста од Ciro Immobile на видео игра со FIFA17

Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Некогаш беше нападнат

Immobile беше речиси прободен во јули 2018 од страна на изненаден навивач на ривалскиот клуб Пескара, кога тој се опушташе на плажа заедно со неговата сопруга и две ќерки. Сепак, засолништата се упатиле кон помошта на Имобил, додека вооружените полицајци се активирале со апсење на ножот што го користел човекот.

Развојот привлече глобално внимание кон тоа како горчливите и лични навивачи на ривалските клубови можат да го земат исходот од фудбалските игри, што исто така ги споделува сопственикот на ресторан блиску до плажата.

"Не го знам напаѓачот. Ова е типот на инцидентот што се случува кога луѓето даваат премногу важност за лојалноста во фудбалот ".

Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Личен живот

Immobile е решителен играч кој нема да застане на ништо да се докаже како еден од најдобрите. Ова е очигледно во неговите импресивни враќања со врвни форми за постигнување гол, кога многумина сметаат дека неговата фудбалска кариера ќе исчезне.

Уште повеќе, тој исто така чувствува потреба да биде опкружен со љубов од семејството и убавината од неговата сопруга.

Лични факти за Ciro Immobile

Што се однесува до неговата слабост, Immobile може да биде тврдоглав, љубоморен и бескомпромисен. Пред сè, тој е уметнички, сака романса и е духовен.

Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Не само број на кошула

Додека другите фудбалери носат броеви кои ги прикажуваат своите улоги во полето на игра, бројот 17 на кошулата на Леонардо Бонучи оди подалеку од улогите и задачите. Бројот се однесува на датумот на раѓање на неговата сопруга Џесика Мелена, која е родена на јули 17, 1990. Ова е причината зошто тој секогаш се стреми да направи клупски настапи со дресови и ги отсликува негуваните броеви.

Причина Behiind Чиро неподвижен број 17 кошула број

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Ciro Immobile детска приказна плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде