Недостаток на биографијата на Арјен Робен

Недостаток на биографијата на Арјен Робен

ЛБ ја прикажува целосната приказна за фудбалска легенда позната по прекарот; „Човекот од стакло“. Нашата Детска приказна Arjen Robben плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датум. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред Слава, Семеен живот и многу офанзивни и ОН-терени малку познати факти за него. Пред да започнев, прво ... Да ме прашам; Дали е можно да се состави листа на големи криминалци без да се спомене Арјен Робен? Мислам дека не. Сега да почнеме.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Раниот детски живот

Арјен Робен е роден на 23 јануари 1984 година од неговиот татко г-дин Ханс Робен, фудбалски агент и неговата мајка г-ѓа Марјо Робен, локална славна личност. Неговиот родител го воспитал во големиот сателитски град во Гронинген, Холандија.

Аријен за време на неговиот детски период никогаш не покажал интерес за образование дури и ако бил убеден повеќе од неговите родители. Наместо тоа, тој претпочиташе да го следи својот татко додека тој работи со неговиот фудбалски бизнис. Тој интерес за фудбал дојде во многу рана возраст. Неговото барање да се приклучи на младинска академија на нежна возраст од 2 години ги натера неговите родители да ја сфатат и разберат судбината на нивниот син. Судбина што означува да стане голем фудбалер.

Тие не се двоумеа да го регистрираат во најдоброто детско фудбалско училиште во нивниот роден град.

Арген Робен Фудбалска легитимација за млади.
Арген Робен Фудбалска легитимација за млади.

Додека другите деца на негова возраст заминуваат дома наутро за официјално образование, Арјен Робен заминува во својата фудбалска школа. Уште како дете учествувал активно во фудбалски активности Ариен Робенјуниор. Дури и како мало момче, Арјен направи чуда. Тој стана најмалото дете што го научил Coerver метод, фудбалска техника измислена од поранешниот холандски тренер Виел Коервер.

Методот Кервер вклучува агрегација на вештини за фудбалско завршување од видеата на легендите како Пеле и Марадона. Овие вештини се пренесуваат преку сеопфатен академски пат до младите ѕвезди во фудбалските академии. Според оваа техника, децата треба да напредуваат на структуриран начин од основите, минувањето, брзината и смртоносното завршување. Арјен Робен се сметаше за најдобар детски фудбалер кој го совлада актот за посетување.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Семеен живот

Неговата Мајка: Г-ѓа Марјо Робен, локална славна личност позната по својот талент за јавно говорење и нејзиното постојано учество на фестивалот „Евросоник“ во Гронинген, што се одржува во Холандија.

Мајка на Арјен Робен.
Мајка на Арјен Робен.

Дури и како јавен говорник кој веруваше во образование за млади, таа верува дека секое дете го заслужува тоа што сака да биде. До денес, таа е сакана за поддршката на одлуката на Арјен да има фудбал, а не да се школува на рана возраст.

Неговиот татко: Г-дин Ханс Робен е легенда во фудбалскиот бизнис. Овој често сериозен изглед и деловно размислен човек е поздравен за да обезбеди добра основа за полетувањето на неговиот син во фудбалот.

Таткото на Арјен Робен.
Таткото на Арјен Робен.

Тој отсекогаш бил агент и менаџер на Арјен. Г-дин Ханс ги олеснува и ги презема сите потписи и преговори на договорот на Арген. И двете страни честопати се сликаат заедно како прават најдобро.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Животен однос

Арјен Робен и сопругата.
Арјен Робен и сопругата.

Арјен Робен се запознал со неговата сопруга, Бернадиен Ејерт во средно училиште, во годината 2000. По 6 години во додворување, двете страни ги врзаа јазлите во северниот град Стадшуубург во Гронинген на 9 јуни, 2007.

Неговото семејство во моментов е благословено со три деца чии имиња се Лука, Каи и Лин. Тој е комплетен семеен човек. Неговите омилени семејни цитати се; „Најважно е да се види секој член на семејството здрав и среќен. Фудбалот е мојот живот, но здравјето и среќата на моето семејство се најважната работа на светот “.

Арјен Робен обожава да има семејни портрети. Овие моменти го замрзнуваат времето. Го фаќа целото негово семејство во еден единствен момент.

Семеен портрет на Арјен Робен.
Семеен портрет на Арјен Робен.

Меѓу сите негови деца, тој е особено близок со неговиот прв син Лука. Тука се Арјен Робен и Сон, Лука

Работите стануваат толку емотивни кога го гледа својот последен син „Лин“ плаче кога го виде татко му како ги слави своите цели од многу опсег до неговата локација. Можеби тој сака да биде во рацете на неговиот татко. И Бернадиен Ајлерт и нејзиниот сопруг го утешија својот син во оваа пригода.

Бернадиен Eillert се грижи за нејзиниот сопруг, особено кога тој е долу или за загуба на шампионите или за други прашања. Лесен начин да го развеселиме е да го однесе на големи забави.

Справување со поразот од УЕФА во Лигата на шампионите: Кога имате грижлива сопруга.
Справување со поразот од УЕФА во Лигата на шампионите: Кога имате грижлива сопруга.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Љубов за убав дом

Прекрасниот дом на Арјен Робен е визуелно привлечен особено кога се гледа од неговата невешт страна. Тој не е само човек од стакло, туку и од класа.

Убавиот дом на Арјен Робен.
Убавиот дом на Арјен Робен.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Музеј за себе

Многу фудбалери успеваат да задржат само мал дел од старателите од кариерата што ја носат медалите. Арјен Робен еднаш дојде со нова идеја за да се осигура дека ништо не е заборавено.

Зошто му треба музеј.
Зошто му треба музеј.

Тој еднаш ги објавил своите планови за изградба на музеј за да ги смести сите негови сувенири во својот дом откако ќе го нарече време за неговата славна кариера. Според неговите зборови;

„Кога јас и сопругата сме сместени во нашата куќа, сонувам да ги соберам сите работи и да изградам приватен музеј. Beе биде за мене, за моето семејство и моите блиски пријатели ', 

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Причина зад прекарот „Човекот од стакло“

Познат по неговата одлична игра по крилните позиции, креативните способности за поминување и одличните снимки пред целта. Винчот заработил прекарот "Човекот од стаклото" поради неговата способност да се пробие прилично лесно.

Арјен Робен - Причина зад неговиот прекар „Човекот од стакло“
Арјен Робен - Причина зад неговиот прекар „Човекот од стакло“

Тоа е потег што го направи Холанѓанецот еден од најстрашните крилјари во светот, и нешто што тој продолжува да прави со непогрешливоста на точноста.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Рак плашиш

Арјен Робен еднаш нашол грутка на левиот тестис. Ова предизвикало низа непријатни емоции затоа што болките што ги чувствува претставувале закана од опасност по неговиот живот. Тој се сомневаше дека станува збор за рак на тестисите. За него единствената опција да открие што е тоа е операција. За негова среќа, тој беше исчистен од оваа страв веднаш по интензивната операција.

Во извештајот, рече Робен;

„Бев многу исплашен. Беше тешко време за мене. Чувствував дека мојот фудбал повеќе нема да биде важен. Чекањето беше страшно неколку дена. Не знаев што ќе ми се случи. По операцијата, слушнав дека веста е добра и беше огромно олеснување “.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Животот пред славата

Тоа беше во Гронинген, каде што ја усоврши својата вештина за заштитен знак за сечење во штрајкот од крило и наоѓање на задниот дел од мрежата. Винтер наскоро се наметна во првата слика на тимот и беше играч на сезоната на Гронинген во 2001. Талентот на Робен наскоро го привлече вниманието на големите клубови

Поради неговите брзи способности за поминување и одлично на брзината на топката, брзо го потпишал локалниот клуб ФК Гронинген, каде што ја развил својата посебна вештина за сечење внатре за постигнување на голови од десетина. Тој го одигра својот прв натпревар за Гронинген во 2000, како замена против Валвик.
Оттогаш Робен никогаш не погледнал назад, и поради неговата голема вештина заработи потези за некои од најголемите клубови во светот, како што се ПСВ Ајндховен (Холандија), Челзи (Англија), Реал Мадрид (Шпанија) и со германски гиганти Баерн Минхен.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -автомобил

Ауди го обезбедија Arjen Robben своите нови автомобили. Тој го сака Ауди A5 - автомобил што го купил за 58,500 американски долари.

Аудито на Арјен Робен.
Аудито на Арјен Робен.

Тој сака да ангажира клубови за обезбедување на неговите автомобили како дел од неговиот договор. Со тоа што заработува милиони секоја година, да земе нов автомобил не е ништо ново. Неговото Ауди доаѓа со персонализирана табличка, што го прави препознатлив како негов.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Пиење пиво 

Тој еднаш славеше победа трофеј со пиење пиво од џиновско стакло.

Арјен Робен обожава пиво - објаснето.
Арјен Робен обожава пиво - објаснето.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Пливање во пливање

За Арјен Робен, пливањето не е баш лесна активност. Честопати му е тешко да бара најефикасен и технички начин за борба против водните елементи. На фотографијата подолу е прикажан Дирк Кујт (Човекот од семејството Риби) кој му помага да не се удави на море.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Несреќа за целта

Кога Арјен Робен погоди за Баерн Минхен против Брауншвајг во победата на лидерите во Бундеслигата од 2: 0, тој помисли дека ќе слави со слави славје. Од среќа, тој брзо се наплати кон своите домашни навивачи во стил. За жал, прославата на неговото лизгање на коленото оди од лошо на ужасно, бидејќи тој се одбива од тревната трева на грб, искинувајќи ги неговите хеланки.

Како што можете да видите, не само што тоа оди ужасно погрешно и изгледа потенцијално доста болно, но да се ограничи сето тоа, неговите чорапи беа уништени. Уништени!

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -карикатура

Во време кога правеше видео карикатура на фудбалери, некогаш, Ариен Робен не беше изоставен. Ова е она што го доби откако беше обележан како А. „измамник за нуркање“.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Тели на коса

Губење на косата е чувствителна тема за Арјен Робен. Опаѓањето на косата на Арјен Робен напредуваше многу брзо за него и за неговата линија на коса. Не толку одамна Робен имаше коса, но сега е целосно ќелав на врвот на главата. Објавувам подолу слики од косата на Арјен Робен, како и поставување слики од опаѓањето на косата на Робен.

Willе ја видите брзата прогресија што се случи за помалку од 6 години. Робен започнал да ќелави од 2006 до 2007 година и до 2014 година нема коса на врвот на главата.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Контроверзии

Арјен Робен можеби е најстариот одличен фудбалер, но предвремениот ќелав Холанѓанец има навика да ги нервира сите. И иако можеби не му пречеше да победи на натпревари за личност, во неделата вечерта тој не си направи никаква услуга заработи контроверзен пенал во времето на повредата, што на крајот го освои Холандија во нивниот последен натпревар во 16-тата средба со Мексико. Кој е најлошиот нуркач во фудбалот на сите времиња?

Холанѓанец го доби својот тим со мек пенал за да го добие неговиот тим на средбата од последното 16-то Светско првенство, но каде се рангира на списокот на сите времиња лажни таблети?

И дури и во својата гроздобер тој сè уште ги измами судиите.

Недостаток на биографијата на Арјен Робен -Популарност статистика

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари