Приказна за детството на Феран Торес Плус Унтолд Факти за биографија

Приказна за детството на Феран Торес Плус Унтолд Факти за биографија

Нашата биографија на Феран Торес ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ова е Storyивотна приказна на шпански фудбалер. Почнуваме од детските денови, до кога тој се прослави. За да го разгорите апетитот за автобиографија, видете ја неговата галерија од детство до возрасен - совршено резиме на Био на Феран Торес.

Ивотот и подемот на Феран Торес. Кредити за слика: Инстаграм.
Lifeивотот и подемот на Феран Торес. 

Да, секој знае дека тој е тоа ново дете на блокот - широка starвезда позната по брзината на работа и наклонетоста кон непредвидливост, креативност и строга контрола при брзина. Сепак, само неколкумина loversубители на фудбалот размислуваа да ја прочитаат биографијата на Феран Торес. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Феран Торес:

Една од најраната позната детска фотографија на Феран Торес. Кредит на слика: Инстаграм.
Една од најраните познати фотографии од детството на Феран Торес.

Да се ​​започне со, Феран Торес Гарсија е роден на 29-ти февруари 2000 година во општината Фоис во Шпанија. Шпанскиот крилен играч е првиот син и втор од три деца родени на неговата мајка и татко.

Како и неговите легендарни сонародници Андреас Иниеста, Чави Серхио Рамос, Феран е бонафиден шпански државјанин. Всушност, тој пораснал во неговото родно место во Фоас заедно со неговата постара сестра и најдобриот пријател од детството „Аранткса“ и малку познатиот брат дете.

Детска фотографија на Феран Торес со неговата постара сестра Арантса. Кредит на слика: Инстаграм.
Фотографија од детството на Феран Торес со неговата постара сестра Аранткса. 

Расте години:

Растејќи во Фаис, Феран беше амбициозен фудбалски ентузијаст кој имаше нешто што гледаше фудбал на ТВ и се обидува да го имитира сетот за вештина според кој ги гледаше играчите на starвезди. Понекогаш го добил тоа како што треба, други времиња го згрешил.

Родителите на Феран Торес беа на страната на приемот кога тој погрешно ја шутира фудбалската топка. Тие честопати се вознемируваат од бучавата од кршење вазни, кршење чаши и фигурини. Сепак, никој не стори ништо за да го оддалечи од страста кон фудбалот и loveубовта кон неговиот единствен сакан клуб - Валенсија CF.

Тој порасна како astубител на фудбалот. Можете ли да претпоставите кое клупско лого има на неговото капа? Кредит на слика: Инстаграм.
Тој порасна како astубител на фудбалот. Можете ли да претпоставите кое клупско лого има на неговото капа? Кредит на слика: Инстаграм.

Позадина на семејството Феран Торес:

Како мало дете, родителите на Феран Торес ја поттикнаа неговата страст кон фудбалот со тоа што го однесоа на домашниот стадион во Валенсија ЦФ Местала каде виде многу игри како дете и беше сведок на подемот, стапици и триумфи на шпанскиот клуб.

Вистината е, и неговиот татко и мајка беа заработувачи од средната класа кои можеа да си дозволат да платат билети за натпревари за себе и за децата. Како дете, Феран беше посебност близу еден од неговите родители - особено неговиот супер пријателски татко.

Запознајте еден од родителите на Феран Торес - неговиот супер кул татко (за време на детските денови) - Кредит: Инстаграм.
Запознајте еден од родителите на Феран Торес - неговиот супер кул татко (за време на детството).
На тој спортски начин, младиот Феран порасна како обожавател на Валенсија и сонуваше да игра за Лос Чес, како и да прифати кариера што ќе го однесе далеку подалеку од бреговите на Шпанија.

Нераскажаната фудбалска приказна:

Родителите на Феран Торес, кога тој беше на 6-годишна возраст, среќно се погрижија да се запишат во младинските системи на Валенсија, каде започна сериозно зголемување на кариерата во конкурентен фудбал.

Додека Феран беше во тоа, тој започна да ја моделира својата игра по голем број на локални и национални фудбалери, вклучувајќи го и легендарниот Дејвид Вила, кој во тоа време беше играч на везди на Валенсија.

Ретка фотографија од тогашниот фудбалски чудо се развива на академијата во Валенсија. Кредит на слика: Инстаграм.
Ретка фотографија од тогашното фудбалско чудо како се развива на академијата на Валенсија.

Раните години во фудбалот:

Како што се очекуваше од дете со амбиција, Феран немаше проблеми со зголемувањето во редовите на младинскиот систем Валенсија, бидејќи тој беше светла перспектива со создавање на својства што дефинираат чудо-деца.

Како таков, Феран доби ретка можност да го направи своето деби за резервите на Валенсија кога имал само 16 години + неколку дена во октомври 2016 година, подвиг што го издвои како еден да внимава во далечната иднина.

Погледнете кој беше 16-годишен кога започна да игра за резервите на Валенсија. Кредит на слика: Инстаграм.
Погледнете кој беше на 16-годишна возраст кога започна да игра за резервите на Валенсија.

Биографија на Феран Торес - Патот до славата:

Добрата форма и постојаност на Феран на крајот го натера да оствари промоција во Б-страната на Валенсија пред кампањата 2017-18, развој што го приближи аспирацијата на неговиот прв тим кон исполнување.

Валенсија ја знаеше желбата на Феран и не губеше време да склучи ветувачко продолжување на договорот со момчето во октомври 2017 година, пред да го промовира во првиот тим на клубот на 1 јануари 2018 година.

Крилниот напаѓач доби студено продолжение на договорот, пред промоцијата да дојде пред вратата чекори неколку месеци подоцна. Кредит на слика: Инстаграм.
Крилниот напаѓач доби одлично продолжување на договорот пред промоцијата да дојде пред неговата врата неколку месеци подоцна.

Приказна за биографијата на Феран Торес - Подигнување до слава:

По обезбедувањето промоција во првиот тим на Валенсија, Феран добро се стори за да ја докаже својата вредност заработувајќи стартни стапки на натпреварите од Копа дел Реј, Ла Лига и Лигата на шампионите. Толку раните клучни настапи му донеле слава на неговиот праг.

За почеток, крилниот напаѓач стана првиот играч роден во 2000-тите од шпанските екипи кој постигнал гол во шампионската лига кога Валенсија оствари победа од 4: 1 над Лил во ноември 2019 година. Овој подвиг го виде и најмладиот стрелец на Валенсија во историјата на натпреварувањето.

Прво од многумина: Погледнете ја делењето на Феран за неговата прва лига во шампионската лига. Кредит на слика: Марка.
Прво на многумина: Погледнете го прославата на Феран на неговиот прв погодок во Лигата на шампионите. 
Остатокот, како што велат, е историја.

Феран Торес го сака животот - сингл, девојка или сопруга?

Секој крилен човек толку висок и убав како Феран, би можел да биде во најдобар случај со сопруга или полошо, без девојка. Изненадувачки, Феран е сингл во времето на пишувањето и нема синови или ќерки надвор од брак.

Крилниот напаѓач разбира дека не му е потребна помош од девојка (барем уште) за да ги исправи своите приоритети, особено затоа што има намера да искористи повеќе можности што може да ги понуди врвниот фудбал.

Сè уште нема девојка и тој изгледа осамено на оваа симпатична фотографија. Кредит на слика: Инстаграм.
Сè уште нема девојка и тој изгледа осамено на оваа симпатична фотографија.

Семеен живот на Феран Торес:

Зад сцената на неверојатниот подем на Феран и умешноста на топката е семејство што го поддржува. Ви донесуваме факти за членовите на семејството на Феран Торес, почнувајќи од неговите родители.

За таткото и мајката на Феран Торес:

Мајката и таткото на Феран биле страствени обожаватели на Валенсија пред да се роди крилниот напаѓач. Тие направија добро што го однесоа на игри на Мастела, вклучувајќи го и незаборавното финале на Копа дел Реј во 2008 година, кое го доби Валенсија. Двајцата родители прават должност да присуствуваат на игрите на Феран и редовно да му одржуваат лекции за потребата да остане смирен и да се однесува себеси.
Фрли назад фотографија на Феран Торес со својот миленик мајмун и мајка. Кредит на слика: Инстаграм.
Фрлете ја фотографијата на Феран Торес со неговиот мајмун миленик и мајка му.

За браќата и браќата на Феран Торес:

Феран има двајца браќа и сестри, вклучувајќи ја и неговата постара сестра Аранткса и малку познат помлад брат. Аранткса е несомнено најблиската личност до срцето на Феран и чувар на неговите приказни од детството. Таа знае сè за нејзиниот мал брат и двајцата споделуваат сидро тетоважа на нивните нозе. Тетоважата го потсетува дуото да не дозволува ништо да ги тежи.
Феран Торес со неговата прекрасна постара сестра Арантса. Кредит на слика: Инстаграм.
Феран Торес со неговата прекрасна постара сестра Арантса. Кредит на слика: Инстаграм.

За роднините на Феран Торес:

Далеку од непосредниот семеен живот на Феран Торес, не се знае многу за неговите семејни корени бидејќи се однесуваат на неговите баба и дедо од татко и од мајка. Нема податоци за чичковците и тетките на Феран, додека неговиот внук и браќа и сестри се уште не се познати за време на пишувањето на оваа биографија.

Факти за личен живот:

Ова изгледа како паметен начин на пливање. Зарем Феран не е генијалец? Кредит на слика: Инстаграм.
Ова навистина изгледа како паметен начин на пливање. Нели Феран е генијалец?

Дали знаевте дека Феран Торес има пријатна личност што рефлектира црти на поединци чиј хороскопски знак е парчиња? Тој е смирен, емотивно интелигентен, вреден и страствен.

Покрај тоа, Феран нема проблеми со откривањето факти за неговиот приватен и личен живот. Кога крилниот играч не е на полето на игра, може да се најде во ангажирање на голем број активности за кои се знае дека се негов интерес и хоби. Вклучуваат патувања, пливање и добро време со семејството и пријателите.

Луксузни чамци за брзи брзини се наменети за крстарење од големите потрошувачи на одмор. Крилниот напаѓач е голем трошител. Кредит на слика: Инстаграм.
Луксузни чамци со брзина се наменети за крстарење од големите трошители на годишни одмори. Крилниот напаѓач е голем потрошувач.

Факти за начин на живот:

Луксузни чамци за брзи брзини се наменети за крстарење од големите потрошувачи на одмор. Крилниот напаѓач е голем трошител. Кредит на слика: Инстаграм.

Во однос на тоа како Феран Торес ги заработува и троши своите пари, неговата нето вредност е приближно сума од 1.5 милиони евра при пишувањето на ова био. Придонесувачки струи за богатството на крилниот напаѓач вклучуваат плати и плати што ги добива за играње фудбал во првиот тим Покрај тоа, одобрувањата со брендови како „Адидас“ прават многу за да ја зголемат неговата нето вредност.

Како резултат, Феран не е туѓ за задоволствата во животот што вклучува крстарење по улицата на Шпанија со егзотични автомобили и живеење во скапи куќи. Што повеќе? Феран поминува многу на одмор и забави навистина напорно.

Фаран Торес Недолд факти:

Fansубителите на фудбалот најверојатно ќе гоrget факти, но тие подобро се сеќаваат на приказните од детството. Ова е причината зошто во овој последен дел од биографијата на Феран Торес, ви доставуваме малку познати или нераскажани факти за крилниот напаѓач.

Факт #1: Ја прекинавме неговата плата:

Договорот на крилниот напаѓач со Валенсија ЦФ го гледа како заработува огромна плата од 40,000 фунти неделно. Намалена платата на Феран Торес во помал број, го имаме следново.
ТЕНАРИ / ЗАБАВИНеговите заработки во евра (€)Неговите заработки во фунти (£)Неговите заработки во долари ($)
Што заработува годишно€ 2,368,377.2£ 2,085,600$ 2,559,031
Она што тој заработува месечно€ 197,364.8173,800 фунти$ 213,253
Што заработува неделно€ 45,898.8£ 40,418$ 49,593.6
Она што тој заработува на ден€ 6,556.9£ 5,774$ 7,084.8
Она што го заработува секој час€ 273.2£ 240.6$ 295.2
Она што го заработува секој момент€ 4.6£ 4.0$ 4.9
Она што го заработува секоја секунда€ 0.08£ 0.07$ 0.08

Бидејќи започнавте да го гледате Феран Торес Био, ова е она што го заработи.

€ 0

Дали знаеше?… Просечен маж во Шпанија кој заработува наоколу € 1.889 еден месец ќе треба да работи барем 2 години и 1 месец да заработи € 45,898.8 што е сума што Феран Торес ја заработува за еден месец (во времето на пишувањето).

Факт #2: Која е религијата на Феран Торес:

Семејството на Феран Торес е католици и практикува тоа. Всушност, тој сериозно ја сфаќа својата преданост на Дева Марија и никогаш не попушта кога ќе стапи во знак на крст секогаш кога ќе зачекори на теренот на натпреварувачката игра.
Тој може да се види тука како лежи цвеќиња во близина на статуата на Дева Марија. Кредит на слика: Инстаграм.
Овде може да се види како положува цвеќе во близина на статуата на Дева Марија.

Факт #3Факт за тетоважа на Феран Торес:

Како што и претходно рековме, Феран има тетоважи на сидро со својата постара сестра. Уметноста служи да ги потсети да не оставаат простор на сè што може да ги намали. Покрај тоа, Феран има малку вкрстена тетоважа на зглобот.

Факт #4: Факти на ФИФА за Феран Торес:

Дали знаевте дека Феран Торес има вкупен рејтинг на ФИФА од 78 за време на пишувањето? И покрај тоа, ќе биде прашање на време само пред крилниот играч да го постигне својот целосен потенцијален рејтинг од 86 со оглед на енергијата што ја става во игра.

Факт # 5: За неговиот роденден и датум - 29 февруари:

Торес е роден на 29-ти февруари. Како таков, тој само треба да го слави роденденот еднаш на секои 4 години.
За среќа, тој тоа го прослави во февруари 2020 година. Покрај тоа, неговата родена 2000 година беше годината на Ридли Скот „Гладијатор”Во кино. Дали знаевте дека тоа беше исто така година кога беше пуштен во употреба популарниот магазин Опра Винфри? Сега знаеш!
Некои од клучните изданија што направија 2000 годишно да се запомнуваат. Кредити за слика: Imdb и Oprah.
Некои од клучните изданија што направија 2000 годишно да се паметат.
Податоци за биографија.Одговори на Вики.
Целосно име:Феран Торес Гарсија.
Роден:29 февруари 2000 година (возраст од 20, како на април 2020 година).
Место на раѓање:Фојос, Шпанија.
Родители:Г-ѓа и г-ѓа Гарсија.
Браќа:Арантса (постара сестра) и малку познат брат.
Религија:Христијанството (католичко).
Хороскопски:Риби.
Висина:1.84 m (6 стапки 0 во).
Тежина:77 kg.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Феран Торес Плус Неоптоварени факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари