Френки де Јонг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Френки де Јонг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј кој е најдобро познат како де Јонг. Нашата приказна за детството Френки де Јонг плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата вклучува неговото семејно потекло, животна приказна пред славата, доведува до слава, врска и личен живот.

Да, секој знае за неговата разноврсност во средниот ред. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Френки де Јонг, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Френки де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Почеток на животот и семејството

Френки Де Јонг е роден на 12th ден на мај 1997 во Аркел во Холандија, истата велат бразилската фудбалска ѕвезда Marcelo беше роден. Младиот Френки е роден на мајка која играше фудбал и на неговиот татко Џон, исто така аматерски фудбалер кој играше за првиот тим на АСВ Аркел. Покрај тоа, дедото на Френки беше аматерски фудбалер додека неговиот помлад брат, Јури игра за A1 на ASV.

Френки израснал да игра фудбал во неговиот роден град АСВ Аркел, до радоста на неговите родители кои се восхитуваат на спортот, кои му се восхитувале на неговиот интерес за спортот. Според холандскиот играч:

"Секогаш ме фатија фудбал во селото со пријателите. Тоа беше спорт што уживав кога свирев кога не требаше да оди на училиште "

Френки беше добар во играњето фудбал, дури и на исклучително млада возраст, предизвикувајќи интерес од добро воспоставените академии кои сакаа да го однесат од својот локален клуб, факт кој неговиот татко јасно го откри на следниов начин:

"Извидници веќе беа на вратата Кога Френки имаше пет години".

Френки де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Кариера Buildup

Младата русокоса коса беше само седум, кога неговиот татко сметаше дека е на возраст за соодветен натпревар во фудбал. За таа цел, Френки беше во годината 2004, земена за испитувања кај холандските гиганти Фееноорд и клубот Вилем II. Фудбалското чудо беше успешно на двете патеки и имаше слобода да избере страна.

Иако екстремно млади, Френки инстинктивно го избрал клубот Вилем II во средината на маса над Феенорд. Изборот излезе како изненадување на неговото семејство, со оглед на фактот дека тие беа поддржувачи на Фееноорд. Сепак, на долг рок докажано е дека Холанѓаните добро го размислувале.

Френки де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Патот до славата

Токму во системите за млади на Вилем Втори, Френки изгради и развива карактеристики кои се карактеристики на неговиот сегашен стил на игра, вклучувајќи ја и неговата восхитувачка способност да ги направи најтешките работи да изгледаат смешно лесно.

Амбициозното момче напредуваше низ редовите на клубот, импресионирајќи го неговиот тренер на различни нивоа, особено тренерот на Вилем II, под водство на 15, Џос Бојгерс, кој никогаш не престанува да зборува за природниот талент што помина низ неговиот часовник.

"Имав интервју за веб-сајтот на Вилем II и беше запрашан за мојот омилен играч. Очигледно, повеќето тренери го носат Кристијано Роналдо или Лео Меси, но му реков на Френки Де Јонг ", рече Богерс. Тој беше технички фантастичен. Тоа е природен талент. Некои момци треба да работат многу за да достигнат одредено ниво, но Френки не мораше да тренира за да го покаже својот квалитет ".

Забележува Богерс за импресивните почетоци на Френки.

Френки де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Стани за слава

По натпреварот за целиот младински систем на Вилем II, Френки го направи своето деби на Eredivisie на 10th од мај 2015 за време на натпреварот кој го забележа неговиот пораз АДО Ден Хаг во победата на домашен терен 1-0.

По неговото успешно деби, неколку клубови се обидоа да ги обезбедат неговите услуги, вклучително и Ајакс и ПСВ. Френки, сепак, се реши за Ајакс, пеејќи четиригодишен договор со клубот летото 2015.

Додека беше во Ајакс, Френки беше сместен со резервата на клубот - Јонг Ајакс, каде што тој имаше големи влијанија што го забележаа да напредува во сениорската страна на клубот во 2016 година. По добиената промоција во сениорската страна, Френки му помогна на тимот во финалето на Лига Европа во 2017 година, развој што меѓу другите го виде како ја освојува наградата за талент на сезоната во Јупилер лигата.

Како резултат, Френки стана баран од врвни клубови, вклучувајќи ги Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити, Тотенхем, Реал Мадрид, Барселона и ПСG, кои наводно го сигнализирале нивниот интерес за него со тоа што понудиле понуди. Останатото, како што велат, е историја.

Френки де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Однос живот

Френки е во повеќегодишна врска со неговата прекрасна девојка позната како Мики Кимени. Bубовните птици се запознаа и започнаа врска додека Френеки сè уште беше со младинските системи на Вилем Втори.

Мики е lубител на спортот кој игра хокеј. Младите парови живеат заедно во Амстердам за време на пишувањето на Био на Френки.

Еден од бројните фактори кои можат да ги направат обожавателите завидни на врската на паровите е фактот дека и двајцата делат иста насмевка. Зарем не се тие совршен пар ?.

Френки де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Љубов за Барселона

Френки се в loveубил во Барселона многу пред да ја запознае својата девојка. Холанѓаните израснаа сакајќи ја не само шпанската страна, туку и нејзините starвездени играчи во тоа време.

"Puyol, Чави, Иниеста, Бускетс, Пике, Дани Алвеш, Педро, Меси, Ето, Вила. Каков тим! На Гвардиола тимот беше најдобриот на сите времиња. Беше радост да ги гледам, но замислувам кошмар за противник".

Откриена Френки.

Од посебен интерес е Loveубовта на Френки кон сегашната Starвезда на Барселона Лионел Меси кого тој сонува да игра со еден ден.

Секако, би сакал да играм со Меси. Но, тој има скоро 31 година, треба да побрзам (се смее). Се сеќавам уште кога бев мало дете како дедо ми ми го даде овој светло зелен комплет на Барселона со Меси на грбот. Ја носев оваа кошула се додека не ми стана премала “.

Па, неговите соништа се многу поблиски отколку што мисли кога Барселона се обидува да го добие својот потпис како во времето на пишување на овој пост.

Френки де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Факти за личен живот

Френки е пристапен фудбалер кој никогаш не успева да се идентификува со своите корени. Иако игра фудбал во Ајакс и живее во Амстердам, тој често се гледа во неговиот роден град два пати неделно.

Што се однесува до неговиот животен стил, тој не е материјалист и не се грижи многу за скапа облека или други предмети. На страна, Френки може да биде тврдоглав, посесивен и бескомпромисен.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Френки де Јонг плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари