Hugo Lloris Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува Целосна приказна за фудбалско запирање најдобро познат по прекарот; "Свети Лорис". Нашата детска приказна Hugo Lloris плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и фактите за него.

Да, секој знае за неговата цел за запирање на способности, но малкумина го сметаат нашиот Хуго Ллорис Био што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Hugo Lloris Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

Хуго Ллорис е роден на 26th ден на декември 1986 (боксерски ден) во благородно и сончево соседство, лоцирано во медитеранскиот град Ница, Франција. Роден е на неговата мајка, Мари Ллорис (адвокат) и татко, Лук Ллорис (банкар). Неговите родители се супер богати.

По раѓањето, тој беше именуван "Хуго" бидејќи неговите родители беа одлични обожаватели на француски светски познат писател Виктор Иго. Доаѓа од исклучително богати родители, Хјуго никогаш не беше предвиден да биде голман, барем не со неговото семејство.

Хуго Ллорис израснал по омилениот спорт на неговиот родител, тенис каде што тој, како и остатокот од семејството, бил иницијатор на играта и одличен во тоа.

Тој го одиграл тој спорт до возраст од 13 и бил еден од најдобрите играчи во неговата возрасна група, кој се рангираше високо во националниот пласман на младите во Франција.

Hugo Lloris Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Кариера во резиме

Дали е тоа судбина, напишана на ѕвездите ... кој може да каже? Хуго почнал да игра фудбал со своите тениски другари само за да го убие времето пред неговата секојдневна лекција. Првично, тој започна како играч од средниот ред пред да го проба местото на голманот за да ги прикрие своите повредени голмани.

Шокантно, Хуго беше толку добар на местото на голманот што еден човек кој работел во клубот побара од својот брат, фудбалски тренер во Симиес да дојде и да погледне на непознат и надарен голмански млад.

Кога ЦЕДАЦ (Centre diffusion et d'culture culturele) побара од шестгодишниот да се приклучи во клубот, Хуго беше воодушевен, но неговите родители не прифатија. По многу убедливи, тие се согласија под услови. Дека нивниот син мора да ги продолжи тениските лекции и да биде добар ученик во училиште, во спротивно нема фудбал. Сепак, Хуго во одреден момент се заљубил во фудбалот. Тој дури и стана тврдоглав како и неговите родители. За среќа, тој имал сојузник во личноста на неговиот дедо од татко му, голем фудбалски навивач: токму тој, кој редовно го зеде својот внук до Ницци за да го види и навива локалниот тим.

Дојде време кога неговата љубов за да биде голман отиде толку длабоко. На добар и судбоносен ден, Хуго добил информации дека требало да ги посетат поранешните француски и Никнистички ГК Доминик Баратели. Доминик Баратели беше импресиониран од изгледот на Хуго по неговата посета. Откако го гледаше како играше поединечно, ги притисна неопходните копчиња и му препорача на Хуго да се приклучи на Младинската академија на Ница. На возраст од десет години, Ллорис се приклучи кон младинската академија на Ница.

Хјуго поминал 12 години во клубот на својот роден град и комбинирани студии и фудбал; тоа не беше лесно, бидејќи неговите родители сакаа да студира во редовно училиште, а не во Академијата, која предложи помалку часови на студирање. Впрочем, фудбалот беше само за забава; студии и универзитет, тоа беше иднината на нивниот прв роден! Хуго, сепак, сакаше да ги исполни своите сопствени аспирации. Тој го потпиша својот прв професионален договор веднаш по добивањето на неговиот Baccalauréat (науки и математика).

Во 2008, додека играше за Ница, неговата мајка почина. Само два дена по нејзината смрт, тој се здоби со национална почит за неговото одбивање на укинувањето на понудата од менаџерот Фредерик Антонети, наместо да избере да одигра на натпревар за Ница. Лоррис одлично настапил во натпреварот и покрај околностите.

По уште една цврста сезона со Ница, се појави шпекулација за тоа каде Ллорис ќе ја одигра следната сезона. Тој се приклучи на Лион истата година, кога неговата мајка починала. По некое контроверзно искуство со Лион, Тотенхем ја искористи можноста да го потпише во 2012. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Hugo Lloris Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Животен однос

Хуго Ллорис постигна успех надвор од теренот, се ожени со прекрасната маринка. Двојката се запознала во средно училиште кога Хуго веќе бил на пат да стане најдобар чувар во Франција.

Двајцата се состанаа на училишните клупи на Ница во 2002 и се ожениа со 10 години подоцна. Тие ја имале својата венчавка во црквата Св. Францис де Пауле на мала церемонија во Ница. Нивната прва ќерка, Ана-Роуз, е родена кратко потоа. Нивната најмлада, Џулијана, е родена во 2014, непосредно пред капетанот на Ллорис во Франција на Светското првенство 2014.

И двете ќерки може да се видат редовно за поддршка на Хуго на трибините. Растејќи, сопругата на Хуго, Марин не се грижеше многу за спортот што нејзиниот сопруг игра професионално. Таа изјави дека ... " како тинејџер, воопшто не била заинтересирана за фудбалот ".

Овие денови, редовно можете да го најдете Марин на маргините или во Вајт Харт Лејн за време на Премиер Лигата, или каде и да е закажана Франција. Таа е обично придружувана од други жени на француски играчи, особено Џенифер Гиро и Лудивин Сања.

И покрај тоа што е во брак со Ллорис од 2012, морскиот не е типичен WAG. Има дипломи и во законот и во човечките ресурси. Таа е сопственик на Manège en Sucre, облека компанија која произведува high-end облека за деца кои се движат од три месеци до 12 години.

Hugo Lloris Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Семеен живот

Фудбалот честопати се смета за спорт што го покрива парталците. Повеќето играчи споделија приказни за груби подигнувања и ја имаат играта да се заблагодарат што им донесе огромно богатство. Ова не е случај со Хуго Ллорис. Тој е син на буржоаско семејство, кој смета дека пари од фудбал како кикирики. Лорис израснал син на семејството од висока класа во Франција. Неговата покојна мајка беше адвокат, а татко му беше банкар. И двете се супер богати.

БРАТ: Готоер Ллорис роден 18 Јули 1995 е машки брат на Хуго Ллорис. Тој е француски професионален фудбалер кој игра за Газелец Ајачо на позајмица од Ница, како центар назад. Подолу е фотографија на Готје. Тој изгледа толку многу како неговиот брат, Хуго.

Hugo Lloris Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Личен живот

Хуго Ллорис го има следново значење за неговата личност.

Хуго Ллорис Предности: Тој е одговорен, дисциплиниран, има самоконтрола и добар водач.

Хуго Ллорис Слабости: Тој би можел да биде непростлив, и да се поклони.

Што сака Хуго Ллорис: Тој сака семејство, традиција, музика и квалитетна занаетчиство.

Што не му се допаѓа Хуго Ллорис: Речиси сè во одреден момент.

Накратко, Хуго е за време и одговорност. Тој е многу традиционален и често е многу сериозен по природа. Тој поседува внатрешна состојба на независност која му даде значителен напредок и во неговиот личен и професионален живот. Тој никогаш не се грижеше за богатството на својот родител, туку ја продолжи својата судбина. Конечно, Хуго е господар на самоконтролата и има способност да го предводи патот за неговиот тим.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Хуго Ллорис плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде