Кристијан Пулишиќ детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кристијан Пулишиќ детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат по прекарот „Капетан Америка„ Нашата приказна за детството Кристијан Пулишиќ, плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесуваме целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата вклучува неговото семејно потекло, животна приказна пред слава, приказна за слава, врска и личен живот.

Да, секој знае дека тој е еден од најдобрите фудбалери што ги има произведено САД. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Кристијан Пулишиќ, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Кристијан Пулишиќ Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Почеток на животот и семејството

Почнувајќи, Кристијан Мате Пулишиќ е роден на 18-ти ден септември 1998 година во Херши во Пенсилванија, САД. Роден е кај неговата мајка Кели Пулишиќ и од татко му Марк Пулишиќ. Двајцата родители се спортски couубители на парови кои играле колегијален фудбал Универзитетот Џорџ Мејсон.

Младиот Пулишиќ пораснал во Пенсилванија уживајќи во lovingубовната дружба на двајцата родители заедно со неговата сестра ДиДи и маќеата за кого малку се знае. Пулишиќ обожаваше да игра фудбал како дете, спорт што му доаѓа природно без да се зборува за тоа како спорт од детството. Всушност, таткото на Пулишиќ се сеќава дека тој првично се обидел да го одвлече вниманието на неговиот син од фудбалот, со цел да се осигура дека интересите на детето во спортот биле по негова сопствена согласност.

 „Ние скоро го туркавме во други насоки освен во фудбалот. Тој не беше присилен на кој било начин. Сакав да се осигурам дека тој ја донесуваше одлуката. Работите не функционираат ако принудувате да тренирате деца “.

Белешки на Марк Пулишиќ за раниот интерес на неговиот син за фудбал.

2005убовта на фудбалското чудо кон фудбалот се претвори во нагорна линија во XNUMX година кога на неговата мајка Кели и беше понудена стипендија за работа во странство на програма за размена на настава во Англија за една година. Со развојот, Пулишиќ им се придружи на неговите родители да замине во англиската земја каде што започна да игра натпреварувачки фудбал.

Кристијан Пулишиќ Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Кариера Buildup

По пристигнувањето во Англија, Пулишиќ и неговите родители се сместија во Такли, чудно, тивко село, кое се наоѓаше на неколку милји северно од Оксфорд. Додека бил во Таки, таткото на Пулишиќ не губеше време да го запише 6-годишното дете во младинската постава во градот Бракли, што е оддалечено 18.0 милји (30 минути возење) од селото.

Во градот Брекли, Пулишиќ го имал својот прв вкус на натпревар во фудбал една година, играјќи секогаш кога се прикажува во училиште, пред училиште, по училиште, со својот тим на локални турнири, за време на викендите со своите родители, како и во избрани паркови и игралишта на задоволство на неговите родители.

Кристијан Пулишиќ Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Патот до слава

Триото се врати во Америка и се смести во Мичиген по завршувањето на програмата за размена на мајки на Пулишиќ. Како и да е, на страста на младиот му немаше крај кога се крена од местото каде што замина во Англија играјќи за Мичиген Раш. Тој беше во клубот неколку месеци пред неговото семејство да се пресели назад во неговиот роден град Пенсилванија.

Периодот означи време кога родителите Пулишиќ ја направија фудбалската кариера на нивниот син од најголема важност со запишувањето во локалниот тим на Академијата за развој на фудбал во САД, ПА Класикс. Пулишиќ помина седум години во клубот играјќи против деца кои беа многу постари од него. Години подоцна, успешен Пулишиќ ќе забележи дека може да помине добро на ПА Класик само со волја во самодовербата

"Кога бев секогаш најмалиот играч, не можев да ги искористам моите физички вештини ... Јас само ќе треба да ги победам со мојот ум".

Доволно е да се каже дека во ПА Класикс Пулишиќ ги поставил темелите на особини кои се карактеристични за неговиот стил на игра.

Кристијан Пулишиќ Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Стани за слава

2014 беше паметен година за Пулишиќ, чија слаба ѕвезда која се креваше беше забележана и обезбедена од германските гиганти Борусија Дортмунд. Неговата транзиција од САД во европска земја Германија беше без удари поради фактот дека тој поседува државјанства на САД и Хрватска (исто така во Европа). Вториот, кој исто така значи и државјанство на ЕУ, лесно може да се добие благодарение на неговиот дедо Мате, роден во Хрватска, од кого Пулишиќ го добил своето средно име.

Објавувајќи го својот потег од ПА Класикс во Борусија Дортмунд, оптимистичкото дете се здоби со доверба, бидејќи забележа дека е подготвен за храбар нов свет;

"Подготвен сум за овој нов предизвик. Ќе биде тешко, но мислам дека сум подготвен за тоа ".

Точно на неговите зборови, Пулишиќ забележа одлични успеси уште од неговото потпишување во Дортмунд во февруари 2015 и го направи своето деби за клубот за време на 2-0 победата против ФК Инголштад на 30th од јануари 2016.

Тој досега напредуваше низ редовите, постигнуваше голови и во многубројни прилики стана најмладиот американски играч кој неутрализирал и поставил рекорди. Останатото, како што велат, е историја.

Кристијан Пулишиќ Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Животен однос

По зголемувањето на славата на младото момче, прашањето на сите усни е… Која е девојка или мавта со Кристијан Пулишиќ ?.

Не може да се негира фактот дека мекиот Американец, кој претстои посветла иднина, ги погодува дамите како привлечен човек. Сепак, Пулишиќ е сè уште слободен и е фокусиран да ја однесе својата кариера на незамисливи височини.

Кристијан Пулишиќ Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Семеен живот

Пулишиќ има семејство кое прави секаква наклонетост дека можеби нема да има девојка. ви донесуваме детали за неговото семејство кое сака да биде љубител на спорт.

За Пулишиќ Татко: Таткото на Пулишиќ, Марк Пулишиќ е роден на 20-ти септември 1968 година. Тој играше колегијален фудбал на Универзитетот орџ Мејсон помеѓу 1986 и 1989 година, запишувајќи триесет и пет голови во кариерата на 73 настапи. За време на оваа функција тој е професионален тренер во Питсбург Риверхоундс. Марк дели посебна врска со неговиот син кого продолжува да го ментори до денес.

За мајката на Пулишиќ: Kели Пулишиќ е жената која не само што го воспита својот син да биде исклучителен играч, туку му предаваше часови по карактер преку фудбал, спорт што исто така го играше на универзитетот Georgeорџ Мејсон во осумдесеттите години Токму на универзитетот се запознала и започнала афера со таткото на Пулишиќ, Марк.

За Пулишиќ Браќата: Пулишиќ има љубовна сестра наречена DeeDee. Играчот ја сака компанија и никогаш не престанува да ја промаши кога тој е далеку од дома.

Од друга страна, тој има братучед, за кого малку се знае, освен фактот дека секогаш се појавува во семејните фотографии како оној подолу.

Кристијан Пулишиќ Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Одобрувања

Пулишиќ има само 20 години, но веќе има постигнато голем број зделки за одобрување кои вклучуваат компанија за производи со чоколадо и какао - Херши, американски производител на пијалоци и прехранбени производи со спортска тематика - Гатораде, компанија за спортски колекционерски производи - Компанија за производство на обувки од Панини-Америка и обувки - Најк .

во меѓувреме, се очекува повеќе поддршка за Пулишиќ, бидејќи Северна Америка ќе биде домаќин на 2026 Fifa Светското првенство.

Кристијан Пулишиќ Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Факти за личен живот

Пулишиќ е мек и перспективен играч чие што најдобро допрва претстои. Иако самоуверениот млад човек е исклучително приватен, тој има голем број пријатели со кои повремено се дружи и споделува добри работни односи со неговиот тим. Тој го сака семејството и без сомнение би бил вреден придружник на неговата девојка или сопруга кога конечно ќе се закачи.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Кристијан Пулисска детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари