Кристијан Бентек за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот; 'Ѕверот'. Нашата Кристијан Бентек Детска приказна плус Биографија факти ги доведе до целосна сметка на значајни настани од неговото детство време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, животот на врската, семејниот живот и другите не-познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат нашата биографија Бентеке која е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Кристијан Бентеке за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Кристијан Бентеке Лиоло е роден на 3rd денот на декември 1990 во Киншаса, Демократска Република Конго.

Роден е на неговата мајка, Мари-Клер Бентеке и таткото, Жан-Пјер Бентеке.

Бентеке беше подигнат во воено поставување. Неговиот татко Жан-Пјер беше воен офицер, но во 1993 одлучи да се повлече од Заир, кој сега е Демократска Република Конго. Заир тогаш сé уште владеел диктаторот Мобуту Сесе Секо и неговиот син Копулу Мобуту.

Мобуту Сесе Секо и неговиот син Когулу Мобуту

Поради страв дека ќе биде убиен по напуштањето на армијата, Жан-Пјер Бентеке избега со своето семејство и се воспостави поранешна колонијална сила на Конго, Белгија. Барањето азил беше единствената опција како диктатор Мобуту Сесе Секо веќе го нареди неговото апсење. Тој се придружил на неговиот вујко во Лиеж, Белгија. Во тоа време, Малиот христијанин имал само три.

Ајде да ве придвижиме до вистинскиот живот на Бентеке. Раната приказна за кариера на Бентеке ќе продолжи подоцна во ова дело.

Кристијан Бентеке за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Кристијан Бентеке никогаш не го барав својот соученик. Тој успешно отишол да го најде недостасувачкиот дел од него. Таа е во лицето на среќата. Бентеке ја запознава оваа дама на вљубена убавина од неговите тинејџерски години.

Кристијан Бентеке Љубовна приказна

Неодамна, тој го врзаше јазолот со долгогодишен партнер на приватна церемонија. Бентеке ја обележал неговата венчавка како онаа што вклучувала церемонија помеѓу 'Убавицата и ѕверот'.

Кристијан Бентеке Свадба фотографија - Убавицата и ѕверот

Објавувајќи го, Бентек призна во социјалните медиуми: "Убавицата и ѕверот. Најдобар ден досега 8-07-17. " И Кристијан Бентеке и Фортуна имале син пред да ги врзат јазлите. Неговиот симпатичен син одигра клучна улога во свадбата на неговите родители. По гледањето на момчето, ќе забележите Benteke е помек напишани целиот лицето.

Кристијан Бентеке и Син

Кристијан Бентеке за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личност

Бентек е Стрелец по раѓање. Тој го има следново значење во однос на неговата личност со Хороскоп.

Силите на Кристијан Бентеке: Великодушно, идеалистичко и големо чувство за хумор

Слабости на Кристијан Бентеке: Ветувања повеќе отколку што може да се испорачаат, многу нетрпеливи, ќе кажат ништо без разлика колку недипломатски.

Што сака Кристијан Бентеке: Слобода, патување, филозофија и отвореност

Што Кристијан Бентеке не му се допаѓа: Чувствителни луѓе, се ограничени и надвор од ѕид теории.

Кристијан Бентеке за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Исто така, Дабер

Да, Џеси Лингард правилно донесоа лудост на танцот во Премиер Лигата. Тој сигурно не е првата фудбалска ѕвезда што ќе слави со танцовиот потег што понекогаш започнува со ракување.

Кристијан Бентеке веќе го популаризираше ракописот и тапанот со својот близок пријател, Мамаду Сахо.

Кристијан Бентеке за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Тежок, но фер љубов на неговиот Татко

Жан-Пјер Бентеке можеби прерано го напуштил армискиот столб, но дисциплината што тој ја имал му ги дале на војниците под него што ги наметнал на неговите три деца.

Кристијан Бентеке, сепак, ја цени неговата цврстина и го побара неговиот совет кога паднал со Клоп. "Татко ми е многу тежок човек" Бентеке за "Независник". "Тој ми кажува дека кариерата на еден фудбалер не е долга, па морам целосно да го искористам тоа. Мајка ми е многу помека. Таа зборува со своето срце. Татко ми ми ја кажува реалноста. Ако сум во ѓубре во игра, тој ми овозможува да знам. Тој не ги критикува неговите зборови. Но, тој ни донесе добро ".

Жан-Пјер Бентеке работи со агентот на неговиот син, Ерис Кисмет, кој преговара со клубови и други во име на Бентеке.

Помладиот брат на Бентеке Џонатан е професионален фудбалер кој игра како напаѓач за белгиската страна Зулте Варегем. Џонатан Бентеке Lifeka е роден на 28th ден од април 1995.

Тој се приклучи на Кристал Палас во сезоната 2016 / 2017 пред да се пресели во Омонија во Кипар истата сезона.

Бентеке исто така има и сестра наречена Сара.

Кристијан Бентеке за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Грешка во социјалните медиуми

Кристијан Бентеке некогаш беше принуден да се извини откако го промени својот Твитер био за да тврди дека потпишал за Барнли. Ова се случи кога го заврши трансферот од Ливерпул во Кристал Палас. Следниот следен беше грешка на Твитер како што се гледа подолу.

Тој беше вознемирен од еден од неговите следбеници, кој е силен критичар.

Откако ја реализираше грешката, Бентике се извини и тужеше како што е прикажано подолу.

Кристијан Бентеке за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Започнете со фудбал

Малку Бентеке го развил својот прекрасен фудбалски талент на улиците на Лиеж, како и неколку други белгиски ѕвезди на неговата генерација, од кои некои, како Винсент Компани, исто така, се родени во Конго.

Според неговите зборови ..."Почнав на улица, играв со моите другари по вечерните часови, беше позабавно", изјави тој за "Независникот". "Почнав да играм со Аксел Вицел, кој исто така е од Лиеж. Тој играше на улица. Компани, (Муса) Дембеле, (Кевин) Мираљас почнаа да играат на улиците ".

Бентеке го започна својот младински фудбал за ЈС Пјерсе, а подоцна и Стандард Лиеж, пред да се пресели во Генк.

Пол Ламберт му дал на Бентеке својата прва пауза во англискиот фудбал со Астон Вила. Сепак, гледањето на клубот не се одвиваше во вистинската насока, тој скокна на удвојување на Ливерпул. Ова беше проследено со потег на Кристал Палас. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Кристијан Бентеке за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Идоли

Тој ја именуваше легендата на Арсенал Тјери Хенри како човек што го гледа најмногу во фудбалот.

Бентеке сака кошарка и признава дека е навивач на Кливленд Кавалиер поради суперѕвезда ЛеБрон Џејмс.

Проверка на факти

Ви благодариме за читањето на Кристијан Бентеке за детска приказна плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде