Ив Бисума Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ив Бисума Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Ив Бисума ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, автомобилите, начинот на живот и личниот живот.

Тоа е концизна презентација на животната приказна на Ив Бисума од неговите рани денови, до кога се прослави. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био, еве едно сликовно резиме на неговиот напредок во животот и кариерата.

Биографија на Ив Бисума. Еве ја неговата животна историја - од никој до херој.
Биографија на Ив Бисума. Погледнете ја неговата животна историја од никој до херој.

Да, секој знае дека е Борбениот играч за врска на Брајтон кој поставува предизвици за крцкање на коските. Сепак, малкумина ја прочитаа неговата биографија, што е привлечно. Без понатамошно разочарување, да почнеме.

Ив Бисума Приказна за детството:

За enthusубител на автобиографијата, неговиот прекар е Зокора. Ив Бисума е роден на 30-ти август 1996 година во градот Исија во Брегот на Слоновата Коска. Роден е кај неговите родители, г-дин и г-ѓа Бисума.

Потекло на семејството Ив Бисума:

Интересно, кога ќе ја слушнете страста со која Зокора зборува за Мали, ќе помислите дека е Малиец. Сепак, родениот во Исија е од Брегот на Слоновата Коска и неговите семејни корени се основани во Брегот на Слоновата Коска.

Ив Бисума е Брегот на Слоновата Коска и роден во Исија.
Ив Бисума е Брегот на Слоновата Коска и роден во Исија.

Години на растење:

Всушност, фудбалската starвезда поголемиот дел од своето детство (12 години) го поминала растејќи во областа Јопугон Сикоги, во Абиџан, Брегот на Слоновата Коска. Детството на Бисума беше мешавина од спортско воспитување со водечките принципи дека талентот не е доволен.

„Јас не бев талентиран како дете. Сепак, бргу сфатив дека луѓето не се родени со квалитети, но можат да работат напорно за да станат успешни. Затоа, избрав да бидам похрабар отколку талентиран “.

Потекло на семејството Ив Бисума:

Навистина, требаше многу храброст за тогашното дете да сонува и да работи напорно. Неговите родители беа слаби, а шансите за успех беа мали. За среќа, тој имаше гриз и знаеше како да меле. Според него:

„Јас потекнувам од многу сиромашно семејство. Мислам на тоа постојано. Тоа е она што ми дава сила да ги постигнам своите цели “.

Ив Бисума Фудбалска приказна:

Тогашниот enthusубител на фудбалот беше дел од многу клубови во областа Јопугон Сикоги, во Абиџан каде порасна. За среќа, неговите рани фудбалски ангажмани го доведоа во јуниорскиот клуб Абиџан Мајестик СЦ каде што богатството му се насмевна.

Можете ли да го забележите меѓу момчињата
Можете ли да го забележите меѓу момчињата? Тој е трет од десно меѓу стоечкиот ред!

Како? Екипата на Бисума отиде на турнир во Бамако, Мали и тој добро се погрижи да импресионира. На крајот на турнирот, младиот и уште 4 лица добија покана да се приклучат на Академијата Бамако во MМГ.

Рани години во фудбалски кариери:

Следствено, тогашното 13-годишно момче се збогуваше со неговите родители да ја продолжи својата фудбалска кариера во друга земја. Според него:

"Беше тешко да ги напуштам моите родители затоа што отсекогаш сум бил посветен на нив. Сепак, се посоветував дека „Мама и Папа дадоа се од себе за мене. Затоа, морам да им покажам дека нивните напори нема да одат во мозоци “.

Погледнете го младиот играч за врска за време на неговата рана кариера во Мали.
Погледнете го младиот играч за врска за време на неговата рана кариера во Мали.

Навистина, Бисума одлично се снајде за да ги направи родителите горди на него. Всушност, неговиот подем во првиот тим на клубот беше супер метеоретски. Слично на тоа, тој имаше брзо растечка репутација како маестро во средниот ред, што ја направи Лил отворена за да го прифати.

Биографија на Ив Бисума - Приказна за патот до славата:

Кога младиот играч пристигна во Европа во 2016 година, му беше тешко да се аклиматизира со временската состојба. Според него:

„Јас ќе го опишам тоа како ужасно. Всушност, моите раце и нозе обично стануваа толку студени до степен што сакав да престанам да тренирам “, се сеќава тој.

За жал, токму кога тој ги наоѓаше своите стапала, поранешниот тренер на Лил Марсело Биелса беше наклонет да го претвори во десен бек. За среќа, тој остана играч од средниот ред, му помогна на Лил да избегне испаѓање и започна да прави споредби со Пол Погба.

Сè за него, вклучувајќи ја и неговата фризура, направија споредба со Погба.
Сè за него, вклучувајќи ја и неговата фризура, направија споредба со Погба.

Успешна приказна на Ив Бисума:

Брзо напред кон времето на подготвување на ова дело за приказната и биографијата за детството на Ив Бисума, тој е етаблирана starвезда со Брајтон и Хов Албион. Интересно е што Бисума го сака Арсенал и им кажа на своите пријатели дека е тој сакаат да ги направат топџиите да се префрлат.

Фала му на Бога, тој е забавен за гледање во Премиер лигата и Северен Лондон ќе биде задоволен што ќе го прими. Всушност, неговиот гол од 30 јарди за Брајтон против Блекпул е доволен за да го убеди Арсенал дека пронашле совршен гениј.

Континуиран успех е обезбеден каде и да го води кариерата. Останатото, како што велат, е историја.

Која е девојката на Ив Бисума која стана сопруга?

Зокора има само 24 години. Како ќе реагирате ако ви кажеме дека има девојка која стана жена? Исто така, дали би ве изненадило да знаете дека тој има дете? Добредојдовте во животот на врската со Ив Бисума. Како што претходно изјавивме, тој е оженет човек со дете. Не благодарение на претпочитањето на играчот од средниот ред за чување на неговиот приватен живот, не знаеме која е неговата сопруга.

Која е сопругата на Ив Бисума
Која е сопругата на Ив Бисума?

Можеме само да се надеваме дека менаџерот на Брајтон, Крис Хјутон, ќе го открие ова. Тој е како втора фигура на таткото за фудбалската везда. Всушност, кога Бисума пристигна во Англија, Хјутон се бореше да помогне во обезбедувањето визи за сопругата и детето, така што ќе му биде пријатно да игра во Премиер лигата.

Ив Бисума Семеен живот: 

Постои тајна за неверојатната стапка на работа на Зокора. Тоа е јавна тајна наречена семејство. Ви донесуваме факти за родителите и браќата и сестрите на Ив Бисума. Исто така, тука ќе ги направиме достапни фактите за неговите роднини.

За родителите Ив Бисума:

Не се шегувавме кога рековме дека семејството е тајната зад успехот на играчот. Дали знаевте дека родителите на Бисума ја гледаат секоја негова игра? Исто така, тие секогаш се во контакт. Тој секогаш е свесен за непоколебливата поддршка на неговите родители и дава се од себе да не забележи разочарување на нивните лица.

Ив Бисума со жена што може да помине за оваа мајка.
Ив Бисума со жена што може да помине за оваа мајка.

За браќата и браќата на Ив Бисума:

Фудбалерот допрва ќе спомене дека има браќа и сестри. Ниту, пак, тој ја откри врската што ја цени над неговиот близок семеен живот. Така, можеме само да се надеваме дека во блиска иднина ќе зборува за неговите баби и дедовци, чичковци, тетки, внук и братучеди.

Личен живот на Ив Бисума:

Исто како што се разликуваат лицата на фудбалерите, така и содржината на нивниот карактер е надвор од теренот. Ова го наметнува прашањето, кој е фудбалер надвор од терените? Од она што можеме да го собереме, Бисума е лесен играч.

Тој сака да ги одржува работите едноставни и не зборува повеќе отколку што е потребно. Иако играчот беше гласен за своето детство и придонесот на родителите во неговиот подем, не можеме да го негираме фактот дека тој не е отворен за откривање повеќе факти за неговиот личен и приватен живот.

Едноставни умови, приватни и смирени, навистина не ги прават повеќе како Бисума.
Едноставни, приватни и смирени, навистина не ги прават повеќе како Бисума.

Како и да е, лесно е да се открие што тој се занимава како хоби и интереси. Играч од негов калибар не би изговорил квалитетен одмор и патувања. Кој не сака да го гледа светот и да ужива во раскошот на животот? Дефинитивно не Бисума! Судејќи според страста со која зборува за неговата сопруга и родителите, можеме да се обложиме дека тој негува многу време да поминува со нив.

Начин на живот на Ив Бисума:

Кога фудбалската starвезда беше забележана како напојува гориво со теренец Мерцедес, многумина побрзаа да се прашуваат дали тој навистина го поседува возењето. Среде шпекулациите, скептиците не успеаја да го земат предвид фактот дека Бисума вреди 3 милиони евра (2.6 милиони фунти). Ниту тие знаеја дека тој заработува 1,300,000 фунти годишно и 25,000 фунти неделно.

Ив Бисума го наполни својот автомобил со гориво
Ив Бисума го наполни својот автомобил со гориво.

Се надеваме дека нема да ве изненади да го видите како живее во голема куќа или стан во Северен Лондон, доколку неговиот трансфер во Арсенал биде успешен. Пред сè, среќни сме што разбирате дека Бисума е свесен дека треба да се ужива во животот, и тој живее луксузен начин на живот заради тоа.

Факти за Ив Бисума: 

За да го заокружите овој напис за приказната и биографијата за детството на Зокора, еве малку познати или нераскажани факти за него.

Факт #1 - Плата и заработка во секунди:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во фунти (£)
Годишно:£ 1,300,000.
Месечно:£ 108,333.
Неделно:£ 25,000.
Дневно:£ 3,571.
На час:£ 149
На минута:£ 2.48
Во секунда:£ 0.04

Од гледањето на Ив Бисума Био, ова е она што го заработи со Брајтон.

£ 0

Факт #2 - Религија:

Синот на г-ѓа и г-ѓа Бисума верува во постоење на натприродно суштество наречено Бог. Исто така, шансите се во корист тој да биде христијанин. Особено кога ја проучувате фотографијата подолу.

Овде носи бројаница што вреска христијанство и соборност
Овде носи бројаница што вреска христијанство и католицизам.

Факт #3 - Рангирање на ФИФА 2020:

Никогаш нема да разберете како е потценет Ив Бисума додека не ги видите неговите рејтинзи на ФИФА од 75/82. Се надеваме дека вниманието на властите го привлече оваа неправда и претстои нагорен преглед.

Преглед нагорна линија е неизбежен.
Преглед нагорна линија е неизбежен.

Факт #4 - За прекарот Ив Бисума:

Прекарот на играчот од средниот ред е Зокора затоа што тој го сака и му се восхитува на поранешниот репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска, Дидие Зокора. Според него:

„Ми се допаѓа неговиот стил на игра. Тој е добар во одбраната и работи навистина напорно. Пред сè, го добивме истото образование затоа што тој РАСТИ во академијата Jeanан-Марк Гијо, иако во друга земја “.

Факт #5 - Споредба со Шон Михаелс:

Настрана што се споредува со Пол Pogba, кој би поверувал дека играчот може да направи споредби со борач? Ив Бисума во споредба со легендата на WWE, Шон Михаелс за КОЧКИ Jamамал Луис во лице. Технички, тоа беше обид за прелистување помина наопаку. За среќа, alамал го преживеа.

Тој би можел да биде борач во алтернативен универзум.
Тој би можел да биде борач во алтернативен универзум.

WiKi:

БИОГРАФСКИ ИСТРАУВААОдговори на Вики
Комплетни имиња:Ив Бисума.
прекар:Зокора.
Години:Стари 24 години и 7 месеци.
Датум на раѓање:30-ти ден од август 1996 година.
Место на раѓање:Исија во Брегот на Слоновата Коска.
Родители:N / A
Браќа:N / A
Висина во нозете:5 нозе, 9 инчи.
Висина во см:182 см.
Позиција за играње:Среден ред
Девојка / жена да биде:N / A
Деца:Да, дете.
Нето вредност:2.6 милиони фунти.
Хороскопски:Девица.

Заклучок:

Ви благодариме што го прочитавте ова информативно парче за детската приказна и биографијата на Ив Бисума. Се надеваме дека патувањето на играчот за врска од сиромашните квартови на Мали до Премиер лигата ве инспирираше да верувате дека ништо не е невозможно. Исто како што Бисума со сите напори работеше на сите шанси да го постигне нивото на кое е.

Ни претстои на овој момент да ги пофалиме родителите на играчот од средниот ред за нивната поддршка во неговата фудбалска кариера со зборови и дела. На спасувачот, ние се гордееме што испорачуваме приказни од детството и факти за биографијата со точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба, контактирајте не или оставете порака подолу.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари