Storyош Маја Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Storyош Маја Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на oshош Маја ви кажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Во кратки зборови, ја прикажуваме историјата на нигерискиот професионален фудбалер роден во Лондон. Нашата приказна започнува од неговите рани денови до кога тој постигна успех со Фулам. За да го разгорите вашиот апетит за авто-биографија за привлечната природа на Био на oshош Маја, еве ја неговата траекторија во кариерата.

Да, сите знаат за неговата бајка која започна со животот во Премиер лигата - каде ги постигна своите први два гола во победата со 2: 0 против Евертон. И покрај ова признание, само малкумина обожаватели знаат за животната приказна на oshош Маја. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на oshош Маја:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот oshош Меџик. Името - oshош е само прекар и неговите вистински имиња се - oshошуа Ерооли Орисунмихаре Олувасеун Маја. Професионалниот фудбалер е роден на 27-ми ден во декември 1998 година од татко и мајка на Нигерија, во лондонскиот кварт Луишам.

Растечки години:

Childhoodош Маја ги поминал детските години Пимлико, станбена област во Вестминстер. Тој порасна заедно со неговите тројца браќа, неговите родители (особено неговата мајка) и сестра му. Познати меѓу неговите браќа и сестри се Емануел и remеремаја Маја - обајцата се сликани овде.

Запознајте ги браќата на oshош Маја - Емануел Маја (десно) и remеремаја Маја (лево).
Запознајте ги браќата на oshош Маја - Емануел Маја (десно) и remеремаја Маја (лево).

Имајќи го предвид начинот на кој овие момчиња играа фудбал за време на нивните рани денови, немаше апсолутно ништо што сугерираше за да не пораснат да станат фудбалски starsвезди - што направија и тие.

Потекло на семејството Jош Маја:

Нигерискиот напаѓач е роден во Лонгон од нигериска мајка и тато, кои живееја и се чувствуваа удобно како англиски граѓани од средна класа. Oshош не беше израснат во сиромашна позадина. Неговите родители беа како повеќето луѓе кои работеа, никогаш не се бореа со пари и имаа добро финансиско образование.

Потекло на семејството Jош Маја:

И покрај фактот дека е роден и израснат во Англија, жител на Лондон ги цени неговите нигериски корени. Со неговото достигнување на слава, многу фанови прашаа… Од каде во Нигерија доаѓаат родителите на oshош Маја?

Прво, прво, тој има две иробачки имиња - (Орисунмихаре и Олувасеун). По интензивно истражување, успеавме да пронајдеме едно од неговите имиња (Орисунми) во државата Ондо, Нигерија. Можеби, од тука потекнува таткото на oshош Маја.

Името Орисунми има потекло од Ондо. Се чини дека еден од родителите на oshош Маја е од државата Ондо, Нигерија.
Името (Орисунми) има потекло од државата Ондо. Се чини дека еден од родителите на oshош Маја (неговиот татко) е од државата Ондо, Нигерија.

Повторно - посредници за неговото потекло - знаевме за друго негово име - Ерооли. Ова име е вообичаено за луѓето кои доаѓаат од Вори, државата Делта. Од оваа причина, можеме многу да шпекулираме дека мајката на oshош Маја е од државата Делта, Нигерија. Се чини дека двајцата негови родители ја напуштиле Нигерија во Англија во 1990-тите години за да направат подобро семејство.

Образование и градење кариера:

Присвојувајќи се на Индипендент, Jош Маја имаше вклучување во академици пред појавата на неговата кариера. Британскиот весник исто така објави дека тој исто така продолжил да учи дури и во тинејџерските години.

Доаѓајќи од нигериско домаќинство за кои се знае дека имаат високи вредности во образованието за своите деца, јасно е дека станувајќи нешто друго би било изводливо доколку професионалната кариера не функционирала како што беше планирано.

Storyош Маја фудбалска приказна:

Како што вели неговата Википедија, младите родители, по неговото раѓање, го напуштиле Луишам за да се населат во Пимлико, кој се наоѓа во Голем Лондон. Оттука, токму во центарот на Лондон, во градот Вестминстер, oshош и неговите браќа - Jeеремија, Емануал (и др.) Ги засилија своите фудбалски вештини.

Имајќи челична решеност да ги оствари своите соништа, Jош продолжи да има успешни испитувања со Кристал Палас и Фулам. На овие лондонски академии, младата везда и постави добра основа на неговата младинска кариера.

Целосната потреба за проширување на младинското искуство подалеку од Лондон го виде раното дете со свиркање кое патуваше во северозападна Англија (Манчестер) на проба со Сити. На радост на своето семејство, Jош помина и тој им се придружи на таквите Јадон Санчо кој исто така играше таму.

Oshош играше за градската академија во Манчестер со големи надежи дека тој клуб ќе му понуди стипендија. За жал, тие не го сторија тоа и по консултација со неговите родители, starвездата што растеше му ја препушти најдобрата академија во Англија на Сандерленд. Таму го доби она што го сакаше - двегодишна стипендија.

Биографија на Biош Маја - Приказна за патот до славата:

Септември 2016 година се покажа како година кога тој доби вкус на сениорски фудбал со „црните мачки“. Како што се очекуваше, тој се искачи на пригодата, давајќи голема инјекција на неговата напаѓачка личност. Oshош беше скромен напаѓач, кој учи од постари играчи Ineејмин Дефо - кого го сметаше за пример. Еве, младиот човек добива впечатливи лекции од неговиот Идол.

Додека ineејмин Дефо го напушти Сандерленд, oshош Маја стана фаворит за преземање на неговата позиција. благословен со контролата на лепило и можноста да лебдат во минатото противници, супер дете постигна 16 гола пред да биде ценовен на гостувањето во Франција. Подолу е видео од неговите славни денови со Сандерленд каде играше со некаков измамник и ароганција.

Biош Маја Биографија - Успешна приказна:

На 26-ти ден јануари 2019 година, напаѓачот на Сандерленд потпиша за францускиот клуб Бордо од Лига 1 со четири и пол годишен договор и договор зачудувачки пораст на платите - 65,000 XNUMX евра неделно. Играње заедно Јасин Адли, Oshош стана инстант хит со Лес ondирондинс.

Воскресна на фудбалска stвезда, Меџик oshошуа (како што се гледа на видеото со неговите голови во Бордо) стана една од најжешките млади својства во францускиот фудбал. Тој ја освои наградата за најдобар стрелец во клубот за сезоната 2019-2020, поради прекинување на пандемијата на коронавирусите.

Поради фактот што неговите родители се Нигеријци, фудбалскиот тренер на земјата, Гернот Рор, брзо ја прошверцувал Маја. Целта беше да се предизвика конкурентност за Виктор Осимен, како една од омилените ударни сили на земјата.

На почетокот на 2021 година, starвездата што растеше се консултираше со своето семејство за можно враќање во Англија. Овој пат, тој ја почувствува својата судбина велејќи му дека ќе успее во Премиер лигата. На 1 февруари 2021 година, на денот на крајниот рок за трансфер, oshош се врати во Англија со својот поранешен клуб, Фулам.

Денот на вineубените - 14-ти февруари 2021 година беше претпочитан ден за неговата игра на судбината. Тој ден, тој постигна старт од бајка, постигнувајќи два гола (Видеото е подолу) во своето деби за да оствари победа против Евертон.

Без сомнение, светот би можел да биде на прагот да види подобра верзија на Фулам Алекандар Митровиќ, младо момче, некогаш одбиено од Англија и сега му расцвета на патот да стане талент од светска класа, токму пред нашите очи. Останатото, како што велиме, ќе биде историја.

Која е девојка на oshош Маја:

Дали сте тука за да добиете информации за в loveубениот нигериски напаѓач? Дали имате жестока желба да откриете која е девојката на oshош Маја?… Така е и Lifebogger. Искрено, пребарувавме низ сите страни, сè уште нема знаци на WAG.

Запознавање со девојката на oshош Маја.
Запознавање со девојката на oshош Маја.

Длабоко во себе, веруваме дека oshош Маја приватно излегува со некого. Оттука, прашање на време е кога неговиот приватен живот ќе излезе во јавноста. Но, помисли на тоа:… Ако некој како него е толку остар пред голот, тој нема да има проблеми со водење приватна афера.

Лични факти за животот:

Маја е Јарец, знак што претставува време и одговорност. Нигерискиот напаѓач е индивидуа која поседува внатрешна состојба на независност што овозможува значителен напредок во неговиот личен и професионален живот.

Lош Маја Начин на живот:

Одговарајќи на прашањето како ги троши своите 60,000 фунти неделни плати Фулам, нигерискиот напаѓач признава дека не живее раскошен живот. Маја ги издава сјајните списанија и нема такви работи како изложба на егзотични автомобили, големи куќи (замоци) девојки, зуи итн.

Семеен живот на oshош Маја:

Визијата е чин на гледање на она што за многумина се смета за непобедливо. Маја потекнува од спортско домаќинство со визија за играта. Во овој дел, ќе ви кажеме малку за неговата породување.

За родителите на oshош Маја:

Тие израснаа четири сина и една ќерка. Да ги натераш неговите и неговите браќа да станат фудбалери е една од најдобрите одлуки што ги донесоа мајката и тато на oshош. Анти-блиц асоцијацијата на фудбалерот е резултат на тоа што неговите родители го држат заземен. Иако ги има малку документација, прашање на време е да се објават јавно.

За браќата и сестрите на oshош Маја:

Во модерниот фудбалски свет на изложба на флеш-автомобили и начин на живот на социјалните мрежи, браќата од фудбалот претставуваат освежувачки противотров.

Емануел Маја е холдинг играч од средниот ред, кој некогаш имаше обиди со градот Ман и играше со ФК Кројдон додека го пишувам ова Био. Од друга страна, неговиот постар брат, remеремаја Мајас е пејси-напред - со око за гол - како неговиот oshош.

Oshош Маја нераскажани факти:

Заокружувајќи ги нашите мемоари за нигерискиот професионален фудбалер, ќе го искористиме овој дел за да ви кажеме повеќе вистини за него. Без многу врева, да започнеме.

Факт # 1 - Ryош Маја Фулам Плата:

Сопственикот на Сандерленд, Стјуарт Доналд откри дека Маја заработувала по 1000 фунти неделно. Според француската веб-страница Л'Екип, тој однел дома 65,000 60,000 евра неделно во Бордо. Преселба во Фулам забележа зголемување на платите на XNUMX фунти.

ТЕНУРАПРОДОЛУВАЕ НА ФУЛХАМ ПЛАТА
Годишно:£ 3,124,800
Месечно:£ 260,400
Неделно£ 60,000
Дневно:£ 8,571
На час:£ 357
На минута:£ 6
Во секунда:£ 0.09

Откако започнавте да ја гледате oshош МајаБио, ова е она што го заработи со Фулам.

£ 0

Лондончанец кој заработува 37,000 ќе треба да работи 84 години за да ја направи годишната плата на Маја со Фулам.

Факт # 2 - Религија на oshош Маја:

Дали знаете дека неговото вистинско име е oshошуа? Ова е библиско име што значи - 'Бог е моето спасение' Оттука, не може да се негира фактот дека родителите на oshош Маја не го воспитувале како христијанин. Всушност, делот од Информаторот Био на Стрејкер кажува сè. Чита; Бог е над сè.

Факт # 3 - Кој е агентот на oshош Маја?

Elite Project Group Limited управува со нигерискиот напаѓач. Најголемите клиенти на компанијата се претежно врвни црни фудбалери. Меѓу нив се Алекс Iwobi, Јадон Санчо, Букајо Сака, Еди Нкетија, Фоларин Балогун, Реис Нелсон. Елит Проект Груп исто така управува Тод Кантвел.

Факт # 4 - Jош Маја нето вреди:

Комбинирани финансиски фактори, како што се неговото долгогодишно искуство, платата заработена во текот на тие години и спорзорството, забележаа пораст на вредноста на средствата минус пасивата. На оваа јукура, проценуваме дека нето-вредноста на Маја е околу 2 милиони фунти.

Факт # 5 - Stош Маја ФИФА Статистика:

Гледајќи ги неговите голови во серијалот на неговите видеа погоре, ќе се согласите со мене дека заслужува повеќе поени. Со неговиот светла старт на животот во Премиер лигата, сигурно е дека ФИФА ќе го памети во следните ажурирања.

Вики:

Да ги сумираме овие мемоари, ја создадовме оваа табела која одговара на сите прашања во врска со биографските истражувања за oshош Маја.

БИОГРАФСКИ ИСТРАУВААОдговори на Вики
Комплетни имиња: Oshошуа Ерооли Орисунмихаре Олувасеун Маја
прекар:Jош и Меџик
Години:Стари 22 години и 3 месеци.
Датум на раѓање:27-ми декември 1998 година
Место на раѓање:Луишам, Англија
Семејни корени:Нигерија
Потекло на родителите:Југозападна Нигерија
Браќа:Тројца браќа и сестра
Браќа:Емануел Маја, remеремаја Маја итн.
Нето вредност:2 милиони фунти
Позиција за играње:Напред / напаѓач
Висина 5 стапки 11 инчи ИЛИ 1.80 метри.
Хороскопски:Јарец

Заклучок:

Да се ​​биде непоколеблив во потрагата по постигнување фудбалска ardвезда го дефинира Majош Маја - кој е најуспешен меѓу неговите фудбалски браќа. Допаѓа Патрик Бамфорд, тој е тип кој претпочита да работи паметно на теренот. Головите постигнати на неговиот почеток од животот со Премиерлигата кажуваат сè.

Сеоклин, нема поголема среќа што има успешно семејство чиј животен стил е центриран околу убавата игра. Иако беше одбиена од Англија, Маја (преку родителски корени) обезбеди пат до репрезентацијата на Нигерија каде што неговиот успех е сигурен.

Ви благодариме што издвоивте време и ја прочитате нашата приказна на oshош Маја. Ве молиме, предупредете ни да знаеме дали гледате нешто што не изгледа добро на животната приказна на нашиот профил. Инаку, кажете ни за делот за коментари, што мислите за Магичен oshошуа.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари