Леандро Тросард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Леандро Тросард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Леандро Тросард ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата (Лора Хилвен), автомобилот, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Накратко, ви ја даваме вистинската историја на а Белгиски фудбалер со потекло од Генк. Нашата приказна започнува од неговите рани денови до кога тој постигна успех во фудбалот. Сега за да го разгорите апетитот за автобиографија за привлечната природа на Био на Леандро Тросард, еве ја неговата галерија од детство до возрасни.

Биографија на Леандро Тросард - од неговите рани денови до кога стана успешен.
Биографија на Леандро Тросард - од неговите рани денови до кога стана успешен.

Да, секој знае дека има закана за контра напад и разноврсност на нападот, како што е Едем Опасност. Повеќе, тој е еден од најатрактивните средства за Брајтон. И покрај овие признанија, само неколку фанови прочитаа кратка верзија на ивотната приказна на Леандро Тросард. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Леандро Тросард Детска приказна:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот Ле Трос. Леандро Тросард е роден на 4-ти ден во декември 1994 година од неговата мајка, Линда Шиперс и татко му, Питер Тросар, во општината Генк, Белгија.

Врз основа на откритијата, белгискиот фудбалер е првото дете од двете деца родени во заедницата меѓу неговите родители. Не ни требаат докази… Леандро го следеше татко му, Питер Тросард, слично. Исто така, да се напомене, мајката на фудбалерот, Линда Шиперс, го задржа своето семејно име откако го врза јазолот со Питер.

Запознајте ги родителите на Леандро Тросард - Линда Шиперс и Питер Тросард.
Запознајте ги родителите на Леандро Тросард - Линда Шиперс и Питер Тросард.

Растеме во Белгија:

Како дете, Леандро беше вакво хиперактивно дете, кое секогаш се занимаваше со фудбалска топка. Како што вели неговиот профил на Инстаграм, Белгиецот пораснал заедно со неговата помлада сестра во Ланклар, мало гратче во Белгија. На сликата подолу, и двајцата браќа и сестри кои изгледаат слично, имаа убави спомени од своето детство.

Сестрата на Леандро Тросард. Двајцата браќа и сестри имаат убави спомени од своето детство.
Сестрата на Леандро Тросард. Двајцата браќа и сестри имаат убави спомени од своето детство.

Крилниот напаѓач ги помина детските години околу белгиската општина Дилсен-Стокем - што е на само петнаесет минути возење од арената Луминиус каде го имаме повеќенаменскиот стадион Генк. Овој регион, Маасланд не е во градот Генк.

Потекло на семејството Леандро Тросард:

Линда Шепер, неговата мајка, работеше мало кафуле во Ланклар, Белгија. Продаваше лесни оброци и пијалоци за своите клиенти, кои главно се обожаватели на Леандро. Нејзиниот сопруг Питер Тросард припаѓал на белгиската работничка класа. Заедно, двајцата родители на Леандро Тросард работеа дома од средна класа, имаа добро финансиско образование и никогаш не се бореа со пари.

Потекло на семејството Леандро Тросард:

Белгискиот фудбалер е роден во Ланклар, град и општина лоцирана во белгиската провинција Лимбург во близина на Хаселт. На сликата подолу, ова е тивок град со вредни граѓани сместен околу границата на јужна Холандија.

Семејното потекло на Леандро Тросард. Потекнува од мирен град во Белгија.
Семејното потекло на Леандро Тросард. Потекнува од мирен град во Белгија.

Од етничка гледна точка, Леандро Тросар припаѓа на белгиската етничка припадност на Фландрија. Овој народ од оваа јазична група се наоѓа во фламанскиот регион на Белгија. Тие зборуваат повеќе на холандски отколку на француски. Stвезди како Thorgan Hazard град од францускиот дел на Белгија.

Образование на Леандро Тросард:

Како и повеќето деца од Ланклар, момчето што го сакаше фудбалот се придржуваше до задолжителното школување, како што дозволуваше неговата земја. Во одреден момент, Леандро разбирливо го занемари своето пост-средно образование во корист на вложување на секој дел од неговите напори на теренот. Истражувањата велат дека фудбалерот отишол во Синт-Јан Берхмансколеџ, средно училиште во Градот Брисел, Белгија.

Создавање кариера:

Како хиперактивно дете, неговата убов кон фудбалот го претвори во зависник кој секогаш копнееше да гледа во живо фудбалски натпревари. Поради тоа, Питер и Линда го носеа насекаде за да гледаат фудбалски натпревари што им беа на дофат.

Додека играше фудбал во областа Крекелдри во Ланклар, Леандро и неговите пријатели имаа пакт. Тие се согласија да се борат силно, ветувајќи си дека барем еден од нив мора да успее. Меѓу бандата, Леандро - најмалиот - беше поамбициозен. Тој поминал повеќе часови удирајќи ги своите вештини - повеќе од кој било друг - на улиците каде што пораснал.

Дури и откако неговото семејство се пресели во Дилсен-Стоккем, момчето постојано се враќаше да игра фудбал со истите пријатели од детството со кои имал договор. Со текот на времето, сите момчиња се движеа да се соочат со своите судбини.

Леандро Тросард фудбалска приказна:

Иако беше вистински Генки уште од детството, најголемиот сон на Леандро Тросард беше да игра со белгискиот клуб. Наспроти публикациите за неговата сторија за кариера на Википедија, младичот не заврши во Генк до својата шеснаесетгодишна возраст.

Леандро Тросард ја започна својата кариера играјќи за неколку локални фудбалски тимови. Започнувајќи ја својата кариера, Питер и Линда (неговите родители) го однеле во Луис M. Мерсиерлан, каде се наоѓаат полињата за млади на Патро. Кога Леандро беше дванаесет, тој стана постојан играч со Патро (мал белгиски клуб) каде доживеа убави периоди.

На петнаесет години, Тросард се преселил во ФК Бохолт, мал клуб во градот Бохолт, општина во белгиската провинција Лимбург. Причината за овој потег е затоа што Патро наиде на проблеми поради што испаднаа во белгиската четврта лига.

Бохолт беше чекор погоре во младинската кариера на Леандро Тросард. Детето кое брзо растеше играше за клубот од Северна Рајна-Вестфалија како напаѓач. За тоа време, тој емулираше Дидие Дрогба како негов пример. На радост на неговите родители и членови на семејството, тој се повика на белгиската национална младинска страна. Ова се случи откако тој постигна 42 гола за клубот во две сезони.

Биографија на Леандро Тросард - Патот до славата:

Токму во моментот кога доби повик за јуниори, белгиските фудбалски прволигаши започнаа да покажуваат интерес за борбениот фудбалер. Генк и Стандард беа опции на Леандро, но првиот подоцна стана најдобар избор за него.

Младиот напаѓач заврши во Генк во шеснаесет години. Бидејќи бил премногу млад на таа возраст и без искуство, на Леандро му беше кажано да оди на позајмица во Ломел СК, друг клуб со седиште во градот Ломел, Лимбург.

Тросард се прослави на позајмица кај белгискиот тим од Првата лига Б. Тој исто така се тестираше (сè уште на заем) со други тимови, имено; со KVC Вестерло и Уд-Хеверли Лувен. Со 34 гола како позајмен играч, starвездата во подем ги заработи правата да се врати во својот матичен клуб (Генк) - овој пат, како признат убиец.

Белгиецот постигна многу голови за време на магијата.
Белгиецот постигна многу голови за време на магијата.

Леандро Тросард Био - Успешна приказна:

Докажување дека успехот на неговите позајмици не претставуваше среќа за risingвездата која брзо растеше. Тој остави брз впечаток со Генк, дури се издигна и стана капитен на клубот. Како нивни најважен играч, Леандро Тросард го водеше Генк до врвот на првенствената табела во Белгија - помагајќи му на клубот да произведе многу витални моменти.

Тој покажува вистински знак на лидер.
Тој покажува вистински знак на лидер.

За тоа време, каде што започна да ги следи стапките на Кевин де Брујн, Леандро не знаеше ништо друго освен да собира трофеи на своето CV. Победата во белгиската лига од Првата лига ја зацврсти неговата репутација не само како лидер, туку и една од најсјајните изгледи на земјата.

Веднаш по победата, неговата растечка репутација стана центар на привлечност низ цела Европа. Со мноштво обожаватели, Леандро Тросард нема недостаток на висококвалитетни опции. На 26-ти ден од јуни 2019 година, Брајтон се согласи да го потпише на четиригодишен договор. Останатото, како што велат, е историја.

Леандро Тросард го сака животот со Лора Хилвен:

Белгискиот фудбалер има зачудувачка сопруга, две години постара од него. Но, кому му е гајле!… Возраста е само бројка. Двајцата loversубовници уживаа во убавите денови неженети пред Леандро да го постави прашањето - што рече ДА!

Запознајте ја сопругата на Леандро Тросард.
Запознајте ја сопругата на Леандро Тросард - Лора Хилвен.

Откако го прифати неговиот предлог за венчавка, Лора Хилвен им порача на своите фанови на Инстаграм дека не може да замисли да живее со некој друг, освен со Леандро. Една година подоцна, конечно пристигна големиот ден за двете bубовни птици.

Точно во 11 часот наутро - на големиот ден, Лора Хилвен и нејзиниот сопруг си ги ставија венчалните прстени на прстите. Нивната локација за венчавка беше во градското собрание Опглабјек (Одсберген), каде што некогаш живееше двојката Генк пред тој да го финализира трансферот во Брајтон.

Свадба фотографија на Леандро Тросард.
Свадба фотографија на Леандро Тросард.

Како што беше добро испланирано, бракот на Лора Хилвен и Леандро беше еден вид збогување со неговиот стар клуб (Генк), бидејќи капитенот веќе се согласи да се приклучи на Брајтон.

Соодветно е да се каже дека додека уште беа момче и девојка, и Леандро и Лора се согласија да им дадат значење на нивните животи. Мислеа да имаат дете за да им прават друштво. Девет месеци подоцна (во 2017 година), роден е Тиаго Тросард - иден фудбалер. За Леандро, да се биде татко, без сомнение, бил неговиот најголем извор на инспирација, гордост и достигнувања.

На овој ден, се роди иден фудбалер - Тиаго Тросард.
На овој ден, се роди иден фудбалер - Тиаго Тросард.

Лора и Леандро сигурно ја знаат суштината на примена на кул совети за родителство со цел да видат дека нивното дете (Тиаго) го има најдоброто од животот. Додека ја пишувам оваа биографија, тричленото семејство живее среќно на јужниот брег на Англија - градот Брајтон.

Среќен живот во Јужна Англија.
Среќен живот во Јужна Англија.

Која е иднината на Тијаго Тросард:

Постои голема шанса, родителите на момчето би сакале тој да стане фудбалер. Но, прво, прво, тој треба да развие вештини за безбедност и преживување на водата. Можеме да го видиме Тиаго Тросард, кој исто така го сака рагби, како ги прави своите први чекори кон неговата спортска иднина.

Тијаго го прави првиот чекор кон иднината.
Тиаго го прави првиот чекор кон иднината.

Личен живот на Леандро Тросард:

Белгискиот фудбалер ги поседува одликите на Хороскопскиот знак Стрелец. Почнувајќи, сите знаеме дека Леандро е некој со енергична личност. Домородниот жител на Ланклар е во состојба да ги трансформира своите мисли во конкретни активности кои во повеќето случаи произведуваат непосредни резултати.

Имаме очигледен случај со карактеристиките на крилниот напаѓач Стрелец. Дали знаевте?… Во 2020 година, Леандро Тросард изгради Лего Таџ Махал како начин на справување со фудбалската осаменост за време на блокирањето на КОВИД-19. Белгиецот тоа го сторил додека бил во својата семејна куќа во Генк. Тој посветуваше неколку часа секој ден на макотрпно составување на сите 5,923 парчиња за да изгради едно од светските архитектонски чуда.

Објасни личниот живот на Леандро Тросард. Градењето на Лего Таџ Махал го покажува создавањето на неговата личност Стрелец.
Објасни личниот живот на Леандро Тросард. Градењето на Лего Таџ Махал го покажува создавањето на неговата личност Стрелец.

И на крај, при дискусијата за личноста, една тајна на секоја успешна личност е фактот дека тие никогаш не забораваат од каде потекнуваат. Ова е случај на крилото на Брајтон кој често ги посетува улиците на своето детство во Ланклар каде го играше својот прв фудбал.

Скромниот фудбалер никогаш не го заборава своето потекло.
Скромниот фудбалер никогаш не го заборава своето потекло.

Lивотен стил на Леандро Тросард:

Колку што знаеме, фудбалерот обожава да троши пари на морски и неморски одмори. Едноставно кажано, Леандро ужива во животот на начин на кој уживаат повеќето славни фудбалери. Една од причините за одморот е да негува позитивна врска со неговата сега веќе сопруга, Лора Хилвен.

Приморските места и другите прекрасни дестинации додаваат здрава доза на инспирација во животот на Лора и Леандро.
Приморските места и другите прекрасни дестинации додаваат здрава доза на инспирација во животот на Лора и Леандро.

Автомобил на Леандро Тросард - Што вози Белгиецот?

Тоа е официјално, жителот на Ланклар ги троши своите пари и за стекнување имот, како неговиот омилен автомобил. Како што се гледа подолу, Леандро има посебна личност за црните автомобили. Тој е особено драг на овој тип на автомобил - бренд што го вози уште од тинејџерските години.

Еве го автомобилот на Леандро Тросард. Белгиецот беше верен на оваа марка.
Еве го автомобилот на Леандро Тросард. Белгиецот беше верен на оваа марка.

Семеен живот на Леандро Тросард:

Ако некој се држи покрај вас во текот на целата подготвителна фаза или кога не сте биле ништо, тогаш тој заслужува да биде со вас во текот на целиот ваш успех. Во овој дел, ќе ги разбереме фактите за родителите, браќата и сестрите и роднините на Леандро Тросард - луѓето што го прават да се чувствува толку сакан на неговите родендени.

Таткото на Леандро Тросард:

Петар е одраз на Божјата грижа во животот на неговиот син. Тој е човек кон кого гледа белгискиот играч, без оглед колку е успешен или висок. Од 2021 година, супер тато е на само една година од ударот во златниот јубилеј на животот (50-годишна возраст).

Питер Тросард го носи синот со себе насекаде. Гордиот татко го живее најдоброто од својот живот.
Питер Тросард го носи синот со себе насекаде. Гордиот татко го живее најдоброто од својот живот.

На почетокот, Питер Тросард најде потреба да го стави својот живот во мирување за да даде 100% внимание на кариерата на Леандро. И таткото и синот поминаа низ густо и слабо и со помош на брокер, (лицето на Jоси Комхер), управувањето со младиот и надежен кариера на неговиот син едноставно стана полесно.

Мајката на Леандро Тросард:

Ние се осврнуваме на Линда Шиперс, како столбот на семејството. Во општината Дилсен-Стокем (Ланклар) каде што порасна Леандро, на неговата мајка (многу познат мајчин јазик) не и е потребен вовед. Мајката на Леандро Тросард ја води најуспешната деловна активност во пабот во населбата Ланклар.

Поради популарноста на нејзиниот син, таа честопати се преплавува од клиенти на навивачите кои уживаат да ги следат натпреварите на Брајтон во нејзината деловна активност. Како што се гледа на вметнатото видео, Линда Шиперс е некој што му дава отворена рака на спортскиот новинар дури и за време на работното време. Ете, еден од таквите моменти.

Браќа и сестри на Леандро Тросард:

Според она што се чини, Белгиецот нема брат, туку сестра која еднаш им ја откри на своите фанови на социјалните мрежи. По заминувањето на нејзиниот брат во Ломел Јунајтед преку Лоан во 2013 година, не слушнавме ништо за сестрата на Тросард. Помалиот брат и сестра на Леандро живее приватен живот, барем засега.

Роднините на Леандро Тросард:

Крилото на Брајтон има силни врски со родителите на Лора Хилвен, неговата сопруга. Свекрвата на Леандро Тросард (особено) се чини дека е голем обожавател на сопругот на нејзината ќерка. Фабиен Хилвен едвај ги промаши натпреварите од Генк и прославите на прославата на трофејот. Кога Леандро и неговата сопруга ќе дојдат наоколу, бабата осигурува дека нејзиниот внук (Тиаго) е секогаш покрај неа. Како и Линда, Фабиен исто така дава интервјуа.

Говорејќи за најверојатно роднина, името на Дилано Тросард често се појавува на социјалните мрежи. Ни дава поим дека тој може да биде малиот братучед на фудбалерот.

Неискажани факти на Леандро Тросард:

Патувајќи низ животната историја на борбеното крило, сметаме дека е потребно да ви кажам повеќе вистини за него. Без понатамошно разочарување, да продолжиме.

Факт #1 - Леандро Тросард и Ганс:

Starвездата на Брајтон поседува сила и издржливост да биде добар стрелец во пиштол. Еве, го гледаме како ги свиткува мускулите на рамото со она што го знаеме како едно од неговите скриени хоби.

Скриеното хоби на Леандро Тросард - Loveубов за пукање.
Скриеното хоби на Леандро Тросард - Loveубов за пукање.

Факт #2 - Да се ​​опијам:

Леандро еднаш се натера да се забележи негативно. Тоа се случи ноќта кога тој се опијани. Капитенот на Генк кажа неколку лоши работи за време на прославата на титулата. На видеото подолу, пијан Тросард е навреден со пеење „Сите земјоделци се хомосексуалци“. Ова го стори во врска со приврзаниците на Клуб Бриж (ривал белгиски противник).

По забавата, извинувачкиот Тросард одговори на инцидентот пред камерата на ТВ Лимбург. Според неговите зборови;

„ТАА НОT, БИВ БИТНИОТ пијан. НЕМАВАМ НАМАЛНО ДА ГО МУВАМ ЛУEOЕТО СО ТОА. Sал ми е “.

Факт #3 - Обвинение за смеење на гас:

Крилниот напаѓач, во друга полемика, се појави на видеото како го прави она што го забранува фудбалот. Леандро седеше на маса заедно со hanаханбахш, Дафи и сор - во бар или ноќен клуб, опкружен со пијалоци и секако цевка од Шиша. Балоните што се гледаат на видеото (подолу) се популарни меѓу луѓето кои вдишуваат азотен оксид, гас за смеење АКА.

Според локалниот весник Аргусот, Брајтон знае за видеото и оттогаш се занимава внатрешно со оваа работа.

Факт #4 - Плата на Леандро Тросард и нето-вредност:

ТЕНУРАКРЕДОН НА ПЛАТА БРАЈТОН
Годишно:£ 1,822,800
Месечно:£ 151,900
Неделно£ 35,000
Дневно£ 5,000
На час£ 208
На минута£ 3
Во секунда£ 0.06

Откако започнавте да го гледате Леандро ТросардБио, тој го заработи ова со Брајтон.

£ 0

Просечен граѓанин на Белгија кој заработува 61,357 39 евра годишно ќе треба да работи XNUMX години и девет месеци за да го заработи она што го добива Леандро Тросард годишно со Брајтон.

Неад вредност на Леандро Тросард:

Да се ​​биде постар играч од 2012 година значи дека тој направил цело богатство во фудбалот под негов агент - JC Player management Sports (сопственост на osyоси Комхер). Платата, зделките и спонзорите на Тросард добиени со текот на годините, нето-вредноста се зголеми до околу 4 милиони евра од почетокот на 2021 година.

Факт #5 - Запис за дрво:

Дали знаевте?… Леандро Тросард е првиот фудбалер од тогаш Кристијано Роналдо да тропа на дрво три пати на еден натпревар во Премиерлигата. Со тоа, тој го држи рекордот како заеднички несреќен играч што играл на натпревар од ЕПЛ.

Факт #6 - Статистики на ФИФА:

Балерот треба да има барем над 80 поени затоа што, на почетокот на 2021 година, го гледавме како еден од најдобрите во ЕПЛ во дриблинг и контрола на топката. Леандро и Divock Origi трпи низок скор на ФИФА 2021 од 77 поени, што за многу навивачи е апсолутна шега.

Погледнете како се стопи неправдата врз Леандро.
Погледнете како се стопи неправдата врз Леандро.

Факт #7 - Религија Леандро Тросар:

Главната религија во Белгија е христијанството, (особено римокатолицизмот). Католиците сочинуваат 58% од населението на земјата. Леандро е христијанин кој се оженил со Лора Хилвен на начин на кој религијата дозволува. Тој е тип кој не ја објавува својата практика јавно.

Заклучок:

Но, наместо да се распадне како што искусија многу странски играчи, Белгиецот премина од сила во сила во англискиот прволигаш. Биографијата на Леандро Тросард нè учи на тоа - големината на онаа ја одредува успехот. Меѓу пријателите со кои склучи пакт (за време на неговото детство), Леандро имаше најголема волја.

На bубовник треба да им се пофали на родителите на фудбалерите (Линда Шиперс и Питер Тросард) што му биле 'рбет. Запомнете, неговиот татко го задржа својот работен век во мирување за да се грижи за него, а неговата мајка ја користи својата паб за да ја забавува локалната бања на нејзиниот син.

Нашиот тим се залагаше за правичност и точност додека ја доставуваше статијата за Био на Леандро Тросард. Reachубезно стигнете до нас ако забележите нешто што не изгледа како што треба во написот на крилниот напаѓач. Инаку, кажете ни ги во делот за коментари, вашите ставови за Леандро. За да добиете брз збир на неговите мемоари, користете ја оваа табела со вики.

ИСТРАУВАА ЗА БИОГРАФИЈАОдговори на Вики
Целосно име:Леандро тросард
прекар:Ле Трос
Датум на раѓање:4-ти ден од декември 1994 година.
Години:Стари 26 години и 4 месеци.
Родители:Питер Тросард (Татко) и Линда Шиперс (Мајка)
Сопруга:Лора Хилвен
Деца:Тијаго Тросард.
Роднини:Фабиен Хилвен (баба Мајка и баба на Тијаго) и Дилано Тросард.
Занимање на мајката:Сопственик на паб
Занимање на тато:Партнерски брокер со Josy Comhair.
Брајтон плати:1,822,800 фунти (годишно) и 35,000 фунти (неделно)
Позиција за играње:Крило и среден ред
Висина:1.72 м или 172 см или 5 стапки 8 инчи.
Хороскопски:Стрелец
Религија:Христијанство (католичко)
Агент:JC Playermanagement-Sports (сопственост на Josy Comhair)

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари