Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат како „Bernat".

Нашата приказна за детството Хуан Бернат, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесуваме целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата на шпанската професионална фудбалска везда го вклучува неговото семејно потекло, животна приказна пред слава, приказна за слава, врска и личен живот.

Видете исто така
Андер Херера детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Да, секој знае за неговата исклучителна брзина, дриблинг и вештини за додавање. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Хуан Бернат, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Хуан Бернат - Детска приказна - Почеток на животот и семејството:

Хуан Бернат е роден на 1st март на 1993 во Кулера во Шпанија. Роден е на неговата мајка Ампаро Бернат и на неговиот татко Алехандро Бернат.

Видете исто така
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Шпанскиот државјанин на бела етничка припадност не дојде само во светот. Тој беше доста придружуван од љубов сестра-близначка, Инес, од кого по неколку години, ќе се опише како прва личност што ја запознал пред раѓањето.

Хуан Бернат се издигна со својата близначка сестра Инес. Кредити: Jbernat.
Хуан Бернат се издигна со својата близначка сестра Инес. Кредити: Jbernat.

Младиот Бернат е израснат во неговото родно место во Кулера каде што пораснал заедно со неговиот постар брат Алехандро јуниор и сестрата близначка Инес.

Видете исто така
Герард Деулофеу за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Растејќи во заедницата Кулера во Валенсија, Бернат и неговиот постар брат беа footballубители на фудбалот кои го сакаа спортот од многу нежна возраст.

Тогаш, ќе се најдеше да поминуваат време на тренингот на играчи на ЦФ на Валенсија, познат и како Спортски град Патерна.

Нивното рано присуство на теренот за обука не беше поддржано од потребата за случајна рекреација, туку да биде дел од организиран младински спортски систем откако нивните родители ги запишаа во Валенсија Cf кога Бернат беше само 6 години.

Видете исто така
Начо Фернандез детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Отпрвин, фудбалското чудо не беше од оние кои сонуваа да станат професионалци, но како одминуваше времето, тој се внесуваше во играта и често се визуелизираше како еден од возрасните кои вежбаа на подалечниот крај од полигоните.

Хуан Бернат (лево) во младинскиот систем на Валенсија ЦФ заедно со соиграчот од детството Роберт Ибанез.
Хуан Бернат (лево) во младинскиот систем на Валенсија ЦФ заедно со соиграчот од детството Роберт Ибанез.

Биографија на Хуан Бернат - изградба на кариера:

Валенсија ЦФ се покажа како единствениот клуб во кој Бернат ја имаше целата своја младинска кариера. Тој стабилно напредуваше низ редовите и додека имаше 18 години (во 2011 година), дебитираше со првиот тим на клубот.

Видете исто така
Приказна за детството на Феран Торес Плус Унтолд Факти за биографија

Хуан Бернат на врвот на својата кариера со Валенсија ЦФ. Кредити: База на ФМ. Пред тоа, Бернат имаше добар излет како шпански интернационалец.

Тој дебитираше со репрезентацијата до 16 години во националниот тим во 2009 година и една година подоцна, со репрезентацијата до 2010 години стигна до финалето на Европското првенство на УЕФА 17 година.

Неизбежното внимание на медиумите наскоро стана рутина за тогаш срамежливиот и нервозен играч, кој во една пригода, за шпанскиот печат ги откри придружните зборови на неговите родители, велејќи:

Видете исто така
Приказна за детството на Родриго Морено Плус Недолгарни факти за биографија

„Тие ми велат да бидам секогаш скромен, да имам нозе на земја и исто така да работам напорно“.

Хуан Бернат Биографија - Подигнување до слава:

Бернат остана со Валенсија до годинава 2014 кога заслужи трансфер во Баерн Минхен. Додека на германската страна, Бернат беше ценет поради неговата флексибилност која му ја даде тогашниот тренер, Пеп Гвардиола безброј опции за распоредување.

Видете исто така
Тијаго Алкантара детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Шпанецот се покажа како достоен за одржување на позицијата лев бек со години до април во 2018 година, кога имаше слаб учинок, кој за малку ќе го исфрли Баерн Минхен од Лигата на шампионите за време на неговиот дуел со Севилја од 2: 1.

Ирикуван од развојот на настаните, претседателот на Баерн Минхен, Ули Хинес се реши да го продаде Бернат со образложение дека левиот бек се покажа како несреќа што чекаше да се случи со неговото лошо излетување.

Видете исто така
Приказна за детството Дани Кебалос Плус Untold Биографија факти

„Кога игравме во Севилја, тој беше единствениот одговорен за нас скоро да бидеме елиминирани ... решивме дека ќе го продадеме затоа што скоро сите не чинеше успех во Лигата на шампионите, ..“

објасни тој.

Тоа беше само прашање на недели пред Бернат да биде продаден на француската страна ПСЖ во € 15 милиони (£ 13m / $ 17m) договор. Бернат му се придружи на клубот на 31st од август 2018 на тригодишен договор и до денес постојано докажува дека вреди секоја фунта од неговиот трансфер договор.

Видете исто така
Приказна за детството на Маркос lоренте Плус Недолгарни факти за биографија

Остатокот, како што велат, е историја.

Хуан Бернат Loveубовен живот:

Бернат допрва ќе се ожени и има само еден запис за историја на состаноци со неговата поранешна прекрасна девојка позната како Ева Педрос.

Малку е познато за тоа како се запознале bубовните птици. Тие, сепак, се разделија во 2016 година, развој што го остава тековниот статус на врска на Бернат како сингл.

Хуан Бернат и неговата поранешна девојка Ева Педрос се разделија во 2016. Кредити: Spanishwagsandkids.
Хуан Бернат и неговата поранешна девојка Ева Педрос се разделија во 2016. Кредити: Spanishwagsandkids.

Семеен живот на Хуан Бернат:

Бернат како и најуспешните фудбалери има импресивно и спортско семејство што of дава голема поддршка на неговата кариера.

Видете исто така
Приказна за детството Дани Олмо Плус Унтолд факти за биографија

Семејството кое прво ја фрли својата тежина зад него за време на неговите 15 години во Валенсија, патуваа да го поддржат денот кога беше откриен во ФК Баерн.

Тие сè уште продолжуваат да го поддржуваат бидејќи тој работи убедливо за да се етаблира во ПСG, клуб со кој беше само не помалку од 5 месеци (досега).

Семејството Хуан Бернат беше присутно за време на неговото откривање во Баерн Минхен во 2014 година. Од лево-десно: постариот брат на Бернат - Алехандро јуниор, сестра близначка - Инес, самиот Бернат, мајка - Ампаро Бернат и таткото Алехандро Бернат. Кредити: Tz

Видете исто така
Приказна за детството на Маркос lоренте Плус Недолгарни факти за биографија

Факти за биографијата на Хуан Бернат - Неизречени факти за кариера:

Дали знаеш?

  • Бернат одамна е обожавател и голем обожавател на тренер Пеп Гвардиола. За жал, Гвардиола го напушти Баерн во Манчестер Сити во 2016 година пред Бернат неверојатно да цвета под него.

  • Шпанецот има неверојатни слични техники со својот сонародник, Jordi Alba и често се нарекува „Клонот на Jordорди Алба“. Бернат не ја обвинува споредбата бидејќи еднаш забележа дека:
Видете исто така
Приказна за детството Дани Олмо Плус Унтолд факти за биографија

„Имаме слични можности и споредбата ме прави малку горд“.

Хуан Бернат дели сличен стил на игра со својот сонародник, Жорди Алба. Кредити: Плаза Депортива.

Lивотен стил на Хуан Бернат:

Бернат живее модел на живот надвор од полето на игра што го тера да излезе како совршен спортист.

Секогаш кога фудбалскиот генијалец не поминува добро со пријателите и блиските, лесно може да се предвиди дека е во теретана или дека ќе помине квалитетно време на некоја прекрасна плажа.

Видете исто така
Приказна за детството на Родриго Морено Плус Недолгарни факти за биографија

Порелаксирачки се активностите со кои се занимава секогаш кога ќе се врати дома. Тие вклучуваат играње видео игри и гледање серии (да, тој исто така ја следеше „Игра на тронови“).

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Хуан Бернат плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност.

Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Видете исто така
Приказна за детството на Феран Торес Плус Унтолд Факти за биографија
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари