Детска приказна Вестон МекКени Плус Неоптоварени факти за биографијата

Детска приказна Вестон МекКени Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Вестон Мекени ви кажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, автомобилите, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Тоа е концизна животна приказна на американскиот фудбалер. Lifebogger започнува од неговите рани денови, до кога се прослави.

За да ви дадам вкус на привлечната природа на биото на Вестон Мекени, еве едно сликовно резиме на неговиот живот и напредувањето во кариерата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Федерико Киеса Плус Недолгарни факти за биографија
Биографијата на Вестон Мекени. Од детството до славата.
Биографијата на Вестон Мекени. Од детството до славата.

Да, секој знае за неговата разноврсност во средниот ред и одбранбените способности. Сепак, само неколкумина ја прочитаа неговата биографија, што е привлечно. Без понатамошно разочарување, да почнеме.

Детска приказна за Вестон МекКени:

За био почетниците, неговиот прекар е Кени. Вестон МекКени е роден на 28-ми август 1998 година во градот Мал брест во државата Тексас, САД. Роден е кај неговата мајка Тина и од татко му Johnон. Неговите родители се чини дека се во доцните 60-ти години.

Запознајте ги родителите на Вестон Мекени
Запознајте ги родителите на Вестон Мекени.

Потекло на семејството Вестон МекКени:

Како што сигурно сте забележале, Кени е афро-американец. Всушност, може да ги потврдите тврдењата со проучување на фотографии од неговите родители таму горе. Исто така, тексашкиот акцент е сите нијанси на Јенки. Што повеќе ќе ви треба за да ги потврдите неговите семејни корени?

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата
Тој е бонафид роден во Тексас
Тој е бонафид роден во Тексас.

Години на растење Вестон МекКени:

Младиот Кени ги помина првите три години од своето детство во Тексас растејќи покрај постариот брат Johnон и сестра. Додека Мекени имал 6 години, неговото семејство се преселило во Кајзерслаутерн во Германија, откако татко му беше стациониран во блиската воздушна база Рамштајн.

Потекло на семејството Вестон Мекени:

Да, го прочитавте таткото на играчот од средниот ред беше американски сервисер. Затоа, семејството на Мекени имало сè што е разбрано. Со други зборови, Меккени биле во полошо семејство од средна класа и тој имал среќно детство.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Артуро Видал Плус Неоптоварени факти за биографијата
Нема спор за фактот дека тој имал среќно детство.
Нема спор за фактот дека тој имал среќно детство.

Вестон МекКени Био - Фудбалска приказна:

Токму во Германија, Кени се за loveубил во фудбалот и станал член на локалниот клуб ФК Феникс Отербах кога имал шест години.

Интересно, тој постигна 8 гола на својот прв натпревар за тимот и заработи промоција да игра покрај осумгодишното момче на клубот. Начинот на кој сфати младиот фудбалски талент, фудбалот беше спорт за уживање.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џорџо Киелини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Погледнете како изгледаше неговата лична карта во тоа време.
Погледнете како изгледаше неговата лична карта во тоа време.

Всушност, тој никогаш не знаеше за огромното влијание што овој спорт може да го има врз неговата иднина сè додека УСМНТ не дојде во градот, на пријателскиот натпревар против Полска во Кајзерслаутерн во 2006 година.

Родителите на Мекини се погрижија тој да ја искористи можноста фотографирајќи се со легендите Лендон Донован и Карлос Боканегра.

Тој како дете имал привилегија да се сретне со легендите на УСМНТ, Ландон Донован и Карлос Боканегра
Тој како дете имал привилегија да се сретне со легендите на УСМНТ, Ландон Донован и Карлос Боканегра.

Биографија на Вестон МекКени - Рани години во кариерата:

Кога семејството на Кени се вратило во Тексас, тој се обидел да жонглира фудбал со американскиот фудбал, но безуспешно.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Клаудио Маршисо Детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

На крајот, тој се фокусираше на фудбалот и се приклучи на огорчената Академија на ФК Далас во 2009 година. Среде неговиот подем низ клупските редови, тој исто така се развиваше преку младинската репрезентација на САД.

Расте преку YNT.
Расте преку YNT.

Играта на Мекени беше усовршена во младинската академија на ФК Далас, каде тој помина седум години развивајќи се во една од најдобрите изгледи на клубот.

Да се ​​круниса сето тоа, неговите напори во текот на неговата последна сезона во клубот, му донесоа признанија за играч на годината на Централната конференција.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Марио Манџукиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вестон МекКени Био - Приказна за патот до славата:

На 17 години, Кени беше на крстопат на важни одлуки за кариера. ФК Далас сакаше да го потпише и тој имаше понуда за целосна стипендија за колеџ од Универзитетот во Вирџинија.

Покрај тоа, бундеслигашот Шалке сакаше да го донесе во Европа. Тинејџерот и неговите родители тешко можеа да сфатат што е најдобро за него пред да се договорат дека треба да ја прифати понудата од Шалке.

„Донесов правилна одлука и воопшто не жалам за тоа. Иако не ми беше лесно да го испуштам ФК Далас, мора да размислите, дали ќе погледнам за 10 години и ќе посакам да заминам во Европа?

Исто така, се чувствувам како ако успеете таму, можете да се вратите на МСЛ и да играте на високо ниво. Од друга страна, ако како дете влезете во МЛС и потоа се обидете да дојдете во Европа, можеби нема да бидете подготвени “.

Гледајќи наназад, веруваме дека тој го направил вистинскиот избор.
Гледајќи наназад, веруваме дека тој го направил вистинскиот избор.

Биографија на Вестон МекКени - Прикажи се за слава:

За среќа, облогот се покажа како корисен, бидејќи Кени имаше импресивен почеток на животот со младинскиот тим на Шалке. Дебитираше за првиот тим на 20 година и се етаблираше како драгоцено богатство за тимот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Паоло Дибала за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Брзо напред до времето на пишување на ова дело за приказната и биографијата за детството на Вестон Мекени, играчот за врска е на позајмица во Јувентус.

Со неговото пристигнување во клубот, тој влезе во историските книги како прв американски играч во Јувентус и петта од Серија А. Старата дама е еден од најдобрите клубови во Европа со starsвезди како Кристијано Роналдо Пауло Дыбала.

Нема сомнение дека Мекени би ги сакал своите шанси да го направи договорот постојан. Од каде и да му се одвиваат работите во Италија, остатокот, како што велат, ќе биде историја.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Кени добро се забавува во Торино каде учи од најдобрите
Кени добро се забавува во Торино, каде учи од најдобрите.

Кој е Запознавање со Вестон МекКени?

Зад некој одличен играч за врска стои романтично минато. Всушност, ние само го измисливме тоа. Како и да е, Мекени порано беше во врска со русокоса убавица. Нејзиното име е Лора Рипа.

Вестон Мекени со неговата поранешна девојка.
Вестон Мекени со својата поранешна девојка Рипа.

Навидум несовладлив пар, тие беа длабоко в loveубени и повеќето работи заедно. Сепак, тие тргнаа на одделни начини и ги избришаа фотографиите на Инстаграм од сеќавањата што ги имаат заедно.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џорџо Киелини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Играчот од средниот ред очигледно се придвижи. Сепак, тој се чини дека не сака да се заплетка наскоро.

Семеен живот на Вестон МекКени:

Потребно е збир на неверојатни индивидуи за да воспитаат човек со квалитетен Кени. Поединците се семејство. Ние ви донесуваме факти за родителите на Вестон Мекени. Исто така, тука ќе ги направиме достапни фактите за неговите браќа и сестри и роднини.

За таткото Вестон Мекини:

Johnон е името на таткото на играчот од средниот ред. Како што беше претходно наведено, тој порано бил војник, поточно штабски наредник.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказната за детството Матијас де Лигт Плус Неоптоварени факти за биографијата

Благодарение на него, Мекени е популарен кај воени лица. Се подразбира дека таткото на Кени отсекогаш бил поддржувачки татко. Мекени мора да има среќа што го има како татко.

Не се шегувавме кога рековме дека тој е популарен меѓу воените службеници.
Не се шегувавме кога рековме дека тој е популарен меѓу воените службеници.

За мајката Вестон Мекини:

Тина е името на мама на играчот. Таа помага да се донесуваат важни одлуки во семејството секогаш кога ќе и треба мажот.

Всушност, тоа беше Тина која ја избра Германија пред Алјаска кога пристигнаа опциите на нејзиниот сопруг за објавување воени станици. Исто така, Тина го запозна младиот Мекени со тренерот на ФК Феникс Отербах каде го започна своето патување во фудбалот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Вестон Мекени со неговиот татко, мајка, сестра и брат.
Вестон Мекени со неговиот татко, мајка, сестра и брат.

За браќата и сестри Вестон МекКени:

Фудбалската starвезда има само две браќа и сестри. Тие вклучуваат постар брат Johnон и малку позната сестра. Неговиот брат е пожарникар кој има интерес за недвижнини.

Покрај тоа, тој има жена со ќерка. Погледнете го името на неговата сопруга и ќерка под следниот наслов.

Ретка фотографија од Вестон Мекени со неговиот постар брат, Johnон.
Ретка фотографија од Вестон Мекени со неговиот постар брат, Johnон.

За роднините на Вестон Мекини:

Далеку од потесното семејство на Кени, тој има внука позната како Наоми и снаа Мими. Тие се ќерка и сопруга (соодветно) на неговиот постар брат.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сè уште сме оптимисти во врска со исполнувањето на нашето барање за детали во врска со бабите и дедовците од фудбалската starвезда. Исто така, ние сме заинтересирани да знаеме кои се чичковците, тетките, браќата и сестрите и роднините на играчот.

Личен живот на Вестон МекКени:

Кени е индивидуа со која ќе сакаш да бидеш пријател. Фудбалскиот генијалец поседува квалитети и меѓучовечки вештини што им дава на пријателите.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Артуро Видал Плус Неоптоварени факти за биографијата

Всушност, тој е радосен, сака готвење и не му е тешко да учи нови јазици.

Колку лајкови за фудбалското потекло со неверојатна личност.
Колку лајкови за фудбалскиот генијалец со неверојатна личност?

Покрај тоа, тој знае како да се забавува тешко. Тој сака правичност, ја мрази неправдата и некогаш носеше а Лентата „Правда за Georgeорџ“ да му оддаде почит на трагичниот Georgeорџ Флојд.

Исто така, жителот на Тексас нема проблем да споделува детали за неговиот приватен и личен живот. Сепак, тој умерено го прави тоа затоа што ја разбира важноста на умереноста.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Клаудио Маршисо Детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Lивотен стил на Вестон МекКени:

Замислете го ова, вие играте во една од најдобрите пет лиги во светот, заработувате 2.95 милиони евра годишно и имате договор за одобрување со Адидас. Што би можело да ја надмине вашата куповна моќ, освен патувањето на Марс во проектот Space X на Елон Маск?

Добредојдовте во светот на Мекини. Тој има само 22 години, но има нето вредност од 3 милиони евра и може да си дозволи скоро сè што сака. Автомобили, куќи, вие го нарекувате. Тој ги има сите.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Паоло Дибала за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Единствениот проблем при рака е што тој нема доволно време да ужива во своето богатство. Фудбалот е игра на посветеност и Кени треба да помине близу една деценија на теренот и да заработи повеќе секако.

Кени покажува еден од неговите автомобили додека го поддржува Адидас
Кени покажува еден од неговите автомобили додека го поддржува „Адидас“.

Факти за Вестон Мекени:

Честитки, успеавте до сега. Да ја завршиме оваа привлечна статија за приказната и биографијата за детството на Вестон Мекени, еве малку познати или нераскажани факти за него.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Факт # 1 - Плата и заработка во секунди:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во евра (€)
Годишно:: € 2,950,000
Месечно:€ 245,833
Неделно:€ 56,644
Дневно:€ 8,092
На час:€ 337
На минута:€ 6
Во секунда:€ 0.10

Бидејќи започнавте да ги гледате оној на Вестон Мекени Био, ова е она што го заработи со Јуве.

€ 0

Факт # 2 - Религија:

Nativeителот на Тексас допрва ќе ни даде поим дали верува во постоење на натприродно суштество или не. Сепак, шансите се во прилог тој да биде верник, поточно христијанин.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Марио Манџукиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 3 - Оценка на ФИФА 2021:

Никогаш нема да разберете колку е потценет Вестон Мекени се додека не ги видите неговите рејтинзи на ФИФА од 76/85. Се надеваме дека властите се свесни за тоа и претстои нагорен преглед.

Надградбата е корисничко име, трпеливоста е лозинката.
Надградбата е корисничко име, трпеливоста е лозинката.

Факт # 4 - Мајка го држи втемелен:

Кога МекКени се пресели во Шалке за прв пат, неговите родители, особено неговата мајка, му дадоа строго предупредување дека нема да толерира никакво однесување како дивата од фудбалската starвезда додека ги вади височините на Бундеслигата.

Ова делумно објаснува зошто Мекени е скромна.

„Јас точно знам кој сум и од каде потекнувам. Исто така, Мајка ми ми ги кршеше котлетите ако одеднаш почнав да се однесувам како starвезда “. Тој еднаш откри.

WiKi:

Резимето на табелата на спасувачот прикажува одговори на биографските истражувања на фудбалерот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
БИОГРАФСКИ ИСТРАУВААОдговори на Вики
Комплетни имиња:Вестон МекКени.
прекар:Кени.
Години:Стари 23 години и 0 месеци.
Датум на раѓање:28-ти ден од август 1998 година.
Место на раѓање:Градот Мал брест во државата Тексас, САД.
Родители:Johnон и Тина.
Браќа:Johnон и сестра.
Висина во нозете:6 стапала, јас инчи.
Висина во см:185 см.
Позиција за играње:Среден ред
Девојка / жена да биде:N / A
Деца:N / A
Нето вредност:3 милион евра.
Хороскопски:Девица.
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

Крајна забелешка:

Ви благодариме што го прочитавте ова информативно парче за приказната и биографијата за детството на Вестон Мекени. Се надеваме дека инспиративната животна приказна за Тексашанец на Судот во Јувентус ве инспирираше да верувате во важноста на донесување правилни одлуки.

Исто како што родителите на Вестон Мекени му помогнаа да избере преселба во Европа во однос на другите сочни понуди во државата. Ни претстои на овој момент да ги пофалиме родителите на играчот за нивната поддршка во неговата кариера со зборови и дела.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Артуро Видал Плус Неоптоварени факти за биографијата

На спасувачот, ние се гордееме што испорачуваме приказни од детството и факти за биографијата со точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба, добро е да контактирате со нас или да оставите коментар.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари