Cengiz под детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Cengiz под детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за engенгиз Андер ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејните факти, неговата сопруга, автомобили, нето вредност, начин на живот и личен живот.

Едноставно кажано, ви претставуваме целосен распад на неговото Био, од раните денови до кога се прослави. Пред тоа, да ви покажеме кратко резиме на сликата од неговата животна приказна.

Прво, веројатно не знаете дека е Турчин. Ти, не толку популарен како еден од најголемите на неговата земја- Arda Turan, само неколку негови обожаватели го прочитаа неговиот Мемоар. Без одлагање, да почнеме со приказната за неговите рани години.

Engенгиз под приказна за детството:

За почетници по биографија, Ченгиз Под е роден на 14-ти ден јули 1997 година од неговата мајка, Фатма Андер и татко Хасан Андер, во градот Синдирги, Турција. Фудбалерот е првото од двете деца родени во заедницата меѓу неговите родители кои се чини дека имаат 50-ти години за време на пишувањето.

Уште од времето, Ченгиз секогаш покажуваше интерес за играње фудбал. Сè започна на петгодишна возраст кога тој беше сведок на неговата земја како забележа историски успех во пласманот во полуфиналето на Светскиот куп на ФИФА 2002 година. Иако Турција заврши со бронзен медал на ова натпреварување, Ченгиз стана доста мотивиран да игра за својата земја еден ден.

Како што младиот Турчин напредуваше во возраста, растеше и неговата непоколеблива loveубов кон фудбалот. Тоа значи дека 5-годишното дете не било случајно во авантура во фудбалот. Наместо тоа, неговото целосно убедување да ја направи својата земја горда го натера да избере фудбал пред сè друго.

Cengiz под семејно потекло:

Колку што Турција е позната по својата неделена лојалност кон религијата, така и Ценгиз беше израснат во исламско семејство. На почетокот, родителите на младиот Кенгиз Андер се осигураа дека тој му дава апсолутно посветување на времето за молитва секој ден.

Доволно смешен, Ченгиз често трчаше по улиците за да игра фудбал со своите пријатели по Аср (муслиманска попладневна молитва). Можеби неговата посветеност и склоност кон молитва пред да замине на теренот му донесе убав успех во кариерата во последните денови. Па, никогаш не можеме да бидеме сигурни во тоа!

Ченгиз под семејно потекло:

Истражувањата покажуваат дека неговата националност е Турција. Сепак, знаеме дека веројатно сте прашале; од каде е тој?… можеби Јапонија или Кина. Судејќи според неговиот изглед, семејството на Ценгиз Андер најверојатно ќе има своја семејна лоза од горенаведените или било која од тие азиски земји.

Анализата на неговото родно место во Турција (Синдирги) покажува дека градот е округ во провинцијата Баликесир во турската област Мармара. Без сомнение, покраината е позната по својот парфем со мирис на раце, Колоња.

Engенгиз под фудбалска приказна:

Растејќи во Синдирги, момчето стана неразделно со фудбалот. Тогаш, тој брзо ги заврши своите задачи по училиште и избега да игра фудбал со неговите пријатели. Малку по малку, Cengiz гледаше како повеќе се фокусира на играње фудбал отколку на академски потфати. Запознајте ги пријателите од детството и фудбалските партнери на Ченгиз во деновите.

На возраст од десет години, неговите родители мудро бараа академија за прифатлива фудбал за да го регистрираат нивниот син. За среќа, тие налетаа низ Академијата за фудбал на Букаспор, која беше новоотворена во тој период. Тие го запишаа Ченгиз на фудбалскиот институт во 2007 година. Еве, вашиот омилен Андер, бидејќи тој се појави многу малку на неговата прва фудбалска академија.

Раниот живот во кариерата:

Зачленувањето во академијата во Букаспор се чинеше како остварување на сонот за младиот Турчин, кој честопати го гледал фудбалот како свој дневен леб. Како одминуваше времето, Ченгиз сфати дека треба да направи фантастичен учинок за да забележи успех во неговата фудбалска експедиција.

За шест години, младото момче продолжи да ја гради својата издржливост и да ги подобрува своите вештини меѓу другите млади таленти на неговата академија. Додека беше на тоа, родителите на Ценгиз Андер продолжија да бараат подобар спортски институт што ќе му помогне да го зголеми своето фудбалско портфолио.

За среќа, во 2013 година, неговиот татко го натера да аплицира за испитувања во фудбалскиот клуб Алтинорду, кои ги помина со летачки бои. Еве краток преглед на неговиот скромен почеток во фудбалскиот клуб Алтинорду.

Engенгиз според биографијата - Приказна за патот до славата:

Бидејќи Future Star трпеливо тренираше со јуниорскиот тим на неговиот нов клуб, така и тој постепено доби повеќе време да ја покаже својата тактика на игра на сериозни натпревари. За среќа, тој беше признат по својата фудбалска моќ и беше повикан да игра за составот на Турција до 18 години.

Откако направи шест настапи и постигна еден гол за селекцијата У-18 на неговата земја, Ченгиз беше промовиран во составот до 19 години. Во истиот период во 2014 година, турскиот играч напредуваше и во сениорскиот тим Алтинорду, подвиг што го означува почетокот на неговата професионална кариера во клупскиот фудбал. Еве еден поглед на неговиот настап за сениорскиот тим Алтинорду.

Engенгиз под биографија - Успешна приказна:

Можете лесно да го погодите изразот на лицето на неговите родители кога им стигна веста за нивниот син да стане професионалец. Во тој момент, Ценгиз стана порешителен да ги забележи идните славни денови што ќе му дадат радост на неговото семејство.

Оттука, тој се пресели во Истанбул Башакшехир во 2016 година и се етаблираше како еден од највредните играчи во турската професионална лига (Супер лига). Запознајте го момче-пресврт-човек кој се прослави додека играше за Истанбул Башакшехир во Турската лига.

Едвај две сезони во неговиот нов клуб, Фортун го пронајде Ценгиз како што потпиша договор од 13.4 милиони евра со Рома во јули 2017 година. Благодарение на неговата умешност во нападот, Турчинот постигна гол на своето деби во Лигата на шампионите. Оттука, тој стана најмладиот турски играч кој постигнал гол на ова натпреварување.

Без сомнение, тој стана попопуларен со приклучувањето кон Рома во 2017 година. Уште попопуларен по освојувањето на наградите за Турски фудбалер на годината во 2018 година.

Брзо напред до времето на пишување на ова Био, Ценгиз се приклучи Каглар Сојунку во Лестер Сити- на сезонска позајмица со избор на траен трансфер. Soccerубителите на фудбалот се надеваат дека неговата кариера во Англија нема да оди по патот Cenk Tosun, неговиот сонародник кој не воодушеви многу во земјата. Останатото, како што велат, е историја.

Engенгиз под Loveубовен живот:

Прво и најважно, не можеме да го аргументираме фактот дека неговиот сладок изглед ќе привлече обожавателки кои би се сметале себеси за потенцијални девојки и сопружни материјали. Сепак, турскиот играч го држеше во тајност својот живот во врска.

И покрај тоа, го видовме како објавува слики на две различни дами кои се смеат покрај него на неговата страница на Инстаграм. Оттука, ги испитавме фотографиите и откривме дека тој се обидел што повеќе да ги замагли лицата на дамите. Ова ни остава само едно прашање; Може ли една од нив да биде девојка на Ценгиз Андер или веројатно сопруга?

Ценгиз под личен живот:

Далеку од својата работа на теренот, Турчинот е мирен и добредојден. Ченгиз е некој кој лесно може да се прилагоди на сите видови на енергија што го опкружуваат. Тој навистина ја поседува оваа длабока потреба да поминува време сам, или во или во близина на вода и далеку од сè, со цел да ја врати неговата внатрешна сила.

Ценгиз под начин на живот:

Бидејќи е врвна фудбалска starвезда, тој собра доволно богатство што може да му дозволи луксузен начин на живот. Вистината е, тој едвај се гледа како изложува таков луксуз.

Ромската starвезда своевремено беше надарена со нов автомобил Volvo XC40 откако беше избран за најдобар играч на месецот во февруари 2018 година.

Дали знаеше?… Волво не беше доволно дарежлив да му даде апсолутно право на Ценгиз на болидот, бидејќи тој ќе остане негов сопственик само додека не се гласа за следниот играч во месецот. Автомобилот на Волво навистина му одговара и би било одлично ако заврши да купи сличен модел - кој знае?

Конечно, имањето личност на хороскопската карактеристика на ракот значи дека турскиот играч ќе покаже карактеристика на самозаштита и безбедност. Оттука, тој нема желба да ги прикажува на јавноста производите на неговата луксузна куќа и егзотични автомобили.

Cengiz под нето-вредност:

Играњето во различни престижни и професионални клубови значи огромна финансиска постапка за Ценгиз. Затоа, тој има проценета нето вредност од 3.6 милиони фунти за време на пишувањето на ова Био.

Cengiz под хоби:

Тој навистина сака да плива. Поголемиот дел од времето, Андер извлекува задоволство од самото сликање на слики во базен. Можеби, тој би направил голем пливач на Олимписките игри, ако фудбалот не функционираше.

Ченгиз под семеен живот:

Поради својата професија, тој останува само да помине малку време со своето домаќинство. Сепак, врската што постои помеѓу членовите на семејството на Ченгиз Андер е неизводлива.

Погледнете како неговите родители и сестра му се збогуваат додека започнува патување што ќе го промени животот во Рим (откако се приклучи на Ромите) во 2017 година. Сега да се запознаеме со неговиот татко, мајка и браќа и сестри.

За Ценгиз под таткото:

Супер тато е значаен столб што отвори огромна патека во неговиот живот во кариерата. Да ти кажам право, таткото на Ценгиз, Хасан Андер, е голем човек кој ја исполнил својата татковска обврска да го открие вродениот талент на неговиот син. И двајцата се многу блиски бидејќи гледате како еден млад Ценгиз самоуверено позира покрај таткото, Хасан Андер.

Благодарение на неговата брза духовност, Хасан Андер сега ги жнее неговите напорни работи, како и богатствата на визионерот татко. Дали знаете?… Хасан Андер често се моли за своето дете секој пат кога ќе добие разговор со медиумите. Еве што религиозно рече;

„Горд сум на мојот син. Бог нека го отвори патот. Нека Аллах ви даде долги животи без несреќи “.

За Ценгиз под мајка:

Друга значајна икона што го поддржуваше поранешниот играч на Рома е неговата мајка, Фатма Андер. Само жените можат да го разберат нивото на безусловна loveубов што ја има Фатма кон нејзиниот син. Тука, таа заврши да плаче до нејзиното срце, додека Ценгиз зема едно од неговото отсуство.

Уште во 2017 година, мајката на Ченгиз тешко можеше да ги возврати солзите додека се збогуваше со својот син со Рим. Леле! Тој срдечен емотивен момент секогаш ќе оставеше траен спомен во умот на Националната Starвезда.

За Ценгиз под браќа и сестри:

Можете да го сметате Ценгиз за среќен играч затоа што има убава сестра, Фатма Нур, која е единствениот брат и сестра. Исто како неговата мајка, сестрата на Ценгиз, Фатма Нур, исто така плачеше силно кога ја напушти Турција за Рим. Па, неспорно е дека семејството на Ченгиз Андер ја има оваа силна емотивна врска. Каква грижлива помлада сестра има. Погледнете како веќе и недостасува.

За Cengiz под роднини:

Верувале или не, чичковците и тетките на Ценгиз директно или индиректно влијаеле на неговиот успех. И не само тоа, туку и неговите братучеди и други роднини се горди што имаат некој како него во своето семејство. Ако неговите дедо и баба се сè уште живи, тие дефинитивно би го прославиле неговото достигнување.

Ченгиз под нераскажани факти:

За да ја завршиме нашата Биографија, еве неколку факти што ќе ви помогнат да добиете целосно познавање на неговата животна приказна.

Факт # 1: Cengiz под плата и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработка во фунти (£)
Годишно£ 4,466,154
Месечно£ 372,180
Неделно£ 85,756
Дневно£ 12,251
На час£ 510
На минута£ 8.5
Во секунда£ 0.14

Стратешки ја анализиравме неговата заработка како што чука часовникот. Ве молам, погледнете ја неговата плата во секунда и видете колку заработил откако дојдовте овде.

Од кога си отворил Приказната за биографијата на Ценгиз Андер, ова е она што го заработи

£ 0

Факт # 2: Cengiz под религија:

Да се ​​биде роден во земја составена од 99.8% муслиман е валидна причина да се расте со исламското верување. Родителите на Ченгиз Андер се побожни муслимани кои ги сметаат своите религиозни обврски над сите други распореди. Оттука, Фудбалерот и неговата сестра беа воспитани во исламска вера.

Факт # 3: Доме сладок доме:

Настапот на Кенгиз Андер од светска класа мотивираше многу младинци да се впуштат во фудбал. Дали знаете? H Родниот град на Ценгиз, Синдирги, го призна својот потенцијал уште пред да се прослави во АС Рома.

За време на неговите одмори во јуни 2017 година, градоначалникот на Синдирги, Екрем Јавас, му подари слика на која се гледа неговиот скромен почеток. Верувајте ми кога ќе ви кажам дека фотографијата стана една од толку мотивации што ја обликуваа животната приказна на Ценгиз.

Факт # 4: Контроверзност:

Дали знаете? ... најголемата точка во биографијата на Ченгиз Андер е неговата прослава на воениот поздрав. Во февруари 2018 година, Ценгиз направи поздрав откако постигна гол против Беневенто.

Навивачите презедоа акција за да значи чест на турските вооружени сили, кои изведоа операција во Северна Сирија. Се разбира, многу фанови не ги одобруваа неговите постапки и го критикуваа. Еве ја контроверзната фотографија на engенгиз Андер.

Факт # 5: Како изгледа во ФИФА:

Врз основа на нашата анализа од рангирањето на ФИФА, Ценгиз Андер е сигурно спротивното на Каглар Сојунку бидејќи му недостасува многу во физичката форма и одбраната. Без сомнение, тој е сладок во однос на нападот, вештината, движењето и моќта.

Факт # 6: Врската на engенгиз Андер и Андертејкер:

Откако беше објавена веста за неговиот договор со Лестер Сити, пензионираниот борач на WWE, на погребално биро беше пресреќен и конечно стана навивач на англискиот клуб. Кој би поверувал дека Мртвиот човек исто така имал интерес да гледа фудбал?

Вики:

За брзо разбирање на биографијата на Ценгиз Андер, еве една табела што раздвојува факти за него.

Барања за биографија Одговори на Вики:
Целосно име:Ченгиз Под
Име на прекар:Турската Дибала
Датум на раѓање:14 јули 1997
Место на раѓање:Синдирги, Турција
Таткото:Хасан Андер
Мајка:Фатма Андер
Браќа:Фатма Нур (сестра)
Нето вредност:3.6 милиони фунти
Годишна плата:£ 4,466,154
Пазарната вредност:21 милиони фунти (заклучно со 2020 година)
Хоби:Пливање
Професија:Фудбалер
Националност:турскиот
Висина:1.73 м (во метри) и 5 ​​′ 8 ″ (во стапки)

Заклучок:

Конечно, биографијата на Ценгиз Андер покажува дека можеме да ги постигнеме височините на нашиот сон каде и да се најдеме. Како и турскиот играч, можеби ќе треба да ја напуштиме нашата удобна зона (дома) во потрага по кариерата што отсекогаш сме сакале да ја постигнеме.

Да запомниме и дека нашите најблиски (било да се тоа родители, браќа и сестри или пријатели) секогаш чекаат да успееме. Мораме да ги направиме горди исто како што му се родителите и членовите на семејството на Ценгиз Андер.

Се надеваме дека англиската Премиер лига (ЕПЛ) ќе се покаже поволна за Ценгиз додека ја истражува својата моќ Брендан Роџерс Град Лестер.

Ви благодариме што го прочитавте нашето био на Cengiz Under. Во случај да најдете нешто што не изгледа како што треба со нашата статија, kindубезно ставете го вашиот коментар ИЛИ кажете ни што мислите за неговата животна приказна.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари