Вејн Руни за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вејн Руни за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат под прекарот; 'Wazza' Нашата вест за детството на Вејн Руни плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата вклучува животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него и надвор од теренот.

Вејн Руни Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот детски живот

Вејн Руни како бебе.
Вејн Руни како бебе.

Вејн Марк Руни АКА „Ваза“ е роден на 24 октомври 1985 година од Томас Руни (татко) и г-ѓа etteанет Мари (Мајка) во Крокстет Таун, Ливерпул, Англија.

Неговите родители, г-ѓа и г-ѓа Руни, беа граѓани на ирско потекло кои мигрирале во Ливерпул, Англија. Ова со импликација значи Вејн Руни е од ирска пристојно. Вејн Марк Руни е најстариот син на неговите родители.

Вејн Руни искуство во раното детство.
Вејн Руни искуство во раното детство.

Како момче родено во посветен католички дом, Вејн Руни го натераа да го посетува основното училиште на Богородица и Сент Смитин. По дипломирањето, тој продолжил на Колеџот за хуманистички науки Де Ла Сал. Посетувањето на колеџот за хуманистички науки во Де Ла Сал изделка за неговата фудбалска кариера. Ова беше местото каде што растеше неговата loveубов и страст кон играта и не помина долго додека Руни не беше забележан. Тој водеше добар пример за неговите помлади браќа Греам и Johnон, кои исто така ги следеа неговите стапки.

Руни никогаш не бил одделен од фудбалот уште од детството. Неговата непоколеблива loveубов кон фудбалот првпат ја забележа неговата реакција кога неговиот фудбал беше запленет од училишните власти. Вејн Руни беше суспендиран од училиште два дена затоа што шутираше дупка во wallидот на една научна лабораторија. Беше лут затоа што му беше одземен фудбалот. По суспензијата, му беше дозволено да го продолжи својот фудбалски сон, овој пат не со клоци во научната лабораторија, туку полето за игра.

Вејн Руни Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата  -Родители и браќа 

Татко:

Вејн Руни и тато.
Вејн Руни и тато.

Вејн Руни споделува а сличност на со татко му благодарение на нивниот дрски изглед на среќа. Г-дин Томас Руни секогаш бил близу до неговиот најстар син (Вејн Марк Руни) за време на неговите години. Многу е тешко да се убие таа врска татко - син што постои меѓу нив.

Еден популарен факт за г-дин Томас Вејн Руни (Snr) се однесува на неговото апсење.

Томас Руни (Snr).
Томас Руни (Snr).

Пред неколку години, таткото на Вејн Руни беше уапсен од полицијата што истражува истрага за измама за фудбалско обложување.

Полицајците, кои се разведоа во зората во домот на Вејн Снр 450,000 XNUMX фунти, го уапсија и чичкото на Вејн Руни, Ричи. Истрагата е центрирана на црвениот картон даден на Стив ennенингс од Мадервел на натпревар против Хартс. Подоцна беше ослободен откако ги исполни условите за кауција.

МАЈКА:

Вејн Руни и мајка.
Вејн Руни и мајка.

Неговата мајка, потекнува од Ливерпул, Мерсисајд. Неговата мајка, како време на пишување работи како вечера дама во училиштето нејзиниот син (Вејн Марк Руни) еднаш присуствуваше.
Мајката од ирско потекло е родена од Тони и Колет Меклафлин, кои некогаш биле aидари во Ирска.

Трансформација на Jeanанет Руни.
Трансформација на Jeanанет Руни.

Според нечии стандарди, тоа е највонредната трансформација. Theената во тешка категорија фотографирана како мрмори од морето во 2003 година помина.

Мајката на Вејн Руни често се смета за „Мајка на сите преуредувања“. Таа еднаш била подложена на пластична операција за промена на обликот на лицето, градите, раката и лицето.

Денес, големината на стомакот е намалена што овозможува да се консумира помалку храна. Релевантно е да се напомене дека таа го стори сето тоа во име на присуството на свадбата на нејзиниот син во износ од 3 милиони фунти како помалку пондерирана личност.

БРАЌА:

Овие тројца среќни браќа еднаш посетуваа основно училиште на Богородица и Свети Смитин и играа фудбал за колеџот хуманистички науки Де Ла Сал.

Вејн Руни и помладите браќа (Искуство од детството).
Вејн Руни и помладите браќа (Искуство од детството).

Денес, нивните светови се распаѓаат. Греам Руни е сликан среден со неговиот постар брат Вејн Марк Руни. Тој игра за Источна Вила во Премиерлигата на Ливерпул Кантри како што пишуваше. Еве ги сите, пораснати.

Вејн Руни (десно) и Греам Руни (лево)
Вејн Руни (десно) и Греам Руни (лево).

На Греам Руни еднаш му беше забранет патот, откако возеше трипати над лимитот за да купи алкохол за забава. Ова беше проследено со двегодишна забрана за возење во 2012 година. Казната исто така вклучува парична казна во износ од 650 УСД и 150 часа општокорисна работа Полицијата соопшти дека тој бил „агресивен“ и им се закани дека ќе ги тужи за упад во луксузната куќа на неговите родители во Ливерпул од 450,000 фунти.

Johnон Руни.
Johnон Руни.

Johnон Ричард Руни е најмладиот брат на Вејн. Исто како неговиот постар брат „Вејн“, Johnон еднаш ја имаше својата рана кариера во Евертон. Во моментов игра за Рексам како напаѓач (Како за време на пишувањето).

Вејн Руни Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Љубовен живот.

Вејн Руни, запознајте ја неговата сопруга Колин Мери Меклафлин на 12-годишна возраст во предградието Крокстет во Ливерпул. Првично тие беа пријатели. Тие започнаа врска на 16-годишна возраст, откако го напуштија средното училиште.

Фотографија за брак на Вејн Руни.
Фотографија за брак на Вејн Руни.

Нивната врска стануваше посилна со годините, благодарение на начинот на грижа и романса на Вејн Руни. На Вејн Руни и беше откриена неговата страст за постојано пишување loveубовна поезија на неговата сопруга Колин. По успешното долгогодишно дружење, двете страни решија да се врзат за јазол. Нивната венчавка се одржа во Портофино, Италија на 12 јуни 2008 година.

На двојката им беа исплатени пријавени 2.5 милиони фунти од британскиот ОК! списание за ексклузивни свадбени информации и слики. По нивната венчавка, парот се преселил во нивната палата во Формби од 1.3 милиони фунти. Како за време на пишувањето, тие во моментов живеат во Престбери, Чешир, во нео-грузиска мега замок од 4 милиони фунти.

Како и за време на пишувањето, бракот на Вејн Руни во моментов е благословен со три прекрасни деца.

Вејн Руни и семејството.
Вејн Руни и семејството.

На 2 ноември 2009 година, сопругата на Руни го роди нивното прво дете кое тој го нарече Каи Вејн Руни.

На 21 мај 2013 година, сопругата на Руни го роди неговиот втор син Клеј Ентони Руни.
На 24 јануари 2016 година, Руни го роди својот трет син Кит Josephозеф Руни. Трошењето време со семејството е помек и повнимателен дел од светот на Вејн.

Вејн Руни Детска приказна Плус Неоптоварена биографија -Трансплантација на коса

Трансформација на косата на Вејн Руни.
Трансформација на косата на Вејн Руни.

Вејн Руни имаше предизвици во растот. Тој бил подложен на трансплантација на коса кога бил на возраст од 25. Трансплантацијата на коса беше направена во болницата во Лондон во 2013.

Вејн Руни Детска приказна Плус Неоптоварена биографија -Младинска фудбалска кариера.

Сонот на Руни за да стане фудбалска ѕвезда започна во неговите рани денови во средно училиште, кога почна да игра фудбал како ученик.

Како школско момче, тој имал рекорда за постигнување на цели 72 во една сезона, што го скршил друг ученик на Ливерпул, Џерард во 2010.

Кога имал девет години, бил забележан од Боб Пендлтон и побарал да се приклучи на "Евертон ФК". Руни се приклучи на младинскиот тим на Евертон, за кого го направи своето професионално деби во 2002 на возраст од 16.

Во текот на седумте години од влегувањето во младинската екипа на Евертон, тој го направи своето професионално деби во пријателски натпревар и постигна гол во 2002.

Руни се здоби со национално значење на 19th од октомври 2002 кога стана најмладиот стрелец во историјата на Премиер лигата во 16 години и 360 дена додека играше за Евертон (иако овој рекорд оттогаш е надминат двапати).

Неговиот гол против тогашниот шампион Арсенал беше победник во последен момент и доведе до крајот на натпреварот од 30 од натпреварот од Лондон.

Вејн Руни Детска приказна Плус Неоптоварена биографија  -Конверзии.

Во 2006, Руни слета околу $ 7 милион книга договор од HarperCollins да ја напише својата автобиографија, Вејн Руни: Мојата приказна досега. Книгата го стави Руни во малку топла вода со неговиот поранешен менаџер во Евертон, Дејвид Мојс, кој го тужеше својот поранешен играч за клевета. Двајцата стигнаа до неоткриена населба пред случајот да ја видат судницата. Оттогаш Руни напиша уште две книги како дел од неговиот договор со HarperCollins.

Вејн Руни Детска приказна Плус Неоптоварена биографија  -Шлаппирање WWE SuperStar

Вејн Руни само го освои Тато на годината, поставувајќи го мирисот на ѕвездата на WWE пред неговиот син во спакувана Манчестер арена минатата ноќ.

гледајќи WWE Суровини јарди покрај ринг заедно со шестгодишниот Каи, фудбалерот беше предмет на серија боцки насочени кон британскиот борач Вејд Барет. Стои заедно со неговиот партнер за тимски тим Симус,

Вејн Руни беше доволно смел да му удри шлаканица на борачот и да го гледа како паѓа на земја - што, всушност, беше веројатно помалку претерано отколку што би паднал кој било фудбалер на Премиерлигата по шлаканица на Вејн Руни.

Вејн Руни Детска приказна Плус Неоптоварена биографија  -Други нераскажани биографии и факти

Како еден од најпознатите светски фудбалери, Руни има профитабилни договори за одобрување со Nike и EA Sports.
Кока-Кола ја заврши својата врска со запалената ѕвезда на Манчестер во 2011, во пресрет на скандалот поради неговата наводна вмешаност со проститутки и неговата намерна употреба на вулгарности за време на телевизиската игра.
Неговата сопруга Колин Руни даде увид во нивниот домашен живот со синовите Каи и Клеј во новиот документарен филм, Вејн Руни: Човекот зад цели.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари