Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија факти

0
2067
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија факти. Кредит за AS и Bleacher-Report
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија факти. Кредит за AS и Bleacher-Report

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалскиот генијалец кој е најпознат како „Фати„ Нашата приказна за детството на Ансу Фати Плус Недолгата факти за биографија ви дава целосен извештај за значајните настани од неговото детство до денес.

Приказна за детството на Ансу Фати - Анализата до денес
Приказна за детството на Ансу Фати - Анализата до денес. Кредит на AS и УЕФА.

Анализата вклучува негов ран живот, семејно потекло, образование / кариера, ран живот, кариера, пат до слава приказна, пораст до приказна за слава, врска, личен живот, начин на живот, семеен живот итн.

Да, сите го гледаат Фати како следната голема работа во светскиот фудбал. Сепак, само неколку сметаат дека е интересна биографијата на Ансу Фати што е интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија - Почетокот на животот и семејството

Ансумане Ансу Фати е родена на 31-ти октомври 2002 на неговиот татко, Боџи Фати (поранешен возач) и мајка, Лурдс Фати (домаќинка) во Бисао, главниот град на Гвинеја-Бисао, Западна Африка. Ансу дошол на свет како втор син и дете од 5 деца родени на неговите прекрасни родители на сликата подолу.

Ансу Фати Родители - Неговиот татко - Боји Фати и Мајка - Лути Фати.
Ансу Фати Родители - Неговиот татко - Боји Фати и Мајка - Лути Фати. Кредит на Познати личности

Четири години пред да се роди Ансу Фати, изби граѓанска војна во неговата родна земја. Ова беше проследено со воен удар во 2003, една година по неговото раѓање. Државниот удар ја остави неговата земја во урнатини и ја засили широко распространетата сиромаштија. Родителите на Ансу Фати стравуваа за иднината на нивните деца и тоа резултираше во тоа што неговиот татко Бори ја напушти Гвинеја-Бисау во потрага по позеленото пасиште во странство.

Бори прв пат емигрираше во Португалија каде имаше неуспешен обид да започне фудбалска кариера во пониските лиги. Додека беше во Португалија, Бори слушна гласина дека Маринеда, општина во Шпанија им нуди работа на имигрантите. Таткото на Ансу брзо ја напушти Португалија за Шпанија за да ја добие работата.

За жал, среќата му истрча во Шпанија кога Бори започна да моли за храна на улиците на Мариналинда. Поминаа само неколку месеци пред да дојде можност кога Бори Фати ја запозна градоначалничката Маринела во Севи Sevа која му понуди работа како негов возач.

Ансу Фати некогаш беше возач на градоначалникот на Мариналинда
Ансу Фати некогаш беше возач на градоначалникот на Мариналинда. Кредит на FB

Откако го воодушеви својот шеф со својата смиреност и напорна работа, мајорот на Маринадада реши да му помогне на Бори да ги донесе својата сопруга и децата (вклучително и Ансу) од Гвинеја-Бисао во Шпанија. Ансу Фати, неговата мајка, браќа (Браима и Мигел) и сестрата (Фати ucучу) се преселиле во Шпанија кога имал шест години.

Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија - Образование и градење кариера

Дали знаеше?… Таткото на Ансу Фати беше поранешен фудбалер за време на своето време во Гвинеја Бисао. Тој мораше да се пензионира рано од неговата ниска платена кариера, со цел да побара подобра можност во Португалија, каде што, исто така, не успеа да го направи тоа, принудувајќи пензија. Тешко беше за Бори да се справи со пензионирањето кога се смести во Шпанија. Тој реши да ги советува своите синови, вклучително и Ансу, за да станат фудбалери.

Годината 2009 беше мила година за шпанскиот фудбал како што се стекна со Реал Мадрид Роналдо. Ансу Фати, сликан подолу во тоа време беше обожавател на Реал Мадрид, кој ги следи сите делови од активностите на клубот, вклучително и идолизирање на суперerstвездата.

Ансу Фати - Образование и градење кариера.

Додека тој сè уште ја учеше играта, неговиот постар брат Браима беше далеку пред тоа. Спортскиот успех на нивното семејство најпрво потекнува од постариот брат на Ансу, Браима Фати, помина судења и се потпиша од Севиillaа ФК. Водејќи по пример, страста на Ансу за играта го натера да оди на проба со Севиillaа и другите клубови во близина. Додека резултатот на Севиillaа ФК беше застој, тој беше прифатен од неговиот локален клуб во близина, по име Херера.

Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија - Рано кариерен живот

Ансу Фати мина една сезона со Херера, пред конечно да се прифати самиот од Севиillaа ФК. Бидејќи тој беше добар, извидниците на академијата на Реал Мадрид и ФК Барселона дојдоа во потера по неговиот потпис. Според неговите зборови;

„Бев во Севиillaа кога дојде Реал Мадрид, нудејќи ми подобри услови од Барселона. Двата клуба дојдоа во куќата на моето семејство за да ги убедат моите родители. Овој развој ја налути Севиillaа, бидејќи тие сакаа да останам, затоа што му помогнав на мојот брат “

Поради трансфер компликации од губење на своето starвездено дете, Севиillaа го напушти Ансу без една година да игра фудбал. Ова не создаде никакво одложување за да ги одврати неговите соништа да станат про. Како реакција, академијата на ФК Барса - Ле Масија мораше да дејствува за да го добие несмасното дете. Тие зедоа деветгодишен Ансу Фати и му ја дадоа потребната основа за да ја започнат својата кариера.

Ансу Фати Раниот живот со фудбалската академија Лемасија
Ансу Фати ран живот со лемазија. Кредит на Познати личности
Ансу Фати брза да остави впечаток кај познатата академија на ФК Барселона Ла Масија. Дали знаеше?… Тој некогаш беше соиграч со Преземај Кобо AKA на Јапонски Меси пред животот ги раздели кога Кобо се приклучи на Реал Мадрид. И двете деца (на сликата подолу) кои беа најдобри пријатели беа исто така врвни стрелци на академијата во повеќе наврати. Малкумина знаат дека ќе станат ривали пред нивните родендени на 20th.
Ансу Фати и Текифуза Кубо излегоа со наслови во текот на нивните денови во Ла Масија
Ансу Фати и Текифуза Кубо излегоа со наслови во текот на нивните денови во Ла Масија. Кредит на Тром
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија - Пат до слава приказна

Ансу Фати започна да остава впечаток со Ла Масија уште пред своите тинејџерски години. Дали сте знаеле?… Тој се пресели во редовите многу брзо стана капитен во тој процес.

Доказ дека Ансу Фати некогаш бил капетан на Ла Масија
Доказ дека Ансу Фати некогаш бил капетан на Ла Масија. Кредит за IG

Тогаш, кога Ансу требаше да ја докаже својата вредност како капитен, се случи најнискиот момент во неговата младинска кариера. Тој имаше ужасна пауза за двојни нозе. Овој несреќен настан се случи во декември 2015 кога тешката реми од дефанзивецот на Еспањол го напушти Ансу Фати и со скршена тибија и фибула во десната нога. Ова го принудило во десетмесечен период на маргините и многу време во болницата. Подолу е Браима да ја игра улогата на големиот брат додека престојуваше покрај неговата малечка брат за време на закрепнувањето.

Ансу Фати во болничкиот кревет поради скршеница на ногата
Ансу Фати бил згрижен од неговиот брат за време на закрепнувањето. Кредит за IG
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија - Стани за слава приказна

Повеќето навивачи кои го познаваат Ансу Фати би се согласиле дека повредата на паузата на нозете е веројатно пресврт во неговата кариера. Додека сè уште беше во креветот за опоравување, определбата на Ансу Фати само растеше и тој се врати во совпаѓање со точка да докаже Р.атер отколку да се распаѓа. Тој претрпе метеоричен пораст до издвојување во последните неколку месеци да стане еден од најжешките својства на академијата на ФК Барселона.

Метеорискиот пораст на Ансу Фати се истакнува по закрепнувањето од повредата
Метеорискиот пораст на Ансу Фати се истакнува по закрепнувањето од повредата. Кредит за IG.

Ансу Фати доминираше во младинскиот фудбал и продолжи да го стори тоа по неговото закрепнување. На 24 јули 2019, тој го потпиша својот прв професионален договор со сениорскиот тим на ФК Барселона, согласувајќи се на договор до 2022. Во тоа време, веднаш по неговиот нов контакт, секој член на неговото домаќинство се загрижи за своето деби.

ОГРАНИЧУВАЕ: Додека чекањето сеуште беше завршено, Ансу Фати кој беше стар 16 години во тоа време имаше ограничување според шпанската регулатива да не игра фудбал откако беше 9 часот. Прописите во Шпанија бараат клубовите да не можат да играат малолетни играчи за време на ноќните натпревари, освен ако не добијат претходна согласност од нивните родители.

со Ousmane Dembele и Luis Suarez надвор повредени, менаџер на Барса Ернесто Валверде реши да му даде шут на Ансу Фати. За среќа за момчето од Гвинеја Бисао, неговите родители се согласија тој да си замине од дома, за да оди во ризик ноќта и да ги исполни своите соништа.

Ансу Фати имаше само 16 години и 298 дена, во времето кога ги имаше првите сениорски минути под ременот. Ова деби му ја донесе наградата да стане најмладиот играч што го претставува клубот уште од 1941 по Виченц Мартинез (16 години и 280 дена). Ансу на сликата подолу го освои и рекордот да стане најмладиот стрелец на ФК Барселона во ЛаЛига.

Ансу Фати го доби рекордот да стане најмладиот стрелец на Барселона во ЛаЛига.
Ансу Фати го освои рекордот да стане најмладиот стрелец на Барселона во ЛаЛига. Кредит на SL

Дали знаеше?… Изгледот и целта на Ансу добија овации од толпата, вклучувајќи го и Тиаго, син на Лионел Меси кој го гледаше од трибините. Без сомнение, Ансу му докажа на светот дека е следното убаво ветување за африканската вмешаност со впечатливите сили на клубот после Самуел Ето. Остатокот, како што велат, е историја.

Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија - Животен однос

Со неговото покачување на славата, сигурно е дека повеќето фанови би направиле прашања за тоа за кого би можела да биде девојката на Ансу Фати. Не го негира фактот дека неговото бебе лице, убав изглед, во комбинација со неговиот стил на игра, не би го направил данок за мила дама.

Кој е девојка на Ансу Фати
Кој е девојка на Ансу Фати? Кредит за IG

Како и за време на пишувањето, врз основа на информациите за неговата рачка на социјалните медиуми, се чини дека Ансу Фати претпочитал да се фокусира на неговата кариера. Нема информации што откриваат какви било центарот на вниманието на неговиот приватен живот. Овој факт им отежнува на медиумите да соберат какви било информации во врска со неговиот сегашен loveубовен живот и историјата на датира.

Сепак, поради неговата млада возраст и фактот дека ФК Барселона може да им биде простено на младите кои не можат да импресионираат, можно е Ансу Фати да не се дружи со никого, туку да се фокусира на тоа да го направи голем со шпанскиот гигант. Но, кој знае? !!… Има многу млади на негова возраст кои сè уште имаат девојки. Значи, сè уште можеме да претпоставиме дека тој можеби има девојка, но претпочита да не ја прави јавно.

Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија - Личен живот

Да се ​​запознаете со личниот живот на Ансу Фати, ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

Започнувајќи, тој е брз и интелегентен, некој што ќе истражува додека не открие свој уникатен начин за надминување на очекувањата. Исто така, Ансу Фати е некој кој лесно може да се прилагоди на енергиите (и позитивни и негативни) што го опкружуваат. Конечно, тој е и длабок мислител кој понекогаш претпочита да биде сам и далеку од сè за да си ја врати силата.

Ансу Фати Податоци за личен живот - запознавање со неговата личност. Кредит за IG
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија - Семеен живот

Не мора да се раѓате со сребрена лажица во устата за да постигнете големи работи во животот. Овие зборови имаат огромна тежина на Ансу Фати и секој еден од членовите на неговото семејство што е прикажано подолу.

Членови на семејството Ансу Фати
Членови на семејството Ансу Фати. Кредит за IG

Таткото на Ансу Фати, Бори, еднаш отиде емотивно кога зборуваше за првиот натпреварувачки натпревар на неговиот син за Барселона. Според неговите зборови: „Сега можам да умрам денес! Мојот живот е исполнет денес дури и ако дојде смртта“, Вели Бори за локалното радио откако го виде својот син како деби. Тој е многу околу медиумите за разлика од неговата сопруга (мајката на Ансу Фати) која има низок профил.

За браќата на Ансу Фати: Сите на Ансу Фати браќа имено; Браима (неговиот постар) и Мигел (непосредно помлад) и Мигел (најмладиот) исто така се фудбалери, вие не сте толку успешни како Ансу.

Дали знаеше?… Најмладиот од братот на Ансу Фати (Мигел) е близок пријател и соиграч на Тијаго Меси (Син на Лионел Меси). И двајцата како за време на пишувањето присуствуваат на академијата на ФК Барса - Ла Масија. Судејќи според возраста и времето кога семејството Фати се преселило во Шпанија, сигурно е дека згодниот Мигел (на сликата подолу) е роден во Шпанија.

Запознајте го Мигел Фати - Братот на Ансу
Запознајте го Мигел Фати - Братот на Ансу

Настрана Браима (постар брат на Ансу), другите негови браќа играат за познатата академија на ФК Барселона Ла Масија. Негуваниот голем брат Браима во моментот е на позајмица за Калахора, како и за време на пишувањето.

Ансу Фати Брат - Мигел Фати
Ансу Фати Брат - Мигел Фати. Кредит за IG

За сестрата на Ансу Фати: Ucучу е убава сестра на Ансу Фати. Може да биде година од две години помлада од нејзиниот брат Ансу. Според нејзината сметка на Инстаграм, ucуку го слави својот роденден секој јануари 20th.

Запознајте го Ансу Фатис Сестра - ucучу Фати
Запознајте го Ансу Фатис Сестра - ucучу Фати. Кредит на нејзината сметка за IG
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија - LifeStyle

За Фати, навистина постои јасна разлика помеѓу играње фудбал и забава. Кога завршуваат фудбалските сезони, Ансу Фати сака да ужива во Ибица и другите убави места во Шпанија. Честопати се гледа дека има соло возење на јахта и кану.

Ансу Фати - lубител на шпанско море и село. Кредит за IG

Ансу е доволно дисциплиниран да се држи до буџетот. На пример, тој се држи до просечни автомобили и немоќни велосипеди. Тој, исто така, не се плаши од напорната работа да ги доведе себеси и своето семејство во подобра финансиска позиција.

Ансу Фати автомобил и возење - Lifeивот факти. Кредит за IG
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија - Нерешена фактичка состојба

Кул пријатели со Лионел Меси: Волшебната ноќ на Ансу Фати на која го постигна својот прв гол во Ла Лига се подобри уште по последниот свиреж. Дали знаевте?… После играта, среќната поглаварка прими радосна прегратка во тунелот од радосен Лионел Меси. Повеќекратниот најдобар светски играч ја сподели фотографијата (подолу) на својот профил на Инстаграм која доби повеќе од 6.3 милиони лајкови како во моментот на пишувањето.

Ансу Фати и Лионел Меси се добри пријатели
Ансу Фати и Лионел Меси се добри пријатели

Дали знаеше?… Блискоста на Ансу Фати со Меси е исто така како резултат на врската што ја сподели меѓу неговиот помлад брат и синот на суперerstвездата Тијаго Меси.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Ансу Фати плус невистинити факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде