Озан Кабак Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Озан Кабак Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Озан Кабак ви раскажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Накратко, ви даваме концизна историја на турскиот фудбалер од Анкара. Спасувачот ја започнува оваа приказна од неговите рани денови, до кога се прослави. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Озан Кабак Био, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Биографијата на Озан Кабак. Од неговото детство до моментите на славата.
Биографијата на Озан Кабак. Од времето на неговото детство до моментите на славата.

Во случај да не сте свесни, тој е еден од највозбудливите одбранбени таленти во Европа. Фудбалер во списокот на ЕСПН фудбалски 36 најдобри играчи на возраст од 21 година или под. И покрај ова признание, само неколку фанови се оправдани со ивотната приказна на Озан Кабак. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Озан Кабак:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот - Озвал. Озан Мухамед Кабак е роден на 25-ти ден во март 2000 година од неговиот татко, директор на затвор и мајка, домаќинка, во Анкара, главниот град на Турција.

Турскиот професионален фудбалер дојде на свет како прв син и второ дете, од три деца родени во заедницата меѓу неговите родители кои ги сликавме овде.

Запознајте ги родителите на Озан Кабак.
Запознајте ги родителите на Озан Кабак. Можете ли да кажете на кого наликува фудбалерот?

Расте во Турција:

Централниот бек уживаше во детските години заедно со неговата постара сестра и помлад брат кој го носи името Емре. Интересно, Емре исто така се занимава со фудбал и сака да биде како Озан. Мала разлика во возраста ги разделува и двајцата браќа и се обложуваме дека е тешко за вас да ја разликувате Озан и Емре.

Семејството на Озан Кабак. Тој порасна заедно со неговата постара сестра и помладиот брат по име Емре.
Семејството на Озан Кабак. Тој порасна заедно со неговата постара сестра и помладиот брат, Емре. 

Второ, средно растење, дали сте свесни дека Озвал имал номадско детство? Да!… Всушност, тој пораснал во многу турски градови заради природата на работата на неговиот татко како директор на затворот.

Среде движењата, момчето разви интензивна forубов кон гледање и практикување фудбал. Тогаш, Озан беше силен поддржувач на Ливерпул затоа што ја сакаше нивната црвена боја. Неговите два фудбалски идоли - Стивен ерард Луис Суарез - секогаш му дава радост гледајќи ги нивните игри.

Потекло на семејството Озан Кабак:

Растејќи, постојат три сигурност во животот - скромно, среќно или грубо воспитување. Кабак имал среќно детство и неговите родители го воспитувале на скромен начин. Неговото радосно воспитување е донекаде поврзано со фактот дека неговиот татко, директор на затвор е богат. Да не заборавам, тој потекнува од семејство кое е footballубител на фудбалот.

Потекло на семејството Озан Кабак:

Оваа мапа на Турција го објаснува потеклото на семејството Озан Кабак.
Оваа мапа на Турција го објаснува потеклото на семејството Озан Кабак.

Домородецот од Анкара е турски државјанин на бонафид. Резултатите од подлабокото истражување извршено за да се утврди неговата семејна припадност укажуваат на тоа дека Озан има азиски и европски корени. Па, не сметаме дека е изненадувачки затоа што Турција се наоѓа меѓу Азија и Европа.

Озан Обаба Кабак:

Како и многу деца во Турција, неговите родители го натераа да помине низ основното образование. Одењето во средно училиште беше малку предизвикувачко заради потребата да се работи со повеќе задачи помеѓу фудбалот и неговите книги. И покрај тоа, нашето момче дипломираше со почести бидејќи ја освои наградата за средно училиште во Истанбул.

Озан Кабак Фудбалска приказна:

Наспроти широко распространетата дезинформација што го тресе Интернетот, патувањето на Озвал во фудбалот не започна во Галатасарај. Всушност, тој ги направи своите први чекори во спортот со Силивриспор како напаѓач.

Озан Кабак поминал низ заморен процес за време на својата младост. Силно мултитаскираше во однос на образованието и желбата да биде фудбалер. Нашето момче речиси се откажа од тоа да стане фудбалер во овие тешки моменти. За среќа, неговите родители и клубот го поддржаа.

Ран живот во кариера фудбал:

Додека Кабак имал 12 години, тој отишол на испитувања во Галатасарај и бил успешен во тоа. Така започна неговото патување во клубот каде што видоа до неговата реализација од напаѓач во дефанзивец. Давајќи причина зад реализацијата, тренерот на академијата Недим Јигит забележа дека:

„Тој имаше стил на трчање што ги исплаши противниците. Всушност, секојпат кога Озан ќе ја добиеше топката, тој трчаше со неа, како и ја штити.

Затоа, решивме дека тој треба да биде бек бидејќи се грижеше за топката и ја носеше толку добро напред “.

Првично, младиот Кабак не беше задоволен од промената. Сепак, тој побрза да се прилагоди на тоа. За среќа, тој се искачи низ редовите на академијата на клубот без проблеми.

За време на неговиот ран живот во клубот, родителите на Озан Кабак понудија да го запишат својот син во приватно средно училиште. Но, тоа никогаш не му се допадна. На крајот, тие се согласија тој да биде интернер со Галатасарај.

Lивеејќи го својот живот во рамките на тренинг-клубот на клубот, на момчето му дадоа многу да научи и ја зголеми неговата зрелост. Средното образование наскоро стана минато и Озан го искористи цело време да се соочи со фудбалот - неговата единствена работа. Додека тој ја освои оваа чест, скоро сите знаеја дека тој сигурно ќе биде успешен во животот.

Озан Кабак Успех во раната кариера.
Озан Кабак Успех во раната кариера.

Бидејќи беше избран од неговата земја за Европското првенство до 2017 години на УЕФА, 17 година му ја донесе славата на Озан национално признание - иако во мал обем.

Овој младинец и помогна на Турција да стигне до последните четири на турнирот, каде што го пасеше теренот против таленти како Емил Смит Роу, Градот Ман Фил Фоден, На Челзи Калум Ходсон Одои и на Дортмунд Јадон Санчо. За жал, неговиот тим беше елиминиран од Италија.

Биографија на Озан Кабак - Приказна за патот до славата:

Кон крајот на академските години, Кабак не беше далеку од тоа да биде премногу слаб. Одговарајќи на ова, управата на клубот му зададе задача да ја погоди салата. Тоа го подготви за физичката форма со која ќе се соочи во сениорскиот фудбал.

Пред да дипломира на академијата, starвездата што растеше се поврза со постари играчи кои водеа како да останат скромни. Исто така, тајните за успешен почеток на фудбалскиот сениор.

Кога Озвал го потпиша својот прв професионален договор со Галатасарај, беше очигледно дека има изгледи да стане следниот рангиран млад дефанзивец.

Како што би имала среќа, тој започнал кариера во високи кариери на чиста сметка. Озан го имаше своето професионално деби, помагајќи му на својот тим во победата на Супер Лига со 2: 0 над ривалите, Јени Малатијаспор на 12 мај 2018 година.

Победувајќи ги сите шанси на неговиот пат, тој се справи со сета моќ со тоа што ги одврати противничките штрајкувачи. Озан играше против такви како Емануел Адебајор и Бешикташ погодија човек - Андерсон Талиска. Тогаш, овој човек беше најголемиот напаѓач во турскиот фудбал.

со Бафетимби Гомис во неговиот тим, помагајќи им да реализираат голови, Кабак ја играше својата вообичаена улога во обезбедувањето заштитена одбрана. Заедно, целиот негов тим Лав продолжи да ја освои престижната титула во Лигата на Зипер во 2017/18. 

Веднаш по победата, на турската федерација и стана јасно дека е совршен партнер Ğağlar Söyüncü (турска одбранбена starвезда) пристигна. На радост на семејството Озан Кабак, еден од нивните доби повик да ја претставува турската репрезентација.

Озан Кабак Био - Стани за слава приказна:

Откако постигна многу за турската лига на релативно млада возраст, командниот и технички надарен дефанзивец започна да ги насочува погледите кон Европа. Кабак го напушти својот матичен клуб Галатасарај во ВфБ Штутгарт. Таму, тој заврши добра работа во осигурувањето дека клубот нема да претрпи испаѓање.

Интересно, токму со VfB theвездата што растеше влезе во книгите за записи како најмлад турски и трет најмлад играч на Штутгарт кој постигна два гола на еден натпревар во Бундеслигата. Со таа цел, вклучително и неколку возвишени настапи, тој го освои Бундеслигашот дебитант во сезоната 2018/2019.

Озан Кабак уживаше во блажениот живот со ВфБ Штутгарт.
Озан Кабак уживаше во блажениот живот со ВфБ Штутгарт.

Набудувајќи дека тој брзо станува еден од најбрзо растечките дефанзивци во светот, Шалке ја искористи можноста. Тие ја активираа неговата клаузула за ослободување. Дали сте свесни? Шалке отиде од лошо во полошо во одбрана пред неговото пристигнување и додека беше таму, Кабак им помогна да го одржат тоа - без да ги натера да страдаат од испаѓање.

За волја на вистината, Озан Кабак беше цврст како карпа за Кралските блуз. Во неговата прва година во Шалке, тој се етаблираше со неколку одлични настапи. Имаме видео кое оправдува зошто тој беше етикетиран - највисоко оценет млад дефанзивец во Европа.

Брзо напред кон времето на пишување на детската приказна и биографијата на бранителот, тој пристигна во Англија Ливерпул заврши договор за позајмица за него. Озан се приклучи следејќи ја неможноста на Рај Вилијамс да ја олеснат одбраната на „црвените“ по неколкуте повреди на нивните врвни дефанзивци.

Дали знаевте?…Никогаш нема да одите сами„песната беше меѓу работите што го направија Озан толку желен и решен да се приклучи на Ливерпул. Ова го дознавме за време на неговото неверојатно прво интервју со клубот. Погледнете го овде.

Без сомнение, овој потег е остварување на сонот за Озан, бидејќи тој ќе се појави во составот на „црвените“, кој го поддржува уште од детските денови. Исто така, научивме дека идолизира Виргил ван Дијк. Од која страна и да се одвиваат работите на „Енфилд“, остатокот, како што велат, ќе биде историја.

Со кого излегува Озан Кабак?

Дали Озан Кабак има девојка?
Дали Озан Кабак има девојка?

По неговиот трансфер во највозбудливата лига на светот, многумина сакаа да ги познаваат жените во животот на Озвал, поточно неговата девојка.

Сепак, се чини дека Турчинот (за време на пишувањето на Био) допрва треба да одлучи дали девојката ќе зборува помалку за жена - барем засега. Тој не спомна ниту една жена и веројатно може да остане сам, барем во раниот дел од неговата кариера во Ливерпул.

Семеен живот на Озан Кабак: 

Не е тајна дека тој е сакан од обожавателите за она што го прави на теренот на игра. Сепак, има неколку лица кои го сакаат повеќе затоа што постои. Ова се семејството Кабак. Еве, Lifebogger ќе ви донесе факти за родителите на Озан Кабак. Исто така, ќе откриеме некои вистини за неговите браќа и сестри и роднини.

За таткото на Озан Кабак:

Неговиот татко работел во турските затвори каде што толку високо се искачил за да стане директор на затворот. Дали знаевте? Father Таткото на Озан Кабак некогаш беше фудбалер кој не можеше да ги мине аматерските фази на играта. Не достигнувајќи го нивото што го посакуваше, популарниот директор на затворот го поддржа неговиот син да продолжи да го живее сонот на семејството Кабак.

Запознајте го таткото на Озан Кабак. Тој е познат директор на затворот во Турција.
Запознајте го таткото на Озан Кабак. Тој е познат директор на затворот во Турција.

Тогаш, на Озан му беше тешко да ја продолжи кариерата во Галатасарај, бидејќи неговиот татко беше префрлен во Текирдаг, град во североисточна Турција. Ова беше главната причина што тој ја побара за сместување во Галатасарај.

За мајката на Озан Кабак:

Таа често е означена како „Многу поддршка“. Мајката на Озан имала голема улога во возењето на нејзиниот син на тренинг за време на напорниот распоред на неговиот татко со турските затвори. Еве ја најдобрата слика што можевме да ја најдеме за гордата мајка на три деца.

Мајката на Озан Кабак. Уште убава во нејзините години.
Запознајте ја мајката на Озан Кабак. Уште убава во нејзините години.

На друга белешка, откривме дека мајката на Озан Кабак е домаќинка. Таа е заслужна за поддршката на нејзиниот сопруг во влевањето на вредностите на дисциплината и образованието на нејзините деца. На крај, таа го прави должност да присуствува на игрите на Кабак и да му дава морална поддршка кога му треба.

За братот на Озан Кабак:

Неговото име е Емре Кабак и изгледа точно како неговиот голем брат Озан. Резултатите од нашето истражување велат дека Емре се занимава и со фудбал, но допрва треба да го постигне својот чекор напред. 

Ова е Емре (десно). Тој е брат на Озан Кабак.
Ова е Емре (десно). Тој е брат на Озан Кабак.

За сестрата на Озан Кабак:

Ти изгледа помлада по изглед, овој парагон на убавината е постарата сестра и првородено дете од семејството Кабак. Оваа фотографија таа ја направи со нејзиниот брат за време на прославата на неговиот 20-ти роденден.

Ова е сестрата на Озан Кабак. Таа е најстарото дете на семејството.
Ова е сестрата на Озан Кабак. Таа е најстарото дете на семејството.

За роднините на Озан Кабак:

Далеку од неговите родители и браќа и сестри, нема записи за продолжениот семеен живот на Озвал, особено што се однесува на неговите баби и дедовци од мајка и татко.

Дали ги познаваш неговите чичковци, тетки? Beе бидеме среќни што ќе ги споделите тие информации со нас. Исто така, ќе биде вид на ценети читатели да волонтираат информации за неговиот братучед, внуци и внуки.

Личен живот на Озан Кабак:

Спортските писатели немаат зборови секогаш кога станува збор за опишување на содржината на ликот на централниот бек надвор од фудбалот. Навистина нема многу разлика помеѓу тоа кој е на теренот и надвор од теренот на игра.

Емоционалната интелигенција на Озан, емпатијата, смисла за хумор, другарството, мекиот збор и работната етика не познаваат граници. Дефанзивецот не си ги негира задоволствата да оди на излегувања секогаш кога ќе има шанса. Исто така, тој многу се дружи со пријателите и поминува квалитетно време со семејството.

Последно, но не и најмалку важно, Озан Кабак е некој кој никогаш не заборава од каде потекнува. И покрај зафатените распореди, тој сепак наоѓа време да го посети амбиентот што го направи, успешниот фудбалер што стана. Еве видео што ја објаснува неговата личност.

Начин на живот на Озан Кабак - автомобили и нето вредност:

Не ви треба никакво послание за да разберете дека Озвал веќе го живее животот за кој сонувал. Оваа изјава доаѓа откако сфативме - дека неговата плата во Ливерпул е подобрување за 2,025,916 евра што ги користеше за да си однесе дома во ФК Шалке.

И покрај огромните пари што треба да одат во неговите џебови, турскиот професионален фудбалер останува противотров за користење егзотични автомобили. Озан е опишан овде со неговиот агент во изгледот на просечен автомобил кога се споредува со илјадниците што ги прави неделно. 

Конечно, за неговиот животен стил, сметаме дека Кабак веќе има нето вредност од 5 милиони евра, без оглед на тоа што е многу млад. Без сомнение, крстарењето со егзотични автомобили и живеењето во скапи куќи / станови треба да бидат основни права на старлетата.

Факти за Озан Кабак:

За да го заокружиме ова дело од приказната и биографијата за детството на Озвал, еве малку познати или нераскажани вистини за него.

Факт #1 - Приказната за плукање:

Секој знае дека исфрлањето плунка, насилно од една до друга уста е гест на лутина. Од оваа причина, ние конечно велиме - Озан Кабак не е совршен фудбалер како што многумина би изгледале по него.

Дефанзивецот еднаш го предизвика скандалот откако насилно му исфрли плунка на својот противник. Тој тоа го стори од фрустрација кога гледаше како тим губи натпревар. Погледнете го видеото подолу.

Факт #2 - Распределба на платата и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во евра (€)
Годишно:: € 2,025,916
Месечно:€ 168,826
Неделно:€ 38,900
Дневно:€ 5,557
На час:€ 232
На минута:€ 4
Во секунда:€ 0.06

Бидејќи започнавте да ги гледате оние на Озан Кабак Био, ова е она што го заработи.

€ 0

Факт #3 - Рангирање на ФИФА 2021:

Дефанзивецот, исто како и неговиот другар Турчин, Ценгиз Андер, има добри оценки на ФИФА за неговото име. Во 2020 година Озан беше еден од најдобрите младинци во ФИФА 20. Брзо напред до 2021 година, тој сè уште е најдобрите ветувања за вас да се лулате во режим на кариера.

Факт #4 - Религија Озан Кабак:

Треба ли да споменеме дека Кабак е посветен муслиман како неговиот сонародник Хакан Чалханоглу? Без сомнение, исламот е доминантна религија во Турција, а бранителот е еден од верниците што практикуваат религија.

Факт #5 - Loveубов кон Ван Дијк:

Уште од детството, Озан е за loveубен во Ливерпул. Тој порасна воодушевувајќи се како Стивен Gerерард и Сами Хипија. Дури и пред да сонува да се приклучи на Ливерпул, Озан се бореше да го има дресот на Виргилиј, ван Дијк бр. 4 „црвените“.

Ден до Божиќ, 24 декември 2018 година, Озан конечно го сонува дресот што го сонуваше. Тој беше потпишан од неговиот идол, Виргил ван Дијк. Потпишаниот дрес на Виргил му го подари поранешниот соиграч од Галатасарај, Омер Бајрам - пријател од детството на ван Дијк.

 Споделувајќи ја приказната за тоа како ја добил потпишаната кошула на Виргилиј, Кабак еднаш рече:

„Имав еден пријател во Галатасарај, по име Омер Бајрам. тој е пријател од детството на Виргил ван Дијк од Холандија - мојот идол.

Затоа, разговарав со него и реков нешто убаво за Виргил ван Дијк. Му реков дека е многу добар и ми се допаѓа како мој идол.

Веднаш, Омер ми рече дека Виргил му бил пријател од детството. Не можев да поверувам. Потоа ден откако тој ме шокираше, со тоа што ми го донесе дресот на фудбалерот.

Омер рече дека му кажал на Вирџил за мене, а Холанѓанецот направил повеќе од автограм. Бев многу среќна. Овој дрес го ставив на мојот wallид во семејната куќа. Тоа е приказната!

Отидовме понатаму за да ви покажеме јасна слика на автограмот на Виргил ван Дијк до Озан. Како што се гледа подолу, холандскиот дефанзивец не потпиша само. Тој беше доволно дарежлив да напише „На Озан! Се најдобро!"

Во заклучок:

Ви благодариме што го прочитавте ова информативно парче за детската приказна и биографијата на Озан Кабак. Се надеваме дека возбудливото патување на централниот бек од Турција до Премиер лигата ве инспирираше да верувате дека соништата се остваруваат.

Уште од самиот почеток, детскиот сон на Кабак беше да игра за Ливерпул - помалку зборува за истата екипа со неговиот идол. Од Lifeивотителот треба да ги пофали родителите на бранителот за одличното воспитување. Всушност, тие навистина завршија добра работа и им служат како пример на родителите на другите фудбалски чуда.

На Lifebogger, ние се гордееме што доставуваме Турски фудбалери детски приказни и факти за биографијата со точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба, во Био на Озан Кабак, добро е да контактирате со нас или да оставите порака подолу. За да добиете резиме на неговите мемоари, користете ја нашата Вики табела.

БИОГРАФСКИ ИСТРАУВААОдговори на Вики
Комплетни имиња:Озан Мухамед Кабак
прекар:Озвал.
Години:Стари 21 години и 0 месеци.
Датум на раѓање:25-ти ден од март 2000 година.
Место на раѓање:Анкара, главниот град на Турција.
Родители:N / A
Браќа:Емре (помлад брат), постара сестра.
Висина во нозете:6 нозе, 1 инчи.
Висина во см:186 см.
Позиција за играње:Центар назад.
Девојка / жена да биде:N / A
Деца:N / A
Нето вредност:5 милиони евра.
Хороскопски:Овен
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари