Калум Хадсон-Одои Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за Фудбал Whiz Kid кој е најдобро познат по име "Callum". Нашата Callum Hudson-Odoi приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го опфаќа неговиот раниот живот, семејната припадност, животната приказна пред славата, доведуваат до слава, живот на врска, семеен живот, личен живот и нераскажани факти.

Да, секој знае дека се споредува Едем Опасност поради неговата експлозивна динамика и измама. Сепак, само неколкумина сметаат дека Биографијата на Callum Hudson-Odoi е доста интересна. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Калуд Хадсон-Одој за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, неговото полно име е Калум Џејмс Хадсон-Одои. Калум е роден на 7th ноември 2000 на неговите родители г-дин и г-ѓа Бизмарк Одои во лондонската околија на Вандсворт, Велика Британија. Тој е роден како втор син на тројца момчиња на неговите прекрасни родители прикажани подолу.

Семејството Callum Hudson-Odoi има Ghanian корени и неговото раѓање во Велика Британија дојде како резултат на одлуката на неговите родители да го раѓаат својот втор син во туѓа земја. Неговото презиме "Одои " is име на околу 23,278 лица во Гана, Западна Африка (ForeBear Reports).

Хадсон-Одои го израснал големиот брат Бредли Хадсон-Одои кој е 12 години негов висок во лондонската околија на Вандсворт. Исто така, неговиот помал брат чие име е непознато.

Од нашето набљудување, не е јасно дали починатиот брат на Хадсон-Одои, Бредли, родил од неговата мајка, сметајќи дека е многу млада како што ја набљудувала нејзината фотографија погоре. Сепак, Рано на сите браќа се заљубија во играњето фудбал, благодарение на нивниот татко Бизмарк Одои, кој на своите синови обезбеди фундаментална фудбалска основа.

Бизмарк Одои е поранешен играч од средниот ред на Гана, кој играше за Хартс од Оук, спортски клуб во Акра, Гана. Одлуката на Калум да фудбал сигурно платила дивиденди затоа што успеала успешно да се запише во судскиот процес и да запише во младинска кариера со блузот на Лондон.

Калуд Хадсон-Одој за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Рана кариера

Хадсон-Одои се приклучи на младинската академија на Челзи во годината 2000 на возраст од 7. Растејќи се до неговите тинејџерски години, Хадсон-Одои не направил ништо друго освен да ги совлада фудбалските трикови за кои верувал дека е еден од предусловите на денешното крило. Гледајте примерок од неговата рана вештина подолу;

Мастеринг фудбалот трикови го претвори во нешто чудно на теренот. Хадсон-Одои ги поминал своите години на младоста со Челзи, не само како академик, туку и слободен играч кој мораше да направи многу напорна работа и трпеливост за да ги оствари своите потези дури и во многу скапи ситуации како што е забележано подолу;

Дали сте знаеле?... Континуирано жонглирање на топката доведе до вештина за контрола на топката кај Хадсон-Одои и последователна брзина на нозете, што конечно го дефинира неговиот стил на игра.

Зборувајќи за инспирациите за брзините на нозете, Хадсон-Одио еднаш призна во неодамнешниот Q & A кој расте, неговите идоли се соиграчи, Едем Опасност и Willian (Извештај за DailyMail).

Калуд Хадсон-Одој за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Патот до славата

Вкус за успех - тинејџерскиот трофеј:

Дури и кога бил над три месеци посреќен од претворањето на 18, Хадсон-Одој не бил непознат за собирање сребрени садови. Брзината на нозете подоцна ја исплати дивидендата, додека тој игра клучна улога во академиските успеси на Челзи. Дали знаеше?… Хадсон-Одои одигра одлична улога во неговиот тим со подигнување на две младински купови на ФА и титулата во Премиер-лигата.

Големото доделување на медалска колекција:

Додавајќи во неговата збирка на медали, Хадсон-Одои исто така беше дел од тимот на Англија за под-17 2017 Светско првенство кој го освои трофејот на Светскиот куп. Тој постави две асистенции во финалето на турнирот, во кој Англија се опорави од два гола за да ја заузда Шпанија 5-2.

Калуд Хадсон-Одој за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Стани за слава

Силните 2018 / 2019 претходните сезони на Хадсон-Одои беа изненадени не само за обичните набљудувачи, туку и за неговите соиграчи од Челзи и новоименуваните Маурицио Сари. Неговата изведба во тој период ја означи пресвртницата во неговата кариера. Погледнете го видеото подолу.

Хадсон-Одој по неговото предизборно шоу 2018 / 2019 се виде дека почнува да има блиски работни односи со Sarri кој го увери дека е во првиот тим на Челзи во неговата претстојна кампања.

Штом ветувањето за вклучување на првиот тим во 2018 / 2019 почна да се доведува во прашање, извидници од европските клубови, како што се Баерн Минхен и Реал Мадрид, ја искористија оваа можност кога почнаа да го шмркаат играчот. Ова го направи Sarri се справи со своето ветување. Кон крајот на 2018, нивната врска повторно почна да цути со Хадсон-Одои уште еднаш да му го предаде својот шеф.

Callum Hudson-Odoi

Како во времето на пишувањето, новиот договор беше на маса за Хадсон-Одои. Остатокот, како што велат, е историја.

Калуд Хадсон-Одој за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Животен однос

Иако можеби е млад, но Callum Hudson-Odoi е некој чија романса избега од контрола на очите на јавноста, едноставно затоа што неговиот љубовен живот е многу приватен или можеби не постои барем за сега.

Калуд Хадсон-Одој за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Личен живот

Запознавање со личниот живот на Callum Hudson-Odoi ќе ви помогне да добиете комплетна слика за него. Понекогаш само да се биде херој на теренот не е доволно за Хадсон-Одои, бидејќи тој еднаш се обидел да ја облече шапката на музичарот.

На повеќе личен белешка, Хадсон-Одои е некој кој е извонреден и храбар. Тој е многу решителен и одлучувачки и сака да продолжи да врши притисок додека не стане најдобар во неговата кариера.

Калуд Хадсон-Одој за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Семеен живот

Како во времето на пишувањето, Хадсон-Одои е најнов во неговото семејство Ghanian да излезе на местото на настанот. Првично, сето тоа беше за неговиот татко и брат се на врвот на популарноста чин. Во моментов, очигледно е дека Хадсон-Одои веќе станува најпрепознатливиот член на неговото семејство.

За неговиот постар брат:

Бредли, за разлика од неговиот помал брат, имаше фрустрирачка кариера кога бил возраста на Калум. Ова беше време тој се бореше да остане во премиер лигата.

Тој беше потпишан на Академијата во Фулам, но никогаш не стигна до својот прв тим во Крејвен Колибата. Напаѓачот се откажа од игра во премиер лигата и одлучи да се реши околу не-лигата фудбал.

Калуд Хадсон-Одој за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Неостварени факти

Ghanian висок профил адвокат:

Мајкл Есиен, поранешен фудбалер на Челзи и интернационалец од Гана, кој освои две титули во Премиер Лигата и Лигата на шампионите додека бил на Стемфорд Бриџ, е голем обожавател на Калум Хадсон-Одои. Есиен еднаш ја одведе во Instagram по победата на Англија со Хјуз-Одои за победа на Светското првенство во Хондукс, за да му посака честитки како што го нарече "Малку Бро".

Оваа опсервација покрена прашања за тоа дали Мајкл Есиен е поврзан со Callum Hudson-Odio.

Тој има европски рекорд:

Доп британско-ганските младенци го скршија европскиот рекорд од 9, кога го отвори гол за Челзи против ПАОК во групната фаза 2018 / 2019 УЕФА во Европа.

Калум Хадсон-Одои го постави мостот во огнот со тоа што стана најмладиот тинејџер (18 години и 22 денови стар) за да го постигне натпреварот.

Вилијан еднаш понудил да биде негов агент:

Додека акциите на Callum Hudson-Odoi продолжија да растат, неговиот тимски колега од Челзи, Вилијан, одлучи да ја искористи можноста со барање да биде негов агент (Дејли Меил еднаш пријавени). Шокантната одлука се должи на бразилското гледање иднина во момчето еден ден да стане најдобар и најскапиот играч во светот.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Callum Hudson-Odoi детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде