Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

0
4069
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј кој е едноставно познат како "Adrien". Нашата Adrien Rabiot детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата ви доставува целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговата тактичка интелигенција и смиреност во полето на игра. Меѓутоа, само неколкумина го сметаат Био на Adrien Rabiot, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Приказната за детството на Адриен Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

Адриен Рабиот е роден на 3rd ден од април 1995 во Сен-Морис, Франција. Роден е на татко му Мишел Рабиот и на неговата мајка Вероник Рабиот.

Таткото на Адриен, Мишел Рабит, беше фантастичен фудбалер чија страст за спортот беше заразна. Како резултат на тоа, неговата сопруга и синот станаа активно вклучени во овој спорт.

Беше само прашање на 5 години по раѓањето на Адриен дека страста на Мишел Рабит за фудбал беше донесена во неговиот семеен живот и доминираше потоа. Фудбалот стана семеен афера, како и цемент кој ги поврзува соништата и аспирациите на семејството.

Адријан Рабиот за детска фотографија и семејство

Приказната за детството на Адриен Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографија -Половина десет младински клубови

На тендерот на 6, Адриен се сметаше за доволно зрел за да одигра натпревар во фудбал и бил запишан на младинската академија Крит, каде што ги извршил следните шест години од животот.

Следните младински фудбалски напори го сметаа за негов мандат во Манчестер Сити, Алфортвил, Пау, Пол Еспоир де Кастелмауру и Париз Сен Жермен, каде што неговата кариера беше сведок на голем поттик.

Адриен Рабиот младински фудбалски натпревар

Приказната за детството на Адриен Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографија -Стани за слава

Адриен Рабит се пресели во Младинскиот клуб во Париз Сен Жермен во 2012 и го направи првиот тим на клубот истата година. Во првиот тим во Париз Сен Жермен беше назначен Адриен да се спротивстави на вештините за следење на топки, што ги натера многу да го сметаат за француско фудбалско чудо што може да го води францускиот фудбалски тим во иднина.

Факти за тоа како Адриен Рабит се зголеми за слава

Иако неговата кариера во ПСЖ беше опфатена со недостаток на време за играње (што му го позајми Тулуз), Адриен освои големи турнири со клубот, вклучувајќи го и Лига 1 (2013-2016) Купе де Франс (2014-2017) Coupe de la Ligue 2013-2017) и trophee des Champions (2015-2017). Остатокот, како што велат, е историја.

Приказната за детството на Адриен Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографија -Улогата на мајката како агент

Мајката на Адриен, Вероник Рабит, ја игра улогата на агент за нејзиниот син уште од младинските клубови и дејствуваше како водечка сила која има за цел да ги обезбеди своите интереси каде и да оди.

Adrien Rabiot Мајка и агент Вероник Рабиот

Мајката која сака да се осигура дека фудбалската кариера на нејзиниот син оди никаде, но не беше корисна за повлекување на Адриен од фудбалскиот клуб во Манчестер, како и за третирање на неговиот излез од ПСЖ доколку не му се даде повеќе време за играње.

Приказната за детството на Адриен Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографија -Болест на таткото

Таткото на Adrien, Мишел Рабиот, за жал, страдаше од синдромот на заклучен синдром, болест што го презеде пред појавата на неговиот син на статус на ѕвезда.

Мишел Рабиот, кој долго време беше фан на ПСЖ, само може да изрази задоволство од перформансите и постигнувањата на неговиот син во полето на игра со движење на очите, бидејќи сите други мускули не функционираат.

Зборувајќи за она што го чувствува во врска со болеста на неговиот татко, Адриен раскажува:

"Освен ако не сте ја доживеале оваа болест, не знаете како е тоа. Тоа е многу фрустрирачко чувство. Уште од неговиот удар, кога ќе излезам на теренот, јас се борам и за него. Тој беше оној кој ме запозна со фудбалот и го знае многу добро. Тој сè уште ги има сите свои когнитивни функции, тој е ист внатре. Кога му реков дека вртев про, можев да кажам според неговиот изглед дека е горд ".

Приказната за детството на Адриен Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографија -Лигање за кучиња

Adrien има вкус за кучиња и не е срамежлив да не исклучува дека од работите што ги чувствува треба да бидат приватни. Да, ги сака неговите кучиња огромни и во разни бои.

Адриен Рабит лизгање за кучиња

Приказната за детството на Адриен Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографија -Меѓународна кариера

Меѓународната кариера на Adrien е мешавина на нестабилност уште од неговиот прв настап n На 13 Август 2013 за францускиот под-21 тим, почнувајќи со пријателски цртеж со 0-0 со Германија во Фрајбург.

Последователниот меѓународен настап го виде како готов на страна на УЕФА Еуро Хнумкс. Тој конечно го направи своето деби за францускиот национален тим на 2016 ноември 15 против Брегот на Слоновата Коска, но за жал беше заменет од Томас Лемар по записите на 2016 од пријателскиот домашен натпревар 78-0, поради повреда на тетива.

Резиме на Меѓународна кариера на Adrien Rabiot

Брзо напред кон мај 2018, тој беше ставен на резерва листа од менаџер Дидие Дешамп за 2018 ФИФА Светското првенство. Понудата што тој ја изземаше со испраќање на тренерот е-мејл, истакнувајќи дека не "ќе може да ја следи програмата за обука".

Многумина сметаат дека неговото одбивање на повикот е одбивање да биде ставено на списокот за подготвеност, истата листа која претходно беше ставена на УЕФА Еуро ХНУМКС. Одговарајќи на вознемиреноста предизвикана од неговата контроверзна одлука, Адриен забележа дека:

"Нема да дозволам луѓето да зборуваат во мое име кога станува збор за мојот однос со националниот тим на Франција, Ако одлучив да се извлечам од листата на резерви, тоа е затоа што го земам предвид изборот на тренерот, за мене, да не одговара на која било спортска логика. Јас сум натпреварувач во срцето, но јас сум исто така човек и јас би сакал да се разгледа со оваа таква титула. "

Приказната за детството на Адриен Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографија -Социјална медиумска активност

За оној кој живее во исклучително приватен живот, активноста на Адриен на социјалните медиуми може да се смета за антитеза на неговата конзервативна диспозиција.

Фудбалскиот гениј за време на овој пост има неверојатен износ од над 70k следбениците на Твитер и повеќе од 1 милиони следбеници на Instagram. Размислете како може да биде социјалниот конзервиран фудбалер, мислам на Адриен и неговите социјални медиуми.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата детска приказна Adrien Rabiot плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Оставете Одговор

Зачленете се
Известување за