Хакан Калханоглу за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Хакан Калханоглу за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Хакан Калханоглу ги прикажува фактите за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, сопругата, децата, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Во едноставни термини, ви го претставуваме патувањето во кариерата на играчот од средниот ред, од детските денови, до кога тој се прослави. За да го разгорите апетитот за автобиографија, еве ја неговата галерија од детство до возрасна личност - совршено резиме на Хакан Чалханоглу Био.

Биографија на Хакан Калханоглу

Да, јас и ти го знаеме тоа турскиот плејмејкер е на пат да стане светски фудбалер како неговиот соиграч Златан Ибрахимовиќ. Сепак, многу фанови не знаат за пречките што ги надминал за да го постигне овој подвиг во неговата ивотна приказна. Оттука, ние го подготвивме неговото Био само за вас и без понатамошно разочарување, да почнеме.

Хакан Чалханоглу Приказна за детството:

За почетници по биографија, Хакан Калханоглу е роден на 8-ми ден во февруари 1994 година. Тој дојде на овој свет преку неговиот татко, Хусеин Калханоглу и мајка му, Наиме Калханоглу, во Манхајм, Германија. Дали знаете? Gen Генијалецот од слободен удар е најстарото од двете деца родени во заедницата меѓу неговите родители сликана овде.

Хакан Калханоглу Приказна за детството: Родители
Запознајте ги неговите прекрасни родители, Хусеин и Наиме Калханоглу.

Денови на растење на Хакан Чалханоглу:

Од снимањето, младиот Турчин бил воспитан со неговиот брат, Мухамед, на улиците во Манхајм. Таму, тие ја негувале навиката да играат уличен фудбал со други деца. Бидејќи неговиот татко имал длабока loveубов кон фудбалот, тој никогаш не се спротивставувал на постојаната вечерна рутина на неговите синови со нивните врсници.

Потекло на семејството Хакан Чалханоглу:

Да се ​​биде роден во Германија не значи дека Турчинот заборавил на постоењето на својата татковина. Како етаблиран играч, Калханоглу оствари многу посети на неговото место на потекло. Што повеќе?… Тој е роден во селото Конурсу во провинцијата Бајбурт во Турција. Заклучно со 2010 година, неговиот роден град имал проценето население од околу 1,573 луѓе.

Потекло на семејството Хакан Чалханоглу
Оттука потекнува семејството на Хакан.

Потекло на семејството Хакан Чалханоглу:

Прво и најважно, неговото богатство не беше од типот што некој може да го опише како супер-богат. Сепак, тие беа финансиски стабилни и дури го красеа детството на Хакан со најновите колекции играчки од неговото време. За среќа, родителите на младото момче имаа добро финансиско образование. Оттука, тие би можеле да управуваат со своите средства на најекономичен начин.

Хакан Чалханоглу нераскажана приказна:

Hakивотна приказна на Хакан Чалханоглу

Кога Турчинот постигнал 7, неговиот татко го натерал да се запише во локален институт во нивна близина. Тогаш, Чалханоглу беше невино дете кое знаеше само да ја шутне топката во која било насока. Но, неговите родители имаа големи надежи дека нивниот син ќе направи огромно подобрување кога ќе се приклучи на академијата Валдоф Манхајм.

На почетокот, играчот за врска не можеше лесно да ги исполни директивите на неговите тренери. Меѓутоа, тој често ја ставал својата посредничка должност пред своите родители пред да размисли за неговата непријатност. Оттука, Калханоглу напорно се трудеше да го подобри својот потенцијал и да го направи своето семејство гордо.

Хакан Чалханоглу во раниот живот во кариерата:

По осум години играње за Валдоф, изведувачот на сетови беше извиден од Карсхуер СЦ кој го однесе во нивниот младински тим. Таму тој започна да се привлекува во фудбалот. Во истиот период, Чалханоглу кој гледаше нагоре Mesut Ozil бил повикан да игра за својата матична земја во различни прилики.

Хакан Чалханоглу во раниот живот во кариерата
Неговите денови во Карсхуер СЦ беа славни.

Со неговите родители во потрага по поуспешно достигнување, играчот на далечина се пресели во Хамбургер во 2013 година. Неговото време со германскиот клуб беше кратко. Сепак, токму во Хамбургер турскиот играч се осмели да изложи Кристијано Роналдо при изведување на слободни удари. се разбира, тој беше толку добар во преземањето далечен сет-парк.

Хакан Чалханоглу Био - Приказна за патот до славата:

По неговото преселување во Баер Леверкузен во 2014 година, 20-годишникот се виде како расте над соништата на неговиот татко. Интересно, тој осигури дека инвестираните 14.5 милиони евра за негово стекнување нема да бидат потрошени залудно. Оттука, тој започна да постигнува голови и да прави толку многу асистенции.

Хакан Чалханоглу Био - Приказна за патот до славата
Нема поголема радост за Хакан од моментот кога ќе постигне гол.

Дали знаете?… Талентираниот плејмејкер се задржа на поголема можност да се приклучи на Милан во 2017 година. Тој потпиша четиригодишен договор вреден 24 милиони евра со италијанскиот клуб - подвиг што ја натера неговата мајка да се фали постојано со него.

Преселба на Хакан Калханоглу во Милан
Тој помина уште една пресвртница потпишувајќи со Милан.

Давањето дрес со број 10 направи многу навивачи да очекуваат извонреден настап од Турчинот. За жал, првиот син на семејството на Чалханоглу не се сретна со претпоставките на приврзаниците. Тој не беше доследен на теренот и работеше напорно за да ги подобри своите недостаток на можности.

Хакан Чалханоглу Био - Успешна приказна:

Во ниедно далечно време, генијалецот од слободен удар направи метеорско подобрување што натера многу аналитичари да зборуваат за него. Погодете што?… Неговото име влезе во историјата додека даваше асистенција Рафаел Леао, кој го постигна најбрзиот гол во Серија А на 21-ви декември 2020 година. Уште повеќе, погодокот кој беше постигнат точно на 6.2 секунди од часовникот стана најбрзиот гол постигнат во најдобрите пет европски лиги.

Приказна за подемот на славата на Хакан Калханоглу
Тој му асистираше на Рафаел Леао во постигнувањето на најбрзиот гол во историјата на Серија А.

Додека го пишувам ова Био, многу клубови се во потрага по неговиот потпис. Сепак, се сомневаме во тоа Јувентус може да заврши со потпишување на Хакан Чалханоглу во 2021 година. Можеби генијалецот од слободен удар можеби нема да го продолжи договорот со Милан ако не успеат да ја зголемат неговата годишна плата на 7 милиони евра. Останатото, како што велат, е историја.

За сопругата на Хакан Чалханоглу:

Кога станува збор за прашањата на срцето, изведувачот на сетот направи чекор подалеку од неговиот сонародник, Ченгиз Под. Всушност, Хакан се ожени со својата девојка од детството Синем Гундогду во Манхајм во 2017 година.

Бракот на Хакан Чалханоглу

Сепак, нивната loveубовна приказна не помина толку лесно како оние во бајка. Само неколку месеци по неговата венчавка, врската на Калханоглу се скрши, бидејќи неговата сопруга го обвини за флерт со друга жена. Оттука, тој беше на работ да се разведе од својата долгогодишна девојка, која стана сопруга.

За среќа, паровите се помирија во 2018 година и решија на својот брак да му дадат нова зора. Оттука, нивниот сојуз доведе до раѓање на една убава ќерка по име Лија. Додека го пишувам ова Био, таткото на Лија кој е и другар на Ибрахимовиќ го очекува своето второродено дете.

„Уште едно мало чудо доаѓа кај нашето семејство. Среќни сме што нашата Лија наскоро ќе стане сестра на нашето неродено дете. Дојди, здраво бебе “.

Хакан Чалханоглу Reивотен однос
Со неговата сопруга и ќерката, Хакан се чувствува доста завршено.

Личен живот на Хакан Чалханоглу:

Многу обожаватели ја споредиле неговата скромна личност со онаа на Caglar Soyuncu. Се разбира, тој е нежен, искрен и инстинктивен. Очигледно, има моменти кога Чалханоглу се препушта на некое детско играње само за да го ослободи стресот и да го надополни изгубеното време со пријателите.

Хоби на Хакан Калханоглу
Надвор од теренот, нема досадни моменти со 24-годишниот Турчин.

Играчот за врска е исто така опремен со голем музички талент. Кога неговите пријатели имаат роденден или два да го прослават, Хакан е секогаш човекот што ја исполнува претставата со живост. Секако, тој ќе направеше одличен диџеј ако фудбалот никогаш не му успееше.

Личноста на Хакан Чалханоглу
Неговите диџејски вештини го надминуваат просекот.

Lивотен стил на Хакан Чалханоглу:

Додека настапуваше за Милан, неговата годишна плата се искачи на околу 2.5 милиони евра (2021 статистика). Додека го пишувам овој Био, момчето кое порасна во Манхајм живее луксузен начин на живот.

Со својата заработка купи толку многу светкави автомобили и убава куќа. Тој дури патува со семејството со скап приватен авион. Истражувањата покажуваат дека Хакан Чалханоглу има собрано проценета нето-вредност од 9.9 милиони евра заклучно со 2021 година.

Hakивотен стил на Хакан Чалханоглу
Неговиот живот е лесен и исполнет со бујно искуство.

Факти за семејниот живот Хакан Чалханоглу:

Зад неговиот успех во кариерата, има неколку лица чија непоколеблива вера му даде на цревата да работи понапорно. Тие слават со него секогаш кога тој ќе се истакне и го охрабруваат кога работите ќе тргнат наопаку. Еве еден информативен дел за членовите на неговото семејство.

Семеен живот на Хакан Калханоглу
Неговата среќа се множи секогаш кога ќе помине извесно време со семејството.

За мајката на Хакан Чалханоглу:

Благодарение на неговата мајка (Наиме Калханоглу), играчот за врска порасна со одлично чувство за морал. Нема да има доволно зборови за да се опише одличноста на г-ѓа Наиме во воспитувањето на нејзините синови. Сè што знаеме е дека таа била образована и грижлива мајка која ги ставала благосостојбата на своите деца пред нејзина удобност.

Хакан Чалханоглу мама
Неговата мајка изгледа премладо во споредба со нејзината возраст.

За таткото на Хакан Чалханоглу:

Пионер на интересот на Хакан за спортот е неговиот татко Хусеин Калханоглу. Тој беше нелигашки фудбалер, чија страст кон спортот никогаш не умре, дури и во староста.

Татко Хакан Чалханоглу
Запознајте го таткото на Хакан, мозокот кој стои зад неговата фудбалска експедиција.

По неговото пензионирање, г-дин Хусеин продолжи да тренира многу деца во градењето одлична кариера во фудбалот. Што повеќе? Father Таткото на Хакан е основач на фудбалскиот центар Калханоглу (спортски институт во Манхајм).

За браќата и браќата на Хакан Чалханоглу:

Да се ​​биде прв син на неговото семејство значи дека играчот со германска раса ќе мора да даде добар пример за неговиот брат, Мухамед Калханоглу. Се разбира, тој го стори тоа, и денес, неговиот помлад брат или сестра тргна по истиот пат како него и неговиот татко.

Браќа Хакан Чалханоглу
Се чини дека неговиот брат има убава насмевка од него.

Мухамед е играч за врска кој ја имаше својата младинска кариера во истата академија (Валдоф и Карлсхуер СЦ) како и неговиот голем брат. За жал, тој не се етаблираше во горните ешалони на меѓународниот фудбал.

За роднините на Хакан Чалханоглу:

Од 2021 година, двајца братучеди на Хакан, Туран и Керим, играат за Хофенхајм У19 и ФК Шалке 04, соодветно. Меѓу нив, Туран Калханоглу ја има способноста за гол во крвта. Додека го пишувам Био, немаше информации за неговите баби и дедовци.

Роднини на Хакан Чалханоглу
Запознајте ги неговите братучеди, Туран (Л) и Керим (Р).

Хакан Чалханоглу нераскажани факти:

Да ја завршиме нашата животна приказна на далечниот стрелец, еве неколку факти за него што ќе ви помогнат да добиете целосно разбирање за неговата биографија.

Факт # 1: Правен случај со Трабзонспор:

Пред да се склучи неговиот договор во Баер Леверкузен, ФИФА му забрани на Калханоглу на четири месеци поради кршење на договорот. Откако доби 100,000 € од турскиот клуб Трабзонспор, Стрелецот на далечина го продолжи продолжувањето на договорот со Карлсруе во 2011 година.

Оттука, ФИФА мораше да влезе во сликата за недоразбирањето и го натера да ги врати 100,000 евра што ги доби од Трабзонспор. Беше тежок период за изведувачот на сетот, но неговата мајка и тато му помогнаа повторно да застане на нозе.

Факт # 2: Луда приказна за пиштол:

Едно од најопасните сценарија на кое наиде Хакан, како што откри неговиот татко во 2014 година, беше обележано приказната за лудиот пиштол. Сè се случи откако Турција во октомври 2013 година загуби натпревар од квалификациите за Светското првенство од Холандија.

Тогаш Хакан и Омер Топрак беа во нивниот хотел кога нивниот соиграч Гокан Торе и непознат вооружен пријател им се заканија на двајцата под закана со оружје. Торе организираше таква грозоморна акција затоа што неговата поранешна девојка излегуваше со пријателот на Топрак. За среќа, целата голгота заврши без жртви.

 Факт # 3: Распределба на платите и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во евра (€)
Годишно€ 2,500,000
Месечно€ 208,333
Неделно€ 48,003
Дневно€ 6,858
На час€ 286
На минута€ 4.8
Во секунда€ 0.08

Истражувањата покажуваат дека просечен турски граѓанин ќе мора да работи најмалку 5 години за да го заработи она што Хакан го добива за еден месец.

Стратешки поставивме анализа за неговата плата кога часовникот отчукува. Дознајте сами колку заработил откако сте дојдени овде.

Од кога почнавте да гледате Био на Хакан Калханоглу, ова е она што го заработи.

€ 0

Факт # 4: Религија:

Како неговиот сонародник, Cenk Tosun, Хакан е посветен муслиман. Всушност, тој е еден од 4.4 милиони луѓе кои практикуваат ислам во Германија. Од детските денови, неговата мајка често го учи за законите и уредниците на неговата муслиманска вера. Во 2015 година, Калханоглу, заедно со неговиот татко и брат, ја посети Кааба во Мека.

Религија на Хакан Калханоглу
Неговото семејство никогаш не ја занемарило интегралната практика на нивната религија.

Факт # 5: Статистики на ФИФА:

Без сомнение, неговите потенцијали го надминаа неговиот сонародник, Arda Turan. Заварувајќи многу вештини во својот арсенал, играчот роден во Германија се етаблира како оружје што на многу клубови ќе им биде потребно во нивната средина. За да го подобри својот рејтинг, тој ќе мора да работи на неговата способност да доминира со топката во воздухот.

Заклучок:

Конечно, Storyивотната приказна за Калханоглу покажа дека ја губиме возбудата од можности без скокови на имагинација или соништа. И покрај тоа што неговиот татко му создаде патека, Хакан беше одговорен за исполнување на повикот за судбина.

Наше е да ја пофалиме неговата мајка, која секогаш беше таму за да го охрабри во пробните времиња. Исто така, напорите на Хусеин (неговиот татко) и Мухамед (неговиот брат) помогнаа во зачинувањето на кариерата на Хакан. Сето тоа е благодарение на нив што тој успеа да постигне толку многу во фудбалот.

Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството и факти за биографијата на Хакан Калханоглу. Имајте на ум дека нашиот тим во Lifebogger е подготвен да ве задоволи со фасцинантни приказни за детството на вашиот почитуван фудбалер.

Kубезно контактирајте не ако најдете нешто што не изгледа како што треба со нашата статија. Инаку, ви претставуваме резиме на неговата Lifeивотна приказна во податоците за вики подолу.

Барања за биографија Одговори на Вики
Целосно име:Хакан Калханоглу
прекар:hakan
Години:Стари 27 години и 0 месеци.
Место на раѓање:Манхајм, Германија
Таткото:Хусеин Калханоглу
Мајка:Наиме Чалханоглу
Браќа:Мухамед Калханоглу
Сопруга:Синем Гундогду
Деца:Лија (единствена ќерка од јануари 2021 година)
Нето вредност:9.9 милиони евра (статистика за 2021 година)
Годишна плата:2.5 милиони евра (статистика за 2021 година)
Место на потекло:Село Конурсу во провинцијата Бајбурт во Турција
Висина:1.78 m (5 стапки 10 во)

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари