Дек Смит за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дек Смит за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Дин Смит ги прикажува фактите за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, сопругата (Никола), децата, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Во едноставни термини, ние ви го претставуваме животното патување на менаџерот, од неговите рани денови, до кога тој се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ја неговата галерија од детство до возрасен - совршено резиме на Био на Дин Смит.

Биографија на Дин Смит
Резиме на животната приказна на Дин Смит.

Да, секој знае дека неговата менаџерска експертиза заедно Џон Тери и помогна на Астон Вила да доминира во раната фаза на EPL 2020-21. Сепак, само неколку фанови знаат за неговата Биографија, што е доста интересно. Без многу врева, да започнеме.

Приказна за детството на Дин Смит:

За почетниците за биографија, тој го носи прекарот „ingerумбир Мурињо“. Дин Смит е роден на 19-ти ден во март 1971 година од неговата мајка Хилари Смит и таткото Рон Смит во Вест Бромвич, Англија. Тој е најмладиот од двете деца родени во заедницата меѓу неговите родители на сликата подолу.

Запознајте еден од родителите на Дин Смит - Хилари Смит (заклучно со 2021 година).
Запознајте еден од родителите на Дин Смит - Хилари Смит (заклучно со 2021 година).

Ден Смит расте денови:

Бидејќи бил воспитуван од фудбалски размислен татко, му дал луксуз на идниот шеф на Вила да гледа многу натпревари. Моресо, неговото детство немаше поглед на досада бидејќи често игра фудбал со неговиот постар брат Дејв.

„Мислам дека една работа што ми помогна е мојот брат да биде две и пол години постар од мене. Оттука, јас секогаш играв против него и постарите деца цело време.

Имавме училиште зад нас. Така, секогаш беше случај да се искачуваш преку оградата и таму да се игра нашата игра “.

Интересно, таткото на Смит работел како стјуард на трибината на Тринити Роуд - подвиг што го воспоставил како тврдоглав фан на Астон Вила. Обично, браќата Смит често го придружуваа својот татко на стадионот каде што чистеа места за слободно поминување во Холте Енд.

Потекло на семејството Дин Смит:

Очигледно, неговото домаќинство не било од типот што има најдобро финансиско образование. Сепак, родителите на Дин беа во можност да ги искористат своите приходи и им помогнаа на нивното семејство да помине удобно како граѓани од средната класа. За среќа, неговата мајка беше одлична домаќинка. Оттука, таа управуваше со сите ресурси обезбедени од стипендиите што ги заработи неговиот татко во Вила Парк.

Потекло на семејството Дин Смит:

Неговиот роден град (Вест Бромич) кој порано бил село е богат со јаглен и железен камен. Неговата близина до гранките и каналите на железницата го олесни развојот на градот во ерата на индустриската револуција. Оттука, економијата на Вест Бромвич стана популарна заради производството и инженерството во 20 век.

За жал, местото на потекло на Дин Смит, кое се наоѓа во Западен Мидлендс, Велика Британија, доживеа низа рецесија. Еден од оние несреќни економски проблеми што се случија во 1970-тите години на минатиот век го измачуваше неговото детство со глад.

Нераскажаната приказна на Дин Смит:

Интересно, неговото патување во кариерата започна како Герет Саутгейт, кој првпат играше фудбал во Лигата пред да преземе менаџерски улоги. На почетокот, Смит, кој сонуваше да се претстави во својот омилен клуб (Астон Вила), ја започна својата експедиција во четвртата лига.

Тогаш, неговиот татко знаеше дека е скоро невозможно неговото спортско момче да се запише во врвна лига на 18 години. Оттука, тој го натера Смит да се приклучи на Валсал како централен дефанзивец во 1989 година.

Дин Смит ран живот во кариерата
Генезата на неговата професионална кариера.

Дин Смит Ран живот во кариера:

Остварување на околу 142 настапи за Волсал беше доволно за да го привлече вниманието на извидници на кои им требаше неговата експертиза. За жал, Смит беше продаден на третолигашот Херефорд Јунајтед во 1994 година. Сепак, неговиот договор беше рекордна сума од 80,000 фунти во клупската историја на неговиот родител.

ПРОЧИТАЈ  Масимилијано Аллегри приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ниска клучна професионална кариера:

И покрај сите негови напори да привлече потенцијални извидници од горните ешалони, Смит се приклучи на Лејтон Ориент во 1997 година. Неговите денови во третата дивизија видоа краток сјај на надеж додека се пресели во Шефилд Венсдеј (во Првата дивизија) во 2003 година.

Постигна само еден гол на 62 настапи и се приклучи на Порт Вајл следната година, Смит сфати дека не е предодреден за поголем пробив како играч. Оттука, тој ја заврши својата играчка кариера во јануари 2005 година и им вети на своите родители дека ќе се погрижи да успее како тренер.

Дин Смит, низок клучен живот во кариерата
Еве ги неговите последни моменти во фудбалскиот шампионат.

Дин Смит рани години во управувањето:

Прво и најважно, тој започна како менаџер на младинскиот тим на неговиот стар клуб, Лејтон Ориент. Откако ја докажа својата огромна способност да го извлече најдоброто од играчите, Смит беше промовиран во асистент менаџер на сениорскиот тим на Лејтон во 2005 година.

Следејќи го советот на неговиот татко, Смит се запишал на час за тренери заедно Брендан Роџерс. Оттука, тој ја доби лиценцата за УЕФА Про во 2008 година. Со својата дополнителна експертиза во администрацијата, тој го напушти Лејтон во потрага по зеленило пасиште.

Дин Смит Био Патот до слава приказна:

Дали знаете?… На Смит му беа потребни само седумнаесет дена да ја преземе позицијата постојан менаџер на Волсал откако стана негов привремен тренер во јули 2009 година. Интересно, тој го зацврсти клубот со тоа што пушти некои играчи и потпиша млади фудбалери преку позајмица.

Тренерска кариера на Дин Смит
Почеток на нова зора во администрацијата.

Со својата стратегија да игра дефанзивно, навивачите го добија прекарот ingerумбирот Мурињо. Допаѓа Марсело Биелса, Смит не им ја сочувствуваше мрзеливоста на своите играчи на теренот. Неговата формација го спаси Валсал од зоната за испаѓање и заработи професионални договори на многу играчи со врвни клубови.

Успешна приказна на Дин Смит:

За ниту едно далечно време, фудбалскиот администратор се виде како ги исполнува своите зборови кон неговите родители, бидејќи многу екипи ги бараат неговите услуги. Наскоро обезбеди договор со Брентфорд (во 2015 година) и забавуваше многу навивачи со својата стратегија во стилот на додавање во Чемпионшип.

Тренерска кариера на Дин Смит во Брендфорт

Најголемиот пробив во неговата кариера се случи кога беше назначен за тренер на Астон Вила во 2018 година. Едвај една година по неговото пристигнување, Смит ги предводеше Вилјанс да изборат промоција од Чемпионшип во ЕПЛ.

Според разговор.com, англискиот тренер тврдеше дека убедил Џек Грилиш да потпише 5-годишен договор со Лавовите откако испи неколку истрели. Благодарение на неговите аналитички можности, Дин Смит освои толку многу признанија за неговото име. Останатото, како што велат, е историја.

Anивотен однос во врска со Дин Смит:

Една од најголемите причини што тој е во состојба да го поднесе целиот притисок и напнатост на својата работа е неговата сопруга, Никола. Додека тој ужива во својата улога на теренот, неговата подобра половина останува дома за да добие известување за маргината на голот од нејзината ќерка.

Сопруга на Дин Смит
Запознајте ја Никола, жената која стои зад длабоката среќа на Смит. Нивната смеа е на сосема друго ниво.

Очигледно, сопругата на Смит е премногу нервозна за да го гледа клубот на нејзиниот сопруг како настапува во живо на фудбалскиот терен. Освен што му помогна да се разлади откако ќе заврши работата за тој ден, Никола е мајка на неговите две деца (син и ќерка).

„Ми рекоа дека нема да спијам многу кога ќе влезам во управувањето. Но, спијам многу добро. За жал, спијам подобро од сопругата, која се чини дека е таа што го носи најголемиот притисок.

Морезо, мислам дека не гледала ниту еден од нашите последни 6 натпревари заклучно со јули 2020 година. Myерка ми секогаш ја известува што се случува со тревога по телефон. Вистината е дека моето семејство е дел од причината зошто го правам ова и уживам многу во тоа “.

Личен живот на Дин Смит:

она што ја прави навивачот на детството стана менаџер на Астон Вила густ?… За почетници, тој има мешавина од хороскопската одлика на Рибите. На теренот, Смит станува бесен секогаш кога неговиот тим ќе се претстави лошо и ќе се јубилизира кога игра одлично. Од февруари 2020 година, тој беше обвинет за бесна тунелска бура со он Тери по поразот од Саутемптон. Сепак, тој целосно го негираше тврдењето.

ПРОЧИТАЈ  Диего Симеоне Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Личност на Дин Смит
Тој го има тоа во себе, духот секогаш да победува. Не е ни чудо што тој збеснува кога неговиот тим игра ужасно.

Далеку од фудбалскиот терен, Смит е практично приземјен. И неговите играчи и членовите на семејството потврдија дека тој е организиран, скромен и посветен на решавање на проблемите без да се откаже.

Дин Смит не вреди и начин на живот:

Без сомнение, неговата годишна плата од 1.5 милиони фунти (2021 статистика) докажа дека дури и тренери можат да соберат огромно богатство како врвни играчи. Исто така, имајќи го предвид неговото долгогодишно искуство, вредноста на Дин се подобруваше со текот на годините. Во времето на поставување на ова Био, Дин Смит има проценета нето вредност од 8.5 милиони фунти.

И покрај неговата огромна заработка, Gумбирот Мурињо тргна по стапките на Ханси-Дитер Флик. Всушност, тој живее конзервативен начин на живот и посветува помалку внимание на луксузни куќи, како и на егзотични автомобили.

Семеен живот на Дин Смит:

Секогаш кога патувањето во неговите раководни напори станува тешко, тој секогаш се обраќа кон своето семејство за утеха. Тие се причината зошто тој има лесна кариера. Оттука, ви донесуваме факт за родителите, братот и роднините на Смит во овој дел.

За таткото на Дин Смит:

Таткото на менаџерот, Рон Смит, беше стјуард (25 години) и тврд поддржувач на „Клерет“ и „Сина“. Извештајот вели дека Смит најпрво добил мотивација да истражува во фудбалскиот шампионат поради loveубовта на неговиот татко кон играта.

За жал, г-дин Рон страшно се разболе и му беше дијагностицирана деменција во 2014 година. Додека неговото семејство го чуваше во дом за згрижување, 79-годишниот Англичанец доби коронавирус. По четири недели борба со вирусот, таткото на Смит се откажа од духот.

За мајката на Дин Смит:

Друг неоспорен столб на Дин е неговата мајка Хилари Смит. Таа не знаеше ништо за фудбалот сè додека не го запозна неговиот татко во 1964 година. Бидејќи Хилари се залагаше за поддршка на нејзиното фудбалско семејство, таа на крајот стана фан на тимот за кој навиваа сите.

Мајка Дин Смит
Хилари Смит е горда на достигнувањето на нејзиниот син. Без сомнение за тоа!

Дали знаете? Mother Мајката на Смит обожава кучиња. Во неколку наврати, таа често ја презема одговорноста да се грижи за кучето на нејзиниот син секогаш кога остатокот од семејството патува на гостински натпревар.

За браќата и сестрите на Дин Смит:

Неговите детски денови беа весели затоа што неговиот брат имаше најголем интерес од срце. Смит и Дејв се единствените деца на нивните родители. Поминаа низ густи и тенки уште од мали момчиња до денес. Оттука, браќата и сестрите имаат разбирање за нивната личност и избегнуваат да се повредуваат едни со други.

ПРОЧИТАЈ  Приказна за детството Маурисио Покетино Плус Неоптоварени факти за биографијата

За роднините на Дин Смит:

За време на составувањето на оваа животна приказна, допрва ќе добиеме информации за неговите баби и дедовци од татко и од мајка. Слично на тоа, сè уште не се познати чичковците и тетките на Дин, како и внуците и внуците.

Дин Смит нераскажани факти:

За да ја завршите биографијата на администраторот, еве ги неколку факти за него тоа ќе ви помогне да добиете целосно познавање на неговата животна приказна.

Факт # 1: Судбина за величина:

Пред да не сонува да истражува во тренерската кариера, Смит веќе го имаше кренато Европскиот куп. Како судбината да го повикуваше него, 11-годишниот син на Рон Смит кој чуваше дете на еден од јунаците на Ротердам во Вила, доби привилегија да го подигне трофејот.

Факт # 2: Распределба на платите и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во фунти (£)
Годишно£ 1,500,000
Месечно£ 125,000
Неделно£ 28,802
Дневно£ 4,115
На час£ 171
На минута£ 2.9
Во секунда£ 0.05

Истражувањата покажуваат дека просечен британски граѓанин ќе треба да работи две и пол години за да го заработи она што Смит го добива за еден месец.

Стратешки поставивме анализа за неговата плата кога часовникот отчукува. Дознајте сами колку заработил откако сте дојдени овде.

Од кога почнавте да гледате Био на Дин Смит, ова е она што го заработи со Астон Вила.

£ 0

Факт # 3: Религија:

Нашиот ingerумбир Мурињо е меѓу толку многу навивачи кои веруваат дека Лавовите не се само фудбалски тим, туку се и религија. Интересно, тој често ги повикува своите приврзаници да ја одржат својата верба во клубот цврста и да се надеваат на наредните пославни денови.

Факт # 4: Лошо рангирање Од 2020 година:

И покрај неговата исклучителност при организирање на составот на Астон Вила, 90мин.com го рангираше Смит како 18-ти менаџер на EPL пред Ole Gunnar Solskjaer. Се сомневаме дека неговиот рејтинг ќе се покачи повисоко, додека тој се бори да го однесе својот тим над десеттата позиција на табелата во лигата 2020-21.

Заклучок:

Секако, Storyивотната приказна на Дин Смит покажа дека не се откажува е првиот чекор кон постигнување успех. Исто така, фактот што го водеше намерата да ги направи горди неговите татко и мајка беше доволна мотивација да ги крене на нозе.

За среќа, Смит брзо сфати дека треба да ја смени својата траекторија за да успее надвор од фантазијата на неговото семејство. Се разбира, неговата одлука ја смени целосно неговата кариера.

Ги пофалуваме родителите и братот на Смит (Дејв) што ја поддржаа неговата одлука да се занимава со тренер. Без нивна помош, тој ќе паднеше во несвесна состојба или дури и најлошо, најверојатно ќе се чувствуваше неисполнето.

Почитувани читатели на почит, ве цениме за вашето време на оваа биографија. Kубезно споделете ги со нас вашите размислувања за Детската приказна на Смит во делот за коментари. Исто така, погледнете резиме на Био на Дин Смит во табелата подолу.

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Дин Смит
прекар:Gумбирот Мурињо
Години:Стари 50 години и 0 месеци
Место на раѓање:Вест Бромвич, Англија
Таткото:Рон Смит
Мајка:Хилари Смит
Браќа:Дејв (брат)
Сопруга:Никола
Деца:Син и ќерка
Нето вредност:8.5 милиони фунти (статистика за 2021 година)
Годишна плата:1.5 милиони фунти (со Астон Вила)
Висина:1.83 m (6 стапки 0 во)

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари