Приказна за детството на Флорентино Луис Плус Недолгарни факти за биографија

Последно ажурирано на

Нашите факти за биографија на Флорентино Луис претставуваат целосна покриеност на неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејните факти, девојка, сопруга, личен живот и начин на живот. Тоа е целосна анализа на значајни настани почнувајќи од неговите рани денови до кога станал познат.

Lifeивотната приказна на Флорентино Луис - ете, не раскажаната приказна за неговата Биографија. 📷: Пичуки

Да, вие и јас знаеме дека португалскиот фудбалер го има ова N'Golo Kante-Ескусна енергија во неговиот стил на игра. Овој подвиг, без сомнение, го гледа како пласман во иднина како еден од Топ десет дефанзивни играчи од средниот ред во светот.

И покрај признанијата, сфативме дека само неколку фудбалски навивачи размислувале да ја прочитаат Биографијата на Флорентино Луис што ја подготвивме, и е доста интересно. Сега, без понатамошно рекламација, да започнеме.

Приказна за детството на Флорентино Луис:

За почетниците, неговиот прекар е „Тино“, а неговите целосни имиња се „Флорентино Ибраин Морис Луис“. Португалскиот фудбалер е роден на 19-ти август 1999 година на неговата мајка Лора Луис, а таткото, Морис Луис, во градот Лисабон, Португалија.

Како што е забележано подолу, Семејството лебница е роден како прв син и дете надвор од заедницата помеѓу неговата убава мајка и татко со убав изглед. Се чинеше дека родителите на Флорентино Луис го имаа во 20-тите години.

Флорентино Луис е роден како прв син и прво дете на неговото семејство. 📷: ИГ

Благодарение на старосната разлика помеѓу Тино и неговите браќа и сестри, едно е забележливо. Факт е дека фудбалерот мора да ја помине првата деценија од своите рани години, претежно околу неговиот татко и мама. Неговиот детски брат (на сликата погоре) веројатно НЕ е роден во периодот помеѓу 2000 и 2010 година.

Позадина на семејството Флорентино Луис:

Прво и најважно, нема записи што укажуваат на Тино, бил подигнат во богато семејство. Тој израснал во Масами, поранешна граѓанска парохија во општината Синтра, округот Лисабон, Португалија. Според статистичките податоци, во Масами живеат скоро 30,000 XNUMX луѓе, а родителите на Флорентино Луис се меѓу оние кои сочинуваат мнозинство домаќинства од средна класа.

Родителите на Флорентино Луис, како и поголемиот дел од луѓето во Масами, оперирале семејство од средна класа. 📷: Инстаграм

Рано, таткото со сериозен изглед имаше начин да го организира своето домаќинство. И Морис и неговата сопруга Лора беа како просечен Португалец кој никогаш не се бореше со пари. Откако го родија Фирентино, двајцата loversубовници усвоија планирање на семејството за личен напредок и да го осветлат товарот за поддршка на нивните пошироки семејства во Португалија и Африка.

Семејно потекло на Флорентино Луис:

Судејќи според нивниот изглед, се чини дека мајката и таткото на фудбалерот НЕ ги имаат своите семејни корени од Португалија. Според Вики страница на Флорентино Луис, фудбалерот има семејно потекло од Африка, токму Ангола.

Дали знаевте?… Колеги португалски интернационалец - допаѓања на Хелда Коста и Вилијам Карваљо исто така имаат потекло од Ангола. Конечно, да се има името „Луис“, во никој случај не значи Флорентино поврзано Luis Suarez.

Флорентино Луис Биографија - Потекло на фудбалската кариера:

Мислата да се стане професионалец дојде во 2006 година, таа прекрасна година на Светскиот куп! Тогаш, радоста на многу португалско и анголско домаќинство се разви, кога двете земји се позиционираа во групата Д од прелиминарните фази на Светскиот куп 2006 година. За таткото на Флорентино Луис, тоа беше повеќе да искористат можност за неговото семејство, отколку само да го гледаат турнирот.

Светското првенство во 2006 година беше отворено око за Предвидливиот тато, кој виде можност за своето семејство. 📷: Вики и ИГ

Дали знаевте?… Настапот на Португалија и сјајноста на нејзината португалска колонија (Ангола) натераа многу семејства да започнат да ја гледаат иднината на своите деца преку фудбал.

Случајот не беше различен од она што го очекуваа родителите на Флорентино Луис, особено неговиот татко. Само една година по Светскиот куп, малиот Тино (7-годишна возраст) веќе започна да ги поставува темелите за неговата кариера.

Футсална приказна за кариера и потреба од семејно надгледување:

Веднаш по Светското првенство во 2006 година, младинските академии во Португалија започнаа да извираат лево, десно и центар. Родителите на Флорентино Луис ја усвоија стратегијата за преземање на непопуларен пристап за да ја започнат кариерата на нивниот син. Додека повеќето деца влегоа во фудбал на отворено, двајцата родители го одобрија својот син да започнат Футсал - варијанта на фудбал што се игра на тврд терен, и главно во затворен простор.

Идниот фудбалер започна да игра Футсал со тим повикан Терцена Футсал. Доказите подолу откриваат дека Масама (каде што живееше семејството на Флорентино Луис) беше само пет минути возење до Терцена, каде Тино се запиша во Футсал. Близината им овозможи на таткото и мајката на Флорентино да посветат големо внимание на неговиот напредок.

Благодарение на блискиот родителски надзор, младиот Португалец во ниеден момент не започна да импресионира во креативниот, сложен свет на Футсал. Вистината е, играњето фудбал во затворено му го даде на Флорентино Луис брзо движење, кратко додавање, контрола на топката, агресија, издржливост и агилност што знаеме дека тој го има денес.

Флорентино Луис Биографија - Патот до славната приказна:

Во 2009 година (две години откако започна да игра Футсал), младото момче стана подготвено да игра фудбал од надвор. За да добијат уште еден непречен почеток, родителите на Флорентино Луис сепак ја одржуваа својата претходна стратегија - т.е., држејќи се одблизу од клуб до семеен дом.

Удирајќи се надвор од вратата, младиот Тино се запиша во Реал СЦ (Реал Масами), клуб лоциран во Квелуз, град приближно 2.7 км (6 минути возење) од семејниот дом на Флорентино Луис во Масама.

Префрлување на фудбал надвор од вратата, исплатен:

Додека беше во Реал Спорт Клуб, користејќи го своето рано искуство во Футсал, започна да ги открива своите максимални придобивки. Малиот Флорентино Луис, како што е забележано во видеото подолу, прерасна во еден вид на фудбалско вештерка дете, оној кој доминираше во своите врсници и противници со голови. Да не заборавиме, младото момче еднаш имаше убава прослава на целта.

Големите клубови доаѓаа во напад:

Да се ​​стане најдобар во академијата на Реал Спорт Клуб значеше една работа. Не е ништо друго освен фактот дека португалскиот гигант би дошол да ја нападне академијата во потрага по него.

Вистината е, младиот Флорентино Луис траеше само во Реал Спорт Клуб една година пред португалската електроцентрала СЛ Бенфика да се молеше на неговиот татко и мајка за неговиот потпис што тие сесрдно го одобрија.

Биографија на Флорентино Луис - Приказна за подемот на славните:

Флорентино бргу се интегрираше во академијата на СП „Бенфика“, подвиг кој го виде како дипломира во бои на летање во 2018 година. По дипломирањето, комплетниот играч од средниот ред ја започна потрагата за борба против неговиот пат во сениорскиот тим на клубот. Во ниеден момент, тој го постигнал тоа - само во рок од една година.

Кога станува збор за оние кои ја следеа кариерата на Флорентино Луис, сите тие веруваат дека фудбалерот е предодреден за суперerstвезда. Како и многу малку негови другари на негова возраст, тој започнал да helping помага на Бенфика да собере големи трофеи како Премиера Лига, Супертака итн.

На тендер на возраст од 19 години, португалскиот фудбалер веќе е навикнат да собира Биг трофеи. 📷: Пичуки

На тендер на возраст од 20 години, Флорентино Луис веќе изгледа како искусен про, оној чија иднина е неверојатно светла. Допаѓа Гедсон Фернандес не, младото момче се спротивстави на сите предизвици поставени на неговиот пат. Во Бенфика, неговиот успех се појави скокови и граници.

Како и за време на пишувањето на биографијата на Флорентино Луис, дефанзивниот играч од средниот ред сега е најновиот талент на линијата за производство на SL Benfica. Покрај тоа што се додворува во врвните европски клубови, Тино денес е рангиран како најдобар меѓу најдобрите Вондеркидите на „Топ Спорт“ за одбрамбени средни средби од 2020 година. Останатото, како што велат (вклучувајќи го и неговото видео за нагласување подолу), сега е историја.

Флорентино Луис Љубовна приказна:

Поради огромните барања на професионалниот фудбал, многу млади играчи тешко ги покажуваат своите девојки. Сепак, ова не е случај на Португалецот, чија совршена Loveубовна приказна е многу инспиративна.

Прво, да ја запознаеме оној кој некогаш беше девојка на Флорентино Луис пред да стане сопруга. Таа не е никој друг освен Бруна Гуереиро, дама одговорна за правење на Тино најсреќен човек на светот.

Девојката на Флорентино Луис се претвори во сопруга - Бруна Гуереиро. 📷: Новагенте

Според нивните временски рамки на социјалните мрежи, обајцата биле најдобри пријатели кои подоцна станале loversубовници. Тие започнаа да се дружат кон крајот на 2016 година. Откако неговите родители го прифатија Бруна Гуереиро, португалскиот фудбалер, околу февруари 2020 година решија да го постават крајното прашање. Тино всушност предложи во голем стил.

Младиот човек (на возраст од 20 години) беше доволно смел за да го постави крајното прашање што многу фудбалери на негова возраст се плашат да го направат.

Во сите наши години на пишување приказни за биографија на фудбалерите, не сме виделе или слушнале некој млад фудбалер (на возраст од 20 години), кој решил неговиот ангажман да изгледа повеќе како филмска сцена. Погледнете го совршеното видео од свршувачката на Флорентино Луис со неговата девојка Бруна - моментот, тој рече дека му се променило животот.

Флорентино Луис Семеен живот:

Тајната за успешна кариера не потекнува само од напорна работа, туку имајќи блиско семејство. Тоа е домаќинство кое е секогаш таму еден за друг и обединети во нивната убов. Во овој дел за биографија, ќе ви кажеме повеќе за родителите на Флорентино Луис и остатокот од неговите блиски членови на семејството.

Запознајте го блиското семејство на Флорентино Луис. Зарем не изгледаат убаво заедно? 📷: ИГ

За таткото на Флорентино Луис:

Според Описот на целта за блудството на средниот ред, Тато на Тино е првиот човек на фудбалските извидници што први ќе поминеле со цел да ги бараат услугите на неговиот син. Морис Луис се чини дека е таков татко кој сигурно ја знае важноста на семејните односи.

Запознајте го Флорентино Луис тато. Супер социјалниот татко е тип што повеќето луѓе би сонувале да го имаат. 📷: ИГ

За Флорентино Луис Мајка:

На прв поглед кон Лора Луис, веројатно ќе цените колку е млада и убава таа. На сликата подолу, супер мама го слави својот роденден секој 6-ти декември, а се чини дека е во доцните рани 40-ти.

Запознајте ја мама на Флорентино Луис. Постојано блескавата мајка на три деца го имаше Тино додека беше во раните 20-ти. 📷: ИГ

Флорентино Луис ја смета својата мајка заедно со својата девојка (Бруна) за најважните лица во неговиот живот. Гледајќи внимателно на фотографијата подолу и погоре, ќе сфатите дека Тано ги зеде по носот и очите на мама.

Зошто мама на Флорентино Луис (Лора Луис) не изгледа толку опуштено? На крајот на краиштата, таа направи добра работа подигајќи убава фудбалер. 📷: Пичуки

Пријателите и некои членови на семејството се однесуваат на г-ѓа Луис како „Учител“. За разлика од повеќето мајки на фудбалери, Лора е активна на Инстаграм каде го носи името „Boxita Luis“.

За Флорентино Луис Брат:

Фудбалерот има единствен брат (околу десет години неговиот помлад) кого го опишува како Пески - оној што предизвикува проблеми и секогаш вознемирувачки. Од фотографијата подолу, се чини дека Брунињо е повеќе од забавно-ovingуби-сè дете, оној кој ја сака друштвото на неговиот голем брат. Се надеваме дека тој ги следи стапките на неговиот Флорентино Луис.

Запознајте го Флорентино Луис Брат, Брунињо Луис. Вториот син на Семејството се чини дека е многу полн со живот. 📷: Пичуки

За Флорентино Луис Сестра:

Белнира е срамежлива дамсела која се чини дека е последно родено дете на семејството Луис. Да се ​​породи околу јуни, 2017 година подразбира дека таа е три години како во моментот на поставување на оваа биографија (мај 2020 година). Белнира Луис е сликана подолу со нејзиниот татко, мама и супер голем брат.

Запознајте сестра на Флорентино Луис, Белнира Луис. Бебето од неговата куќа наскоро би го сфатило нејзиниот брат е најдобриот дефанзивен играч од средниот ред на светот. 📷: Инстаграм

За Флорентино Луис баби и дедовци:

Дефанзивниот блудник од средниот ред, понекогаш околу мај 2019 година, ја загуби бабата на студените раце на смртта. Судејќи според нивната фотографија подолу, се чини дека таа е неговата омилена баба. Помина, но не заборавено, можеби нејзината душа почива во мир, Амин!

Запознајте еден од бабите и дедовците на Флорентино Луис. Таа доцни и може нејзината душа да почива во совршен мир. Амин! 📷: Пичуки

Флорентино Луис Личен живот:

Да го познаваме подобро, исчезнавме во некои од неговите активности надвор од теренот. Прво и најважно, Флорентино Луис е меѓу оние признати за Чудни суеверија и ритуали пред натпреварот. Пред важен натпревар, фудбалерот ја вметнува навиката да седи свртен нагоре кон небото. Овој чин, (на сликата подолу) беше оној што го направи пред големото финале.

Фактички лични факти на Флорентино Луис. Неговата суеверна рутина пред натпреварот открива дека тој е еден подлец на фудбалер. 📷: ИГ

На неговата личност, младичот покажува дарежлив и срдечен карактер. Ако не се најде како игра фудбал, Тино најверојатно ќе биде со пријателите на базенот. Конечно, тој претпочита да земе Пол Pogbaпристапот за неговата коса изгледа.

Флорентино Луис Факти од LifeStyle:

Немојте да го броите, кога мислите дека на фудбалери кои јадат само во поздравни ресторани, возат ексклузивни автомобили, имаат големи куќи (куќи) и носат облека со голема облека. Тактички зрелиот играч од средниот ред, како што е забележано подолу, не е во трошење пари за самиот тој.

Oreивотен стил на Флорентино Луас - Да, неговото чувство за облекување не е ништо за што треба да се пишува дома, но тоа за фудбалерот значи тоа што живее смирен начин на живот. 📷: Пичуки

Флорентино Луис Факти:

Во последната фаза од нашето пишување, ние ви презентираме факти за кои никогаш не сте знаеле дека постоеле за Флорентино Луис. Без одложување, да започнеме

Факт #1- Одредување на платите во Флорентино Луис

ТЕНУРА / ЗАБАВАЗаработки во евра (€)Заработки во долари ($)Заработки во фунти (£)
Годишно€ 312,480$ 339,145£ 278,316
Месечно€ 26,040$ 28,262£ 23,193
Неделно€ 6,000$ 6,512£ 5,344
Дневно€ 587$ 930.3£ 763.4
На час€ 35,7$ 38.8£ 31.8
На минута€ 0.60$ 0.65£ 0.53
Во секунда€ 0.01$ 0.01£ 0.01

Ова е она што Флорентино Луис заработи откако започна да ја гледате оваа страница.

€ 0

Факт #2- Споредување на оваа плата со заработката на просечен граѓанин:

Дали знаевте?… Просечниот португалски граѓанин со универзитетско образование заработува околу 1547 € месечно. Ова лице ќе треба да работи 1.4 години, што е приближно една година и пет месеци за да се израмни со месечна плата на Флорентино Луис (бројки од мај 2020 година).

Факт #3- Причина за прекар на Фирентино Луис:

Португалските медиуми го упатуваат како „О Полво“ (Октопод)Овој прекар дојде благодарение на нозете, кои се само толку долго. Исто така, затоа што Флорентино има способност да ги истегнува своите долги екстремитети дури и под тесни агли за да го опорави леснотијата. Пол Погба го носи овој прекар.

Факт #4- Што велат неговите факти на ФИФА:

Од статистиката подолу, ќе се согласите со мене дека Тино постепено работи нагоре за да стане еден најдобриот дефанзивен играч од средниот ред на светот.

Статистиката на дефанзивниот играч од средниот ред на ФИФА кажува многу за неговата иднина. Треба да внимаваш! 📷: SoFIFA

Факт #5- Религиозна посветеност:

Родителите на Флорентино Луис го одгледале како дом на христијанството. Сепак, поради некои причини, тој не се крсти како дете. Идејата да се започне христијанскиот обред се појави околу почетокот на 2020 година, откако тој и предложи на својата девојка Бруна Гуереиро.

Флорентино Луис Религија - Неговото крштевање ја објаснува неговата вера во христијанството.📷: Instagram

Горе, фудбалерот ја натопи главата во водата (чин на крштевање) од членовите на неговата црква. Според него, крштевањето е нов почеток за неговиот живот.

Вики:

Табелата подолу го дели профилот на Фирентино Луис во делови од концизни информации што ја сумираат неговата биографија.

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Флорентино Ибраин Морис Луис.
Роден:19 август 1999 година во Лисабон, Португалија.
Родители:Лора Луис (Мајка) и Морис Луис (Татко).
Семејно потекло:Ангола
Браќа:Брунињо Луис (брат) и Белнира Луис (сестра).
Сопруга:Бруна Гуереиро (Поранешна девојка).
Висина:1.84 м (во метри) и 6 стапки 0 во (во стапала и инчи).
Образованието:Терцена (футсал).
Хороскопски:Лав.
прекар:„О Полво“ (Октопод)
Хоби:Пливање.

Заклучок:

Ви благодариме што ја прочитавте нашата детална објава за детската приказна за Флорентино Луис и биографијата. За нас, младиот човек е предодреден за успех и не е во ниеден момент, подготвен да ги следи стапките на минатото старлети на Бенфика - слично на Едерсон, Бернардо Силва, Андре Гомес, aоао Канкело и aоао Феликс.

Ве молиме, кажете ни во делот за коментари, што мислите за нашата статија за Флорентино Луис чија иднина е неверојатно светла. На пример, дали изгледа како да го надминал Нголо Канте?

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде