Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец, кој е најпознат под името „неподвижни".

Нашата приказна за детството Циро Имобиле, детска плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство, до денес.

Анализата на италијанската машина за напред и за гол вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

Видете исто така
Приказна за детството на Федерико Киеса Плус Недолгарни факти за биографија

Да, секој знае за неговите одлични завршни вештини, но само неколкумина сметаат дека Био на Чиро Имобиле е доста интересен. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Приказна за детството Чиро Имобиле - ран и семеен живот:

Отпочнувајќи, Ciro Immobile е роден на 20th ден на февруари 1990 во Торе Аннуниата, Италија. Роден е кај неговиот татко Антонио Имобиле и од неговата мајка Микела Имобиле.

Видете исто така
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Расте во неговиот роден град (Торе Аннуниата на сликата подолу) кој се наоѓа во подножјето на Везувиј, преголемото расположение на младиот Имобиле да игра фудбал им даде на неговите родители причини да бидат загрижени за структурниот интегритет на нивната зграда.

Нивната загриженост немаше никаква врска со активниот вулкан на соседните Планината Везув која двапати го уништи градот Анунзиата.

Најмногу беше фокусирана на деструктивната тенденција на Јанг Имобиле да ги претворат своите живеалишта и спалните соби во фудбалски терен каде тој шутираше со непромислено напуштање.

Видете исто така
Лоренцо Пелегрини Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Детските чуда на Имобиле, исто така, предизвикаа загриженост во врска со безбедноста на неговиот мал брат, Луиџи, кој честопати беше позициониран да ги прима овие снимки, развој што не само што беше штетен за здравјето на детето, туку може да влијае и на него да чекори по деструктивниот пат на неговиот постар брат.

Не помина долго и родителите на Имобиле сфатија дека најдобриот начин да го спасат својот дом од уништување е да им дадат на страста на нивниот син доволно основа за изразување запишувајќи го во нивната родна градска фудбалска школа, Торе Анунзиата '88 кога имал само 5 години.

Видете исто така
Федерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Биографија на Чиро Имобиле - Премногу слава на патот:

Следните 5 години од својот живот, Имобиле ги посвети на Торе Анунзијата '88, каде што ги усоврши фудбалските вештини во областите со точна завршна обработка.

Неговите импресивни настапи му обезбедија преселба во Соренто Калчо (откако се бореше да се етаблира со младинските клубови Емполи и Салернитана) каде постигна 30 гола во сезоната 2007-08.

Видете исто така
Николо Заниоло за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Забележителен меѓу следните младински потфати на Имобиле беше неговиот преселба во Јувентус во 2008 година.

Играјќи за младинската селекција до 19 години, врвната голгетерска форма на Имобиле го виде како го собори рекордот на Ренцо Капеларо стар 50 години и постигна деби во Серија А кога имаше 18 години.

Чиро Имобиле Био - Подигни се за слава:

Додека херојството на Имобиле на младинско ниво беше во можност да му донесе локална популарност, тој исто така претрпе нагорни страни и падови сè додека славата не му ја затемни вратата кога обезбеди преселба во Торино во 2013 година.

Видете исто така
Клаудио Маршисо Детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Тоа беше во Торино што неподвижно излезе од длабочините на потценување и опскурност, постигнувајќи го своето деби за тимот и натрупаа вкупно 23 цели за да му помогнат на Торино да го заврши 7th на крајот на сезоната 2013-2014 во Серија А.

Неговите голови, кои беа највисоки за сезоната, не само што го сметаат за победник на многу посакуваната Златна говорница (Capocannoniere), но го привлече вниманието на извидувачите кои се обидоа да ги обезбедат своите услуги за европските клубови. Остатокот, како што велат, е историја

Видете исто така
Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Кој е Jessica Melena? Сопругата на Чиро Имобиле:

Зад секој успешен италијански играч е девојка или шах и Immobile не е исклучок. Плодниот напаѓач е во трајна врска со Jessica Melena; a girlfriend and Model who became his wife.

Двојката се запозна преку социјалните мрежи во време кога Имобиле играше за Пескара.

Не помина долго и тие се за inубија едни во други дека essесика мораше да ги остави работите што некогаш ги сакаше, факт што го откри за време на едно интервју, каде забележа дека:

Заради Имобиле, заминав, family and my roots. His love was like a tusunami that swept what used to be my former life and ushered me into new beginings.

Зборувајќи за тоа што го направила нејзината љубов и настани што доведоа до нивниот брак на 17th од мај 2015, Џесика истакна дека е импресионирана од некои од неговите особини на личноста, вклучувајќи ја и неговата неизмерна желба да се направи жена надвор од неа.

Ciro does not make me miss anything, he is protective, romantic and sweet, it suffice to say he is the missing puzzle of my life.

Деца на Чиро Имобиле:

Бракот на двојката е благословен со две ќерки, сепак, не може да се негира фактот дека романтичниот татко би сакал да има момче како што открива неговата сопруга:

we are three women at home because we have two daughters: Ciro is happy, but I do not deny that he would like a boy “.

Тетоважи на Чиро Имобиле:

Познато е дека повеќето играчи носат телесни уметности кои имаат криптички тонови, но тетоважата на Имобиле е онаа што го промовира она што луѓето го ценат следно по институцијата брак: градење на lovingубовно семејство.

Видете исто така
Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Тој ја означува тетоважата подолу како „Dove incomincia la vita e l'amore non finisce mai“. што преведува „Таму каде што започнува животот, а loveубовта никогаш не завршува“. 

Пред да ја има горенаведената тетоважа, Имобиле имал подетална уметност на телото на неговата прва ќерка Микела на десната рака.

Чиро Имобиле Неоптоварени факти за биографијата - Зависност од видео игри:

Повеќето професионални фудбалери прават хоби од играње видео-игри, но многумина го добиваат своето хоби метаморфозирано во зависност како неподвижна, која изгледа дека има тешка доза за играње на FIFA17.

Видете исто така
Клаудио Маршисо Детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Вниманието го привлече зависноста на Имобиле во октомври 2016 година кога неговата сопруга Jесика Мелина објави видео на својата страница на Инстаграм за да открие што многумина ги опишаа како опасности од зависноста од ФИФА17.

Видеото ја долови Jесика како се обидува да го привлече вниманието на нејзиниот сопруг кој целосно ја ослободи. Можеше да се чуе како ја прашува „Драга што правиш?“ но Имобиле беше премногу зафатена со играта за да сфати дека е дури и таму !.

Чиро Имобиле Био - еднаш беше нападнат:

Имобиле беше скоро избоден во јули 2018 година од луд навивач на ривалскиот клуб Пескара кога се релаксираше на плажа заедно со сопругата и двете ќерки.

Видете исто така
Приказна за детството на Федерико Киеса Плус Недолгарни факти за биографија

Сепак, сончевите сончачи притрчаа на помош на Имобиле додека вооружени полицајци тргнаа во акција со апсење на човекот со нож.

Развојот привлече глобално внимание кон тоа како горчливите и лични навивачи на ривалските клубови можат да го земат исходот од фудбалските игри, што исто така ги споделува сопственикот на ресторан блиску до плажата.

„Не го познавам напаѓачот. Ова е вид на инцидент што се случува кога луѓето му даваат премногу значење на лојалноста во фудбалот “.

Личен живот Чиро Имобиле:

Immobile е решителен играч кој нема да застане на ништо да се докаже како еден од најдобрите. Ова е очигледно во неговите импресивни враќања со врвни форми за постигнување гол, кога многумина сметаат дека неговата фудбалска кариера ќе исчезне.

Видете исто така
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Уште повеќе, тој исто така чувствува потреба да биде опкружен со loveубов од семејството и убавина од неговата сопруга.

Што се однесува до неговата слабост, Immobile може да биде тврдоглав, љубоморен и бескомпромисен. Пред сè, тој е уметнички, сака романса и е духовен.

Не само број на кошула:

Додека другите фудбалери носат броеви што ги отсликуваат нивните улоги на теренот, бројот 17 на дресот на Леонардо Бонучи ги надминува улогите и задачите.

Видете исто така
Федерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Бројот се однесува на датумот на раѓање на неговата сопруга essесика Мелена, која е родена на 17 јули 1990 година. Ова е причината зошто тој секогаш се стреми да прави клупски настапи со дресови на кои е претставен негуваниот број.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Ciro Immobile, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари