Aоао Cancelo Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

Aоао Cancelo Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

ЛБ ја прикажува целосната приказна за фудбалски гениј со прекарот „Циган“. Нашата приказна за детството Joоао Канчело плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесуваме целосна сметка на значајни настани од неговото детство од денес. Анализата вклучува неговиот ран живот, семејно потекло, личен живот, семејни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

ПРОЧИТАЈ
Лерој Сане Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае за неговата брзина, енергија и навредливи способности. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на aоао Канчело, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Storyоао Канчело Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, Ãоадо Педро Кавако Канчело е роден на 27-тиот ден од мај 1994 во Бареиро во Сетобал, Португалија. Тој беше едно меѓу две деца родени од неговата мајка Филомена и на неговиот татко Јосиф.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Самир Насри Плус Неоптоварени факти за биографијата
Aоао Канкело е роден на родители за кои малку се знае. Кредити за слика: FPCP и PXhere.
Joоао Канчело е роден во родители за кои малку се знае.

Португалскиот државјанин на бела етничка припадност со европски корени бил одгледан на неговото родно место во Бареиро во Сетубал, Португалија каде пораснал заедно со неговиот малку познат брат наречен Педро.

Aоао Канчело беше воспитан во Барериро во Сетубал, Португалија. Кредити на слики: FPCP и WorldAtlas.
Aоао Канчело беше воспитан во Барериро во Сетубал, Португалија.

Растејќи во својот роден град, младиот Канчело беше дел од деца кои ја искористија забавната, но неорганизирана игра на уличен фудбал пред да се приклучи на локалниот тим - Бареиренсе каде го имаше првиот вкус на натпреварувачки фудбал.

ПРОЧИТАЈ
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

Storyоао Канчело Приказна за детството - Создавање образование и кариера:

Кога Канечело имал 13 години, тој веќе бил длабоко вовлечен во играње фудбал за неговиот детски клуб - Бареиренсе - и исто така имал одлични вештини кои го прикажувале како младински бранител со големи изгледи.

ПРОЧИТАЈ
Фарандињо за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата
Joоао Канчело на сликата со соиграчите од неговиот детски клуб - Бареиренсе. Кредит за слика: FPCP.
Joоао Канчело на сликата со соиграчите на неговиот клуб за детство - Бареиренсе.

Вештините на фудбалското чудо наскоро беа ценети од извидници од Бенфика кои го натераа да се пријави на нивната академија во 2007 година. Така започна кариерата на Канчело со „Орлите“ кои ги развија неговите можности и на десната и на левата бековска позиција.

Biоао Канчело Биографија за детството - Ран живот во кариера:

Канчело забележа постојан подем низ редовите на младинските системи на Бенфика и дебитираше со неговиот натпревар во конкуренција со првиот тим на клубот за време на нивната пријателска средба со Гил Висенте на 28 јули 2012 година.

ПРОЧИТАЈ
Федерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Последователните напори на почетокот на кариерата видоа дека Канчело ги продолжи своите ангажмани со Б-страната на Бенфика, каде што тој придонесе за неговата квота за да му помогне на тимот да го освои Купот на Португалија, познат и како национален шампионат.

Ретка фотографија од Joоао Канчело за време на неговите денови со Б-Сајд на Бенфика. Кредит за слика: Youtube.
Ретка фотографија од Joоао Канчело за време на неговите денови со Б-Сајд на Бенфика.

Биографија на ancоао Канчело - Приказна за патот до славата:

Пред Канчело на крајот да дебитира со првиот тим на Бенфика, неговиот свет го потресе смртта на неговата мајка Филомена во сообраќајна несреќа во која учествувал и тој. Тогашниот 18-годишник со неговиот брат Педро биле во ауди А3 управуван од неговата мајка која ја испушти главата на семејството - Josephозеф - на аеродромот во Лисабон Портела.

ПРОЧИТАЈ
Родриго Ернандез за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Враќајќи се назад, нивното возило било вклучено во несреќа што ја оставила Филомена мртва додека Канкело и Педро се здобиле со полесни повреди. Иако е крајно болно и депресивно, Канкело ја зеде загубата на својата мајка како движечка сила за да успее. Како резултат на тоа, тој на крајот го заработи своето натпреварувачко деби за Бенфика против Гил Висенте во јануари 2014 и продолжи да го направи својот девица во Премиера Лига.

ПРОЧИТАЈ
Габриел Барбоса Приказна за детството Плус Untold Биографија факти
Aоао Канчело имал 18 години кога ја изгубил својата мајка во сообраќајна несреќа. Кредит за слика: TheSun.
Joоао Канчело имал 18 години кога ја изгубил својата мајка во сообраќајна несреќа.

Aоао Канчело Био - Прикажи се за слава:

Месеци подоцна во август 2014, Канкело joined се придружи на Валенсија на договор за заем што се метаморфозираше во постојан договор. Додека беше на шпанска страна, Кансело беше прикажан на натпреварите во Лигата на шампионите во УЕФА, пред влезот во Интер, каде што напредуваше со својата кариера.

ПРОЧИТАЈ
Марио Балотели за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Брзо напред до денес, Канчело е етаблиран играч на Манчестер Сити - клуб во кој се приклучи на 7ми ден од август 2019 година - откако забележа успешна магија во ФК Јувентус, вклучувајќи ја и титулата во Суперкупа Италијана и Серија А.

Aоао Канчело ја освои Серија - Титула со Јувентус пред да се приклучи на Манчестер Сити. Кредит за слика: Pinterest.
Aоао Канчело ја освои Серија - титула со Јувентус пред да се приклучи на Манчестер Сити.

Остатокот, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Marquinhos Childhood Story Plus Нераскажаните факти за биографијата 

Aоао Канчело Loveубовен живот со Даниела Мачадо:

Aоао Канкело допрва треба да се омажи за време на пишувањето. Ви донесуваме факти за неговата историја на датира и статусот на тековната врска. За почеток, не е познато дека Канчеко датира ниту една жена пред да ја запознае својата девојка Даниела Мачадо.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Фил Фоден Плус Унтолд Факти за биографија
Aоао Канчело со неговата девојка Даниела Мачадо. Кредит за слика: Инстаграм.
Aоао Канчело со неговата девојка Даниела Мачадо.

Откриените loveубовници кои се сретнаа во 2017 кога Кансело сè уште играше за Интер, оттогаш се неразделни. Роден италијанец не е сакан само од Канкело, туку е популарен кај навивачите на Манчестер Сити кои топло ја пречекаа во преклопот на волците во Премиер лигата.

ПРОЧИТАЈ
Фарандињо за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Иако Канчело и Даниела очекуваат раѓање на нивното прво дете за време на пишувањето, се верува дека тој има малку познат син откако поставил фотографија на Инстаграм со натпис „Моето дете 🌟❤️“.

Joоао Канчело со неговиот претпоставен син. Кредит за слика: Инстаграм.
Joоао Канчело со неговиот претпоставен син.

Familyоао Канчело Семеен живот:

Aоао Канкело потекнува од потекло на семејна средна класа. Ние ви донесуваме факти за неговиот семеен живот.

ПРОЧИТАЈ
Марио Балотели за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За таткото на aоао Канчело:

Канчело има татко идентификуван како озеф. Дефанзивецот е близок со својот татко кој често го потсетуваше да внимава на неговиот чекор напред во фудбалот. Иако Josephозеф првично не го сфаќаше сериозно Канчело, тој го поддржа и сега живее за да го прослави неговиот успех.

ПРОЧИТАЈ
Marquinhos Childhood Story Plus Нераскажаните факти за биографијата 

За мајката на aоао Канчело:

Мама на Канчело беше Филомена. Таа беше несомнено најважното влијание во животот на Канчело, бидејќи тој ја заслужува за тоа што го превела на тренинг и натпревари, како и дека бил негов најголем фан. Не е ни чудо што нејзината смрт во 2013 година го виде распадот на светот на Канчело, додека тој тагуваше за непоправливата загуба. Губењето на неговата мајка во трагична сообраќајна несреќа беше одговорно за поттикнување на дефанзивецот да успее (Сонцето Извештај).

ПРОЧИТАЈ
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата
Aоао Кансело го одгледувале родители кои поддржуваат, за кои малку се знае. Кредит на слика: ClipArtStudio и славна личност Не подоцна.
Joоао Канчело е израснат од родители кои поддржуваат, за кои малку се знае.

За братот и сестрата на aоао Канчело:

Каноно нема сестри освен брат што одговара на името Педро. Малку е познато за браќата и сестрите во времето на пишувањето бидејќи Канчело допрва треба да открие нешто за него.

За роднините на aоао Канчело:

Далеку од потесното семејство на Канчело, малку се знае за неговите баби и дедовци по татко, како и за дедото и бабата по мајка. Слично на тоа, нема записи за чичковците, тетките, внуците и внуките на Канчело, додека неговите братучеди не биле идентификувани во значајни настани од неговиот ран живот до денес.

ПРОЧИТАЈ
Лерој Сане Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Personalоао Канчело личен живот:

Што го прави aоао Канчело да штиклира? Седнете додека ви донесуваме дела од неговата личност со цел да ви помогнеме да добиете целосна слика за него. Да започнеме со тоа, личноста на Канчело е мешавина од хороскопски одлики на Близнаци.

ПРОЧИТАЈ
Габриел Барбоса Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

Тој е мотивиран, емотивно во склад и умерено открива детали за неговиот личен и приватен живот. Неговите интереси и хоби вклучуваат патување, пливање и поминување на добро време со пријателите и семејството.

Патувањето е едно од хобиите на aоао Канчело. Кредит за слика: Инстаграм.
Патувањето е едно од хобиите на aоао Канчело.

Lоао Канчело Начин на живот:

Нето-вредноста на Joоао Канчело е сè уште под ревизија, сепак, тој има пазарна вредност од 55,00 милиони евра за време на пишувањето. Потеклото на неговото малку познато богатство главно произлегува од неговите фудбалски потфати, додека анализата на неговите модели на трошење открива дека живее луксузен начин на живот.

ПРОЧИТАЈ
Федерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Иако вистинската вредност на неговите средства како куќа и автомобили допрва треба да се утврди, не може да се негира фактот дека тој живее како крал и им дава поглед на навивачите на ваквиот начин на живот споделувајќи фотографии кои го доловуваат да поминува убави моменти на скапите летувалишта низ свет.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Фил Фоден Плус Унтолд Факти за биографија
Joоао Канчело добро се забавува во сценско скапо одморалиште. Кредит за слика: Инстаграм.
Joоао Канчело добро се забавува во сценско скапо одморалиште.

Aоао Канчело нераскажани факти:

Да ја завршиме нашата приказна за детството на aоао Канчело и биографијата, тука се факти кои тешко се вклучени во неговото био.

Дали знаеш?.

  • Канчело го доби прекарот „Циган“ поради потемниот тен и фрустрациите секогаш кога губи игри.
  • Кога и да се откаже од Канколо на теренот, неговиот настап го посветува на неговата покојна мама Филомена.
ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Самир Насри Плус Неоптоварени факти за биографијата
Aоао Канчело и го посветува секој свој натпревар на својата покојна мајка пред почетокот на играта. Кредит за слика: TheSun.
Aоао Канчело и го посветува секој свој натпревар на својата покојна мајка пред почетокот на играта. Кредит за слика: TheSun.
  • Канчеко не е забележано како пуши во времето на пишувањето. Сепак, тој пие умерено.
  • Дефанзивецот има тетоважи на двете раце со горната лева рака на која се прикажува како изгледа сликата на неговата покојна мајка Филомена.
Aоао Канчело има верба во неговите молитви.
Aоао Канчело има верба во неговите молитви.
  • Што се однесува до својата религија, Канчело се роди и израснат како христијанин. Сепак, тој допрва треба да го објави својот став за прашања од вера.
ПРОЧИТАЈ
Лерој Сане Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на aоао Канкело, плус Untold Biography факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Родриго Ернандез за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари