Кевин Воланд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кевин Воланд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Кевин Воланд ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата (Катја Фичл), детето, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ова е историја на а Германски фудбалер кој потекнува од Марктобердорф. Нашата приказна ја започнуваме од неговите рани денови, до кога тој се прослави во играта. За да го разгорите апетитот за автобиографија за привлечната природа на Био на Кевин Воланд, еве ја галеријата за момчиња до возрасни на фудбалерите.

Нашата биографија за Кевин Воланд - Погледнете го неговиот поранешен живот и воскреснување.
Нашата биографија за Кевин Воланд - Погледнете го неговиот поранешен живот и воскреснување.

Да, вие и јас го цениме за напаѓачка разноврсност (на уникатни позиции) што тој ги носи во игра. Сепак, сфаќаме дека само неколку fansубители на фудбалот се сопнаа на кратка животна приказна на Кевин Воланд. Ние го имаме неговото Био, сите подготвени за вас. Сега, без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тони Кроус Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кевин Воланд Приказна за детството:

Ова е малиот Кевин во неговите рани денови.
Ова е малиот Кевин во неговите рани денови.

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот - Волеј. Кевин Воланд е роден на 30-ти јули 1992 година од неговата мајка, Анита Воланд и татко му, Андреас Воланд во градот Марктобердорф, Германија.

Германскиот фудбалер дојде на светот како прво дете, меѓу три деца, родени од заедницата меѓу неговите родители - татко кој ја наликуваше на неговата сличност и секако, неговата убава мајка.

Тоа се родители на Кевин Воланд - Анита и Андреас Воланд. Можете ли да забележите сличност помеѓу фудбалерот и неговиот татко?
Тоа се родители на Кевин Воланд - Анита и Андреас Воланд. Можете ли да забележите сличност помеѓу фудбалерот и неговиот татко?

Растење:

Кевин Воланд уживаше во некои возвишени детски години во германскиот град Марктобердорф. Тој порасна заедно со неговите браќа и сестри, брат по име Робин и сестра која го носи името enени Воланд. Како првороден од неговите родители, Кевин ја презеде одговорноста добро да се грижи за своите помлади; Робин и enени.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

„Се сретна

За малиот Кевин, детството е практично рај меѓу него и неговите двајца браќа и сестри. Првите неколку години од нивниот живот немаа граници, но убави спомени, кои тој ги споделуваше претежно со неговиот брат, Робин. Како деца, синовите на Анита и Андреас споделуваа некои никогаш да не забораваат моменти. Го имаме тука, оној на Кевин и Робин - омилен спомен од нивното детство.

„Вие

Потекло на семејството Кевин Воланд:

Прво, германскиот фудбалер потекнува од спортско домаќинство. Дали знаевте? Father Таткото на Кевин, Андреас Воланд, некогаш беше професионален хокеар за Германија. Додека бил во својата младост, гордиот татко им ја всадувал childrenубовта кон спортот на своите деца - но сепак им дозволувал да имаат опции за избор.

ПРОЧИТАЈ
Ентони боречка приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

""

Според истражувањето, професионалниот хокеј во Германија плаќа многу пари. Спортот има годишен опсег на плати помеѓу 40,000 200,000 - XNUMX XNUMX евра (без данок). Што значи ова? Means тоа значи голема веројатност дека мајката и таткото на Кевин Воланд работеле првокласно семејство од самиот почеток. Или, едноставно, Волеј доаѓа од богата позадина.

Потекло на семејството Кевин Воланд:

Фудбалерот потекнува од Марктобердорф, германски град кој е главен град на баварската област Осталџау. Колку што знаеме, Кевин е најзабележителната личност од неговата метропола.

Семејството на Кевин Воланд потекнува од Марктобердорф.
Семејството на Кевин Воланд потекнува од Марктобердорф.

Со население од околу 18,725 XNUMX жители, Марктобердорф има репутација на образование за компјутерски науки. Уште повеќе, урбаната област игра домаќин на Меѓународниот натпревар за камерен хор - познат верски собир.

ПРОЧИТАЈ
Джибрил Сидибе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Создавање образование и кариера на Кевин Воланд:

Анита и Андреас оддалечени околу 30 километри од нивната семејна куќа, ги запишале своите момчиња кај ЕВ Фисен. Наклонот на нивните деца кон спортско образование беше она што родителите го посакуваа. Во таа насока, неразделните браќа Воланд одеа во истото училиште. Тогаш, по враќањето од училиште, тие имаа само фудбал, кој го играа еден на еден во градината во подрумот на нивното семејство.

""

Следејќи ги стапките на нивниот татко, Кевин и Робин започнаа со образование за хокеј на мраз со ЕВ Фисен. Иако Робин е две години помлад, неговите родители го натераа да се приклучи на тимот на Кевин со посебна дозвола од училиштето. Благодарение на тоа, нивната мајка (Анита) не мораше да оди напред и назад (четири пати со воз) за да ги собере своите момчиња кога заврши обуката. Ова е младиот Кевин кој игра хокеј на мраз во своето детство.

ПРОЧИТАЈ
Килиан Мбаппе Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

""

Кевин Воланд фудбалска приказна:

Секојпат кога браќата беа дома (далеку од хокејот на мраз на ЕВ Фисен), тие одеа да ги тестираат своите вештини во ФК Талхофен, спортски комплекс во Марктобердорф, близу до нивната семејна куќа. Кај момчињата, Кевин беше првиот кој стана повеќе воодушевен од фудбалот. Тој беше дури и поамбициозен од Робин, во испробување на други спортови покрај занаетот на неговиот татко.

Заедно, Кевин и неговиот брат се откажаа од хокејот на мраз и се фокусираа на фудбалот. Оваа одлука ги виде момците да продолжат со ФК Талхофен. Кевин таму ја постави својата кариера речиси десет години пред да се приклучи на ФК Меминген со седиште во Минич во 2005 година. Таа година браќата се разделија за прв пат, додека Робин продолжи со Талхофен.

ПРОЧИТАЈ
Каи Хаверц детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Раниот живот во кариерата:

На 12-годишна возраст, Кевин Воланд се занимаваше со трговија со тимот на Ф-Меминген Ц-млади - во Баварската лига (аматерска дивизија). Иако тој беше нивниот најдобар играч, неговиот клуб испадна. Дури и на тоа го посакуваа поголемите екипи во повисоката дивизија.

Веднаш по испаѓањето на ФК Меминген во 2006 година, Кевин се пресели во ТСГ Танхаузен. Посветеноста на младиот човек да се стреми кон повисоко, го виде следната година (2007), како се сели во Минхен во 1860 година. По неговиот трансфер, родителите на Кевин Воланд се погрижија нивниот син да живее во хостелот на клубот. Оваа одлука се исплати бидејќи виде непосреден резултат за младото момче.

ПРОЧИТАЈ
Тимуј Бакајоко приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата

Биографија на Кевин Воланд - Приказна за патот до славата:

Додека престојувал во клупските полигони, тој ја направил својата страст да стане негова работа. На 17-годишна возраст, извидниците на националниот тим започнаа да го оценуваат неговиот учинок. На радост на семејството Воланд, Кевин доби повик да дебитира во германски бои до 17 години. Постигнувајќи 13 голови за својата земја пред да стане постар играч во клупска страна - ТСВ 1860 Минхен.

Како професионалец, Кевин стана инстант хит во германската втора лига (2. Бундес лига). Тој постигна спокоен напредок, постигнувајќи 20 гола во помалку настапи, дури и стана капитен на клубот и најплодните 1860 играчи.

ПРОЧИТАЈ
Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Германецот имаше успешна рана кариера.
Германецот имаше успешна рана кариера.

Во јануари 2011 година, напорната работа на Воланд го натера да потпише договор со бундеслигашот - ТСГ 1899 Хофенхајм. За време на неговата прва година таму, тој се утврди како редовен во нивниот одред. Напаѓачот овој пат исто така го подобри својот вкупен резултат, имајќи 33 гола во помалку настапи.

Кевин Воланд Био - Успешна приказна:

На 1899 година, Хофенхајм, нашето момче ги запиша историските книги, израмнувајќи го рекордот за најбрз гол во историјата на Бундеслигата (девет секунди) против Пеп Гвардиола Баерн Минхен. Истата година, тој ја понесе Сребрената чизма за Европско првенство до 21 година на УЕФА. Не заврши тука, Воланд го направи своето име и во УЕФА У21 тимот на турнирот.

На 20-ти ден во мај 2016 година, фудбалерот кој брзо растеше се приклучи на Баер Леверкузен, клуб што го претвори во легенда. Играјќи за Die Werkself, тој формираше страшно партнерство, кое беше starвездено момче на клубот (Каи Хаверц) - постигнувајќи 44 гола на 115 натпревари.

ПРОЧИТАЈ
Леон Бејли Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во летниот преоден рок 2020/2021, Воланд се согласи дека е време да го напушти своето семејство во Германија. Сакајќи го својот фудбал во друга земја, Кевин потпиша договор со Монако до 2024 година. За време на пишувањето на неговата биографија, партнерството на Германецот со Висам Бен Едер има произведено 10 гола со 6 асистенции (на само 19 натпревари) на неговото име.

И двајцата напаѓачи формираа добро партнерство, оној кој произведе цели.
И двајцата напаѓачи формираа добро партнерство, оној кој произведе цели.

Без сомнение, fansубителите на фудбалот ќе го паметат Кевин Воланд - едно време хокеј на лед - како еден од најголемите подароци што германскиот фудбал му ги понуди на светот. Останатото, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Бернд Лино за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Која е Катја Фичл - Сопругата на Кевин Воланд:

Уште од тинејџерските години, напред (според неговата мудрост) започна да гради здрава, вредна врска со убовта на неговиот живот. Таа личност не е никој друг, туку Катја Фичл - девојката која стоеше покрај Кевин кога тој беше ништо. На сликата подолу, и мажот и жената се на иста возраст.

""

Според „Перфект-фудбал-вагс“, Кевин започнал да се дружи со Катја Фичл додека обајцата биле сè уште на училиште. Нивната врска започна точно на 5-ти ден јануари 2009 година, во кино во Фисен, град во Германија. Двојката го слави овој ден е нивната годишнина. Тогаш Кевин имаше 17 години, а допрва треба да дипломира фудбалски сениор.

ПРОЧИТАЈ
Джибрил Сидибе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Од Катја Фичл до Катја Воланд:

Откако станаа момчиња и девојки 8 години, bубовните птици по одобрување на нивните родители донесоа одлука за врзување јазол. Граѓанската венчавка (судски брак) се одржа во нивниот семеен круг во Пфронтен, општина во округот Осталгау, Баварија, Германија.

Црковната венчавка следеше во неделата на Духовден (4 јуни 2017 година) во Нидерсонтофен, додека прославата се случи во Гауклерхоф Алгау, место за венчавки во Валтенхофен, Германија.

„Кевин

Пред црквата на денот на нивната венчавка, Катја Фичл го натера светот да разбере колку ја цени професијата на нејзиниот сопруг. Најновата сопруга во градот одигра краток фудбалски дуел со млади фудбалери на матичниот клуб на нејзиниот сопруг - Талхофена, кој тие го поканија да го пасат својот ден.

ПРОЧИТАЈ
Каи Хаверц детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Каква понизна жена е. Катја Фичл играше фудбал на денот на својата венчавка.
Каква понизна жена е. Катја Фичл играше фудбал на денот на својата венчавка.

Кои се децата на Кевин Воланд:

На 18-ти ден во март 2018 година, Катја и Кевин го поздравија своето прво дете, ќерка која ја нарекоа Емилија Воланд. Раѓањето бебе промени многу работи во нивниот дом (позитивно), вклучително и врската што ја споделуваат и двајцата loversубовници како партнери.

Покажување на исполнетост во очите на Катја и Кевин додека ја пречекуваа својата ќерка на светот.
Покажување на исполнетост во очите на Катја и Кевин додека ја пречекуваа својата ќерка на светот.

Деновиве е скоро невозможна задача да се оддели Кевин од неговата ќерка. Напаѓачот на Монако и неговата сопруга (Катја) поседуваат срца да ги приспособат малите нешта што и значат многу на Емилија. Ете, еден од тие семејни моменти.

""

Лични факти за животот:

Далеку од фудбалот, ќе ви кажеме за личноста на Волеј. Од прв поглед, може да кажете дека Кевин има ознаки на скромна личност која ја прифаќа задоволството и едноставноста. Да не заборавам, тој е убав и е исклучително тешко да се спротивстави.

ПРОЧИТАЈ
Килиан Мбаппе Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Ликот на Кевин наликува на неговиот скромен изглед.
Ликот на Кевин наликува на неговиот скромен изглед.

Кевин Воланд е еден вид момче кое е несебично и секогаш е подготвено да им помага на другите (особено во донациите) без да се надева дека ќе добие нешто назад. На сликата погоре, го забележавме во една локална германска радио станица како се дружи со деца под виножитото во кампања за собирање средства. Колку скромна и единствена личност!

Lивотен стил на Кевин Воланд:

Прво и најважно, тој е рангиран високо меѓу врвните германски познати личности кои живеат освежувачки скромен живот. Кевин Воланд се инспирира со годишни одмори - на некои од најпознатите иконски плажи на светот. Наместо пустина, фудбалерот претпочита област што е близу до морето - туризам на крајбрежјето.

За Германецот, крајбрежната дестинација е едноставно најдобрата.
За Германецот, крајбрежната дестинација е едноставно најдобрата.

Кевин Воланд нето вредно:

Со седиште во Германија ISMG International Sports управува со левиот нога напред. Од 2010 година (кога започна неговата постара кариера), тие го натераа Кевин да достигне голем пораст на своето богатство. Со неговата плата од Монако од 5,208,000 € годишно, ние ја сместуваме неговата нето вредност на приближно 15 милиони евра.

ПРОЧИТАЈ
Бернд Лино за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Марк на автомобилот на Кевин Воланд:

Во неговиот избор за автомобили, германскиот напаѓач претпочита да крстари по марката Ауди. Негов омилен автомобилски бренд останува Audi R8, чија цена се движи помеѓу 195,900 до 208,100 американски долари.

Автомобил на Кевин Воланд - Дали тој може да биде следниот Брз и бесен актер?
Автомобил на Кевин Воланд - Дали тој може да биде следниот Брз и бесен актер?

Типот на автомобилот на Кевин Воланд - Audi R8, има мотор V-10, кој го дели со безобразниот Lamborghini Huracán. Тој е еден од оние славни фудбалери кои сакаат автомобил, а со најжешките славни возила таму. Наместо да го покаже својот омилен автомобил, тој не е пресечен за да им ја покаже на фановите неговата вила (големи куќи) и дизајнерската облека.

ПРОЧИТАЈ
Леон Бејли Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Theубовта кон Аудито е нијанса.
Theубовта кон Аудито е нијанса.

Семеен живот на Кевин Воланд:

Fansубовта што ја имаат навивачите кон неговото спортско домаќинство е единствена. Кевин е тип кој никогаш не го запоставува семејството за фудбал. Во овој дел, ќе разгледаме детали за неговите родители, браќа и сестри и роднини.

За таткото на Кевин Воланд:

Совршен пример за татко и син во спортот.
Совршен пример за татко и син во спортот.

Роден на 19 февруари 1965 година (на возраст од 56 години и 2 месеци), ние го нарекуваме славниот супер-хокеј татко. Андреас Воланд ја започна својата кариера како напаѓач со ЕВ Пфронтен, клуб за хокеј на мраз во Пфронтен, Германија.

Во 1993 година, една година по раѓањето на Кевин, Андреас Воланд играше на Светскиот куп за Германија, постигнувајќи три поени на шест натпревари. Германската легенда за хокејот на мраз се пензионираше со (ЕВ Пфронтен) истиот клуб со кој ја започна својата кариера во 2004 година. Откако ги обеси чизмите, Андреас ја имаше највлијателната улога во животот на неговиот син.

ПРОЧИТАЈ
Ентони боречка приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

""

Супер татко на три деца е горд на она што неговото семејство го постигна во спортот. И Андреас и неговиот прв син заедно формираат едно од најголемите дуети во германскиот спорт. И покрај смената на Кевин од хокеј на мраз во фудбал, тој сепак наоѓа време да ја игра старата кариера со неговиот супер-татко.

За мајката Кевин Воланд:

Постои една работа што луѓето можат да ја поврзат - дека повеќето први син на семејства ја имаат таа посебна врска со нивните мајки. Ова е точно помеѓу Анита и Кевин. Мајка на три деца споделува посебна врска со своето прво дете, кое се грижело за нејзината насмевка - но изгледот на тато.

ПРОЧИТАЈ
Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Мајка на Кевин Воланд - Анита. Фер е да го наречеме момче на мумијата.
Мајка на Кевин Воланд - Анита. Фер е да го наречеме момче на мумијата.

Назад во деновите, додека нејзиниот сопруг беше многу зафатен со неговата кариера во хокеј на мраз, Анита беше таа што управуваше со раните кариери на нејзините момчиња. Ја цениме за поддршката на Андреас, бидејќи еднаш ги затвори своите синови (напред и назад) од тренинг до нивната семејна куќа кога тие започнаа со кариерата.

За Робин Воланд:

Ова е Робин Воланд, помладиот брат на Кевин. Тој се појавува целиот пораснат, дури изгледа како неговиот голем брат.
Ова е Робин Воланд, помладиот брат на Кевин. Тој се појавува целиот пораснат, дури изгледа како неговиот голем брат.

Братот на Кевин, роден 1994 година, е две години помлад од него. Робин исто така ја започна својата кариера во хокеј на мраз - следејќи ги стапките на неговиот татко пред да се префрли на фудбал. Тешко е да се издигнам над аматерскиот фудбал. Робин сега живее во сенката на неговиот славен брат, Кевин. Никогаш не му завидувавте на неговиот брат, Робин еднаш им рече на медиумите како некои навивачи на Кевин се однесуваа кон него;

НА МОЈОТ РОДЕНДЕН, НАЈПОЛНИТЕЛНИ ПРЕДВИСТИ ДА МЕ ПРАШАТ КАКО БРАТ, КЕВИН СЕ РАБОТИ ОД МЕ ИСПРАВИТЕ. ТОА МЕ ЈАВИРА.

Соодветно е да се напомене дека братот на Кевин Воланд имал друга страст додека растел. Всушност, Робин бил креативен и сакал да црта како дете. Тогаш, тој отиде толку далеку гребејќи го хаубата од автомобилот на неговиот татко - црташе волк. Вистината е, фудбалот беше негово хоби, НО цртањето стана негов повик.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Како замена за фудбалот, Робин отиде на обука за ИКТ во училиште во Минхен. Студирал администрација на мрежа пред да специјализира графички дизајн и филмографија. Размислувајќи за една слабост, тој се бореше во обидот да стане професионален фудбалер, Робин еднаш рече;

ЕДЕН ДЕН, ЗБОРУВАМ СО ТАТО СЕ КААВ „САКАМ ДА СТАНАм ПРО“. ИМААТ САЛАТ КОЧКИ НА ТЕСЕНАТА ЗА СЕМЕЈСТВЕН ВЕЧЕР КАДЕ ОДМ.

ТАТКО МО ГО ПОГЛЕДНА МЕ И МИ ЗБОРИ: ДЕЧКО, МОAYЕБЕ ДА ТРЕБА ДА ГИ СМЕНЕТЕ ОБИЧНИЦИТЕ ЗА ЈАATЕ. ТОГАШ, Би сакал да имам осум парчиња торта на мојата чинија… Вели помладиот брат на Кевин, како што се смее.

Во тие денови, Робин само сакаше да јаде и пие. Сега, кога не е заинтересиран за ИТ дизајн, тој прави нешто од следново; (а) Гледање на Нетфликс (б) Играње на Плејстејшн или (в) Одење да го гледа неговиот голем брат како игра во живо.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тони Кроус Плус Неоптоварени факти за биографијата
Робин Воланд со пријателите на пат кон стадионот Јувентус. Тој и пријателите отпатуваа за да го поддржат неговиот брат, кој требаше да одигра натпревар во УЦЛ против екипата на Кристијано Роналдо.
Робин Воланд со пријателите на пат кон стадионот Јувентус. Тој и пријателите отпатуваа за да го поддржат неговиот брат, кој требаше да одигра натпревар во УЦЛ против екипата на Кристијано Роналдо.

За enени Воланд:

Родена во 1996 година, таа е најмладата од семејството. Сестрата на Кевин Воланд е три години помлада од него и две години од Робин. Социјалните мрежи на enени имаат нејзина слика со дете што укажува на тоа дека може да е омажена. За разлика од Робин, таа вложи свесен напор да не ги открива своите информации во јавниот домен.

ПРОЧИТАЈ
Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ова е сестра на Кевин Воланд - сите пораснале. Таа живее ниско клучен живот во Германија.
Ова е сестра на Кевин Воланд - сите пораснале. Таа живее ниско клучен живот во Германија.

За роднините на Кевин Воланд:

Врската на германскиот фудбалер со семејството се протега далеку од едно домаќинство. Тој е посебен fondубител на неговиот братучед кој, според сите индикации, изгледа како фудбалер. Исто така, добивме шанса да ги запознаеме родителите на Катја Воланд (мајката и свекорите на Кевин) за време на неговата венчавка.

Кевин Воланд со неговите роднини - Братучед и свекори.
Кевин Воланд со неговите роднини - Братучед и свекори.

Кевин Воланд нераскажани факти:

Откако толку многу сваривме во мемоарите за германскиот напаѓач, ќе го искористиме овој заклучен дел за да ви кажеме повеќе вистини што можеби не сте ги знаеле за него. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Бернд Лино за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт #1 - Споредување на неговата плата со просечниот граѓанин:

ТЕНУРАПлати во Монако - заработка во евра (€)
Годишно€ 5,208,000
Месечно€ 434,000
Неделно€ 100,000
Дневно€ 14,286
На час€ 595
На минута€ 10
Во секунда€ 0.16

Од гледањето на Кевин ВоландБио, ова е она што го заработи со АС Монако.

€ 0

Просечен Германец кој заработува приближно 45,240 евра секоја година ќе треба да работи 9 години и 6 месеци за да заработи месечна плата на Кевин Воланд со АС Монако.

Факт # 2 - Што прави дома:

Иако е конкурентен по природа, тој исто така ја сака секоја форма на виртуелен предизвик. Не можете да дојдете во куќата на Кевин Воланд без да го пронајдете најновиот додаток за игри што мора да го имате - конзолата PlayStation.

ПРОЧИТАЈ
Джибрил Сидибе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Волеј на Плејстејшн со неговиот пријател.
Волеј беше опуштен - на Плејстејшн со неговиот пријател.

Факт # 3 - Религија на Кевин Воланд:

Германскиот фудбалер потекнува од цврсто плетено католичко семејство и неговата христијанска вера сè уште е дел од неговиот живот. Дали знаевте?… Кевин Воланд, од огромна почит кон неговата религија, еднаш отпатува да го види Папата.

Покажувач за религијата на Кевин Воланд. Тој е католик.
Покажувач за религијата на Кевин Воланд. Тој е католик.

Факт # 4- Факти на ФИФА:

Германецот им се придружи на многу фудбалери кои страдаат од слаб рејтинг. Неправедно е ФИФА (заклучно со 2021 година) да го смета Кевин Воланд за некој што достигнал кулминација. На 27-годишна возраст, напаѓачот се засилува со одличен резултатски погодок со Монако. Едноставно кажано, Кевин заслужува подобрување на неговата вкупна и потенцијална статистика на ФИФА.

Неправдата на ФИФА зборува многу.
Неправдата на ФИФА зборува многу.

Факт # 5- Заборавениот германски напаѓач:

На 8 мај 2014 година, радоста го снајде семејството Воланд, бидејќи еден од своите (Кевин) беше повикан да ја претставува германската репрезентација за прв пат. И покрај тоа што беше во топ форма за неговиот клубски тим (1899 Хофенхајм), Joachim Löw одби да го избере, а помалку да го прави Кевин како резервна копија Марио Гомез во неговата листа на СП 2014 година.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Повторно, сиромашниот фудбалер добро се снаоѓаше и со Баер Леверкузен, но сепак не можеше да биде избран за СП 2018. Ова се случи кога лајкови на Тимо Вернер Марко Реус стана единствениот напаѓач на списокот на Јоаким Лоу. На овој момент заклучуваме дека германската репрезентација не му поминала добро на Кевин. Вистината е, тој заслужува повик за Евро 2020 и Светскиот куп на ФИФА 2022 година.

ПРОЧИТАЈ
Ентони боречка приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Заклучок:

Судејќи според неговиот досегашен перформанс, можеме да потврдиме дека тој е потценет балер. Дури и ти Клупската кариера на Кевин Воланд беше солидна и ништо помалку од спектакуларното, Германецот често се бори да добие доволно признание за неговите напори.

Има надеж за неговиот чекор напред во АС Монако. Додека го пишувам неговото Био, Воланд сега се вклопува во тим што се чини дека го најде својот баланс. Клуб со искусни играчи од средниот ред како Цеск Фабрегас и партнер напред Александар Головин.

Конечно, на спасувачот треба да ги цени Катја (неговата сопруга), Анита (неговата мајка), Андреас (неговиот татко) и браќа и сестри (Робин и enени). Сите застанаа покрај него не само во радосни моменти - туку и во времето кога доживеа кршење на срцето (не добивање повик за репрезентација на Светскиот куп).

ПРОЧИТАЈ
Леон Бејли Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ви благодариме што го потрошивте ова време да го прочитате ова долго парче Биографија за Кевин Воланд. Contactубезно контактирајте не ако видите нешто што не изгледа убаво во нашите мемоари. Инаку, кажете ни ја вашата мисла за фудбалерот во делот за коментари. За да добиете брзо резиме на Био на Воланд, користете ја нашата вики табела.

БИОГРАФСКИ ИСТРАУВААОдговори на Вики
Целосно име:Кевин Воланд.
прекар:Одбојка.
Години:Стари 28 години и 9 месеци.
Датум на раѓање:30-ти ден јули 1992 година.
Родители:Анита Воланд (Мајка) и Андреас Воланд (Татко).
Семејно потекло:Марктобердорф.
Сестра:Enени Воланд.
Брат:Робин Воланд.
Хороскопски знак:Лав.
Висина:179 см или 1.79 м или 5 стапки 8 инчи.
Националност:Германија.
Позиција за играње:Крилен напаѓач и напаѓач.
Образованието:ЕВ Фисен.
Религија:Христијанството (католичко).
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари