Дриве Мертенс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дриве Мертенс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец кој е најдобро познат по прекарот; „Ciruzz„ Нашата приказна за детството Дрис Мертенс плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, животот во врската, семејното потекло и многу факти надвор од теренот (малку познати) за него.

Да, секој знае дека тој е специјалист за мртви топки. Сепак, само неколку навивачи знаат многу за Био на Дрис Мертенс, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Дрис Мертенс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот и семејниот живот

Дрис Мертенс е роден на 6-ти ден мај 1987 година од неговата мајка, Маријке Мертенс и татко му, Херман Мертенс во Левен, флеманскиот регион на Белгија. Драјс потекнува од скромно семејно потекло од родители кои сакаат фудбал, кои имаа огромна визија за своето единствено дете.

Тој израснал толку многу почитувајќи ги своите родители кои ги научиле на потребните морални и етички вредности на животот. На таквите вклучува Суши да научат како да Почитување на малите нешта во животот.

Додека беше на училиште, Дрис Мертенс беше скромно и повлечено момче, кое добро се претстави во академците. Тогаш, неговото училиште му понудило можност страсно да игра конкурентен фудбал за време на спортски периоди. Идеално, Мертенс ја користеше секоја секунда за време на паузите за да игра фудбал. Неговиот способноста да се справи со топката повеќе од неговите соиграчи доведе до неговиот училишен тренер да ги запознае своите родители и да ги советува да им помогнат на својот син да стане професионален фудбалер.

Дрис Мертенс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Кариера Buildup

За време на средината на 1990-тите, Белгија беше сведок на нов бран на фудбалски ентузијазам. Земјата со само 11 милиони жители имаше сличен момент во 1998 година откако нивната репрезентација срамно се сруши на турнирот во групата на Светскиот куп 1998 година.

Боб Брови, кој беше тренер на Белгија младинските тимови на секое ниво имаа задача да стават документ за нацрт на Саблон кој ќе го оспори „недостаток на обединета визија за младите"Фудбал во тој момент. Овој документ доведе до состанок на тренери на белгиските федерации на федерацијата 30 за да разговара за радикалната промена во пристапот на фудбалот во округот.

Еден од нивните наоди беше тоа имаше премногу акцент на победата и не е доволно за развој. Ова доведе до младински фудбалски револуција во Белгија и Dries Mertens стана еден од корисниците.

Дрис Мертенс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Префрлување

Како визионер како и неговите родители, веќе го направија својот син запишан на списокот на локалниот тим, Стад Левен, две години (1996), пред Светското првенство во Франција 1998, што ја поттикна револуцијата во Белгија.

Како што започна фудбалската револуција во Белгија, станаа достапни средства за развој на младинскиот фудбал. Тоа им даваше предност на поголемите клубови како Андерлехт чии извидници беа овластени да добијат талентирани деца од локалните клубови. Овие извидници на Андерлехт најпрво го забележаа Мертенс во неговиот клуб, што на крајот резултираше со тоа што му беше понудена шанса да се приклучи на младинската академија на клубот во 1998 година.

Родителите на Дирс Мертенс и покрај тоа што не биле богати, ја давале најдобрата поддршка за нивниот син. Како што со право рече Дрис;

„Татко ми обично ме вози со својот автобус до Андерлехт и ме носеше од 11 до 18 години секој ден на тренинг во Брисел“,

По неговото префрлување во Андерлехт, не требаше време пред неговиот стар клуб да се распушти од страна на белгиските фудбалски власти кои во тоа време беа насочени кон клубови од печурки.

Дрис Мертенс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Разочарување

Дрис Мертенс помина пет години во младинската постава во Андерлехт пред да се соочи со најголемото разочарување од својата младост. Тој беше ослободен во 2003 година, со тренери кои сметаа дека е премногу низок и физички неспособен да се натпреварува на професионално ниво.

По ослободувањето од Андерлехт, Мертенс беше потпишан од колегата од белгиската Про Лига, Гент, каде се искачи на сите младински редови за да ја заврши својата младинска кариера. Повторно, напредувањето во неговата кариера стана проблем. Тренерскиот штаб во Гент, слично како оние во Андерлехт порано, сепак остана неубеден во однос на Мертенс со оглед на неговата мала рамка. Наместо да го продадат, тие одлучија да го испратат на заем. Овој пат во АГОВВ Апелдорн во Холандија.

Дрис Мертенс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Стани за слава

Патот на Мертенс кон професионалниот фудбал навистина започнал само откако ја преминал границата во Холандија. AGOVV Апелдорн стана стартна линија за кариерата на Мертенс.

Таму тој истакна, стана капетан и го освои 2009 Gouden Stier, доделен на најдобриот играч во холандската втора лига.

Поради неговите проблеми на отфрлање, Мертенс стана доцна во слава. Тој само почна да игра фудбал на највисоко ниво во 22, правејќи го своето деби на Ередивиси за Утрехт во 2009. Неговата изведба го водеше скромниот клуб, Утрехт, за првпат во четири години да се квалификува за Европа, што доведе до номинација за фудбалер на годината на неговата холандска лига.

Во тоа време, подемот на белгискиот стана најмногу зборуваше за приказните во земјата. Овој напад го следеше во PSV во 2011. По повторното импресионирање со 37 цели во настапи на 62, Наполи дојде да се јави. Мертенс стана Рафаел Бенитезпрвото потпишување како нов менаџер на Наполи. Додека беше во Наполи, згодниот Мертенс (на сликата подолу) го искористи својот низок центар на гравитација за да зуе низ широки области што доведе до тоа тој да бамбонира врвни дефанзивци.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Дрис Мертенс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Дрис Мертенс е навистина убав и земен (Жалам дами!). Неговото срце му припаѓа на неговата единствена детска љубов, Kat Kerkhofs. Двајцата љубовници датираат за 10 години пред да одлучат да го поврзат јазолот.

Во јуни 2015 година, Мертенс се ожени со својата childhoodубов од детството и партнерката Кат во Неапол.

Kat е танчерка и истражувач кој доаѓа од богат дом. Нејзиниот татко, Доцниот г-дин Керкос беше популарен музичар, како и тапанар во седумдесеттите години. Тој почина од срцев удар на Бадник на 2004.

Чудното двојка: Kat Kerkhofs еднаш разговараше со белгискиот телевизиски канал Vier, каде што призна дека таа и нејзиниот сопруг уживаат интимно во јавноста, особено во тоалетите за воз.

Во интервјуто за Герт Доцна во ноќта, Кет Керхофс рече;

„Во јавност се однесувам како дама, но во кревет сум ексцентричен. Мислам дека кога сте сигурни во себе на интимно ниво, работите би се подобриле на општо ниво. Сакам да го правам тоа на места малку невообичаени, како слив на воз. Ми се допаѓа многу."

Ноќта на вештерките живот: Некогаш Наполи организираше пријателска двојка за Ноќта на вештерките. Дрис Мертенс и неговата сопруга Кат беа принудени да станат креативни појавувајќи се како двајца соиграчи во тимот на Наполи.

Мертенс откри дека тој и неговата добра дама го поминале својот Ноќта на вештерките облечен како двајца негови колеги од Наполи имено; Lorenzo Insigne Марек Хамсик.

Како што може да се види на погоре фотографијата, тие се сигурни дека тие ги имаат на располагање своите автентични ракави за тетовирање, хипстерски очила и faux mohawks.

Дрис Мертенс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Бебе именувано по Него

Еднаш, Дрис Мертенс и останатите белгиски соиграчи биле користени како критериум за именување ново бебешко бебе. Родителите на неименуваното дете инсистирале на тоа дека нивното дете ќе добие имиња на белгиски победници на натпреварот против Алжир.

Родителите рекле Најнови вести:

"Ние се согласивме дека, ако ја победат таа игра, ќе го дадеме нашиот син Тит, сите имиња на стрелците на целта. Ако тимот победи пет пати, тогаш ќе ни бидат дадени пет имиња. "

На крајот, родителите на Евлијан Јонкер и Питер Тијтгат го именуваа нивното новороденче, Титус Маруан Дрис Тийтгат. Ова имплицира дека Дрис Мертенс и Маруан Фелаини беа победници на натпреварот.

Дрис Мертенс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Не Кина пари

Дрис Мертенс еднаш отфрли големи пари се пресели во Кина врз основа на тоа дека неговите родители ќе бидат разочарани од него ако тој брка пари. Ова ни носи, знаејќи повеќе Семејството на семејството Дрис Мертенс. Зборувајќи за ова, Дрис објасни како етиката на неговите родители го натерала да се спротивстави на loveубовта кон премногу пари.

Според неговите зборови;

„Толку многу го почитувам она што родителите го правеа за мене како дете. Не ме кренаа да зборувам за пари - ќе ги разочарав ако одев во Кина “.

Без откривање на точната сума на понуда, Мертенс призна дека е тешко да се одбие таква огромна сума. Тој продолжи;

„Ние ги измеривме добрите и лошите страни, мојата сопруга прочита препораки од луѓе што живеат таму. И покрај тоа, решив да кажам не. Можам да ви кажам дека е тешко да се одбие таква сума. Моите деца, па дури и моите внуци веќе немаше да се грижат за својата иднина ако ја прифатев понудата “.

Меѓутоа, Мертенс - иако признава добра плата е важен за неговиот живот - инсистира на тоа дека тој бил воспитан на начин кој го натерал да ги цени помалите работи, со преместување во Кина чисто за пари што не е воопшто на ум.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Дрис Мертенс, плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари