Флоријан Тавин Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот "Груба дијамант ". Нашата Флориан Thauvin Детството приказна плус нераскажаните биографија факти ви носи целосна сметка на значајни настани од неговото детство време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот / позадината и многу не-познати факти за него.

Да, секој знае дека е дел од 23 е француски тим кој го освои светскиот куп 2018 во Русија. Сепак, само неколкумина го сметаат Био на Флоријан Тавин, што е доста интересно. Сега, без понатамошно разбирање, да почнеме.

Флоријан Тавин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Раниот живот

Почнувајќи, неговото полно име е Florian Tristan Mariano Thauvin. Роден е на 26th ден од јануари 1993 во Орлеанс Франција на родители од Франција кои се раздвоиле за време на неговите формиративни години.

Како резултат на тоа, Млади Флоријан имаше малку изобличено детство, развој кој го видел немал рани сеќавања заради фактот што тој морал да ја смени "станбената верност" помеѓу двата родитела кои живееле многу подалеку. Години подоцна, воспоставениот Тавин би признал дека:

"Не го извлеков максимумот од моето детство, се надевам дека ќе го направам сега"

Единственото нешто што го чуваше заедно низ своето детство беше неговата љубов кон фудбалот, љубовта што беше основана пред да ги направи своите први чекори како бебе и да се евидентира со постоечка фотографија во куќата на неговата баба.

"Има една фотографија во куќата на мојата баба, кога сум некаде помеѓу шест месеци и една година и веќе имам фудбал во моите раце"

Доволно е да се каже дека Тавин живеел во фудбалско-центричен живот и неговите негувани спомени датираат од денот кога обезбедил запишување во фудбалска академија во Шатору.

Флоријан Тавин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Кариера се изгради

За разлика од повеќето фудбалски гении кои ја започнале својата фудбалска кариера во младинскиот клуб во родниот град, Јанг Таувиан морал да се пресели од Орлеанс (неговиот роден град) во Академијата Шаторукс за обука, трошејќи неколку дена од она што останало од неговото потесно семејство. Години подоцна, тој ги сметал жртвите што тој сам ги направил за доброто на страста како вредно.

"Го напуштив мојот роден град, Орлеанс, и се преселив во Шатору. Отидов само дома за време на викендите. Само сега можам да видам дека жртвите што ги направив тогаш ми овозможи да дојдам таму каде што сум денес "

Флоријан Тавин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Стани за слава

Флоријан Таувин се движеше од своето осамено, но плодоносно патување и продолжи да биде редовен тренер во Шатору, за да стане клучна предност за голем број младински клубови, вклучувајќи го и ФК МЛ Ингре (2000-2005), Сен-Жан-де-ла-Рјуел (2005) -2007), САД Орлеанс (2007-2008), Гренобл Фут (2008-2010).

Тој го имаше своето прво потпишување во ЛОСЦ Лил во јануари 2013 за незначителна сума од £ 3.15m. Следните фудбалски напори видов дека имал заложништво со СЦ Бастија и џонглови меѓу Марсеј и Њукасл, каде што бил сведок на подеми и падови. Сепак, тој се разви со секое минско искуство и одржува позитивен дух.

Славата дојде тропа на неговата врата, кога тој конечно одлучи да потпише траен договор со Марсеј во летото на 2016, наоѓање на нето 30 пати во 78 настапи, како и обезбедување на 26 асистенции. За да го ограничи сето тоа, тој беше ставен на листата на националниот тим на францускиот национален тим 23, кој го освои светскиот куп во Русија 2018 ФИФА. Остатокот, како што велат, е историја.

Флоријан Тавин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Животен однос

Зад секое француско фудбалско фудбалско тло е фрлање, а Флоријан не е исклучок. Неговата девојка од неколку месеци е модел наречен Шарлот Пиррони.

Од сите индикации, дуото најдобро одговара и се среќни заедно.

Шарлот, исто така, одлично ја поддржуваше кариерата на Флоријан, вклучувајќи ги и навивачите на францускиот национален тим за време на Светското првенство во 2018 во Русија.

Иако нивната врска е во рана фаза, навивачите не можат да чекаат да видат што станува од тоа на долг рок.

Флоријан Тавин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Рани кариера неуспеси

Како што споменавме порано, Thauvin се соочи со неуспеси во кариерата пред да го достигне статусот на Фудбалскиот гениј. Вредно да се спомене се оние кои се однесуваат на неговите детски напори.

Таувин еднаш беше постојано кажано од лекарите дека играњето фудбал може да биде тешко за него поради проблемот со грбот што го разви во текот на екстремните фудбалски тренинг

Покрај тоа, Гренобл отишол во банкрот додека Товин бил во клубот. Развојот предизвика многумина да ги напуштат фудбалските аспирации, освен Тоувин, кој остана цврст додека не успеа да обезбеди трансфер во СЦ Бастиа.

Флоријан Тавин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Tuxedo Row

Смешниот инцидент што го катализираше излезот на Тоувин од Њукасл беше неговиот избор за облекување на натпревар пред сезона. Тоувин изненадувачки се појави облечен во Туксидо !.

Неговиот облекување не се намали добро со неговиот најострен критичар и еднократен Њукасл Алан Ширер, кој извади време да го затегне Таувин:

"Тој се врти во смокинг! Ова е сериозен бизнис во кој сме овде. Не е смешно повеќе. "

Таувин не беше еден да дозволи Алан Ширер да има уште еден ден на поле, кога тој одговори:

"Алан Ширер насилно ме критикуваше со тоа што велев дека сум некој што не бев, иако не бев единствениот што го носеше сламчето. Зошто е секогаш јас? Би сакал да останам сам. "

Флоријан Тавин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Причина зад прекарот

Прекар Флоријан Тавин; Груба Дијамант е всушност минијатурен Дијамант во груба. Терминот се користел за да се опишат младите француски таленти години пред да се појави слава од многумина кои верувале дека неговите настапи на теренот не биле во согласност со природниот талент што го поседувал поради факторите на ограничување, вклучувајќи недостаток на доволно време за играње, бројни заем во клубови меѓу другите ограничувачки фактори.

Флоријан Тавин Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Факти за личноста

Флоријан е тивок млад играч кој зборува од мирна и внимателна диспозиција. Додека неговата непоколеблива доверба и на и надвор од полето на игра би можела да ја погоди една како ароганција, Многу навивачи го сметаат за влијателен во смисла на моделирање на нивните фризури по неговата. Тој, исто така, има одлично чувство за хумор како што е прикажано со неговата избрана прослава на целта на фотографијата подолу.

Неговата омилена активност од минатото време вклучува дружење со пријателите и играње видео-игри. Покрај тоа, тој слуша музика за да помогне да се расчисти главата и да се подигне духот.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Флоријан Тавин Приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде