Роналд Араухо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Роналд Араухо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Роналд Араухо ви кажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката / сопругата, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Едноставно, ние ви ја даваме историјата на уругвајскиот фудбалер со потекло од Ривера. LifeBogger започнува од неговите рани години, до кога се прослави со Лионел Меси Барселона За да ги разгорите пупките за вкус во вашата автобиографија за привлечната природа на Био на Роналд Араухо, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Историјата на Роналд Араухо.
Историјата на Роналд Араухо.

Да, секој знае дека Барса не се држи со просечен играч премногу долго. Не е ни чудо Каталонците имаат намера да го продолжат договорот со Роналд Араухо до јуни 2026 година. Тоа покажува дека тој не е обичен дефанзивец.

И покрај признанијата дадени на талентираниот центар-бек, сфаќаме дека малку фанови ја разгледаа концизната верзија на неговата животна приказна. Ние го подготвивме, за theубовта кон играта. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Роналд Араухо Приказна за детството:

За почетниците во Биографијата, бранителот ги носи целосните имиња; Роналд Федерико Араухо да Силва. Сепак, многу loversубители на спортот го познаваат под прекарот „Бафало“. Роден е на 7ми март 1999 година од родители Уругвајци во пограничниот град Ривера во земјата.

Средниот бек е најстарото од трите деца родени во заедницата меѓу неговиот татко и мама. Додека ја води понизната природа на својот татко, Роналд ја наследи прекрасната насмевка на неговата мајка.

Можеше да го видиш лицето на Роналд Арајо во неговиот Татко. Насмевката на неговата мајка од уво до уво е бесценета.
Можеше да го видиш лицето на Роналд Арајо во неговиот Татко. Насмевката на неговата мајка од уво до уво е бесценета.

Растење:

Како мало момче, младиот Роналд поголемиот дел од времето го поминувал во удобноста на неговите родители. Тој и неговите браќа и сестри останаа повеќе со нивната мајка, бидејќи тато се занесуваше од работа. Како првородено дете на неговите родители, тој чекаше малку долго - до раѓањето на неговиот мал брат, Мајкел.

Потекло на семејството Роналд Араухо:

Не секој спортист е благословен со вредни родители како оној на централниот бек. Додека таткото на Араухо се стреми кон обезбедување на потребите на неговото семејство од средната класа, неговата мајка не беше изоставена. Таа продала пржени колачи во Хуракан (локална академија) за да ги поддржи напорите на нејзиниот сопруг.

Потекло на семејството Роналд Араухо:

Со експлозивниот успех во кариерата, Уругвај е горд што го идентификува како свој. Како што вели Википедија, неговото прво или татковско презиме е Араџо, додека неговото второ или мајчино презиме е да Силва.

Повеќе, неговиот роден град - во населбата Мандуби во Ривера - е на само неколку километри од родното место во Luis Suarez, човек кој го смета за голем брат. Според истражувањето, Араухо имал траги од бразилски семејни корени преку неговото потекло од мајката.

Ривера дели отворена сува граница со Сантана до Ливраменто, град во Бразил.
Ривера дели отворена сува граница со Сантана до Ливраменто, град во Бразил.

Образование и градење кариера:

Додека имал шест години, Роналд поминал низ јавно училиште кое е бесплатно. Со зголемена страст кон фудбалот и горлива желба да стане професионалец, тој ги занемари академските студии. Отпрвин, имаше избалансирана уметност, но опсесијата со фудбалот ја уби.

Роналд Араухо нераскажана фудбалска приказна:

Судбината вели дека бранителот бил примен во академијата каде што неговата мајка продавала пржени колачи - наречени и крофни. Супер мама се воодушеви од приказите на деца на работното место во нејзиното фудбалско училиште. Ова ја виде како таа бара концентрација на нејзиниот сопруг да одобри запишување на нивниот син на академијата.

По завршувањето на нејзината продажба, мајката на Роналд побрза дома да разговара со таткото на бранителот за запишување на Хуракан. За среќа, и двајцата родители на Араухо се согласија да му помогнат таму да ги усоврши своите фудбалски таленти. Тие го имаа своето момче да се приклучи на неговиот роден град; Хуракан де Ривера, каде што неговата мајка продава пржена торта.

Експедицијата на Роналд е како Инспирирана од легендата Маскерано, Карлес Пујол и многу други дефанзивци кои започнаа како напаѓач. За многумина што го познаваа, апсолутно немаше сомнеж дека нема да стане успешен во иднина. Овие изјави дојдоа кога тој ја водеше својата академија кон освојување на голем трофеј.

Фотографија од детството на Роналд Араухо додека го слави освоениот трофеј.
Фотографија од детството на Роналд Араухо додека го слави освоениот трофеј.

Разочарувачки ран живот во кариерата:

Пред да стане тинејџер, решителниот Роналд Араухо излегол на поголеми испитувања во главниот град на неговата земја Монтевидео. Ти, обидот да се добие влез (на возраст од 9 години) во Атлетико Пењарол не успеа. Со скршено срце, сиромашното момче се врати во родниот град на неговото семејство во Ривера.

Враќајќи се дома, Роналд Араухо продолжи да игра за локалните тимови. Изгледа депресивно и помал по раст, тогаш младиот човек смета дека е само повик од тоа да биде неуспешен фудбалер.

Во следните десет години, упорноста го виде како го унапредува својот стил на игра. Араухо прво се префрли од напад во средниот ред. Посветеноста да не се предаде никогаш не го виде како се пресели во главниот град на Уругвај на испитувања - овојпат уживаше успех со Атлетико Рентистас (во 2016 година).

Биографија на Роналд Араухо - Патот до славната приказна:

Во неговиот нов тим, Роналд се сретна со Серхио Кабрера - менаџер на таткото, кој му даде професионално деби. Тренерот забележа дека 16-годишникот има висина и сила за дефанзивец. За кратко време, го натера да најде утеха како центар-бек.

Привлече одбранбената моќ на Аражо Клуб Атлетико Река Бостон кој го потпиша на 28-ми јули 2017 година. Станувајќи најмладиот најдобар дефанзивец во највисоката професионална лига во Уругвај привлече извидници на ФК Барселона. Европските посетители имаа толку многу верба во неговите можности и го потпишаа со шпанскиот гигант.

Да се ​​добие храброст да ги остави своите родители и членови на семејството зад себе во Европа беше најтешкото нешто со кое се соочи. Благодарение на предизвиците пред него, Роналд повика храброст кога започна да се фокусира на зацврстување на своето место и добро да се смири во животот со екипата Б на Барселона.

Наскоро тој стана најневредното богатство на Блауграна, подвиг што ја зголеми неговата клаузула за раскинување од 100 милиони евра во Барса Б и 200 евра доколку стигне до првиот тим. Со Самуел Умтити станувајќи несигурен, клубот започна да ужива Араухо како следно големо парче во одбраната на Барселона.

Био на Роналд Араухо - Приказна за успехот:

За жал, дебито за сениорскиот тим на Барселона во октомври 2020 година започна со кисела нота. Само 13 минути откако го замени Jeanан-Клер Тодибо на мечот против Севилја, Араухо беше испратен од теренот за решавање Хавиер Хернандез.

Со позитивен ум, уругвајската starвезда не му дозволи на своето деби искуство jinинкс во остатокот од својата кариера. Само неколку месеци подоцна, Роналд Коман му го подари дресот со број 4 додека се приклучи на главниот состав на Барселона за сезоната 2020-21.

Со оваа можност на неговата рака, Араујо знаеше дека сега или никогаш нема да се влијае позитивно на неговиот нов тим. Додека се обврзувам да ја создадам оваа Биографија, момчето со сиромашни родители, чија мајка продаде пржена торта за да го прехрани своето семејство, штотуку ја освои целта на месецот во ЛаЛига во јануари 2021 година.

Погледнете го штрајкот што му помогна на Роналд Арајо да ја освои наградата за цел месец во Ла Лига.
Погледнете го штрајкот што му помогна на Роналд Арајо да ја освои наградата за цел месец во Ла Лига.

Нема прашање, Араухо кој стои на 6'3 висина е фантастичен дефанзивец. На теренот, неговото доминантно присуство е зачудувачки. Уругвај е навистина благословен што конечно го има наследникот на Диего Годин. Остатокот, како што велат, е историја.

Дали Роналд Араухо има девојка или жена да биде:

Отпрвин, уругвајскиот дефанзивец го привлече вниманието на обожавателите за дамата што ја објави на социјалните мрежи по име Аби Олиивера. Сите мислеа дека се loversубовници. Подоцна, новото откритие сугерираше дека Аби Олиивера е дел од неговото семејство. Од друга страна, некои школи на мислата мислат дека таа е поранешна девојка на Роналд Араухо.

Кој е Аби Олииера на Роналд Арајо?
Кој е Аби Олииера на Роналд Араухо?

Следење на состојбата - сепак, на почетокот на 2021 година, забележуваме отсуство на свадбени фотографии. Едно стана јасно. Фактот дека тој има задоволство да го прикаже својот нов WAG. Според она што можеме да го кажеме, Роналд има идна жена. Таа е супер русокоса со воодушевена убавина. Парагон на извонредност, совршен за нејзиниот маж.

Запознајте ја loveубовта на неговиот живот.
Запознајте ја loveубовта на неговиот живот.

Забележуваме дека девојката на Роналд Араухо има сличен интерес како WAG of Федерико Валверде. Да бидеме специфични, обајцата сакаат да споделуваат приказни од својот ofубовен живот на Инстаграм. Локалните извештаи исто така велат дека Араухо ја запознал својата девојка со своите родители.

Таа е девојка и сопруга на Роналд Араухо.
Таа е девојка и сопруга на Роналд Араухо.

Судејќи според начинот на кој двајцата loversубовници се обидуваат да покажат огромно јавно покажување наклоност, едно е сигурно. 99% шанса да биде негова сопруга и мајка на неговите деца.

Личен живот на Роналд Араухо:

Колку добро го познавате Уругваецот далеку од неговите решенија на теренот? Прво и најважно, тој е нежен фраер кој дозволува неговата насмевка да ги рефлектира работите на неговата личност. Интересно, понизноста на Араухо му претходи на неговата репутација. Уште поважно, тој е некој кој ужива да разговара со прошетка со природата.

Благодарение на неговата личност што самоубиела, медиумите се принудени да го нарекуваат како скромниот центар-бек - оној кого Мадрид не можеше да го украде. Многу луѓе веруваат дека тој до сега дошол во фудбалот, заради создавањето на неговиот скромен почеток. Вистината е дека Роналд никогаш не ја заборава Ривера, од каде потекнува неговото семејство.

Роналд Араухо Начин на живот:

Со својата годишна плата од 2.9 милиони евра (статистика во 2021 година), Бафало купи за себе егзотичен автомобил и скапа куќа. Додека го пишувам Био, Араујо живее со својата девојка во своето живеалиште.
Понекогаш, тој се забавува додека игра фудбал со својата идна сопруга. Исто така, неговата проценета нето-вредност од 1 милион евра се очекува да се зголеми бидејќи продолжува да игра за еден од најдобрите клубови во Шпанија.

Семеен живот на Роналд Араухо:

Ниту еден збор не може да ги објасни чувствата, секој пат кога тој ќе го однесе целото свое домаќинство на базен за да се разлади во врел попладне. Допаѓа Лукас Тореира, Араухо ги цени своите родители и браќа повеќе од сè во животот. Во овој дел, ќе ви презентираме фактички информации за секој член на неговото скромно семејство.

За мајката на Роналд Араухо:

Силните жени се во суштина одговорни за изградба на стабилен дом, а не е исклучок ниту мама Араухо. Воспитувањето на три момчиња и работата во исто време не и беше лесна задача. Таа е тип кој ја става иднината на своите деца на прво место пред нејзината репутација. Да потсетиме, мајката на Роналд Араухо продаваше пржени колачи за да го издржува своето семејство.

Дури и во детските денови, неговата мајка според нејзината мудрост излезе со предлог такерот да се приклучи на младинска академија. За среќа, нејзината идеја го претвори нејзиното момче во милионер.

За таткото на Роналд Араухо:

Бидејќи славата на неговиот син се зголемува секој ден, супер тато го избра животот на генерал на контролор. Се разбира, тоа е она што тој треба да го стори. Со својата скромна личност, таткото на Араухо честопати го поддржувал неговиот син, и финансиски и морално.

Поголемиот дел од времето, тој го охрабрува својот син да го става Бог на прво место пред сите други напори. Можеби верските идеологии на бранителот се одраз на сите лекции што ги научил од неговиот татко.

За браќата и браќата на Роналд Араухо:

Да се ​​има двајца браќа со кои ги поминува годишните одмори го прави неговиот живот прилично неверојатен. Меѓу неговите браќа и сестри, само една (Маикела) се истакнува како следната фудбалска starвезда во семејството. Додека го пишувам ова Био, Маикела веќе прави бран во младинскиот фудбал со еден локален клуб.

За роднините на Роналд Араухо:

Од неговото слава, медиумите не ги канализираа нивните истражувања кон постоењето на неговите баби и дедовци. Како и да е, дознавме дека младото момче го запознало познатиот уругвајски пијалок - Горчлив Мате - од неговата баба.

Роналд Араухо нераскажани факти:

За да ја заокружиме приказната за животот на нашиот справувач на центарот за развој, тука се некои нејасни факти што не сте ги знаеле тоа ќе ви помогне да добиете целосно познавање на неговата Биографија.

Факт # 1: Распределба на платите и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во евра (€)
Годишно € 2,883,305
Месечно€ 240,275
Неделно€ 55,363
Дневно€ 7,909
На час€ 330
На минута€ 5.5
Во секунда€ 0.09

Истражувањата покажуваат дека просечен граѓанин на Уругвај ќе мора да работи 7 години за да го заработи она што такерот го добива за еден месец.

Стратешки поставивме анализа за неговата плата кога часовникот отчукува. Дознајте сами колку заработил откако сте дојдени овде.

Од кога почнавте да гледате Био на Араухо, ова е она што го заработи.

€ 0

Факт # 2: Религија:

Во секој чекор што го прави решавачот, тој секогаш осигурува да го вклучи Бог. Разговор за спортист со верба и Араухо секогаш би бил на фронтот. Тој навистина се подготвува да му даде на Бога слава за кој било погодок. Можеби тој е воодушевен што ги следи стапките на Едисон Кавани кога станува збор за работите од неговата христијанска вера.

факт # 3: Сиромашни статистики на ФИФА:

Араухо има уште долг пат пред да успее да го усоврши својот одбранбен талент како што е Диего Годин. Неговиот вкупен рејтинг не е за што да се пишува дома, додека неговиот слаб потенцијален рејтинг го изедначува моменталниот рејтинг на Лукас Тореира. Ова е предизвик за Роналд да докаже дека ФИФА не е во право.

Заклучок:

Прекувремена работа, Араујо докажа дека сонот не станува реалност преку магија. Наместо тоа, потребна е пот, одлучност и напорна работа за да се постигне тоа. Не е ни чудо што дава максимум на тренинзите и натпреварите подеднакво.

Ние ги пофалуваме храбрите напори на неговите родители за надгледување на неговиот напредок во кариерата од неговото детство до денес. Исто така, фактот дека еден од неговите браќа оди на сличен сон како него е голема победа за неговото семејство. Се надеваме дека ќе ја достигнат големината како Бафало.

Ви благодариме што ја прочитавте приказната за биографијата за централниот бек. Shareубезно споделете ги со нас вашите размислувања за него во делот за коментари. Исто така, разгледајте го резимето на неговото Био во табелата со вики.

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Роналд Федерико Араухо да Силва
прекар:Бафало
Години:Стари 21 години и 11 месеци.
Место на раѓање:Ривера, Уругвај
Таткото:N / A
Мајка:N / A
Браќа:Двајца браќа (Маикела Араухо)
Нето вредност:1 милиони евра (статистика за 2021 година)
Годишна плата:2.9 милиони евра (статистика за 2021 година)
Религија:Христијанството
Висина:1.91 m (6 стапки 3 во)

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари