Приказна за детството Артуро Видал Плус Неоптоварени факти за биографијата

Приказна за детството Артуро Видал Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за ногавиот бик позната под прекарите; „Кралот автор и воинот". Нашата приказна за детството Артуро Видал, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата на чилеанската фудбалска легенда ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него надвор и на теренот.

Видете исто така
Недостатокот на факти за биографијата на Саломон Рондон

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина сметаат дека биографијата на Артуро Видал е доста интересна. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Артуро Видал Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Артуро Еразмо Видал Пардо е роден на 22-ри ден во мај 1987 година во Сантијаго, Чиле. Тој дојде на светот преку неговата мајка, quаклин Пардо (чувар на домот) и таткото, Еразмо Видал (шпедитер и наркоман).

Видете исто така
Раул Хименез детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој беше одгледан во Сан Хоакин, комунална работничка класа во Сантијаго. Видал имаше тешко детско искуство кое беше заокружено околу сиромаштијата. Тој ги истражувал сите можни и позитивни начини да ги стават пари во џебот.

Од деветгодишна возраст, тој ќе прескокнеше училиште, ќе скокнеше на својот велосипед и ќе педалираше до шест милји до коњската патека на престижната коњска патека во Сантијаго.

Видете исто така
Хавиер Ернандез детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова беше местото каде што бркаше по својот леб. Таму, тој ги хранеше коњите и им исцрпуваше штали за мали пари.

Артуро Видал: Еднаш хранилка за коњи.
Артуро Видал: Еднаш хранилка за коњи.

Длабоко во себе, тој знаеше дека неговите родители не се доволно богати од куќа за да може да вежба трки. Видал се упати на многу опции што би можеле да го извадат тој и неговото семејство од сиромаштија.

Тој започна со коцкање пред да се сврти кон фудбалот. Неговиот интерес за фудбалот дојде кога тој се мотивираше од крпа за да ги збогатува расказите за хилјанските фудбалски легенди (Марсело Салас  Иван Заморано) кои се прикажани подолу.

Видете исто така
Џоел Кемпбел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Приказните за овие легенди го мотивираа да му даде на фудбалот обид.

Артуро Видал Факти за биографијата - Резиме на кариера:

Неговиот потенцијал го откри неговиот чичко кој му помогна да се приклучи на младинските одреди на локалниот клуб Примера Дивизион Коло-Коло.

Професионалното деби на Видал се случи на првиот натпревар од финалето на Турнирот Апертура во 2006 година против големиот ривал Универсидад де Чиле.

Тој влезе како задоцнета замена и му помогна на неговиот тим да ја добие играта со 2-1 и да ја освои шампионската титула исто така.

Видете исто така
Keylor Navas Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Во следната сезона (Турнир во Клаузура 2006 година), тој стана најважниот играч во составот.

Тој одново го водеше својот Коло-Коло на својата втора победа во шампионатот.

Артуро Видал - Водечки Коло Коло до победата.
Артуро Видал - Водечки Коло Коло до победата.

Неговото добро прикажување фати око на извидници од разни европски клубови. Беше Баер Леверкузен, кој конечно го зеде од Јужна Америка. 

Тој му помогна на клубот да биде второпласиран во Бундеслигата и на врвот на помошта за неговите клубови. Ова доведе до интерес од извидници и уште еден потег кон старата дама (Јувентус). Андреа Пирло исто така пристигна во тоа време.

Видете исто така
Приказна за детството на Мигел Алмирон Плус Недолгарни факти за биографија

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Семеен живот Артуро Видал:

Артуро Видал потекнува од сиромашно семејство. За разлика од неговиот татко, тој ја зема својата мајка за свој идол. Никогаш не бил горд на својот татко. Ние ви кажуваме зошто

Татко: За fansубителите на фудбалот, болно е .... Додека Артуро Видал ја увери својата иднина во гигант на Европа, 

додека го потпишуваше неговиот нов договор кој го поврзуваше до 2019 година со еден од 5-те најважни тимови во светот,

Видете исто така
Алексис Санчез детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

додека обезбедуваше плата од 818 милиони пезоси месечно и финансиски го консолидираше богатството на неговите деца, внуци, а можеби дури и на неговите внуци да дојдат

неговиот татко Don Erasmo беше заклучен во зандана за туркање на кокаин (трговија со дрога со дрога).

Беше срамно за навивачите на Артуро Видал. Неговиот татко бил фатен како носи кокаин во повеќе наврати. 

Дон Еразмо бил откриен додека правел и продавал мали дози на паста од база на кокаин, придружувани од неговата сестра и тетка пукнатина. Тоа беше 17,000 американски долари што ги сметаше Дон Еразмо за време на рацијата од страна на полицијата.

Видете исто така
Хирвинг Лозано за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова не е дури и до парите што неговиот син ги заработува за еден ден во Баерн Минхен. За Артуро Видал се вели дека заработува околу 21,369 евра на ден, како за време на пишувањето. Тој беше обвинет пред судот.

Судијата подоцна го ослободи откако сметаше дека одземената сума е „за негова лична потрошувачка, а не за трговија“, како што објасни портпаролот на карабинеросот.

Видете исто така
Леон Бејли Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Што се однесува до ножевите, „тој ни рече дека ги има во случај да го поканат на скара“, додаде тој.

Неговиот непостојан начин на живот е долговечен. Некаде во јуни 2008 година, Дон Еразмо не толерираше неговиот син да не го проверува денот на таткото и се обиде да се обеси.

Ова се случи во Централна Вега, каде што работел како шпедитер. Според последните извештаи, се вели дека тој закрепнува. Тој неодамна изјави;

Видете исто така
Енди Кол Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

„Тоа беше грешка и сè што сакам е мојот син да продолжи да успева. Не знам што ми се случи со текот на годините. 

Бев многу долна и не ја сфатив страшната грешка што ја направив. Јас зафркнав. Единственото нешто што го молам Артур (Прекар на Видал) е да ми простиш “ Еразмо изјави за Чиле, La Cuarta. 

Atверствата на Дон Еразмо ја оддалечија неговата врска со неговиот син кој некогаш е подготвен да му помогне финансиски за да може да престане да пуши дрога. И двајцата започнаа да уживаат во некое блиско пријателство.

Видете исто така
Недостатокот на факти за биографијата на Саломон Рондон
Артуро Видал и неговиот татко Дон Еразмо некогаш биле блиски.
Артуро Видал и неговиот татко Дон Еразмо некогаш биле блиски.

МАЈКА: Мама на Артуро Видал, quаклин Пардо е ревносен поддржувач на кариерата на нејзиниот син. Артуро Видал е едно од нејзините 5 деца.

Еднаш и ветил на својата мајка quаклин Пардо дека ќе и даде сè што татко му не може да стори.

Супер мама на Артуро Видал - quаклин Пардо.
Супер мама на Артуро Видал - quаклин Пардо.

Тој се однесува на неа како „Единствениот идол на кралот“. Таа е личноста која го школувала, мотивирала, расипувала и го фалсификувала ликот.

Таа е директна жена, без влакна на јазикот. Нејзиниот син никогаш не престанува да ја фали на Инстаграм. 

Артуро Видал ја пофали својата супер мајка, quаклин Пардо на Инстаграм.
Артуро Видал ја пофали својата супер мајка, quаклин Пардо на Инстаграм.

СЕСТЕР: Од друга страна, Омбар Видал, сестра на Артуро Видал, исто така ги следеше лошите чекори на нивниот татко. 

Видете исто така
Леон Бејли Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во април 2012 година, таа беше уапсена затоа што била соучесник на вооружена група која искорнала диспензерот за пари во аптека во Сан Мигел, Чиле.

Таа тврдеше дека е невино, исто како и нејзиниот татко секој пат кога полицијата го фаќа со дрога. Подолу е слично на сестрата на Артуро Видал, со лисици на рацете.

Сестрата на Артуро Видал - Омбар Видал со лисици на рацете.
Сестрата на Артуро Видал - Омбар Видал со лисици на рацете.

За Марија Тереза ​​Матус - сопруга Артуро Видал:

Storyубовната приказна на Артуро Видал кружи околу една жена по име „Марија“.

Видете исто така
Џоел Кемпбел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Убавата Марија Тереза ​​Матус е сопруга на Артуро Видал. Оваа двојка никогаш не била една за да се скрие зад сцената, особено госпоѓа Видал.

Врската што Марија ја има со Артуро е претходна на нивната фаза на запознавање, што подоцна ги натера да стапат во брак и да создадат свое семејство.

Марија потекнува од Чиле исто како и нејзиниот сопруг. Тие првпат се сретнаа во 2008 година. Двајцата поминаа многу време заедно патувајќи на плажите за време на годишните одмори.

Видете исто така
Енди Кол Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Марија никогаш не ја напуштила нејзината дечко. Секој пат кога имаше игра, Марија беше таму, и таа ја направи својата лична мисија да биде на маргините навива за нејзиното момче. И двајцата се чувствуваат нецелосни без едни со други.

Марија роди две деца. Првороденото дете е момче по име Алонсо Видал. Заводот за раѓање на момчето во моментов не е познат. Нејасно е кога го родила Марија.

Артуро Видал, сопругата (Марија Видал) и синот (Алонсо Видал).
Артуро Видал, сопругата (Марија Видал) и синот (Алонсо Видал).

Меѓутоа, во март на 2014, Марија и Артуро имале второ дете по име Елизабета.

Видете исто така
Хавиер Ернандез детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Артуро Видал поминува време со ќерката- Елизабета Видал.
Артуро Видал поминува време со ќерката- Елизабета Видал.

Подолу е фотографијата на Артуро Видал. Семејството е многу важно за него како што е објаснето во неговите информации за тетоважа подолу.

Артуро Видал е љубител на коњи. Иако тој никогаш немал можност да се вози како дете. Денес, тој се погрижил неговиот син да ја добие секоја можност што го пропуштил како дете.

Артуро Видал го враќа својот син (Алонсо) на своите корени.
Артуро Видал го враќа својот син (Алонсо) на своите корени.

Артуро Видал Факти за биографијата - Несреќа и забрана:

На 16 јуни 2015 година, за време на Копа Америка 2015, Видал претрпе полесни повреди кога под дејство на алкохол го урна своето Ферари во Сантијаго.

Видете исто така
Алексис Санчез детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
Несреќата што за малку ќе го убие Артуро Видал.
Несреќата што за малку ќе го убие Артуро Видал.

Тој ја напуштил болницата со полициски автомобил и бил повикан на суд за да се соочи со обвинение за возење во пијана состојба. На 8 јули 2015, Видал добил двегодишна забрана за возење, меѓутоа, тој беше дозволено да продолжи да игра во Копа Америка таа година.

Факти за тетоважа Артуро Видал:

Кога станува збор за декорација на телото, Артуро Видал е во сопствена лига. Неговиот лев под-рака го носи неговиот прекар „Кралот Артуро“ додека, под десната рака, го има логото на Спајдермен.

Тој еднаш се осврна на себе во интервју како „Најдобриот играч за врска на светот“. Тој природно има свои иницијали АВ на неговиот врат.

Видете исто така
Хирвинг Лозано за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Faceенско лице на десната надлактица. „Тоа е мојата мајка quаклин“, рече тој

Семејството на Видал е особено за него и тој има препораки на вратот и пазувите.

Тој, исто така, овековечил уште една од неговите големи страсти, коњски трки. „Сакам коњи, дури и ако не се возам сам“, рече Видал, кој поседува свои штали во Чиле. Понатаму, Видал е шампион - „II кампион“

Видете исто така
Keylor Navas Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Артуро Видал Неоптоварени факти за биографијата - Свеж изглед:

Тој има најдобра фудбалска фризура и талент. Артуро Видал е познат по смелиот изглед и спортскиот изглед што сега ги всади во неговиот син. Тие се лесно препознатливи, со нивната мохавка фризура.

Компо за стил на коса - како татко, како син.
Компо за стил на коса - како татко, како син.

Неодамна, немаше драматични промени за чилеан, бидејќи неговата коса е tweaked и брада зголемена. Фризура специјалист, - Нејмар, Пол Pogba, Балотели  Bakayoko, сигурно ќе стане љубоморен откако ќе го видат ова.

Видете исто така
Keylor Navas Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Прекар Артуро Видал:

Артуро Видал е вид на играч кој заработил многу прекари во последните години. Како (крал Артуро) е еден од најчестите од нив.

Исто така е прекарен "Воин" во последно време.

Факти за Артуро Видал - колекција на црвен картон:

Како што е нормално за бранителот да добие картичка во некои игри во годината. Но, што ако имате колекции за добивање на картичката во играта.

Артуро Видал е опасен играч во судир со груби удари. Во четири сезони за Серија А, додека играше за тимот на Јувентус, тој собра рекордни 53 жолти картони.

Видете исто така
Хирвинг Лозано за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Видал е еден од најфаулираните играчи на светот во фудбалот.

Проверка на факти

Ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба, Контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари