Приказна за детството на Флорентино Луис Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Флорентино Луис Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија на Флорентино Луис прикажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, сопругата, начинот на живот, автомобилите, не вреди и личниот живот.

Во едноставни термини, ова е приказна за животното патување на Фудбалерот, од детството, до кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, проверете ја неговата детска возраст до галерија за возрасни - совршено резиме на Био на Флорентино Луис.

Oreивотна приказна на Флорентино Луис - Еве, нераскажаната приказна за неговата биографија. 📷: Пикуки
Oreивотна приказна на Флорентино Луис - Еве, нераскажаната приказна за неговата биографија.

Да, вие и јас знаеме дека португалскиот фудбалер го има ова Н'Голо Канте-Ескусна енергија во неговиот стил на игра. Овој подвиг, без сомнение, го гледа како пласман во иднина како еден од Топ десет дефанзивни играчи од средниот ред во светот.

И покрај признанијата, сфативме дека само неколку fansубители на фудбалот размислувале да ја прочитаат биографијата на Флорентино Луис што ја подготвивме и тоа е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Жоао Феликс детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Приказна за детството на Флорентино Луис:

За почетниците, неговиот прекар е „Тино“, а неговите целосни имиња се „Флорентино Ибраин Морис Луис“. Португалскиот фудбалер е роден на 19-ти август 1999 година од неговата мајка Лора Луис и таткото Морис Луис во градот Лисабон, Португалија.

Како што е забележано подолу, Семејниот хранител е роден како прв син и дете надвор од заедницата помеѓу неговата убава мајка и остриот татко. Родителите на Флорентино Луис се чинеше дека го имале во своите 20-ти години.

ПРОЧИТАЈ
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Запознајте го блиското плетено семејство на Флорентино Луис. Зарем не изгледаат убаво заедно? 📷: ИГ

Заради возрасната разлика меѓу Тино и неговите браќа и сестри, една работа може да се забележи. Факт е дека фудбалерот сигурно ја поминал првата деценија од неговите рани години, претежно околу неговиот татко и мама. Неговиот дете-брат (на сликата погоре) веројатно НЕ бил роден од 2000 до 2010 година.

Позадина на семејството Флорентино Луис:

Прво и најважно, нема записи што укажуваат на Тино, бил подигнат во богато семејство. Тој израснал во Масами, поранешна граѓанска парохија во општината Синтра, округот Лисабон, Португалија. Според статистичките податоци, во Масами живеат скоро 30,000 XNUMX луѓе, а родителите на Флорентино Луис се меѓу оние кои сочинуваат мнозинство домаќинства од средна класа.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Родителите на Флорентино Луис, како и мнозинството луѓе во Масама, работеа со семејство од средна класа. 📷: Инстаграм
Родителите на Флорентино Луис, како и мнозинството луѓе во Масама, работеа со семејство од средна класа. 

Рано, таткото со сериозен изглед имаше начин да го организира своето домаќинство. И Морис и неговата сопруга Лора беа како просечен Португалец кој никогаш не се бореше со пари. Откако го родија Фирентино, двајцата loversубовници усвоија планирање на семејството за личен напредок и да го осветлат товарот за поддршка на нивните пошироки семејства во Португалија и Африка.

ПРОЧИТАЈ
Нуно Еспирито Санто Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Семејно потекло на Флорентино Луис:

Судејќи според нивниот изглед, се чини дека мајката и таткото на фудбалерот немаат корени од семејството од Португалија. Според Вики страница на Флорентино Луис, фудбалерот има семејно потекло од Африка, токму Ангола.

Дали знаевте?… Колега португалски интернационалец - како на пример Хелда Коста   Вилијам Карваљо исто така имаат потекло од Ангола. Конечно, да се има името „Луис“, на кој било начин, не значи поврзано со Флорентино Luis Suarez.

Флорентино Луис Биографија - Потекло на фудбалската кариера:

Мислата да се стане професионалец дојде во 2006 година, таа прекрасна година на Светскиот куп! Тогаш, радоста на многу португалско и анголско домаќинство се разви, кога двете земји се позиционираа во групата Д од прелиминарните фази на Светскиот куп 2006 година. За таткото на Флорентино Луис, тоа беше повеќе да искористат можност за неговото семејство, отколку само да го гледаат турнирот.

ПРОЧИТАЈ
Габриел Барбоса Приказна за детството Плус Untold Биографија факти
Светското првенство во 2006 година му го отвори погледот на предвидливиот татко кој виде можност за своето семејство. 📷: Вики и ИГ
Светското првенство во 2006 година му го отвори погледот на предвидливиот татко кој виде можност за своето семејство.

Дали знаевте?… Настапот на Португалија и сјајот на нејзината португалска колонија (Ангола) натера многу семејства да започнат да ја гледаат иднината на своите деца преку фудбал.

Случајот не беше различен од она што родителите на Флорентино Луис, особено неговиот татко, го предвидуваа. Само една година по Светското првенство, малиот Тино (7 години) веќе започна да поставува темели за својата кариера.

ПРОЧИТАЈ
Нестања Матиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Футсална приказна за кариера и потреба од семејно надгледување:

Непосредно по СП 2006, младинските академии во Португалија започнаа да никнуваат лево, десно и центар. Родителите на Флорентино Луис ја прифатија стратегијата за непопуларен пристап да ја започнат кариерата на нивниот син. Додека повеќето деца влегуваа во фудбал на отворено, двајцата родители го одобрија нивниот син да започне футсал - варијанта на фудбал што се игра на тврд терен, а главно во затворен простор.

Идниот фудбалер започна да игра Футсал со тим повикан Терцена Футсал. Доказите подолу откриваат дека Масама (каде престојуваше семејството на Флорентино Луис) беше на само пет минути возење до Терчена, каде што Тино се запиша за Футсал. Близината им овозможи на таткото и мама на Флорентино да обрнат големо внимание на неговиот напредок.

Благодарение на блискиот родителски надзор, младиот Португалец во ниеден момент не започна да импресионира во креативниот, сложен свет на Футсал. Вистината е, играњето фудбал во затворено му го даде на Флорентино Луис брзо движење, кратко додавање, контрола на топката, агресија, издржливост и агилност што знаеме дека тој го има денес.

ПРОЧИТАЈ
Лука Јовиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Флорентино Луис Биографија - Патот до славната приказна:

Во 2009 година (две години откако започна да игра Футсал), младото момче стана подготвено да игра фудбал од надвор. За да добијат уште еден непречен почеток, родителите на Флорентино Луис сепак ја одржуваа својата претходна стратегија - т.е., држејќи се одблизу од клуб до семеен дом.

ПРОЧИТАЈ
Ерик Дир за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Удирајќи ја земјата надвор од вратата, младиот Тино се запиша во Реал СЦ (Реал Масама), клуб лоциран во Квелуз, град на околу 2.7 км (6 минути возење) од семејната куќа на Флорентино Луис во Масама.

Префрлување на фудбал надвор од вратата, исплатен:

Додека беше во Реал Спорт Клуб, користејќи го своето рано искуство во Футсал, започна да ги открива своите максимални придобивки. Малиот Флорентино Луис, како што е забележано во видеото подолу, прерасна во еден вид на фудбалско вештерка дете, оној кој доминираше во своите врсници и противници со голови. Да не заборавиме, младото момче еднаш имаше убава прослава на целта.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Гедсон Фернандес Плус Недолгарни факти за биографија

Големите клубови доаѓаа во напад:

Да се ​​стане најдобар во академијата на Real Sport Clube значеше едно. Не е ништо друго освен фактот дека португалски гигант ќе дојде да ја нападне академијата во потрага по него.

Вистината е, младиот Флорентино Луис траеше само во Реал Спорт Клуб една година пред португалската електроцентрала СЛ Бенфика да се молеше на неговиот татко и мајка за неговиот потпис што тие сесрдно го одобрија.

ПРОЧИТАЈ
Карлос Винисиус Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Флорентино Луис - Приказна за подемот на славните:

Флорентино побрза да се интегрира во академијата на СЛ Бенфика, подвиг што го заврши како матуриран во летачки бои во 2018 година. По дипломирањето, комплетниот играч од средниот ред ја започна борбата за влез во сениорскиот тим на клубот. За кратко време, тој го постигна тоа - само за една година.

ПРОЧИТАЈ
Ерик Дир за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кога станува збор за оние кои ја следеа кариерата на Флорентино Луис, сите тие веруваат дека фудбалерот е предодреден за суперerstвезда. Како и многу малку негови другари на негова возраст, тој започнал да helping помага на Бенфика да собере големи трофеи како Премиера Лига, Супертака итн.

На нежна 19-годишна возраст, португалскиот фудбалер веќе е навикнат да собира големи трофеи. 📷: Пикуки
На нежна 19-годишна возраст, португалскиот фудбалер веќе е навикнат да собира големи трофеи.

На тендер на возраст од 20 години, Флорентино Луис веќе изгледа како искусен про, оној чија иднина е неверојатно светла. Допаѓа Гедсон Фернандес не, младото момче се спротивстави на сите предизвици поставени на неговиот пат. Во Бенфика, неговиот успех се појави скокови и граници. Како начин да ја покажеме одбрамбената храброст на неговиот Тино во средниот ред, ги собравме следните фотографии за вас.

Како и за време на пишувањето на биографијата на Флорентино Луис, дефанзивниот играч од средниот ред сега е најновиот талент на линијата за производство на SL Benfica. Покрај тоа што се додворува во врвните европски клубови, Тино денес е рангиран како најдобар меѓу најдобрите Зборувајте Спорт за Вондеркидс за дефанзивни играчи од средниот ред во 2020 година. Остатокот, како што велат, сега е историја.

ПРОЧИТАЈ
Карлос Винисиус Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Флорентино Луис Љубовна приказна:

Поради огромните побарувања на професионалниот фудбал, многу млади играчи тешко ги изложуваат своите девојки. Ова, сепак, не е случај со Португалецот, чија совршена Loveубовна приказна е многу инспиративна.

Прво, да го претставиме оној кој некогаш беше девојка на Флорентино Луис пред да стане сопруга. Таа не е никој друг туку Бруна Гереиро, дамата одговорна што го направи Тино најсреќниот човек на светот.

ПРОЧИТАЈ
Нуно Еспирито Санто Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Девојката на Флорентино Луис стана сопруга - Бруна Гереиро. 📷: Новагенте
Девојката на Флорентино Луис стана сопруга - Бруна Гереиро.

Според нивните временски рамки на социјалните мрежи, обајцата биле најдобри пријатели кои подоцна станале loversубовници. Тие започнаа да се дружат кон крајот на 2016 година. Откако неговите родители го прифатија Бруна Гуереиро, португалскиот фудбалер, околу февруари 2020 година решија да го постават крајното прашање. Тино всушност предложи во голем стил.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Младиот човек (на возраст од 20 години) беше доволно смел за да го постави крајното прашање што многу фудбалери на негова возраст се плашат да го направат.
Младиот човек (на возраст од 20 години) беше доволно смел за да го постави крајното прашање што многу фудбалери на негова возраст се плашат да го направат.

Младиот човек (на возраст од 20 години) беше доволно смел за да го постави крајното прашање што многу фудбалери на негова возраст се плашат да го направат.

Во текот на сите наши години на пишување биографии на фудбалери, не сме виделе ниту слушнале млад фудбалер (на возраст од 20 години) кој решил својот ангажман да изгледа повеќе како филмска сцена. Погледнете го совршеното видео од свршувачката на Флорентино Луис со неговата девојка Бруна - моментот, кога тој рече дека тоа му го сменило животот.

ПРОЧИТАЈ
Габриел Барбоса Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

Флорентино Луис Семеен живот:

Тајната за успешна кариера не потекнуваше од напорната работа сам, туку од блиско семејство. Тоа е домаќинство кое е секогаш тука едни за други и обединети во нивната убов. Во овој дел за биографија, ќе ви кажеме повеќе за Флорентино Луис Родители и останатите членови на неговото блиско плетено семејство.

Запознајте го блиското плетено семејство на Флорентино Луис. Зарем не изгледаат убаво заедно? 📷: ИГ
Запознајте го блиското плетено семејство на Флорентино Луис. Зарем не изгледаат убаво заедно?

За таткото на Флорентино Луис:

Според Опис на голот на чудо од средниот ред, Таткото на Тино е првата личност низ која прво би поминале фудбалските извидници за да ги бараат услугите на неговиот син. Се чини дека Морис Луис е татко кој сигурно ја знае важноста на семејните односи.

ПРОЧИТАЈ
Лука Јовиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте го Флорентино Луис Тато. Супер социјалниот татко е тип што повеќето луѓе би сонувале да го имаат. 📷: ИГ
Запознајте го Флорентино Луис Тато. Супер социјалниот татко е тип што повеќето луѓе би сонувале да го имаат.

За Флорентино Луис Мајка:

На прв поглед на Лора Луис, веројатно ќе цените колку е млада и убава. На сликата подолу, супер мама го слави својот роденден секој 6-ти декември и се чини дека е во доцните рани 40-ти.

Запознајте ја мајката на Флорентино Луис. Постојано блескавата мајка на три деца го имаше Тино додека беше во раните 20-ти. 📷: ИГ
Запознајте ја мајката на Флорентино Луис. Постојано блескавата мајка на три деца го имаше Тино додека беше во раните 20-ти.

Флорентино Луис ја смета својата мајка покрај неговата девојка (Бруна) како најважните лица во неговиот живот. Внимателно гледајќи ја фотографијата подолу и над, ќе го сфатите фактот што Тоно го зеде по носот и очите на неговата мајка.

ПРОЧИТАЈ
Нестања Матиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зошто мама Флорентино Луис (Лора Луис) нема да изгледа толку опуштено? На крајот на краиштата, таа заврши добра работа одгледувајќи прекрасен фудбалер. 📷: Пикуки
Зошто мама Флорентино Луис (Лора Луис) нема да изгледа толку опуштено? На крајот на краиштата, таа заврши добра работа одгледувајќи прекрасен фудбалер.

Пријателите и некои членови на семејството ја нарекуваат г-ѓа Луис како „Учителот“. За разлика од повеќето мајки на фудбалери, Лора е активна на Инстаграм каде го носи името „Боксита Луис“.

За Флорентино Луис Брат:

Фудбалерот има единствен брат (околу десет години помлад) кого го опишува како Пески - оној што предизвикува проблеми и секогаш досаден. Од фотографијата подолу, се чини дека Брунињо е повеќе забавно сакано дете, кое сака друштво со неговиот голем брат. Се надеваме дека тој ги следи стапките на неговиот Флорентино Луис.

ПРОЧИТАЈ
Жоао Феликс детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
Запознајте го Флорентино Луис Брат, Брунињо Луис. Вториот син на Семејството изгледа дека е толку полн со живот. 📷: Пикуки
Запознајте го Флорентино Луис Брат, Брунињо Луис. Вториот син на Семејството изгледа дека е толку полн со живот.

За Флорентино Луис Сестра:

Белнира е срамежлива дамсела која се чини дека е последно родено дете на семејството Луис. Да се ​​породи околу јуни, 2017 година подразбира дека таа е три години како во моментот на поставување на оваа биографија (мај 2020 година). Белнира Луис е сликана подолу со нејзиниот татко, мама и супер голем брат.

Запознајте ја сестрата на Флорентино Луис, Белнира Луис. Бебето на неговата куќа наскоро би сфатило дека нејзиниот брат е најдобриот дефанзивен играч за врска во светот. 📷: Инстаграм
Запознајте ја сестрата на Флорентино Луис, Белнира Луис. Бебето на неговата куќа наскоро би сфатило дека нејзиниот брат е најдобриот дефанзивен играч за врска во светот.

За Флорентино Луис баби и дедовци:

Дефанзивниот блудник од средниот ред, понекогаш околу мај 2019 година, ја загуби бабата на студените раце на смртта. Судејќи според нивната фотографија подолу, се чини дека таа е неговата омилена баба. Помина, но не заборавено, можеби нејзината душа почива во мир, Амин!

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Гедсон Фернандес Плус Недолгарни факти за биографија
Запознајте еден од бабите и дедовците на Флорентино Луис. Таа доцни и нејзината душа нека почива во совршен мир. Амин! 📷: Пикуки
Запознајте еден од бабите и дедовците на Флорентино Луис. Доцни и нека rest почива душата во совршен мир. Амин!

Флорентино Луис Личен живот:

За да го познаваме подобро, напредувавме за да искористиме некои од неговите активности надвор од теренот. Прво и најважно, Флорентино Луис е меѓу признаените Чудни суеверија и ритуали пред натпреварот. Пред важен натпревар, фудбалерот ја вметнува навиката да седи свртен нагоре кон небото. Овој чин, (на сликата подолу) беше оној што го направи пред големото финале.

На неговата личност, младичот покажува дарежлив и срдечен карактер. Ако не се најде како игра фудбал, Тино најверојатно ќе биде со пријателите на базенот. Конечно, тој претпочита да земе Пол Pogbaпристап за изгледот на неговата коса.

 Флорентино Луис Факти од LifeStyle:

Немојте да го броите, кога мислите дека на фудбалери кои јадат само во поздравни ресторани, возат ексклузивни автомобили, имаат големи куќи (куќи) и носат облека со голема облека. Тактички зрелиот играч од средниот ред, како што е забележано подолу, не е во трошење пари за самиот тој.

ПРОЧИТАЈ
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Флорентино Луис Начин на живот - Да, неговото чувство за облекување не е ништо за да се напише дома, туку за тоа што значи да се живее смирен начин на живот за фудбалерот. 📷: Пикуки
Флорентино Луис Начин на живот - Да, неговото чувство за облекување не е ништо за да се напише дома, туку за тоа што значи да се живее смирен начин на живот за фудбалерот.

Флорентино Луис Факти:

Во оваа последна фаза од нашето пишување, ви претставуваме факти за кои никогаш не сте знаеле дека постојат за Флорентино Луис. Без одлагање, да почнеме

Факт #1- Дефект на платата на Флорентино Луис

ТЕНУРА / ЗАБАВАЗаработки во евра (€)Заработки во долари ($)Заработки во фунти (£)
Годишно€ 312,480$ 339,145£ 278,316
Месечно€ 26,040$ 28,262£ 23,193
Неделно€ 6,000$ 6,512£ 5,344
Дневно€ 587$ 930.3£ 763.4
На час€ 35,7$ 38.8£ 31.8
На минута€ 0.60$ 0.65£ 0.53
Во секунда€ 0.01$ 0.01£ 0.01
ПРОЧИТАЈ
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Од кога почнавте да гледате Флорентино Луис„Био, ова е она што го заработи.

€ 0

Факт #2- Споредување на оваа плата со заработка на просечен граѓанин:

Дали знаевте?… Просечен португалски граѓанин со универзитетска диплома заработува околу 1547 евра месечно. Ова лице треба да работи 1.4 години, што е приближно една година и пет месеци за да се израмни со месечната плата на Флорентино Луис (бројки од мај 2020 година).

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Гедсон Фернандес Плус Недолгарни факти за биографија

Факт #3- Причина за прекарот на Флорентино Луис:

Португалските медиуми го упатуваат како „О Полво“ (Октоподот)Овој прекар дојде благодарение на нозете, кои се само толку долго. Исто така, затоа што Флорентино има способност да ги истегнува своите долги екстремитети дури и под тесни агли за да го опорави леснотијата. Пол Погба го носи овој прекар.

Факт #4- Што велат неговите факти на ФИФА:

Од статистичките податоци подолу, ќе се согласите со мене дека Тино постепено работи како да стане еден најдобриот дефанзивен играч од средниот ред на светот.

Статистиката на дефанзивниот играч за врска на ФИФА кажува многу за неговата иднина. Треба да внимаваш! 📷: СоФИФА
Статистиката на дефанзивниот играч за врска на ФИФА кажува многу за неговата иднина. Треба да внимаваш!

Факт #5- Верска посветеност:

Родителите на Флорентино Луис го воспитуваа како дом за христијанство. Меѓутоа, од некои причини, тој не беше крстен како дете. Идејата да се започне христијанскиот обред се појави околу почетокот на 2020 година откако тој ја запроси својата девојка Бруна Гереиро.

ПРОЧИТАЈ
Ерик Дир за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Религија Флорентино Луис - Неговото крштевање ја објаснува неговата христијанска вера .📷: Инстаграм
Религија Флорентино Луис - Неговото крштевање ја објаснува неговата христијанска вера.

Горе, фудбалерот ја натопи главата во водата (чин на крштевање) од членовите на неговата црква. Според него, крштевањето е нов почеток за неговиот живот.

Вики:

Табелата подолу го дели профилот на Фирентино Луис во делови од концизни информации што ја сумираат неговата биографија.

ПРОЧИТАЈ
Лука Јовиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Флорентино Ибраин Морис Луис.
Роден:19 август 1999 година во Лисабон, Португалија.
Родители:Лора Луис (Мајка) и Морис Луис (Татко).
Семејно потекло:Ангола
Браќа:Брунињо Луис (брат) и Белнира Луис (сестра).
Сопруга:Бруна Гуереиро (Поранешна девојка).
Висина:1.84 м (во метри) и 6 стапки 0 во (во стапала и инчи).
Образованието:Терцена (футсал).
Хороскопски:Лав.
прекар:„О Полво“ (Октоподот)
Хоби:Пливање.
ПРОЧИТАЈ
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Заклучок:

Ви благодариме што ја прочитавте нашата детална објава за детската приказна за Флорентино Луис и биографијата. За нас, младиот човек е предодреден за успех и не е во ниеден момент, подготвен да ги следи стапките на минатото старлети на Бенфика - слично на Едерсон, Бернардо Силва, Андре Гомес, aоао Канкело и aоао Феликс.

Ве молиме, кажете ни во делот за коментари што мислите за нашата статија за Флорентино Луис, чија иднина е неверојатно светла. На пример, дали изгледа дека ќе го надмине Н'голо Канте?

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари