Кристијано Роналдо за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кристијано Роналдо за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Кристијано Роналдо ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, минатите девојки, партнерот, начинот на живот, нето вредноста и личниот живот.

Накратко, разложуваме значајни настани во животот на легендата на португалскиот фудбал. Спасувачот започнува од раните денови до кога се прослави. За да го разгорите апетитот за автобиографија, видете ја неговата галерија од детство до возрасни - јасен приказ на биографијата на Кристијано Роналдо.

Да, јас и ти знаеме за неговото долгорочно ривалство со Лионел Меси - што се однесува до кој е КОЗА во Фудбал. И покрај признанието, само неколку фанови ја прочитаа сумираната верзија на Lifeивотната приказна на неговиот Кристијано Роналдо. Го имаме, сите подготвени за вас. Сега, без понатамошно разочарување, да започнеме.

Кристијано Роналдо Приказна за детството:

За почетниците во Биографијата, неговиот омилен прекар останува „КОЗАТ“. Кристијано Роналдо дос Сантос Авеиро е роден на 5-ти ден во февруари 1985 година од неговата мајка, Марија Долорес дос Сантос Авеиро и покојниот татко Хозе Динис Авеиро.

По раѓањето, татко му го нарече „Роналдо“ - во восхит за поранешниот американски претседател Роналд Реган, кој само положи заклетва за неговиот втор мандат во САД. Исто така, родното место на Рони е Фуншал, кој се наоѓа на островите Мадеира. Во случај да не сте знаеле, ова не е главната земја на Португалија, туку е еден од Островот за кој тврди земјата.

ПРОЧИТАЈ
Сами Кедира детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Кристијано Роналдо е последното дете на три деца родени во заедницата меѓу неговите родители, Марија Долорес (готвач) и Хозе Динис Авеиро (поранешен војник, градинар и придружник). Еве, една од најраните фотографии на фудбалската легенда заедно со неговата мајка и тато, откако тие само што се вратија, формираа католичка црква - граѓанска парохија на Фончал од Санто Антонио

Растејќи како бебе на неговото домаќинство:

Рони порасна заедно со неговиот постар брат, Уго и двете постари сестри, Елма и Катија. Како последно родено дете на неговото семејство, медиумите велат дека мама и тато многу го разгалиле.

Тогаш, Кристијано се извлече без скокови секогаш кога ќе направи прекршок дома. Наместо да ги исполнува своите дела, тој ќе се преправаше дека плаче пред своите родители. После тоа, неговите постари браќа и сестри (Уго, Елма и Катија) преземаат обвинувања за неговиот прекршок.

Запознајте ги браќата и сестрите на Кристијано Роналдо: Неговиот брат е Хуго (среден). Сестри - Елма (лево) и Катија (десно).
Запознајте ги браќата и сестрите на Кристијано Роналдо: Неговиот брат е Хуго (среден). Сестри - Елма (лево) и Катија (десно).

За разлика од неговите старешини, бебињата и разгалените го тргнаа притисокот од него. Хуго, Емла и Катија мораа да ги исполнат очекувањата на нивните родители. Како момче, Роналдо даде дел да постигне успех на свој начин. Тој доби единствена шанса во животот од неговиот постар брат Уго.

ПРОЧИТАЈ
Арон Рамзи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Можеби ќе ве интересира да знаете дека додека растел, Кристијано никогаш не останал без облека. Од самиот почеток, Марија Долорес дос Сантос и нејзиниот сопруг Хозе Динис се погрижија тој да добие и да носи одлични колекции на фустани. Тие го користат за да го засенчат фактот дека тој бил од сиромашен дом.

Потекло на семејството Кристијано Роналдо:

Секој знае дека Самопрогласениот ЦОР е прв милијардер во фудбалот. Интересно, CR7 доаѓа од скромни почетоци. Семејството на Кристијано Роналдо не беше богато, а тој доживеа екстремна сиромаштија во своето детство.

Куќата во која израснал ја одразувал сиромаштијата со која се соочувало неговото домаќинство во тоа време. Служи како лекција за смирение што тој никогаш нема да ја заборави. Кристијано пораснал во сиромашен дом и споделил соба со сите свои браќа и сестри.

Поради екстремната сиромаштија во неговото семејство, неговата мајка еднаш за медиумите изјави дека сака да го абортира Роналдо кога била бремена со него. Дел од оваа одлука е резултат на проблемот со алкохолизмот на нејзиниот сопруг. Исто така, стравот од премногу деца.

ПРОЧИТАЈ
Парк Jiи Сунг Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Откако отишле во болница, лекарите одбиле да извршат абортус. Кога барањето на Марија Долорес беше одбиено, таа отиде во АВОЛ. Мајката на CR7 започна да пие топло пиво. Таа исто така избезумено трчаше, надевајќи се дека нејзиниот син ќе умре во нејзиниот стомак. За среќа, тоа не се случи. Кристијано е роден како кис и срдечен.

Потекло на семејството Кристијано Роналдо:

Без сомнение, сите мислат дека CR7 доаѓа од Португалија или од некој нејзин остров. Ова не е вистина. Истражувањето на Lifebogger за генеалогијата на Кристијано открива факти кои покажуваат дека неговата лоза или семејни корени се трага во Праја. Ова е главен град и најголем град на Зелено'ртски Острови - островска земја во Западна Африка. Според импликациите, Кристијано Роналдо е од Западна Африка.

Дали знаевте ... семејството на Изабел Роса да Пиедад - мајка на Хумберто Сирило Авеиро - кој е дедо од татко на Кристијано Роналдо - потекнува од Праја, главниот град на Зелено'ртски Острови.

На 16-годишна возраст, нејзиното семејство ја напушти родната Праја за да преживее на друг Атлантски остров наречен „Мадеира“. Тука се родија нејзините следни три генерации. Ете, еден од нејзините потомци е Кристијано Роналдо, ФОТОМСКИ КОЗА. Ова значи дека легендата потекнува од Западна Африка.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Фудбалска приказна Кристијано Роналдо:

Кога Роналдо беше на училишна возраст, тој се запиша на Ескола Басика е Секундарија Гонсалвес Зарко, каде што го започнал своето основно образование. Додека бил помлад, Рони не беше заинтересиран да студира. Тој беше повеќе загрижен за придружба на неговиот татко во фудбалскиот клуб Андориња во Фунчал. Ова беше местото каде што Хозе Динис Авеиро ја презеде втората работа како маж со облека.

Презирувањето на Роналдо кон училиштето стана толку интензивно како што растеше. Тој никогаш не би ја завршил својата домашна задача, туку повеќе би се препуштил на неговата брзорастечка страст кон фудбалот. На осумгодишна возраст потпиша за фудбалската академија Андориња.

За да внимава внимателно на него, неговиот татко (Хозе Динис Авеиро) одлучи да се вработи со полно работно време како мажи на академијата. Помагањето на неговиот син да постави солидна основа за кариера беше важна улога за Хозе Авеиро.

Соиграчот од детството на Роналдо, Рикардо Сантос, (сега тренер на Андориња) потсетува дека тој беше премногу амбициозен и емотивно кревка додека беше во ФК Андориња. Според Рикардо;

„Ц РОНАЛДО НАВИСТИНА У ENИВА ПОБЕДА. КОГА НЕ СЕ СЛУЧИЛО, РОНАЛДО OUЕ ПЛАЧИ. ПЛАЧИ ПОВЕЕ ДЕКА ЈА ДОБИ ПОЛИКОТО „КРИБАБИ“. “

Подигање нагоре по младинските редови:

Откако помина две години со CF Андориња, CR7 продолжи да проба со Национал, друга академија на островот Мадеира. Додека играше таму, луѓето забележаа дека тој има посебен талент.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Родриго Морено Плус Недолгарни факти за биографија

Ова беше очигледно во трофеите и почестите што ги освои за нив. Еве, слика на младиот додека слави победа на турнир заедно со неговите родители, вработените во клубот и некои членови на семејството. Во тоа време, никој не знаеше дека тој ќе стане најголемиот фудбалер на планетата.

Заминување од родители и членови на семејството во Лисабон:

Во обид да ги подобри своите фудбалски вештини и да ги спаси своите родители од сиромаштија, Кристијано донесе најголема одлука во својата младост. Семејството го напушти во Мадеира за Лисабон на 12-годишна возраст.

Таа година 1997 година, Рони тргна на тридневно судење со Спортинг ЦП, кој го потпиша за сума од 1,500 фунти - откако ги помина нивните испитувања.

Заминувањето од неговите родители и членовите на семејството не беше лесна одлука бидејќи плачеше секој ден. Всушност, ова беше втор пат Роналдо да го исполни прекарот од детството „Плаче бебе“. И покрај осаменоста, тој издржа и продолжи да работи напорно.

Со цел повисоко и потрага да се откаже од училиште:

До 14-годишна возраст, Роналдо почна да го има тој луд менталитет да се наметнува да прави необични работи со фудбалската топка. Ова го стори, сè во име на одржување на позитивен став за надминување на осаменоста да се биде далеку од семејството.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус невистинити факти за биографија

Како одминуваше времето, тој започна да не ја сака идејата за мешање на образованието со фудбалот. Во неговата потрага да се фокусира целосно на играта, Рон се согласи со неговата мајка да престане да учи. Иако беше популарен меѓу учениците на неговиот час, сиромашниот Рони никогаш не поминал многу убаво со своите наставници.

Приказна за школското протерување на Кристијано Роналдо:

Дали знаевте? Once Тој еднаш беше избркан откако фрли стол кон неговиот учител, за кого тврди дека „не го почитувал“.

По исклучувањето од училиште, Роналдо вети дека ќе докаже дека неговиот наставник не е во право. Тој реагираше на болките да бидат протерани со јадење и жив фудбал. Во тоа време, тој работеше на својата брзина и градење. Како и да е, добивањето прекумерна брзина се сметаше премногу за неговата нежна возраст.

Проблем со срцето на Кристијано Роналдо:

Имајќи прекумерна брзина како дете, му дадоа силен емоционален одговор на неговото стресно тело, вклучително и вознемиреност. Тоа доведе до тоа Кристијано да има тркачко срцево заболување. Ова е здравствена компликација која за малку ќе го присилеше да се откаже од фудбалот.

ПРОЧИТАЈ
Даниел Кервавал за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како одговор на неговото слабо срце, медицинските штабови на Спортинг ЦП побараа одобрение од родителите на Кристијано Роналдо да го оперираат.

На радост на членовите на неговото семејство, ласерот беше искористен за подобрување на неговите срцеви патишта. Ова направи циркулацијата на крвта во неговото срце да стане нормална. За среќа, фудбалот продолжи откако лекарите го расчистија од болницата.

Биографија на Кристијано Роналдо - Приказна за патот до славата:

На 16-годишна возраст, CR7 одлучи да се трансформира - станувајќи многу амбициозен поради постојаната напорна обука. За кратко време, менаџерот на првиот тим на Спортинг, Ласло Баöани му понуди предсезонска можност за сениорскиот тим. Ова се случи откако тој беше импресиониран од неговиот дриблинг.

Во 2003 година, точно на 12-ти август, Рони доби шанса да се сретне со судбината. Тој ден, Спортинг Лисабон и Манчестер Јунајтед имаа пред-сезонски пријателски натпревар и Ласло Баöони го избра Роналдо. Дали знаевте?… Неговиот сјај му помогна на Спортинг да го победи Јунајтед со 3-1.

После натпреварот, играчите на Јунајтед, особено Патрис Евра и Рио Фердинанд повика Сер Алекс Фергусон да го потпише младичот. Да ја кажам вистината, поранешниот шеф на Јунајтед беше импресиониран од големиот талент на Роналдо во дриблинг и моќни удари. Еве го најзначајниот натпревар од натпреварот што ја смени неговата судбина.

ПРОЧИТАЈ
Блејз Матуиди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На крајот, Кристијано се приклучи на Јунајтед за сума (12.24 милиони фунти) што го направи најскапиот тинејџер во историјата на англискиот фудбал.

Откако се приклучи на Јунајтед, тој побара дрес со број 28 - слично на она што го носеше во Спортинг. За среќа, Рони наместо тоа го доби кошулот со број 7. Великани на Јунајтед како Georgeорџ Бест, Ерик Кантона Дејвид Бекам претходно го носеше бројот на дресот. Носењето на дресот на 7 стана дополнителен извор на мотивација за Португалецот.

Кристијано Роналдо Био - Успешна приказна:

Во Јунајтед, Рони не само што ја задржа својата одлична форма, туку ги подобри и своите вештини и започна да докажува дека може да биде најдобриот фудбалер на светот.

По Светскиот куп на ФИФА 2006 година, тој се вклучи во инцидент кога соиграч од клубот Вејн Руни се испратија Поради тоа, Роналдо се исвиркуваше во текот на целата сезона 2006-07.

 

Како начин на замолчување на Англичаните и некои навивачи на Јунајтед, ЦР7 вети дека ќе продолжи да постигнува голови. За кратко време, тој ја проби бариерата од 20 гола за прв пат и ја освои својата прва титула во Премиер лигата. Следуваа неколку колективни и индивидуални успеси, вклучувајќи ја и неговата прва Златна топка на ФИФА.

ПРОЧИТАЈ
Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во пресрет на сезоната 2009-10, ЦР7 се приклучи на Реал Мадрид за светска рекордна сума за трансфер во тоа време - 80 милиони фунти (94 милиони евра) со откупна клаузула од 1 милијарда евра. Во Лос Бланкос, тој се врати во својата форма за „Златна топка“ - која ја освои последователно.

Постигнувајќи 451 пати на 438 натпревари со низа трофеи и почести, го претвори Рони во самопрогласен фудбалски КОЗА.

После кавгата со претседателот на Лос Бланкос, Флорентино Перез, Кристијано сметаше дека веќе не е неопходен. Ова го натера да ги брои своите денови со Реал Мадрид.

Масимилијано Алегри ја испроба својата среќа и шокантно го освои џекпотот потпишувајќи ја Легендата во Јувентус. Во Јуве, Кристијано започна да руши рекорди во постигнати национални и клупски голови. За да ја обедини својата чест, тој дури ја наведе Португалија да собере повеќе национални трофеи и почести во неговиот кабинет.

Во времето на поставување на ова Био, Кристијано Роналдо сега е меѓу најдобрите седум светски спортски великани. Остатокот, како што велат, е историја.

Кристијано Роналдо го сака животот:

Откако се искачи на фудбалска stвезда, Португалецот остана релативно таинствен за прашањата на неговото срце. Спасувачот ја разгледува историјата на односите со Кристијано Роналдо од три аспекти. Прво се неговите потврдени датуми, второ се средби и трето е списокот на приклучоци на CR7.

ПРОЧИТАЈ
Сами Кедира детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

31-минатите девојки на Кристијано Роналдо:

Јавно, неговите потврдени врски вклучуваат: Ирина Шајк (1 - 2003 година).

Кристијано Роналдо Средби со состаноци:

Гласини велат дека Рон случајно излегувал со следниве жени; (7) Миа Judудакен (2006), (8) Бипаша Басу (2007), (9) Рафаела Фико (2009), (10) Парис Хилтон (2009) и (11) Оливија Саундерс (2009).

Втората серија средби со состаноци CR7 вклучува; (12) Ким Kardashian Вест (2010), (13) Андреса Урах (2013), (14) Алесија Риабенкова (2014) (15) Даниела Чавез (2014), (16) Jordордана ardардел (2003 - 2004) и (17) Алесија Тедески (2015) .

Третата серија средби со состаноци со ЦР7 вклучува: (18) Маја Дарвинг (2015), (19) Алесандра Амбросио (2015), (20) Даниела Грејс (2016), (21) Пола Суарез (2016), (22) Кристина Бучино ( 2016) и (23) Касандре Дејвис (2016).

Кристијано Роналдо Куки-апчиња:

Знаеме дека Султанот на стоперот има привремени работи со следниве жени; (24) Рита Переира (2012), (25) Елиса Де Панисис (2012), (26) Амал Сабер (2014), (27) Дијана Моралес (2014), (28) Мелани Мартинс (2015), (29) Лусија Вилалон (2015), (30) Натали Ринкон (2015), (31) Николета Лозанова (2016) и (32) Дезире Кордеро (2016).

ПРОЧИТАЈ
Парк Jiи Сунг Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кристијано Роналдо моментална девојка:

Таа е Georgорџина Родригез. Девојката на Кристијано Роналдо е од североисточниот шпански град aака, кој се наоѓа во близина на границата со Франција, на околу 450 километри од Мадрид. Startedивотот го започна како келнерка во нејзиниот роден град пред да се пресели во семејство во Бристол, Англија.

Како Georgорџина Родригез се сретна со Кристијано Роналдо?

Според AS Sports News, таа ја запознала starвездата на Јуве во продавницата на Гучи во Мадрид, во време кога работела како продавница. Зборувајќи за нејзиниот прв поглед на него, Georgорџина еднаш раскажа;

„НЕГОВОТО ТЕЛО, ВИСИНА И ГЛЕДАЕ ВО ВНИМАНИЕТО. ВЕДНАШ, ТРЕБОРУВАВ ПРЕД НЕГО И ИСКРА ИГНИТИРАНА МЕУ НАС.

Јас сум многу срамежлив и ми се привлекува ова повеќе засилено пред него, кој со еден поглед, ме чинеше распространето.

ПОТОА ПОСЛЕ, НАЧИНОТ РОНИ МЕ ТЕЧИ, ГРИА ЗА МЕНЕ И МЕ ОБОУВА ОСТАНАТА “.

Децата на Кристијано Роналдо:

Домородецот од Мадеира стана татко на 25-годишна возраст кога се роди неговото прво дете, Кристијано Jуниор - на 17-ти ден во јуни 2010 година. CR7 никогаш јавно не го открил идентитетот на биолошката мајка на Кристијано rуниор, кого ја чувал во тајност уште од неговото раѓање во САД.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус невистинити факти за биографија

Кристијано rуниор е истакната фигура во животот на неговиот татко и тој често се појавува покрај него на доделувањето на наградите. Како и неговиот татко, тој сонува да стане одличен фудбалер.

Капитенот на Португалија има и близнаци, момче и девојче - Матео и Ева. Двете деца дојдоа со помош на сурогат мајка - летото 2017 година.

По раѓањето на неговите близнаци, еднаш се шушкаше дека Роналдо е подготвен да го поздрави четвртото засилување во семејството. Ова стана неговото прво дете со девојката Georgорџина Родригез. Таа роди девојче кое го нарекуваат Алана Мартина.

Кристијано Роналдо Начин на живот:

Па, на што ги троши своите пари Рони? Едно од најголемите хобија на Роналдос е стекнување автомобили и куќи. Тој вози Ламборџини Авентадор од 300,000 УСД (207,000), заедно со неговиот Масерати. Кристијано поседува и Бентли, Порше, Мерцедес, меѓу другите.

Куќа на Кристијано Роналдо:

Додека го пишуваме неговото Био, Кристијано Роналдо живее во прилично скромна замок од 1.6 милиони долари изградена од Отеро Груп, развивач на луксузна вила. Можеби парите изгледаат како прилично мала фигура за фудбалер кој рутински се појавуваше во Форбс.

ПРОЧИТАЈ
Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Исто така, да напоменеме, куќата за одмори формира само мал дел од портфолиото на имот што го поседува 47 милиони долари. Ова вклучува куќа во Торино, стан во кулата Трамп во Newујорк и подлога во Ла Финка, Шпанија. Меѓу сите куќи на CR7, тој повеќе ги насочува погледите кон горе.

Семеен излет:

 

Дури и ти го однесе фудбалот во Италија, празничното срце на Роналдо лежи на Пиринејскиот полуостров. Поради тоа, тој купи сосема нова подлога за да биде домаќин на неговото семејство на нивните одмори до шпанското крајбрежје.

Лични факти за животот:

За да ја објасниме неговата личност, ние го повлековме извештајот на Би-Би-Си. Единствената компанија за радиодифузија еднаш откри зошто големите ривали Роналдо и Меси се повеќе слични отколку што мислиме. На овој момент, избравме две работи за личноста на CR7.

Прво, Goal машината е засекогаш горда на своето скромно потекло. Второ, тој е полн со верба во себе. Како и во, Рони знае дека ја има судбината за величина.

Семеен живот на Кристијано Роналдо:

Чувството на заедништво е најскапоцениот подарок што Рони му го подари на секој член на неговото домаќинство откако се прослави. Ова создаде нераскинлива webубовна мрежа. Еве, ќе ви кажеме повеќе за неговите родители и другите членови на семејството.

ПРОЧИТАЈ
Даниел Кервавал за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За таткото на Кристијано Роналдо:

Хозе Динис Авеиро е роден на 30-ти ден во септември 1953 година од неговата мајка Филомена Авеиро. Освен што бил китмен и градинар, таткото на Кристијано Роналдо некогаш бил војник кој водел народна војна за Португалија.

Додека беше во војската, Хозе Динис Авеиро учествуваше во помагањето на Португалија да ја спречи Ангола да ја освои својата независност. За жал, тој и неговите луѓе ја загубија војната, во која виде како колеги кои се спротивставуваат на војниците, вршат злосторства. Војната му остави душевна дамка и вака Хозе Динис стана хроничен алкохоличар.

Роналдо не пие и главната причина за тоа е неговиот татко. Хозе Динис Авеиро беше непокаен алкохоличар пред неговата смрт на 6 септември 2005 година. Тој почина од откажување на црниот дроб, кога Роналдо имаше само две години во кариерата на Олд Трафорд. Смртта на Хозе Динис Авеиро е резултат на проблеми настанати од прекумерната потрошувачка на алкохол.

За мајката на Кристијано Роналдо:

Марија Долорес дос Сантос Авеиро е родена на 31 декември 1954 година од нејзината мајка Матилде дос Сантос да Вивеирос и таткото Хозе Вивиерос (чистач). Мајката на Роналдо е готвач по занимање.

ПРОЧИТАЈ
Џорџо Киелини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Марија не се омажи повторно по смртта на Хозе Динис Авеиро во 2005 година. Според извештајот, таа започнала да се забавува со еден човек по име Хозе Андраде. Запознајте го момчето на Марија Долорес, кое најверојатно ќе биде посинокот на Кристијано Роналдо.

Деновиве, Марија живее луксузен живот. Таа ужива да го поминува времето со нејзиниот добитник на леб син и внуци. Мајката на CR7 има огромна обожавателка на социјалните мрежи - повеќе од 1.7 милиони следбеници на Инстаграм - статистики за 2020 година.

За нејзиното семејство, еднаш дојде тажен момент кога Марија Долорес дос Сантос доби дијагностициран рак на дојка во 2007 година. За среќа, таа се опорави целосно по неколку циклуси на терапија со зрачење. До датумот, таа зема лекови против рак за да ја задржи болеста.

Во 2015 година, шпанските власти ја обвинија за перење пари. Застанаа на аеродромот „Барахас“ во Мадрид - затоа што во нејзината рачна торба носеа 55,000 евра. Марија не успеа да го пополни образецот за декларација и нејзините пари беа одземени од шпанските власти.

За братот на Кристијано Роналдо:

Хуго дос Сантос Авеиро, роден 1975 година, е постар од 10 години на ЦР7. Во последниве години, животот беше попредизвикувачки за него - човек за кој многумина сметаат дека живее во сенка на неговиот брат или сестра суперerstвезда.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Родриго Морено Плус Недолгарни факти за биографија

Назад во деновите, братот на Кристијано Роналдо беше некогаш ветувачки фудбалер. За жал, тој западна во живот на пиење и употреба на дрога кон крајот на 1990-тите. Како што претпоставувавте, тој дел за пиење беше ген на зависност кој течеше во семејството Авеиро.

Благодарение на поддршката на Рони, Уго, сега закрепнат, добива благослови од loveубовта и поддршката на Кристијано. Додека го пишувам Био на Кристијано Роналдо, Хуго е управител на музејот на ЦР7 во Мадеира, Португалија.

За Катија Авеиро:

Родена на 5-ти ден во октомври 1976 година (девет години постара), таа е непосредна постара сестра на Кристијано Роналдо. Катија Авеиро е португалска пејачка со успешна кариера благодарение на популарноста на нејзиниот брат.

Меѓу сите сестри на Роналдо, таа е најблизу до него. На Киета му треба доволно време да го брани својот брат кога навивачите ќе го влечат. Таа удира силно врз претежно навивачите на Анти-Меси или оние кои имаат нешто против CR7. Ова е најдоброто од песната на Катија Авеиро што ја знаеме.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За Елма дос Сантос Авеиро:

Родена на 10-ти ден во март 1973 година, таа е најстара од сестрата на Кристијано Роналдо. Исто така првороденото дете на семејството. Иако е помалку популарна од Катија, Елма се занимава со моделирање. Таа отиде на училиште во Перу пред да се пресели во Соединетите Држави за да студира на Универзитетот во Синсинати.

Елма го означува своето дете-брат како „најдобро досега“. Како Катија, таа е немилосрдна кон обожавателите кои влечат CR7. Деновиве таа ја води својата битка директно со ривалот на нејзиниот брат Лионел Меси. Елма еднаш ја објави сликата на starвездата на Барселона како му се поклонува на својот брат.

Бабите и дедовците на Кристијано Роналдо:

Од страната на неговата мајка, постојат значителни информации за португалските роднини. Бабите и дедовците на Кристијано Роналдо (Хозе Вивиерос и Марија-Анџела Спинола) го сочинуваат големиот број Португалци кои живеат во предградието на Перт, Јангебуп, Западна Австралија.

Двете баби го напуштија Фунчал (во Мадеира) во Австралија околу 2000 година - сето тоа во име на потрагата по поинаков живот. За тоа време, мајката на Роналдо, Марија Долорес, се одлучи да остане во Португалија за внимателно да го следи искачувањето на нејзиниот син на Спортинг Лисабон.

Марија Долорес има многу роднини во Австралија. Навистина, ако судбината тргнеше на друг начин, дури и Роналдо можеби се пресели во Австралија за да им се придружи. Хозе Вивиерос, баба на ЦР7, е горд на Марија што го чува својот внук кој бранува во светскиот фудбал.

ПРОЧИТАЈ
Блејз Матуиди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Од страната на неговиот татко, Филомена Авеиро е (фотографирана подолу) баба на Кристијано Роналдо. Мајката на таткото на ЦР7 (починатиот Хозе Динис Авеиро) почина во болница во Португалија на 8ми јули 2014 година откако беше примен неколку недели. Постои недостаток на документација за дедото на таткото на Кристијано Роналдо.

Роднините на Кристијано Роналдо:

Првата ќерка на Хозе Динис Авеиро и Марија Долорес (Елма дос Сантос Авеиро) има порасна ќерка по име Елеонор Каирес. Таа е првата убава и исто така сензација на социјалните мрежи на Кристијано Роналдо. Убавата Елеонор Каирес е родена од Елма и Едгар (нејзиниот татко).

Друга роднина на Кристијано Роналдо е Алиша Беатриз Авеиро - ќерка на неговиот постар брат, Уго дос Сантос Авеиро. Како и Елеонор Каирес, таа е Instagramвезда на Инстаграм која ја користи платформата за објавување за своето семејство и патувања.

Како трето е Хозе Динис Переира Авеиро, син на Катија Авеиро и нејзиниот поранешен партнер Хозе Переира. Како и Кристијано rуниор, внукот на Роналдо (Хозе Динис Переира Авеиро) е исто така фудбалер. Двајцата братучеди се чини дека се многу блиски тука.

ПРОЧИТАЈ
Арон Рамзи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Четврто од роднините на Кристијано Роналдо е Родриго Переира Авеиро, неговиот внук. Роден на 4-ти август 2000 година - тој е уште еден син на Катија Авеиро. Гледаме овде убав како изгледа Родриго Переира Авеиро со некој што личи на неговата девојка.

Последен, но не и последен е Хуго Томаш кој е син на Хуго дос Сантос Авеиро. Како и Хозе Динис Переира Авеиро, тој е исто така близок со неговиот братучед Кристијано r.униор Колку што знаеме, Уго Томас го слави својот роденден секој септември.

Кристијано Роналдо нераскажани факти (не-кариера):

Откако слушнавме многу за неговите мемоари, ви претставуваме неколку вистини што можеби не сте ги знаеле за него. Прво, од непрофесионална гледна точка.

Факт # 1: Шегата:

Некогаш, Кристијано Роналдо еднаш ги измамил жителите на Мадрид облекувајќи се како бездомник на улиците. И покрај покажувањето на неговите неславни вештини за топка, повеќето од неговите фанови го игнорираа едноставно затоа што изгледаше како бездомник. До датумот жалат за својата постапка. Задолженото видео на Роналдо тука.

Факт # 2: Религија:

Иако, напаѓачот на Јувентус се заложи за почит кон Ислам, велејќи дека тоа е најубавата религија во светот. Сепак, Кристијано Роналдо сè уште се смета себеси за чист римокатолик. Како дете, неговите родители разговарале со него да стане алтер момче во граѓанската парохија Фунчал во Санто Антонио.

ПРОЧИТАЈ
Џорџо Киелини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 3: Будистичкиот судир:

Некогаш, Роналдо беше жестоко критикуван за непочитување на будизмот. Тие го обвинија дека стои ноншалантно со рацете во џебовите и најлошото, ја ставија ногата на статуата Гадам Буда. Вистината е, Рони одби да ја избрише сликата од неговите социјални мрежи, и ова го натера да изгуби многу обожаватели од оваа религија.

Факт # 4: Нема факти за тетоважа:

Findе најдете бројни фудбалери барем да имаат една уметност на телото. Роналдо е еден од ретките спортисти без тетоважа само затоа што редовно дарува крв. Неодамна, CR7 стана донатор на коскена срцевина.

Факт # 5: Дали Кристијано Роналдо е геј?

Пред неколку години, тие беа тврдења дека португалскиот напаѓач бил во геј врска со марокански кик-боксер по име Бадр Хари. Бизарниот извештај се појави откако во шпанскиот печат се појавија приказни дека тој редовно патувал во Мароко за да го види. Дури и Бадр Хари еднаш ја имаше фотографијата на неговото обвинето момче со натпис:

'Штотуку венчани. Хахахаха

Факт # 6: Напад на Мајорга:

Дали некогаш сте отишле длабочина во тврдењата за силување на Кристијано Роналдо? Пред неколку години, играчот на Португалија беше тужен од Мајорга, Американец од Невада. Таа тврдеше дека тој сексуално ја нападнал во хотел во Лас Вегас во 2009 година - кратко време откако се сретнале во ноќен клуб.

ПРОЧИТАЈ
Блејз Матуиди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според неа, Рони испратил тим „фиксатори“ да ја попречат кривичната истрага. Тогаш Мајорга тврдеше дека подоцна ја изманипулирал да молчи за 375,000 XNUMX американски долари.

На прашањето, Роналдо ги негираше обвинувањата, инсистирајќи на тоа дека неговата совест е чиста. Оттогаш, Мајорга допрва треба да се појави со својата приказна во која вели дека се плаши од импозантната моќ на брендот Роналдо

Кристијано Роналдо нераскажани факти (кариера):

Факт # 1: Споредување на платата на Роналдо со обичниот човек:

МандатЗаработки во евра (€)
Годишно:€ 31,000,000
Месечно:€ 2,583,333
Неделно:€ 595,238
Дневно:€ 85,034
На час:€ 3,543
На минута:€ 59
Во секунда:€ 0.98

Стратешки ја зафативме заработката на CR7. Овде ќе ви откриеме што заработи легендата на Фудбалот уште од времето кога започнавте да ја варите неговата Lifeивотна приказна.

Од кога почнавте да гледате Био на Кристијано Роналдо, ова е она што го заработи.

€ 0

Дали знаевте?… Лицето кое заработува дури 4,035 евра месечно ќе треба да работи 645 месеци (54 години) за да го заработи она што Рони го собира за еден месец за Јувентус.

ПРОЧИТАЈ
Даниел Кервавал за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 2: Слабост на Кристијано Роналдо:

Јас и ти знаеме дека тој е совршен играч во реалноста и исто така на ФИФА. Сепак, постојат работи во кои почитуваната икона не е посебна. Тие вклучуваат; агресија и пресретнување.

Факт # 3: Приказната за Кристијано Роналдо и Алберт Фантрау:

Фановите се свесни дека тој играше во Спортинг пред да се пресели во Јунајтед. Дали знаевте?… Постои неверојатна приказна за пријателството за тоа како Рони првпат влезе во Спортинг Лисабон.

Еден благословен ден, извидник дошол во посета на фудбалски терен каде играле ЦР7 и неговиот близок пријател, Алберт Фантрау. Пред натпреварот, спортистот рече;

„Willе воведам кој ќе постигне повеќе голови во академијата на Спортинг Лисабон“.

Тимот на Роналдо го доби натпреварот со 3: 0. Првиот го постигна пред неговиот пријател Алберт да го додаде вториот.

За третиот гол, Алберт отиде еден на еден со голманот, ја однесе топката околу него и потоа му ја додаде топката на Роналдо за третиот. Вистината е, тој можеше самостојно да ја зачука топката во празната мрежа, но не го стори тоа. На прашањето зошто не даде гол за да ја добие животната можност, Алберт Фантрау одговори:

„ЗАТОА ШТО РОНАЛДО Е ПОДОБРО ОД МЕНЕ“.

Алберт ја изгуби можноста да стане одличен, дозволувајќи му само на Роналдо да продолжи со својата судбина. Новинар неодамна го посети и откри дека е невработен, но сепак, живее во прекрасна куќа. Алберт сега ужива во луксузен начин на живот со своето семејство благодарение на тоа што Кристијано му врати.

ПРОЧИТАЈ
Арон Рамзи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Факт # 4: Музејски факти:

Роналдо моментално има свој музеј во родниот град Мадеира. Станува збор за музеј со кој управува неговиот постар брат, Уго дос Сантос Авеиро.

Галеријата ги содржи сите негови награди и трофеи - кои бројат над 150 - со дополнителни простории на располагање за идни трофеи, кои тој очекува да ги освои.

Заклучок:

Без сомнение, приказната „Партали до богатството“ на Кристијано Роналдо не е приказна што може да трае само месечева светлина. Биографијата за CR7 нè тера да разбереме дека едно е во врска со нашиот свет. Тој факт дека многу животни неуспеси се појавуваат на оние кои не сфатија колку се близу до успехот кога се откажаа.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

И покрај потеклото од сиромашно семејство, родителите на Кристијано Роналдо покажаа дека можат да си го дозволат она што парите не можат да го купат. Неговата рана фудбалска кариера немаше да започне добро ако неговиот татко - Хозе Динис Авеиро - не ја напуштеше својата стара работа како магазин во клубот во кој играше неговиот син. Тој

Од друга страна, Марија Долорес дос Сантос Авеиро остана во Португалија за да го следи напредокот на нејзиниот син, додека бабите и дедовците и роднините на нејзиниот син се преселија во Австралија. Хуго дос Сантос Авеиро станал татко во отсуство на нивниот покоен тато.

Конечно, големите сестри - Катија Авеиро и Елма дос Сантос Авеиро - во неколку наврати ја покажаа својата loveубов преку одбраната на нивниот мал брат од ривалите во кариерата. Дојди до знајте повеќе за Катри Мајорга - ената што го обвинува Роналдо за силување.

Ви благодариме што останавте со нас досега на Био на CR7. Ве молиме, предупредувајте нè во делот за коментари, ако спортувате нешто што не изгледа како што треба. За да продолжите да го разгорувате апетитот за автобиографија, користете ја нашата Вики табела Кристијано Роналдо.

Биографско истражување:Одговори на Вики:
Комплетни имиња:Кристијано Роналдо дос Сантос Авеиро ГОИХ Ком.
Прекари:ГОЗ, Ц. Роналдо, ЦР, ЦР7, Крис, Рони, Рон и Султанот на патеката.
Датум на раѓање:Стари 36 години и 3 месеци.
Место на раѓање:Болница д-р Нелио Мендонча, Фунчал, Мадеира, Португалија.
Родители:Хозе Динис Авеиро (Татко) и Марија Долорес дос Сантос Авеиро (Мајка).
Занимање на таткото:Поранешен војник, градинар и комплет човек.
Занимање на мајката:Готвач.
Браќа:Елма дос Сантос Авеиро (сестра), Катија Авеиро (сестра) и Хуго дос Сантос Авеиро (брат).
Позиција во семејството:Последен роден.
Семејно потекло:Праја, главен град на Зелено'ртски Острови.
Девојка:Georgорџина Родригез.
Формален партнер:Ирина Shayk
Деца:Кристијано Роналдо јуниор (син), Ева Марија Дос Сантос (ќерка), Алана Мартина дос Сантос Авеиро (ќерка) и Матео Роналдо (ќерка).
Мајки баби и дедовци: Хозе Вивиерос (дедо по мајка), Матилде дос Сантос да Вивеирос (баба по мајка).
Мајка и баба и дедо:Филомена Авеиро (баба по татко),
Внуци:Хозе Динис Переира Авеиро (син на Катија Авеиро), Родриго Переира Авеиро (син на Катија Авеиро) и Хуго Томаш (син на Уго дос Сантос Авеиро).
Внуки:Елеонор Каирес (ќерка на Елма дос Сантос Авеиро) и Алиша Беатриз Авеиро (ќерка на Уго дос Сантос Авеиро).
Образованието:Основно и средно училиште Гонсалвес Зарко, Фунчал, Португалија.
Висина во нозете и инчи:6 стапки 2 инчи
Висина во мерачи:1.87 м.
Хороскопски:Водолија.
Религија:Христијанството (католичко).
ПРОЧИТАЈ
Парк Jiи Сунг Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Fonkem primus Antepioh
пред 3 години

Фантастично тој останува најдобар фудбалер за момент. Многу го сакам. Тој ќе го води Реал Мадрид преку лалига 2016 / 2017 и шампион на европската шампионска лига 2017. Бог ќе продолжи да му дава благодат.