Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалска легенда позната по прекарот; "Дон Андрес". Нашата приказна за детството Андрес Иниеста плус нераскажаните биографија Ви ги дава целосните податоци за значајните настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, сите знаат за неговите способности, но малкумина ја сметаат Андерс Иниеста Биографија приказна која е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, овозможува да започне.

Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Рајлиот живот

Андрес Иниеста Лујанвас роден на 11th ден во мај, 1984 во чудесното село Фуенталбила, Шпанија од страна на таткото, Хозе Антонио Иниеста (Бизнис монгол) и Мајка, Марија Лујан Иниеста (чувар на куќата).

Тој е роден како среќно и богато дете. Богата со своите родители и среќна што доаѓа од прекрасна општина Албасете, Шпанија. Тој израснал во општината Албасете, која е позната по две работи; високиот процент на локални шпански говорници и нивното добро вино.

Андрес имаше се што му требаше и сакаше во животот како младо дете. За возврат, тој ја почитувал желбата на неговите родители за него.

Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Рана кариера

Почна да игра на возраст од 10 со Албасете Баломипе, локален клуб во неговиот роден град Албасете.

Андрес Иниеста детска фотографија

На возраст од 12, кога играше на турнир, го привлече вниманието на фудбалските клубови низ Шпанија. Родителите на Иниеста имале врска со тренерот на Барселона Енрике Оризола.

Со оглед на тоа што нивниот син бил надарен на играта, тие го убедија Оризола да размисли за признавање на Иниеста во Барселонската младинска академија.

Во едно неодамнешно интервју, таткото на Иниеста се сеќава на моментот кога беше запрашан .. "Како се сеќаваш на моментот кога Андрес мораше да ги спакува своите торби и да се пресели во Барселона?". Според него..Тоа беше доста долг процес во кој ја донесе конечната одлука. Ја добивме понудата на ФК Барселона и тој сам мораше да оди во Ла Масија, академскиот клуб, бидејќи не можевме да го напуштиме нашиот роден град Фуенталбила. Тој не сакаше да го напушти семејството и ми рече многу јасно дека не се гледа себеси да си оди. Му реков дека таквите можности не доаѓаат често, дека ќе добие добра формација во академијата ... Неколку дена потоа Андрес дојде кај мене и рече: "Тато, јас одам во Барселона". Бев збунета, па го прашав зошто се преселил. И ми рече нешто навистина шокантно. Тој рече: "Одам, затоа што сакаш да одам, бидејќи тоа е твојот сон". Од тој момент можам да кажам дека научив многу работи од мојот син. Тој ме научи многу кога беше само 12.

Тој патувал со своите родители за да ја посети престижната академија Ла Масија за млади фудбалери, по што неговите родители одлучиле да го запишат на академијата. По неговите фотоснимки, неговите родители заминале дома. Ова се случи во годината 1996.

За разлика од многу академии, ФК Барселона ги сместува сите свои играчи надвор од градот во сопствениот хотел од 13 или 14. Сепак, Иниеста беше само 12 и беше многу невообичаено за клубот да потпише некој млад. И покрај некои забелешки, клубот продолжи да го регрутира и може да биде уверен дека тоа е една од најдобрите одлуки што може да ги преземат за себе и за играчот.

Андрес Иниеста Започнува во Барселона

Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Тешкото стартување

Младата Иниеста се бореше да живее подалеку од неговите родители, честопати беше носталгија и се држеше за себе.

Иниеста вели тој "Извика реки" денот кога замина La Masia и се бореше да биде одвоена од неговите родители. Тој беше многу срамежлив и се држеше до себе додека беше таму.

Млади Андрес Иниеста Недостасува неговите родители

Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Рајзинг кон славните

Тој го казни екипата на Барселона под 15 за победа во Премиерскиот куп на Ник 1999, постигнувајќи го победничкиот гол во последната минута од финалето и беше именуван за играч на турнирот. Подолу е претставена слика на Гвардиола која му ја претставува на Иниеста, неговиот трофеј.

Младиот Андрес Иниеста добива награда од Пеп Гвардиола

Неговиот стил, рамнотежа и вештина ја наведоа Шпанија да го освои Европското првенство во низа 17 2001 и под-19 шампионатот следната година.

Само откако Иниеста пристигна во клубот, тогашниот капетан Пеп Гвардиола славно му рекол на својот играч од средниот ред Хави: "Ќе ме пензионираш. Ова момче [Иниеста] ќе ни пензионира сите "

Тој само го заврши пензионирањето Гвардиола од неговата 11 годишна кариера во клубот кој се протегаше од 1990 до 2001.

Млади Андрес Иниеста, принудувајќи Пеп Гвардиола да се пензионира

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Семеен живот

Андрес Иниеста доаѓа од скромен и богат семеен потег. Типичен шпански семејство.

Неговиот татко бизнис магнат кој започна од нула. Хозе Антонио Иниеста започна како градежен работник пред да поседува бизнис империи. Кога немал работа, тој се преселил на брегот за да работи како келнер.

Андрес Иниеста татко - Хозе Антонио Иниеста

Тој отсекогаш бил љубител на фудбалот и ги направил сите напори, па неговиот син Андрес можел да издвои сон да има топка во нозете.

Хозе Антонио и Андрес

Од неговите рани денови во малото гратче Фуенталбила во Шпанија, додека не дојде до врвот на светскиот фудбал, Хозе Антонио е до неговиот син.

Кампања со Андрес Иниеста со татко, Хозе

Тој е познат да плаче кога го гледа својот син или со болки или повреден. Според Хозе Антонио Иниеста,

"Да многу. Лесно плачам. Плачам кога мојот Андрес е повреден или го гледа во болка знаејќи дека нешто не оди правилно. Уште повеќе, имаше многу моменти за плачење кога Андрес беше далеку од дома за да ја започне својата кариера во Барселона ".

И покрај тоа што е во врвот неколку играчи во светот, Иниеста сеуште има време за семејниот бизнис.

Хозе Антонио Иниеста и Син, Андрес Иниеста водење семеен бизнис

Во моментов, Хозе Антонио ја води семејната винарија Бодегас Иниеста. Кога луѓето ќе побараат од него да го спореди својот син со вино, вели тој "Тоа ќе биде вино со добар квалитет, искрено и дискретно".

Иниеста Ср. Објаснува како неговиот син никогаш не бил фокусиран на неговиот фудбал и добро функционирал за клуб и земја.

"Тој никогаш не се стремел да биде лидер или капетан на нешто" тој вели. "Постојат капетани кои ја добиваат својата улога со храброст и други што го прават тоа со својата понизност, тие се избираат од страна на нивните соиграчи. Мојот син Андрес е само двајцата ".

МАЈКА: Марија Лујан на сликата подолу е мајката на Андрес Иниеста.

Андрес Иниеста и Мајка, Марија Лујан

Марија Лујан не е многу медиумска личност, но некој за кој се знае дека ја гледал речиси секоја игра што нејзиниот син ја играл од почетокот на неговата кариера.

СЕСТЕР: Марибел Иниеста е единствената сестра и брат на Андрес Иниеста. Таа израснала во областа каде винскиот бизнис сѐ уште цвета. Таа личи на него, за разлика од нејзиниот татко.

Сестрата на Андрес Иниеста - Марибел Иниеста

Марибел сè уште се држи до нејзините корени, бидејќи во моментов управува со винарската компанија на нејзиното семејство.

Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Животен однос

Љубовна приказна на Андрес Иниеста и живот опкружува само една жена. Таа не е ништо друго освен убава, Ана Ортиз.

Љубовна приказна на Андрес Иниеста со Ана Ортиз

Ана Ортиз е каталонски и специјалист за професионална шминка, консалтинг за слики,
облекување на коса, убавина и здравје, во моментов работи како дизајнер на ентериер во Coton et Bois.

Тие се сретнуваат за време на Иниеста имаше повреда на неговата цврста во годината 2008. Тој се вљубил во неа додека му понудил некоја здравствена услуга за физикална терапија.

Во септември 2010 Андрес Иниеста потврди дека Ана била бремена со своето дете. Таа родила Валерија Иниеста Ортиз. Подолу е сликата на Валерија со нејзините родители.

Андрес Иниеста, Ана Ортиз и нивната ќерка Валерија

Андрес инесте и Ана Ортиз, по четири години престојувајќи среќно, одлучија да се венчаат во 2012. Бракот се одржа во замокот Тамарит во близина на Тарагона.

Меѓу познатите имиња присутни на венчавката беа Лионел Меси, како и поранешниот напаѓач на Барселона, Самуел Ето.

Кратко откако свадбата ја откри веста на неговите 3.9million следбеници на Твитер, објавувајќи слика за себе со неговата сопруга и твитувањето: 'Прекрасен ден! Штотуку венчани.'

Свадба свадба на Андрес Иниеста

Андрес Иниеста и неговата нова сопруга Ана Ортиз го поминале нивниот меден месец на плажа во Канкун, Мексико. Таму, еднократните младенци се појавиле исклучително блажен и опуштено, бидејќи најмногу го искористиле сончевото време.

Андрес Иниеста ужива во меден месец со жена

На 31st мај, 2015, Андрес и Ана имаат второ дете и прв син. Неговото име е Паоло Андреа Иниеста.

Андрес Иниеста целосна фамилијарна фотографија

Андрес Иниеста е добар татко кој сака да помине квалитетно време со своите деца. Тој секогаш се труди да го сподели светот со тоа. Тој е вистински родител кој ги става своите деца над своите потреби и желби.

Андрес Иниеста - Таткото за грижа

Исто како и Radamel Falcao и Роберт Левандовски, Андрес Иниеста живее среќен семеен живот.

Андрес Иниеста приказна за детството Плус Непромислена биографија Факти-Wine Company

Да, поранешни раководители на Премиер Лигата Сер Алекс Фергусон и Хари Реднап беа добро познати по својата љубов кон виното, но никој од нив не одеше толку далеку што поседува лозје или винарија.

Уште повеќе, денешните фудбалери се со поголема веројатност да ги стават своите богатства во спортски автомобили или светкави станови, отколку да инвестираат во нешто како езотерично како одгледување на грозјето.

Но, можеби помалку познат, поради неговата тивка однесување, е Андрес Иниеста, кој го стави своето време и пари во производство на вино.

Андрес Иниеста - Експерт за производство на вино

За време на неговата венчавка, ги натерал сите негови посетители да го пијат виното на Иниеста, кое е именувано по неговата ќерка Валерија.

Тоа е семеен бизнис за него. Ако сте живееле во Шпанија, можеби гледате и неговото лице да излегува од реклами кои промовираат вина од неговиот семеен бизнис, Бодега Иниеста. Ова е голем бизнис и целото семејство е вклучено во неа.

Семејството веќе го поседуваше бизнисот пред да стане успешен фудбалер, и како што порасна, тој исто така се вклучи во нејзиното проширување.

Всушност, Иниеста е трета генерација од неговото семејство да игра улога во винскиот бизнис, кој го основал неговиот дедо Хозе Антонио.

Во целост, неговото семејство има над 180 хектари лозја, а сите вина се направени од неговите специјални плодови.

Андрес Иниеста Вино лозје

Бизнисот е лоциран во Албасете, кој е од две часа возење од Валенсија, и два и пол часа од Мадрид, нејзиниот најголем пазар. Неговата компанија вработува 35 луѓе, 25 во винарницата, и 10 со полно работно време во лозовите насади каде што се собираат посебни вино овошје.

Андрес Иниеста Вино овошје

Како што во времето на пишувањето, неговата компанија продава вино кое е именувано по неговата ќерка Валерија, а друга по неговиот син Паоло Андреа.

Тој, исто така, воведе уште едно вино наречено "116" кое ја одбележува минута во натпреварот кога го постигна победничкиот гол во финалето на Светското првенство во 2010.

Севкупно, 1 до 1.2 милиони шишиња вино се произведува во неговата компанија годишно. Неговото вино е достапно во земјите на 33, вклучувајќи ги Источна Азија, јужна, централна и северна Америка, и западна и источна Европа. Во UK тие продаваат за £ 6.50 до £ 17.

Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Тој беше еднаш Мадрид фан

Како и секој друг млад фудбалски навивач, Андрес Иниеста го поддржа својот локален клуб, Албасете и Барселона беа блиска секунда, бидејќи тој апсолутно му се поклонуваше на Михаел Лаудруп. Кога имал само шест години, каталонските џинови ја поразиле неговата сакана страна 7-1 и тој развил длабока непријателска активност за страната што би можела да биде задоволна само со преместување на својата верност кон своите најомразени ривали Реал Мадрид.

Неговата промена на лојалноста беше дополнително наградена кога Лаудруп се пресели во Реал Мадрид во 1994. Како што беше откриено порано, тоа беше неговиот татко кој го натера да се приклучи со ФК Барселона.

Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Високо почитуван

Како и во времето на пишувањето, Андрес Иниеста е без сомнение најреномираниот фудбалер во Шпанија. Неговото вино многу добро продава во Мадрид, домот на неговите ривали.

Во Каталонија тој се почитува како капитен на Барселона, а во остатокот од Шпанија тој се почитува како човек кој го освои Светското првенство за Шпанија.

Исто така, тој е типичен шпански семеен човек, кој луѓето го ценат. И тој не се вмеша во политичката контроверзност, што понекогаш го прават некои други Барселона или Реал Мадрид.

Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Тој никогаш не сакаше ФК Барселона

Барселона ѕвездата Андрес Иниеста сензационално откри дека првично не сакал да му се придружи на каталонскиот клуб како млад поради неговите силни семејни врски со клубот. Тој сакаше нов предизвик, потрага по далеку од дома.

Според неговите зборови, "Не сакав да дојдам, бидејќи ја разгледав мојата семејна врска со нив. Требаше да одам на едно место толку далеку без нив " Иниеа изјави за BeIN SPORTS.

Доаѓањето на недели и разговор со татко ми го натераа да се сврти.

Иниеста продолжи ..."Со татко ми имам голема доверба, многу афинитет и знам дека кога ми кажува работи, тој обично успева. Го почитував татко ми и знаев дека морам да се повлечам. По мојата одлука да играм за Барселона, ги видов најлошите месеци од мојот живот како личност, но со помош на сите, од ден на ден, беше многу подобро ".

Непотребно е да се каже дека првичната застрашувачка одлука на Иниеста има работено неверојатно добро.

Андрес Иниеста приказна за детството Плус Непромислена биографија Факти-Неговите многубројни имиња

Иниеста има голем број прекари. Шпанскиот печат често се однесува на него како Дон Андрес додека некои го нарекуваат El Ilusionista (Илузионистот) поради неговата способност и подготвеност да игра во која било позиција на теренот.

Други го нарекуваат Ел Черебро (Мозокот) поради неговата исклучителна фудбалска интелигенција.

Во копањето на озлогласениот Галактикос на Реал Мадрид, инистеста-до-земјата исто така е наречена Ел Анти-Галактико.

Конечно, палидната боја на Иниеста го заработи и прекарот (The Pale Knight).

Андрес Иниеста детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата-Откако ќе ја украде сметката

Андрес Иниеста го користи Instagram како и секој друг. "Јас сум татко кој сака да слика на своите деца, вкусна храна и интересни згради" пишува во неодамнешниот Среден пост.

Еден ден, Иниеста ненадејно ја открил неговата сметка суспендирана, со Instagram тврдејќи дека тој некако ќе ги прекрши условите на услугата на компанијата со оние семејство, храна и архитектура фотографии.

Иниеста покажа дека е малку чудно, а ситуацијата стануваше уште позагрижувачка кога неговото присуство на Instagram беше, без предупредување, заменето со друг Андрес Иниеста.

Иниеста неколкупати се обидуваше да се обрати до Instagram без одговор од компанијата, дури и откако неговите фотографии исчезнаа и неговото корисничко име беше предадено на некој друг.

Но, на крајот, Instagram ги направи работите исправни, враќајќи ја оригиналната сметка на Иниеста и принудувајќи ја фудбалската ѕвезда во друга, малку помалку пожелно корисничко име.

Во соопштението се предвидени за Gizmodo, Instagram не влегува во детали за тоа како такво нешто успеало да се случи толку брзо и без никаква јасна или оправдана причина.

"Тука направивме грешка и ја вративме сметката веднаш штом дознавме за тоа" соопшти компанијата. "Нашите извинувања одат до г-дин Иниеста за проблемите што ги предизвикавме".

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде