Storyил коунд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Storyил коунд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Juил Коунд ви кажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Накратко, ние ви ја прикажуваме историјата на францускиот професионален фудбалер кој е дефанзивец. Нашата приказна започнува од неговите рани денови, до кога тој се прослави во играта. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија за привлечната природа на Био на lesил Коунд, еве резиме од неговиот живот.

Биографијата на lesил Коунд. Еве, неговиот ран живот и големиот подем.
Биографијата на lesил Коунд. Еве, неговиот ран живот и големиот подем.

Да, сите знаеме новиот скапоцен камен откриен од Севиillaа е неоспорен носител. И покрај многубројните признанија за неговото име, сфаќаме дека само малкумина фудбалски ентузијасти ја прочитале приказната за животот на lesил Коунд. Ние го подготвивме, за theубовта кон фудбалот. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Storyил Коунд Детска приказна:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Кафу“ поради неговиот сличен стил со легендата на Бразил. Lesил Оливие Коунде е роден на 12-ти ден во ноември 1998 година, од мајка Французинка и татко од Бенине, во градот Париз, Франција.

Растење:

Помалку од 12 месеци по неговото раѓање, семејството на lesил Коунд се смени во поглед на животот во Париз. Неговата мајка (особено) ја напушти престолнината на Франција со едногодишниот lesил, во едно мало село, на 40 минути од Бордо.

Малиот Коунде пораснал во Ландирас, комуна во одделот Girиронд во Нувел-Аквитанија во југозападна Франција. Своето детство го помина без брат или сестра. Заедно со неговата сингл Мама и без татко наоколу.

Како мало момче, соседите знаеја дека е резервиран. Уште повеќе, срамежливо момче кое секогаш одвојува време да им верува на луѓето кои се обидуваат да се доближат. Како среќа, фудбалот стана бегство - далеку од неговата интровертна природа. Благодарение на убавата игра, нашето момче се стекна со нови пријатели од детството со кои само се смееше, задеваше и се забавуваше.

Потекло на семејството Familyил Коунд:

Растејќи сам во Ландирас, само со неговата мајка, го подразбира фактот дека самохран родител го воспитал. Juил уживал во воспитание од средна класа и никогаш не страдал од недостаток за време на неговото детство. Вистината е, дефанзивецот не е типичен успешен фудбалер со приказна од партали до богатство.

Пред неговиот тинејџерски период, мајката на lesил Коунд отсекогаш ги поддржувала неговите избори. Лесно беше да се грижи за него бидејќи тој е нејзиното единствено дете. Резултатите од истражувањето на Lifebogger велат дека таткото на Kounde никогаш немал критична улога во неговиот развој. Со тоа при рака, можеме конечно да кажеме дека неговите родители можеби се развеле или се разделиле.

Потекло на семејството Juил Коунд:

Судејќи според неговиот изглед на лицето на бебето, можете да кажете дека францускиот фудбалер е од расна етничка припадност. Juил потекнува од мешано потекло и според Википедија, тој има бениско потекло. Што значи ова?… Тоа означува дека таткото на Коунде е од Западна Африка, поточно Република Бенин.

Оваа мапа го објаснува потеклото на lesил Коунд.
Оваа мапа го објаснува потеклото на lesил Коунд.

Образование на Juил Коунд:

Според францускиот медиум OnzeMondial, неговата мајка никогаш не му дозволи да прави компромис за одење на училиште за тотален фудбал. Иако беше одличен студент, lesил беше толку тивок и резервен. Овој став го натера да стане повлечен ученик. За време на интервју за OnzeMondial, централниот дефанзивец го рече следново;

ВО УЧИЛИШТЕ, БИДАВ ДОБРА УЧЕНИЦА КОЈ НЕ САКАШ ДА СЕ ПРАШАТ ПО Работите што не ги правев добро. ИМАВ МНОГУ ДОБРИ ОДДЕЛЕНИЈА, но НЕКОГАШ СО ГРАНИЧНО ОДНЕСУВАЕ.

Имаше времиња, дојдов во конфликт со некои наставници. НО НИКОГАШ ВИСТИНСКО НЕ МЕ ПЕНАЛИЗИРААТ КАКО ГИ ПОМИНАВ ИСПИТЕЛА САМО СУДУВАМ УЧИЛИШТЕ ЗА МАЈКАТА ШТО НЕ САКАМ ДА СЕ ОСТАВАМ. ЈА ОСТАНАВ МОЈОТО ОБРАЗОВАНИЕ ПОСЛЕ ПОСТАПНО МОЈА БАКАЛОРИЈА.

Storyил коунде Фудбалска приказна:

Еве го бебето, во раните денови на кариера.
Еве го бебето, во раните денови на кариера.

Патувањето до ardвездата започна на возраст од пет години. Ова беше кога момчето започна да паси фудбал во неговото село. Започна аматерски фудбал со Фратернел де Ландирас до единаесетта година. Кога се претстави за нив, lesил имаше потешкотии во откривањето на неговата позиција. Како прво, тој ги проба сите области се додека на крајот не се реши како голман.

Lesил Коунде го започна фудбалот како голман.
Lesил Коунде го започна фудбалот како голман.

Ран живот во фудбалот - борба против неговата мајка:

Според starвездата што расте, тоа е малку страшна меморија. Назад во деновите, lesил Коунде пасеше фудбал на ниско ниво во сиромашен тим, кој честопати се поразува во своите игри. Тој беше дете кое не уживаше да губи, бидејќи тоа честопати го полудуваше. За жал, lesил, од лутина од претрпениот пораз, честопати ја истураше својата фрустрација врз неговата невина мајка.

БЕШЕ ПЕРИОД КОГА БЕАВ 9, ОД КОЈ БЕВ СТРАШЕН СО МАЈКАТА МОЈА. КОГА ПОГУБАВ, ТОА NOTЕ МЕ ЗАБЕЛЕУВА ДА ЈА ВЛЕКАМ ЛИЦЕТО ВО ДОМОТ ЦЕЛ ВИКЕНД. БЕШЕ НЕВОРОМНО ДА МУ ЗБОРУВА КАКО БИЛО ДЕТЕ.

Се сеќавам како ги клоцам нозете на мама кога ќе дојдам дома од пораз. ПИСИНИРАВ И НАПРАВИМ НЕКОЈА НАГРАДА ЛИЦА. ОВОЈ ТА SНИОТ ПЕРИОД ПОСЛЕДНИ МАЛКУ ДОЦЕ.

Бидејќи ситуацијата стануваше полоша, lesил Коунд призна (преку медиумите OnzeMondial) дека неговата мајка презела нешто. Таа побрза да посети психијатар кого го молеше да му помогне во решавањето на проблемите со лутината на нејзиниот син. За жал, решението никогаш не дојде толку брзо и на младиот Коунде му беше советувано да го смени својот тим. Доволно смешно, психијатарот исто така ја советуваше својата мајка за ова;

НАПРАВИ ИСТА работа на твојот син. КОГА СЕКОГАШ YИ ПОБЕЧИ, КОЧНИ НЕГА, КАКО ДА… CЕ СМИРИ.

Биографија на Juил Коунд - Приказна за патот до славата:

Најпосле, работите се вратија во нормала меѓу мајката и синот. Додека lesил работеше повеќе работи меѓу студиите и фудбалот, тој ги смени клубовите, но остана близу до семејната куќа. Во 2009 година, амбициозното момче се преселило во Серон, каде остана 12 месеци. Издигнувајќи се над своите соиграчи, тој замина во поголем клуб - Ла Бреде, кој се претстави во подобра дивизија.

На оваа фотографија, Куунде повеќе не беше голман. Тој само ја најде својата позиција во тоа време.
На оваа фотографија, Куунде повеќе не беше голман. Тој само ја најде својата позиција во тоа време.

Разбирање на неговата желба да заработи за живот со играта, lesил ги напушти студиите во приватно средно училиште. Веднаш после тоа, тој притисна посилно и доби можност за испитувања на Бордо до У13, кои ги помина со летачки бои.

Справување со неговата резервирана личност:

Заради неговиот интроверен карактер, lesил бил сведок на тежок почеток на животот во Бордо. Малку по малку, тој се подобруваше, но со бавно темпо. Како што укажува, неговиот тренер го замоли да се отвори, да разговара повеќе и да научи да комуницира. Тој го принуди Коунде да биде пријателски настроен, и надвор и од теренот. Фудбалерот еднаш рече;

ЈАС ИЗБОРИВ КОГА НЕ КОМУНИЦИРАМ НА КОЧАТ, ТЕШКО Е ДА ГИ СЕ ЧУВСТВАМ ТИМЕЈЧИТЕ ДА СУМ ДЕЛ ОД НИВ, И НЕ Е ВАНО АКО СЕ ДОБРО.

КАКО ПОМОШ ПОМОГНУВАЕ ДА ПОМОГНЕМ ДА ЗБОРУВАМ ПОВЕЕ, СИТЕ ДОГОВОРИЈА МОРА ДА ЈА ИМАМ ПРИЈАТАТА НА КАПТЕИНОТ. ТОА НАВИСТИНА МИ ПОМОГНА.

Нема време, работите станаа подобри, бидејќи младиот човек покажа масовно подобрување во комуникацијата и управувањето со агресијата. Од 26 натпревари, тој го водеше својот тим да победи во 24, вклучувајќи титула со младинците на Бордо.

Lesил Коунд Био - Приказна за успехот:

Како што се очекуваше, тој силно го започна животот како постар фудбалер. Сè се случи толку лесно за Коунде, благодарение на прекрасните тренери кои секогаш беа зад млади starsвезди како него и слични на нив Јасин Адли. За кратко време, локалниот жител се етаблираше како еден од најдобрите бранители во Лига 1. Овој подвиг виде многу врвни клубови кои кружеа околу него како ајкули.

Севиillaа ФК, конкурентен тим, стана најдобриот избор за starвездата што расте, која постепено стана еден од столбовите на нивната одбрана. Заедно со Серхио Регуилон, Коунде им помогна на „црвено-белите“ во освојувањето на Лигата на Европа на УЕФА 2019/2020.

Ова е lesил Коунд кој слави момент на трофејот. На друга слика, тој инсистираше да спие со Купот.
Ова е Куунде кој го слави трофејот. На друга слика, тој одби да се сретне со своето семејство и се обиде да спие со Купот.

По натпреварот, Французинот, со своето чудесно чувство на исчекување и аналитички капацитет, продолжи да биде шеф на одбраната на Севилја. Во 2021 година, кога постигна прекрасен погодок (видео подолу) против ФК Барселона (полуфинале во Копа дел Реј), фудбалскиот свет запрепасти.

Веднаш по неговиот натпревар, lesил стана а приоритет на одбраната за Манчестер Јунајтед кој сака конкуренција за Виктор Линдел. Без сомнение, ние fansубителите на фудбалот на прагот да имаме заглавие на моќта да му се процвета на најдобриот свет. Останатото, како што велиме за Био на lesил Коунд, е историја.

Кој е тој Запознавање?

Само гледајќи ги неговите симпатични изглед на бебето, не може да се негира фактот дека lesил Коунд не би бил јаболко во очите на потенцијалните материјали за девојка и сопруга. Од неговата слава, постои горлива желба да се открие со кого излегува бранителот.

Нашиот тим пребаруваше и како на почетокот на 2021 година, сè уште нема знаци на WAG на Kounde. Дали е сингл? ... веројатно не. Дали тој има девојка?… Веројатно (да) приватна врска - барем засега. Конечно, нема знаци дека жителката на Ландирас има дете надвор од брак.

Личен живот на Juил Коунд:

Personalил Коунде личен живот далеку од фудбал.
Personalил Коунде личен живот далеку од фудбал.

Далеку од сè фудбал, пријателите и роднините во Ландирас го доживуваат како резервирано момче, многу мирно и привлечно. Што се однесува до хобијата, Куунд е aубител на тенисот. Тој долго време уживаше во рекетските спортови пред да признае дека е невозможно да се продолжи со фудбалот.

Овде е релевантно да се каже дека меѓу членовите на неговото семејство, никој (па дури ниту неговата мајка) првично не се занимаваше со фудбал. Theубовта кон играта се разгоруваше за време на детството кога ги гледаше натпреварите од Лигата на шампионите на француски ТФ1.

Lил Коунд начин на живот: 

На фотографијата подолу, фудбалерот на шега ги предупреди навивачите да не му се потсмеваат затоа што управувал хечбек на Ситроен. Lifestyleивотниот стил на Коунде се појавува сличен на оној на Нголо Канте, кој сака сè за нискобуџетен автомобил. Фудбалерот на Лес Блеус прикажува анти-блескав став на овој чин.

Автомобилот на lesил Коунд е дефиниција за неговиот животен стил.
Автомобилот на lesил Коунд е дефиниција за неговиот животен стил.

И покрај тоа што заработи 2.5 милиони евра годишно со Севилја, lesил Коунд останува целосен противотров за скапиот живот. Не постои такво нешто како прикажување егзотична куќа (замок) пред обожавателите, или работи како носење чудесна облека, ноќно клубување, чување девојки и зуи итн.

Familyил Коунд семеен живот:

Имајќи член на вашето домаќинство можете да се потпрете - и во добри и во тешки времиња - останува едно од мајсториите на природата. Еве, ќе ви кажеме повеќе факти за неговите родители и другите членови на семејството (роднини).

За таткото на lesил Коунд:

Резултатите од истражувањето велат дека во текот на целиот детски момент на lesил Коунд, неговиот татко бил отсутен во неговиот живот. За среќа, дознавме дека lesил разговараше со него веднаш штом наполни 16 години. Според спортистот;

Ниту еден член на мојата фамилија не ми го објасни потеклото од кога сум роден. БЕШЕ НА 16 ГОДИНИ ОД ТЕКОТ МОЈ МЕ СТИГНА. Ми рече дека имам потекло од Бенин, во западна африка.

ADАЛНО, ВЕADЕ СЕ ПОСЛЕДНО МОА ДА ИГРАМ ЗА ЗЕМЈАТА НА МЕЧИНИТЕ БАТИ И ТАТКОВИ.

Личноста на lesил Коунд се разликува од неговата мајка. Тој еднаш рече дека повеќето од неговите карактерни црти ги наследил од неговиот татко. Малку документација постои за неговиот татко, сигурни сме дека неговото темно завршување доаѓа и од Западна Африка.

За мајката на Juил Коунд:

Според фудбалерот, жената која го родила не е кариерист како што е тој. Коунде за OnzeMondial изјави дека неговата мајка е негов финансиски советник. Дури и таа не гледа фудбал, самохраната мајка е тип што ќе го гледаше нејзиниот син во скоро сите негови натпревари. Супер мама тоа го прави и во ветровити и во дождливи ситуации.

МАЈКА САМО СТАНА ПРО ФУДБАЛ ГОДИНА И ПОЛОВО ОТКАКО ЈА ПОЧНАВ МОЈАТА ПРО-кариера. ОВИЕ ДЕНИ, ПОГЛЕДУВА ПОВЕЕ ИГРИ ПОВЕЕ ОД ОВА. Дури и натпревари каде што не играм, мајка ми е задоволна да ги гледам.

Се сеќавам кога ќе дојдат моите први фудбалски плати, мајка ми го погледна балансот на мојата сметка и рече: 'но како? … ТОА МНОГУ ’(смее). ПРОДОЛУВА ДА МИ КААТ ТОА. ГЛЕДАМЕ МНОГУ ПАРИЦИ СТАНАА НОРМАЛНИ ЗА МЕНЕ, АМА ЗА НЕА, НЕ !! МОЈАТА ПЛАТА ЈА ЈА ТОПУВА НО СЕГА, ТОА СЕ ПОБЕДУВА.

Lesил Коунд ја даде изјавата за неговата мајка во интервју за францускиот центар Онзе-Мондијал. Тој е супер горд на неа, што е единствениот што го воспитуваше. На 18 години, момчето го заврши своето образование и сега, тој е носител на BAC. Вистината е, тој не го постигна ова без неговата мајка.

Роднини на Juил Коунд:

Сигурно, неговите баби и дедовци, чичковци и тетка - далеку во република Бенин - сигурно се гордееле себеси како пошироки членови на неговото семејство. За нив тоа е дефинитивно работа со која треба да се гордеат супер. Се надеваме дека lesил ја посетува републиката Бенин и се идентификува со нив.

Lesил Коунд нераскажани факти:

Факт # 1 - Распределба на платите во Севиillaа:

МандатПлата на lesил Коунде Севилја
Годишно:€ 2.500,000
Месечно:€ 208,333
Неделно:€ 48,000
Дневно:€ 6,858
На час:€ 286
На минута:€ 4.8
Во секунда:€ 0.08

Бидејќи започнавте да ги гледате Juил Коунде Био, ова е она што го заработи со Севилја.

€ 0

Дали сте свесни?… Од каде потекнува, просечниот човек во Франција кој заработува 39,099 евра годишно ќе треба да работи 63 години. Ова е колку време ќе требаше да се направи годишната плата на lesил Коунде со Севилја.

Факт # 2 - Најголемата желба за живот:

Во едно француско интервју, lesил рече дека би било сон да не умрам, туку да живеам засекогаш. Тој верува дека еден ден, генијалец ќе измисли чудесен серум што ќе им помогне на сите да останат живи. Хмм ... Дали мислите дека е можно? Shareубезно споделете го вашиот став за ова во делот за коментари.

Факт # 3 - Една од најдобрите ЦБ да се купи во режим на кариера FIFA:

На млада возраст од 21 година, профилот на lesил Коунд е едноставно неверојатен. Без трошка сомнеж, тој би бил врвен избор да го потпише на ФИФА режимот за кариера. Браќа браќа, Едуардо Камавуа и на Лестер Весли Фофана спаѓаат во слична категорија.

Факт # 4 - Која е религијата на lesил Коунде?

Не сме го виделе како го крсти знакот секогаш кога ќе влезе на теренот. Исто така, покажувајќи ги прстите кон небото кога ќе постигне гол. Сепак, ние сме свесни дека неговото средно име „Оливер“ значи „Маслиново дрво“.

Од христијанска перспектива, неговото име е симбол на плодност, убавина и достоинство. Токму на оваа премиса ги фрламе коцките да кажеме дека религијата на lesил Коунд е христијанството.

Заклучок:

Како дете, lesил беше повеќе перфекционист, оној кој реагираше горко секогаш кога неговиот тим губеше игри. Во врска со ова, Фудбалот беше прашање на победа или борба со неговата мајка. Како што старееше, сфати дека победата, поразот и тимската работа се дел од играта.

Биографијата на lesил Коунд не учи една работа. Дека тајната да се биде успешен фудбалер е да се има менувачки менталитет. Juил тоа го научил од искуството од детството. Исто така од неговите Идоли; Серхио Рамос и големиот брат, Рафаел Варанан. Уште повеќе, останувајќи со самохран родител, со отсуство на татковска фигура.

Ви благодариме што останавте со нас во storyивотната приказна за еден од најперспективните фудбалски скапоцени камења во Ла Република. Во Lifebogger, ние секогаш се стремиме кон точност и правичност додека ги доставуваме вашите омилени Француски фудбалски приказни.

Ве молиме, предупредете нè преку нашата страница за контакт ако забележите нешто што не изгледа убаво во нашето Био на lesил Коунд. Во спротивно, кажете ни за вашата перцепција за фудбалерот во нашиот дел за коментари. За брзо резиме на мемоарите на Коунде, користете ја нашата Вики табела.

БИОГРАФСКИ ИСТРАУВААОдговори на Вики
Комплетни имиња:Lesил Оливие Коунде.
Професија:Француски професионален фудбалер.
Години:Стари 22 години и 5 месеци.
Датум на раѓање:12ми ноември 1998 година.
Место на раѓање:Париз
Националност:Франција
Семејно потекло:Република Бенин, Западна Африка.
Висина (во метри и стапки):1.78 метри или 5 стапки 10 инчи.
Тежина: 78 кг
Хороскопски знак:Шкорпија
Играчка позиција:Централен бек.
Хоби или допаѓања:Кошарка, тенис и слушање музика (рап, џез, Р & Б) итн.
Уложни модели (фудбалски идол)Серхио Рамос и Рафаел Варан.
Не ми се допаѓа:Малтретирање на училиште, расизам, ропство и злосторства во Африка.
Кој го инспирираше најмногу:Нелсон Мандела.
Образованието:Фратернел де Ландирас.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари