Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалерот Мадедо, кој е најдобро познат по прекарот "Цеси'. Нашата детска приказна Cesc Fabregas плус нераскажаните биографија факти ви ги доставува целосните детали за значајни настани од неговото детско време до датум. Анализа вклучува животна приказна пред славните, семејниот живот и многу офанзивни и самокритични малку познати факти за него. Да почнеме;

Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти -Рано детство

Francesc "Cesc" Фабрегас Солер е роден на мај 4, 1987,

Цеск Фабрегас денови за раното детство

во шпанскиот пристанишен град Аринис де Мар. Дојде од скромна заднина. Неговата мајка, Нурија, некое време работела како снабдувач, пред таа да ја поседува својата пекара. Неговиот татко, Франчез Фабрегас Ср., Го чуваше своето семејство со труење прво како градежен работник пред да поседува имотна компанија.

Тој му припаѓа на бело етничко потекло Каталона со знак за Биографија од Бик. Цеск Фабрегас за време на неговите младешки денови живееше во едно соседство каде лов на бикови и лов на печурки беше редот на денот. Тој живеел фрустрирачки тинејџерски живот поради разводот на неговите родители. Ова ти не го спречи да стане фудбалска ѕвезда од светска класа.

Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти -Семеен живот

Цеск Фабрегас и Татко (Франчез Фабрегас Ср.)

Неговиот татко, Франчез Фабрегас Ср., Не бил супер богат. Тој го започна животот како неквалификуван градежен работник кој придонесе за физичка изградба на денешната модерна Каталонија позната како Барселона. Тој секогаш беше првиот човек кој избувна инструмент во градежништвото, со кој ги искористил монетите да се грижи за семејството и да испрати малку Фабрегас во неговата фудбалска академија. Во едно неодамнешно интервју, Франческ Фабрегас Ср. Изјави многу за неговиот рано почеток на животот. Според неговите зборови ...."Како неквалификуван работник, почнав да живеам на целата работа дури и кога доаѓаат со уникатни работни услови, почнувајќи од едноставно товарање и растовар, до предизвикување височини или изложеност на опасни материјали. Како градежен работник, јас бев подготвен за ништо! Додека би можел да платам такси на мојот син во неговата фудбалска академија и да го нахранам моето семејство. Бев сигурен дека мојот син не заврши како мене ".

Франческ Фабрегас Ср моментално поседува и управува со своите сопственички компании, сите благодарение на неговиот син Цеск Фабрегас за пари обезбедени за стартување. Сепак, важно е да се напомене дека Фудбал исто така бил голем дел од животот на неговиот Франческ Фабрегас. Тој еднаш играше фудбал дури откако се родил неговиот син, и кога дојде време за млади Фабрегас да ја преземе теренот, тоа беше неговиот татко кој служеше како негов прв тренер.

Цеск Фабрегас и Мајка (Нурија Солер).

Додека неговиот татко се соочил со својата градежна работа, неговата мајка, Нуриа Солер, долго време работела како угостител на стадионот ФК Барселона. Таа беше меѓу најдобрите во Камп Ноу, која ја организираше испораката, подготовката и презентацијата на храна за навивачите на фудбалот.

Тоа беше нејзиниот син Цеск, добитник на леб од семејството, кој го исполни својот сон за напуштање на угостителската линија за сопственост на сопствената пекарска компанија. Денес, нејзината компанија за печива од Барселона произведува сите видови печени производи направени од состојки како што се брашно, шеќер, млеко, путер, скратување, прашок за пециво и јајца.

Нурија Солер го сака синот на јадрото. Двајцата се уште се неразделни. Во едно неодамнешно интервју, таа еднаш кажа ..

"Можеби, судбината и судбината можеа да му дадат на Цеск побогати родители од мене и неговиот татко. Но, ништо не можеше да ни даде подобар син од него. Го сакаме нашиот син, тој е најдоброто нешто што се случило во нашите животи ". Г-ѓа Солер е одвоена од нејзиниот сопруг и живее со нов партнер.

СЕСТЕР:

Цеск Фабрегас има помлада сестра по име Карлота Фабрегас. Тие се добри соработници.

Цеск Фабрегас и сестра (Карлота Фабрегас)

Таа се населила со својата мајка, Нурија Солер и двете управувани пекарски компании по разводот со Франчез Фабрегас Ср.

Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти -Зборови за најубавиот фудбалер во светот

Прво, достоен е да се тврди дека Цеск е исклучително убав и има шармантна личност. Ти, како момче тој не ги привлече сите девојки. Потоа тој беше слаб и неговите коски на образ не му го дале тој совршен убав изглед. Тој стана човек од соништата на многу млади женски фанови во своите дваесетти години.

Денес, неговите образи се издлабени како фино-врежана статуа на Микеланџело. Неговиот нос е совршено симетричен. Неговите усни се убави изградени: вид што завршуваат со симпатичен мал миг на аглите. Зраците на сонце ги истакнуваат дупките во образите и брадата.

Контрактор за најубавиот фудбалер во светот

Неговите усни се како слатки бобинки, а неговата колонска вода е силна како и полноќната месечина. Неговите очи се светли и смели. Неговата рамка е толку цврста и совршено се вклопува кога спелатолите на пот се спуштаат по парчињата на неговите стомачни мускули. Неговата коса е како длабоки бранови што секоја девојка нема да има јава. Не е ни чудо што многу дами ќе предвидат дека неговиот допир ќе биде мек и нежен, силен и заводлив.

Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти -Тинејџерскиот љубовен живот

Цеск Фабрегас и неговата поранешна девојка Карла Гарсија се вљуби во тинејџери назад во нивната родна Шпанија. Тие станаа двојка кога 16-годишниот Цеск беше потпишан од Арсенал од Барселона.

Цеск Фабрегас детска девојка (Карла Гарсија)

Тие се заедно веќе седум години, а многу од нив очекуваат да имаат романтична свадба. Сепак, на фудбалска ѕвезда беше речено да се подели со Гарсија на април 29, 2011.

Цеск Фабрегас и Карла Гарсија (Неговата прва љубов)

Според извештаите, двојката се распаднала, па Цеск одлучила да се растури со неа. Сепак, не е јасно дали изгледот на Семаан во животот на Фабрегас беше причина за завршувањето на неговата претходна врска или не, но таткото на Фабрегас призна дека одлуката е "повеќе негова од Карла". Тој, исто така, рече дека "" Тоа е срам. Тие беа заедно долго време и таа беше прекрасна девојка ".

Подоцна девојка на Цеск Фабрегас, Даниела Семан е позната како поранешна сопруга на милионер, кој е познат по своите извонредни, луксузни и милионерски имоти во Кенсингтон и Челзи. За време на нивниот брак, двојката има две деца, едно девојче 11 и деветгодишен син заедно.
Блиските пријатели на Цеск откриле дека Цеск Фабрегас се чинеше неодамна посреќен и порелаксиран. Фудбалерот дури имаше и нова тетоважа со ѕвезда со буквата "Д" внатре на левата рака. Во придружба со неколку арапски зборови, беше откриено дека значењето е Мојот живот D засекогаш.

Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти -Увид во љубовна приказна на Цеск Фабрегас и Даниела Семан

Меѓу сите љубовници кои не се во брак во светот, срцето на Цеск Фабрега падна само за една жена, која направила сѐ за да го прекине бракот заради љубовта. Таа не е ништо друго освен Либанците родени "Даниела Семан.

Како Даниела Семан влезе во животот на Цеск Фабрегас

Таа често е обележана како жена која ја влече поранешната ѕвезда на Арсенал Фабрегас во центарот на битката за развод од неколку милиони фунти. Таа се развела од нејзиниот поранешен сопруг, кој е имотен милијардер, со цел да се насели со поранешниот човек на Арсенал.

Ели Тактоук фрустрации со Фабрегас и Екс Жена

Според сопственост милијардер "Ели Тактук ',

"Дали сум шокиран дека британските закони се такви што судовите ќе украдат дом на мажот и ќе им ја предадат на прељубна сопруга да го споделат со нејзиното момче кое ја импрегнирало"? Извикува Ели Тактук.

Во зависност од кого верувате, постојат две верзии за тоа како тогашниот фудбалер на Арсенал Цеск Фабрегас се сретнал со неговата гламурозна девојка Даниела Семаан.

Нејзината сметка за настаните оди по тоа што ги заменила броевите откако нервозно се појавила кај него во еден јапонски ресторан во Лондон за да побара автограф за нејзиниот фудбалски луд син кого го имала за нејзиниот поранешен сопруг. По добивањето на автографот, извештаите покажуваат дека прекрасната Мис Semaan хип-занишана провокативно низ ресторанот, пред да дрско падање на парче хартија, на која беше напишан нејзиниот мобилен број, на табелата на играчот.

Првиот потсетник 38-годишниот господин Тактук од аферата беше кога го отвори својот утрински весник во јуни 2011 за да биде пречекан од глетката на неговата сопруга, која исто така е 38, споделување на сонцето безделник со шпанскиот интернационалец на одмор во Ница во јужниот дел на Франција.

И има неколку работи со поголема веројатност да се стави човек надвор од неговиот појадок отколку откривање на "тајната бринета" облечени во бикини облечени низ целиот светски познатиот фудбалер во некои странски клими се случува да биде негова сопруга.

Г-дин Taktouk не презел да се каснува - така јавно - легнал. Оваа недела, тој го влечеше 25-годишниот Фабрегас во тековната (и многу неуредна) правна битка со неговата поранешна сопруга во текот на приносите од нивниот 13-годишен брак.

На сослушувањето на Апелациониот суд во Лондон, тој го обвини Мис Семан за лежење на судија во нивниот случај за развод минатиот месец тврдејќи дека фудбалерот не го финансира раскошниот начин на живот.

Г-дин Taktouk, кој исто така потекнува од Либан, сакаше да ја смени наредбата во која се наведува дека тој мора да го продаде станот од £ 7 милион кој го делел во Белгравија, со цел да му го даде својот поранешен £ 1.4 милиони паушал за да купи нов дом во главниот град . Тој е бесен што во рок од три недели по ставањето на пазарот од II одделение од II одделение, добил понуда од 5.4 од милион евра за бизнис од Барселона, што му припадна на Фабрегас.

Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти -Прекрасни семејни фотографии

Фабрегас веќе има двегодишна ќерка, Лија, со својот прекрасен партнер Семан. Подолу се симпатични фотографии од прекрасното семејство.

Прекрасното семејство на Цеск Фабрегас

Цеск и Семејство во блиска врата слика шут.

Цеск Фабрегас и девојка пријател висат надвор

Цеск Фабрегас и Семејството во отворено фотографија.

Одбележување на Премиер лига Трофеј со девојка пријател.

Цеск Фабрегас и Семејството прославувајќи ја титулата на Премиер лигата на Челзи.

Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти -Постигнувајќи го раѓањето на своето второ дете "Капри Фабрегас"

Надвор од теренот работите се одвивале исто толку добри за Фабрегас, по раѓањето на неговото второ дете во 2015. Тој не можеше да ја задржи својата радост откако повторно стана татко, објавувајќи секси на Фејсбук од соба за испорака со неговата девојка Даниела Семан и новороденото бебе.

Цеск Фабрегас сведок на раѓањето на неговата ќерка.

Фабрегас веќе има двегодишна ќерка, Лија, со долгогодишен партнер Семан.

На неговата официјална страница на Фејсбук, играчот од средниот ред ја објави веста која вели: "Татко уште еднаш. Не можев да бидам горд, благодарам на @daniellasemaan7 за да донесам уште еден ангел во семејството и да бидам толку храбар "#CapriFabregasSemaan

Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти -Производот на скршен дом

Цеск Фабрегаса во 10: производ на скршен дом

Раскинувањето на родителот Цеск Фабрегас го погоди толку тешко во нежната возраст од 10 години. Но, болката беше ублажена моментално со интервенцијата на Пеп Гвардиола, кој беше поранешен капитен на каталонскиот клуб (ФК Барселона). Тој беше играч кој младиот Цеск го обожаваше додека растеше. Пеп Гвардиола го утеши поединечно. Тој беше потпишан со кошула за Фабрегас и на него беше порака: "Еден ден, ќе бидеш четиригодишен Барса". Овој сон дојде во реалност.

Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти -Рана фудбалска кариера

Фабрегас го поддржа ФК Барселона од детството и отиде на својот прв натпревар кога имал девет месеци со својот дедо. Со својата кариера ја започнал фудбалската фудбалска кариера CE Mataró, пред да биде потпишан за Барселона La Masia младинска академија на возраст 10 во 1997.

Цеск Фабрегас Рано Фудбалска кариера

Неговиот прв тренер, Сенор Блај, наводно, не го избра Фабрегас за натпревари против Барселона, во обид да го скрие од своите извидници. Оваа тактика, сепак, не можеше долго да ја издржи Барселона, а Матаро даде и дозволи Фабрегас да тренира со Барселона еден ден неделно. На крајот Фабрегас се приклучи кон Барселона со полно работно време. Неговата почетна обука беше како дефанзивен играч од средниот ред играјќи заедно со значајни имиња како што се Gerard Piqué и Лионел Меси. Иако беше плоден стрелец, понекогаш постигнувајќи дури и повеќе од 30 цели во една сезона за младинските тимови на клубот. Тој не успеа да игра на првиот тимски натпревар Камп Ноу.

Од рана возраст, Фабрегас ја демонстрираше менталната цврстина и посветеност на играта која го издвои како вистински професионалец. На возраст од 8, со соништа за професионално да игра на својот ум, Фабрегас веќе тренираше и се грижеше за својата исхрана, избегнувајќи ја рибата и зеленчукот за брза храна. На возраст 10, тој се приклучи на фудбалскиот клуб ФК Барселона, младинска академија, реномирана тренинг-центар за некои од најугледните млади играчи во спортот.

Во текот на летото на 2003, Фабрегас го покажа својот импресивен талент на Светското првенство во ФИФА U-17 во Финска, каде што плејмејкер ја предводеше Шпанија до второто место, го освои Златната топка за најдобар играч на турнирот и ја доби наградата "Златна бутва" за станувајќи најдобар стрелец на турнирот.

За Фабрегас, одлуката да се напушти домот и да се префрли во Англија беше голема. Само неколку месеци по ФИФА У-ХНУМКС, Фабрегас го потпиша својот прв професионален договор со клубот на Премиер Лигата Арсенал. Остатокот е историја.
Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде