Емил Смит Роу Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Емил Смит Роу Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Емил Смит-Роу ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ја имаме историјата на англиската фудбалска старлета инспирирана од Фудбалски клуб Арсенал. Почнуваме од детските денови до кога тој се прослави со Топџиите. За да го разгорите апетитот за автобиографија, еве ја неговата галерија за напредок на животот - совршено резиме на биографијата на Емил Смит Роу.

Биографијата на Емил Смит Роу. Од детството до слава.
Биографијата на Емил Смит Роу. Од детството до слава.

Да, секој знае дека тој личи Кевин де Брујн во изгледот и потенцијалите. Поради оваа причина, ГОЛА го повикува Кројдон Де Брујн од Арсенал - момче кое може да најде простор дури и во телефонска кутија. И покрај признанието, забележуваме дека само неколку фанови ја знаат неговата животна приказна. Го имаме, сите подготвени за вас и за theубовта кон играта. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Емил Смит Роу:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот - Емзињо. Емил Смит Роу е роден на 28-ми ден јули 2000 година од неговата мајка Фиона Роу и таткото Лесли Роу во Кројдон, голем град во јужен Лондон, Англија.

Англискиот професионален фудбалер е втор син од две момчиња - роден во заедницата меѓу неговите родители, која е веројатно во четириесеттите години. Подолу е Лес Смит Роу со колега од работа.

Родителите на Емил Смит Роу. Тој се грижи за изгледот на неговиот татко нели?
Запознајте еден од родителите на Емил Смит Роу. Дали сте виделе сличност помеѓу него и Лес, неговиот татко?

Во разговор со Лес, откривме дека тој ја направил оваа фотографија на годишен Божиќен настан на кој присуствувал и Емил. Во таа прилика, момчето потпиша автограми и исто така се фотографираше со некои специјални луѓе со кои работел татко му. Ова е знак на неговиот скромен почеток.

Растечки години:

Постојат многу одлични работи околу минувањето на детските моменти со постар брат. За младиот Емил, тоа му го направило послаткиот живот. Двете браќа и сестри ги поминаа своите први години во Торнтон Хит, познат град во јужен Лондон. Како момче, ЕСР идолизираше Френк Лампард.

Семејство на Емил Смит Роу:

Родителите на фудбалерот - Лес и Фиона - некогаш биле заработувачи од средна класа. И мама и тато добија задоволство како социјални работници на северот на Лондон. На почетокот, Лес и Фиона се погрижија да изградат дом чиј животен стил е фокусиран на напорна работа и почит. Дека тие им всадија на своите синови.

Потекло на семејството Емил Смит Роу:

Родното место на англискиот фудбалер, Торнтон Хит зборува многу за неговата желба да ги задоволи fansубителите на фудбалот. Вистината е, луѓето од лондонските корени на Емил се вредни. Сумирајќи, тие знаат што е потребно за да се успее во животот.

Семејството Емил Смит Роу е родум од Торнтон Хит, јужен Голем Лондон, Англија.
Семејството Емил Смит Роу е родум од Торнтон Хит, јужен Голем Лондон, Англија.

Погледнете го животот на Вилфрид Заха, на пример Без сомнение, тој е совршен пример за Торнтон Хит роден и одгледан. Едноставно кажано, родниот град на Емили тешко произведува луѓе кои се мрзливи.

Образование и градење кариера:

Како мало момче, Емзињо можеше да ја предвиди својата иднина. Неговите амбиции да стане професионален фудбалер не поминаа како фантазија што поминува. Препознавајќи ја волјата на нивното момче да играат фудбал за живот, родителите на Елме (Фиона и Лес) го запишаа во една локална фудбалска школа.

За да ги надополни своите вештини, вредниот Емил продолжи со фудбалот и по часовите. Тој исто така учествуваше силно во маалски фудбалски удар. Бидејќи родителите на Емил Смит Роу работеле во Северен Лондон, им стана лесно да најдат можности за кариера за нивниот син.

Пред да се приклучи на Арсенал, Елиме имаше проба со Челси околу 2009 година. Најпосле, и за радост на неговото домаќинство, младиот беше прифатен од „топџиите“ на 10 години

Емил Смит Роу Нераскажана фудбалска приказна:

По приемот во образовната куќа во Арсенал, се појави предизвик за семејството. На Лес и Фиона им беше тешко да патуваат приближно два часа дневно (од и напред) со цел да го остават Емил на Хејл Енд - каде ја имаме академијата на Арсенал.

За да го олеснат животот, Емил, неговиот брат и родителите донеле одлука да се преселат од Југ во Северен Лондон. Со тоа, вообичаеното патување на далечина стана елиминирано. Откако се пресели, на неговиот татко му беше полесно да внимава на бебето од неговата куќа. Во тоа време, Лес и Фиона започнаа да го гледаат скоро секој натпревар што го играше нивниот син.

Ран живот во кариерата со Арсенал:

Емили доживеа брз подем со Топџиите. Тој беше оној тип кој се издигнуваше над секој предизвик што му се спротивставуваше. Најде поголема сила кога минуваше низ академијата. Меѓу овие момци - тогаш во 2010 година - можеме да ги победиме градите за да кажеме дека Емил најмногу видел успех

Патувајќи низ младинските редови, Смит Роу се виде како се развива во рано дете со свирка. Тој беше момче кое го благослови контролата на лепило и офанзивниот нок во средниот ред. Дека тој радосно го искористи да ги надмине противниците.

Биографија на Емил Смит Роу - Патот до славата:

Приближувајќи му се на неговиот петнаесет роденден, дојдоа разговори меѓу водечките трагачи по таленти кои разговараа за потенцијалот на младиот за Англија. На изненадување на семејството на Емил Смит Роу, бебето на куќата доби повик во Англија - за тимот до 16 години.

Една година подоцна - додека сè уште напредуваше низ редовите на академијата на Арсенал - Емил доби уште еден повик за судбина. Овој пат, тој беше повикан да биде дел од Светското првенство ФИФА У-2017 17 година.

Со својата светла руса коса, Смит Роу никогаш не беше тешко да се пропушти на теренот. Благодарение на неговите чудесни цели, нашето момче заедно Рајан Брустер и помогна на Англија да го освои трофејот.

Збирноста на часови поминати на усовршување на неговиот занает, како и на неговата национална чест, видоа големи клубови кои го бркаа за потпис. Меѓу придобивките беа Тотенхем и Барселона. За волја на вистината, Емили му остана верна на Арсенал дури и зад грбот на клубот. Понизноста и довербата го видоа како ветува верност кон „топџиите“, додека ги одбива Спарс и Барса.

Емил Смит Роу Био - Успешна приказна:

Како што направија многу млади, тој замина на позајмица на 18-годишна возраст. Прво во РБ Лајпциг и втор во Хадерсфилд Таун. Откако ги плати своите такси, младичот се врати во Арсенал - под покровителство на Фреди ungунберг. Во тоа време, Емил започна да дава свој белег додека трпеливо чекаше можност за првотимец на Арсенал.

Кон средината на сезоната 2020/2021, перформансите на Арсенал се распаднаа. Во тоа време, клупските starsвезди со повеќе милиони фунти се срушија. Загрижени Микел Артета беше во потрага по нешто што ќе понуди трошка надеж. Длабоко длабоко во неговата резерва, се појави нејасно име на Емил Роу-Смит.

Благодарноста на навивачите на „топџиите“ не остана незабележана, бидејќи 6-високиот играч за врска во нападот, заедно со познати личности (како Kieran Tierney) стана една од најпознатите starsвезди што направија неговиот клуб да има позитивен крај на 2020 година и светла старт на 2021 година.

Во тоа време (јануари 2021 година), кога Емил Смит Роу предизвика радосно вознемирување против Челси откако го извади Н'Голо Канте, Фановите на Арсенал занемеа - со едно нешто на ум. Дека повеќе не им требаат Микел Артета да потпише ISCO како замена за Озил. Ете, новиот Месут, АКА Емзињо.

За време на пишувањето на овој Био, последното родено дете на Фиона и Лес е една од највозбудливите можности за Арсенал. Формирање страшно партнерски брод со Букајо Сака (друг лојалист на Арсенал), го советуваме Смит Роу да стане редовен Арсенал за кратко време. Останатото, како што велиме, е историја.

Емил Смит Роу го сака животот - девојка, сопруга, дете?

Со неговото славје и стана многу успешен со „топџиите“, сигурно е дека навивачите на Арсенал би направиле одредени истражувања за неговиот loveубовен живот. Прашања како ако Емзињо има девојка. Или можеби… сопруга и дете исто како и неговиот старец - Фил Фоден - прави

Па, тука е нашата мисла. Lifebogger верува дека фудбалската starвезда веќе има жена во животот, но чека вистински момент да ја открие. Не само таа, туку и идните деца кои му се родени затоа што Емил Смит Роу нè штрајкува како татко и добар сопруг.

Лични факти за животот:

Кој е Емил Смит Роу далеку од фудбалските работи? За да го запознаете подобро, ќе ви раскажеме кратка приказна.

Пред неколку години, еден новинар го праша младото момче каде е роден. За да го направи животот на интервјуерот поедноставен, како што можеше да се обиде, Емил одговори со зборовите… „Кројдон“. Момчето од Арсенал никогаш не влезе во детали споменувајќи го Торнтон Хит - неговото родно место, каде што се јавува дома.

Сега, што значи ова? Means Тоа значи дека Смит Роу победил во многу битки за кои ништо не знаеме - освен кога ги споменува своите семејни корени. Тој е некој што ја внесува вредноста на менталната цврстина и работната етика. Ние ја гледаме дисциплината како подарок што го одржува младиот Топџија.

Што се однесува до неговите хоби, сјајната inningвезда исто како и Хектор Белерин е искусен гејмер. На крај, забележуваме дека тој сака да купува сам - без девојка - барем засега.

Емил Смит Роу Начин на живот:

Што прави Емзињо со 20,000 фунти што ги добива секоја недела? Прво, прво троши на облека и обувки. ЕСР сака да го направи својот изглед одраз на еден од неговите обожаватели на личност за кој малку знаат.

Говорејќи за неговиот лик, Емил има дрска смисла за хумор што е симбол на неговиот скромен начин на живот. Родниот жител на Кројдон сигурно знае како да ги задева луѓето без да биде непријатен на дело.

Нето вредност:

Во моментов ставена приближно 700 £ ((бројки од 2020 година), нето-вредноста на Емил Смит Роу веројатно ќе шутира нагоре, бидејќи се гледа мега договор со Арсенал Да го сумираме неговиот финансиски статус, видете го автомобилот со кој вози. Тоа кажува многу за неговата моментална куповна моќ.

Автомобилот на Емил Смит Роу.
Автомобилот на Емил Смит Роу.

Семеен живот на Емил Смит Роу:

Тие се како гранки од дрвја. Тоа е домаќинство кое растело во различни насоки, но сепак нивните корени избираат да останат единствени. Во овој дел, ќе расветлиме повеќе за неговата мајка, тато, братот и роднините.

За родителите на Емил Смит Роу:

Погледнете во нивните очи на Лес. Што гледате?… За нас, ние ја гледаме најчистата loveубов од гордиот тато. Инспирирани од неговата професија (чинот на социјална грижа), двајцата родители ја завршија домашната задача.

Супер тато, Лес е извор на самоограничување додека неговата сопруга Фиона е коренот на nessубезноста и понизноста во семејството. Ivingивеејќи во Северен Лондон, двајцата родители сега работат во секторот за образование во градот. Тие сè уште наоѓаат време да присуствуваат на секоја игра на која игра нивниот син.

За братот на Емил Смит Роу:

Колку што знаеме - уште од детството, Фудбалерот и неговиот постар брат се залепија заедно како лепак. Меѓутоа, како што минуваа години, тие двајцата се соочија со своите судбини. Малку знаеме дали големиот брат на Емил се занимаваше со фудбал. Прашање на време е кога нашиот истражувачки тим ќе дознае за него и роднините - еден меѓу кои тој ја наследил висината од 6 стапки.

Емил Смит Роу нераскажани факти:

Завршувајќи ја нашата приказна за детството и биографијата, ќе го искористиме овој последен дел за да ви кажеме вистини за кои можеби не сте знаеле Емзињо.

Факт #1 - Споредување на неговата плата со просечниот граѓанин:

ТЕНАРИ / ПАРИНАЗаработки во евра (€)Заработки во фунти (£)
Годишно€ 1,134,600£ 1,041,600
Месечно€ 94,500£ 86,800
Неделно€ 21,787£ 20,000
Дневно€ 3,112£ 2,857
На час€ 129£ 119
На минута€ 2.2£ 2
Во секунда€ 0.04£ 0.03

Откако започнавте да ја гледате Емил Смит РоуБио, ова е она што го заработи.

£ 0

Дали знаеше?…. Просечен лондонец кој заработува 38 илјади фунти годишно сепак треба да работи дури 27 години и шест месеци за да ја направи годишната плата на Емил Смит Роу (статистика за 2020 година).

Факт # 2: Еднаш заспа - пропушти фудбалски натпревар:

Тоа се случи за време на неговите помалку од 23 дена - времето Фреди ungунберг го тренираше. Тој верен ден, навивачите го чекаа Mesut Ozil младинците на Арсенал да дојдат да ги спасат од пораз.

За жал, нашиот сопствен Емил го најде својот среќен час. Тој преспа - во својата најдобра позиција, на непозната локација - го пропушти натпреварот во процесот. Поради тоа, пријателите му дадоа привремен прекар - „Спиење брат“.

Факт # 3: Стана тенисер во Арсенал:

Ова се случи додека тој сè уште беше на академијата на „Топџијата“. Емил споделува огромна тениска вештина со еднократен идол на Арсенал, Робин ван Перси . Пресметувајќи се на извештаи, Смит Роу заработи репутација како најдобар тенисер за време на неговото време на академијата на Арсенал.

Факт # 4: Врска со Кевин Де Бруин:

Гледањето на Емил Смит Роу ги потсетува fansубителите на фудбалот во КДБ, нели? Со сличност, можете лесно да ги збуните како браќа. Повторно, нема да биде изненадувачки што ќе почнат да се појавуваат чудни истражувања за starвездата на Човекот Сити. Прашања од типот дали Роу е Албино - како што прашуваат луѓето Кевин де Брујн.

Факт # 6: Статистики на ФИФА:

Фудбалските симулациони видео игри се претставија добро, предвидувајќи голема иднина за младиот. Сепак, за неговиот целосен пласман, Емил страда од слаб рејтинг - не си толку најлош како оној на Ливерпул Рис Вилијамс. Сигурни сме дека и двајцата момци ќе го забележат порастот.

Факт # 7: Зошто носи мали чорапи:

Во времето кога стана популарен, лесно можевте да го забележите на теренот поради неговите нозе. Деновиве, ние знаеме дека Емил треба да го следи делот од Џек Грилиш - бидејќи и двајцата носат штитници за кратки краци и чорапи. Резултатите од истражувањето сугерираат дека тоа е негов сопствен фудбалски ритуал.

Заклучок:

Без сомнение, навивачите на Арсенал би можеле да го имаат својот сопствен Кевин де Бруин во нивниот клуб по неговото импресивно славо во 2020 година. Повеќе, Биографијата на Емил Смит Роу нè учи дека не можеме да доживееме раст на кариерата ако не го искористиме моментот на можност. Како што е забележано, ESR искористи момент на благодат во текот на крајот на 2020 година.

На LifeBogger му треба да ги цени своите родители за нивните жртви, особено откако ја разбра желбата на нивното момче да игра фудбал за живеење. Знаеме дека за време на детството на Емил Смит Роу, Лес и Фиона ја напуштија својата семејна куќа во Торнтон Хит за да се населат во Северен Лондон. Тие го сторија ова, сè во име на обезбедувањето непречено возење на нивното момче на академијата на Арсенал.

Случајно, младиот Топџија, покрај неговата блиска сличност со Кевин Де Бруин, исто така е добра при создавање шанси и постигнување голови. Позициониран како офанзивен играч за врска или како централен играч за врска, можеме конечно да кажеме дека тој има мешавина од Брун и Денис Бекамп.

Во 2021 година, обожавателите се среќни што го видоа тоа Емил Смит Роу и понатаму блеска додека патува Арсенал откупи го изгубениот имиџ.

Engageубезно вклучете се со нас ако видите нешто што не изгледа добро во овој напис. Инаку, кажете во делот за коментари за вашите размислувања за играчот за врска во нападот. За резиме на биографијата на Емил Смит Роу, користете ја оваа Вики Табела.

ПРАШАА ЗА ВИКИОДГОВОРИ
Целосно име:Емил Смит Роу.
прекар:Емзињо.
Датум на раѓање:28 јули 2000.
Место на раѓање:Кројдон, Лондон, Англија.
ГодиниСтари 20 години и 7 месеци.
Родители:Фиона Смит Роу (мајка) и таткото, Лес Смит Роу (татко).
Браќа:Постар брат и без сестра.
Семејно потекло:Торнтон Хит.
Висина во метри1.82 метри.
Висина во нозете6 стапала.
Хороскопски:Лав.
Религија:Христијанството.
Фудбал идол:Френк Лампард.
Играчка позиција:Играч од средниот ред.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари