Анџелино Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Анџелино Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Анџелино ги прикажува фактите за неговата детска приказна, раниот живот, семејството, родителите, девојката / сопругата, детето, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Во едноставни термини, ви го претставуваме патувањето на шпанскиот фудбалер. Lifebogger започнува од неговите рани денови, до кога се прослави со РБ Лајпциг. За да го разгорите апетитот за автобиографија, видете ја неговата галерија од детство до возрасни - совршено резиме на био на Анџелино.

Благодарение на Џулијан Нагелсман, вредниот работник - Анџелино од 2020 година стана незаменлив како еден од највозбудливите леви бекови во Европа. Сепак, забележавме дека само неколку навивачи се запознати со Lifeивотната приказна на Шпанецот. Го имаме, сите подготвени за вас. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Анџелино Детска приказна:

За почетниците во Биографијата, фудбалерот ги носи целосните имиња; Хозе Ангел Есморис Тасенде. Уште повеќе, Анџелино е само прекар. Роден е на 4-ти ден јануари 1997 година од неговата мајка Сонеира Тасенде Анон и непознат татко, во општината Користанко, северозападна Шпанија.

Деминутивниот лев бек е најстарото од двете деца родени во заедницата меѓу неговите родители. Резултатите од спроведените истражувања означуваат дека тој бил воспитуван од самохрана мајка, која се чини дека е во раните четириесетти години. Според она што го знаеме, Сонеира Тасенде Анон е убава, а Анџелино ја зеде нејзината сличност.

Запознајте ја Сонеира Тасенде Анон. Таа е убавата мајка на Анџелино.
Запознајте ја Сонеира Тасенде Анон. Таа е убавата мајка на Анџелино.

Растење:

Техничкиот дриблер има помлад брат кој го носи името Дани Тасенде. Назад во старите добри времиња, Анџело беше весело дете кое помалку се грижеше за животните грижи. Наместо тоа, тој имаше длабока убов кон фудбалот и ужива да поминува време со својот мал брат, Дани Тасенде. Тие изгледаат преслатко во детските денови, нели?

Тие денови во нивната населба Користанко, Анџелино и Дани ќе формираа извонреден тим за обележување. Заедно, тие ги победија своите врсници во уличен фудбал. Двајцата браќа пронајдоа мир во управувањето со топката, подвиг што подоцна стана судбина.

Потекло на семејството Анџелино:

Од самиот почеток, Сонеира Тасенде Анон се погрижи нејзините две момчиња да не останат гладни или да немаат фокус. Таа беше вредна жена со добро финансиско образование. Тој факт не и нанесе семејна борба. Оттука, работејќи дом од средна класа, Сонеира ги запиша Анџелино и Дани во помалку скапа академија. Таквите создадоа добра рамнотежа меѓу приходите и расходите.

Потекло на семејството Анџелино:

За почетници, шпанското потекло потекнува од провинцијата А Коруна во Галиција, Шпанија. Родниот град на Анџелино е опкружен со Атлантскиот океан на север и запад. Како што е прикажано на картата, неговото семејство е меѓу 2.4 милиони луѓе кои зборуваат галициски јазик.

Доколку не знаевте, од каде потекнува семејството на Анџелино е домот на Плаја де Риазор. Ова е една од најдобрите европски урбани плажи. Прекрасното крајбрежје годишно прима околу 62 крстаречки бродови. До датумот, Плаја де Риазор е целосно опремена со ресторани, импровизирани лежалки, спортски објекти итн.

Анџелино нераскажана фудбалска приказна:

Возбудливиот управувач на топки ги започна своите експедиции уште во неговиот сонародник, Педри Гонзалес. Кога Анџелино го прослави својот 4-ти роденден, неговите родители размислуваа за најдобриот начин да го натераат да влезе во академија.

Оттука, тие го запишуваат да се запише на Луис Калво Санц, што беше поевтино. Таму, тој помина поголем дел од своето детство учејќи ги основните тактики во фудбалот.

Рутински, мајката на Анџелино паѓаше по работа за да го земе од академијата секогаш кога ќе завршеа неговите тренинзи. Шест години, идната starвезда продолжи да го набудува истиот распоред што го гледаше како се искачува во редовите.

Раниот живот во кариерата:

Како што Анџелино напредуваше во возраста, така и неговата мајка (Сонеира Тасенде Анон) размислуваше за потребата од запишување на него во поопремена академија. Без одлагање, таа го префрли во Депортиво Ла Коруња по неговиот 10-ти роденден во 2007 година.

Се разбира, не беше лесно да се навикнеме на неговата улога во крилата. Сепак, напредувањето и напредувањето на Анџелино во вештините и агилноста доаѓаше постепено во секој изминат ден. Исто така, присуството на други млади таленти на неговата нова академија направи неговиот ентузијазам за успех да расте огромно.

Биографија на Анџелино - Приказна за патот до славата:

Во догледно време, плодната starвезда ја ослободи својата вродена фудбалска моќ. Ова ги натера многу клубови да ја молат неговата услуга. После должни преговори со неговите родители, Манчестер Сити заврши со потписот на младото момче во 2012 година.

За жал, Анџелино не настапи за тимот на ЕПЛ пред да биде испратен на многу магии на заем. Отпрвин, тој се приклучи заедно со Newујорк Сити Френк Лампард. После тоа, тој се пресели во onaирона за кратко време.

Неговите магии на заемот продолжија додека тој кратко се претстави за Мајорка и НАЦ Бреда. Таму, тој започна да привлекува внимание во фудбалскиот свет. Во јуни 2018 година, момчето за во иднина потпиша петгодишен договор со ПСВ Ајндховен. Во својата прва година, тој стана талент на сезоната.

Био на Анџелино - Успешна приказна:

Со неговиот одбранбен и офанзивен талент, Пеп Гвардиола почувствува потреба да го врати Шпанецот во својот состав. Оттука, тој повторно го потпиша Анџелино во Ман Сити во 2019 година. Одликувајќи се со слични на Ерик Гарсија го направи неговото име уште попопуларно меѓу англиските убители на фудбалот.

Гледано како премногу вишок за неговата страна, Пеп Гвардиола одлучи да го позајми Анџелино на РБ Лајпциг. Преку водство на Џулијан Нагелсман, тој стана исклучителен на теренот - дури и поголем од очекувањата на Пеп.

Додека го пишувам ова Био, Лајпциг е должен да го купи галицискиот скапоцен камен затоа што тие сонуваа за неговиот животен престој, сите го олеснуваат тој одбрамбен талент.

Во случај сè уште да се прашувате зошто фудбалскиот свет го нарекува најофанзивен дефанзивец за 2020 година, погледнете го видео клипот подолу. Останатото, како што велат, е историја.

Девојка / сопруга Анџелино:

Во споредба со неговиот соиграч Дани Олмо, левиот бек отиде подалеку во негувањето на балансиран живот во врската. Од славата, Анџелино излегува со својата девојка Росио Галинда. Таа е ретка убавица која ужива во фотографирање со маж кој ја смета за сопруга и идна мајка на неговите деца.

Среќен Росио Галинда. Таа е толку многу за loveубена во неговиот човек.
Среќен Росио Галинда. Таа е толку многу за loveубена во неговиот човек.

Што повеќе?… Анџелино работи на врзување на јазолот со неговата наскоро да стане жена. Тој не само што е задоволен од својата девојка, туку и неговата мајка и брат им дадоа поддршка на сто проценти на паровите. Не биди jeубоморен ако ти кажам дека Анџелино игра ФИФА со својата идна сопруга.

Росио Галинда игра со ФИФА со нејзиниот сопруг. Зарем тоа не е убаво?
Росио Галинда игра со ФИФА со нејзиниот сопруг. Зарем тоа не е убаво?

Деца од Анџелино:

И покрај тоа што тој сè уште не е оженет со својата девојка (Росио), парот роди симпатично момче. Се разбира, животот сега е толку убав за бранителот, бидејќи тој станува и татко и носител на семејството.

Биографија на Анџелино - поглед во неговиот личен живот:

она што ја прави малиот демон од Лајпциг толку уникатно далеку од влевање страв кај бранителите и напаѓачите слично? Да започнеме со тоа, неговата личност е мешавина од хороскопските одлики на Јарец. Врз основа на неговиот хороскоп, Анџелино доби одлична смисла за хумор.

Пред здодевноста, тој им помага на своите соиграчи поставувајќи атмосфера на еуфорија. За волја на вистината, нема тапа момент со него. Анџелино не дозволува неговата огромна плата да го зароби во навиките на ароганцијата.

Начин на живот и нето-вредност:

Без сомнение, неговата годишна плата од 2.5 милиони евра (статистики за 2020 година) може да му дозволи луксузен начин на живот, каков што е Јави Мартинез. Сепак, Анџелино избра да живее живот со низок клуч. Се сомневаме дека воспитувањето на Сонеира е една од најголемите причини што влијаеле на неговиот начин на трошење.

Не секој претстоен играч има привилегија да има нето вредност од 7 милиони евра на 23 години. Но, нашиот лев бек го стори тоа. Додека го пишувам ова Био, Анџелино е на прагот да постигне поголем финансиски чекор напред. Ова е големо и над соништата на шпанските политичари.

Семеен живот Анџелино:

Еднаш, многу одамна, патувањето до ardвездата стана тешко. Кога Шпанецот се почувствува изнемоштен од недостатокот на можности со Ман Сити, целото негово домаќинство внимаваше на него.

Ањелино никогаш не попуштил во депресија затоа што неговите родители, баба и дедо, девојка и брат стоеја покрај него. Оттука, ви претставуваме концизни информации за секој член на неговото семејство.

Запознајте ги луѓето кои Фудбалерот ги нарекува неговото потесно семејство.
Запознајте ги луѓето кои Фудбалерот ги нарекува неговото потесно семејство.

За мајката на Анџелино:

Сонеира Тасенде Анон е гордата мајка на фудбалерот. Како самохрана мајка, таа работи неуморно за да ги одгледа своите два сина. Мајката на Анџелино е тип кој им обезбедува на нејзините синови Хозе Анхел и Дани да станат домаќинка како таа. До денес, Анџелино ја заслужува дека е најдобриот ментор и советник што некогаш го имал.

Хозе Анхел АКА Анџелино има многу време со својата мумија.
Хозе Анхел АКА Анџелино има многу време со Сонеира, неговата мумија.

За таткото на Анџелино:

Со оглед на тоа што Шпанија ја има втората највисока стапка на разводи (60%) во светот, се сомневаме дека таткото на Анџелино рано раскинал со неговата мајка. Можеби затоа техничкиот дриблер ретко кажува многу за неговиот татко во која било точка од неговото Био.

За братот на Анџелино:

Дани Тасенде е единствениот брат или сестра од левиот бек. Во случај да не сте знаеле, тој е исто така професионален играч со кул личност. Дани Тасенде му должи на својот голем брат што го украси своето детство со толку многу loveубов и грижа. Додека го пишувам ова Био, тој веќе дебитираше за Виlarареал ЦФ од 2016 година.

Дани Тасенде се слика со својот брат на животот - Анџелино.
Дани Тасенде се слика со својот брат на животот - Анџелино.

За роднините на Анџелино:

Неговите баби и дедовци не можеме да ги оставиме надвор од сликата за неговиот среќен семеен живот. Во слободните периоди, Анџелино поминува некое квалитетно време со неговата баба и дедо по мајка. Сигурно, неговите чичковци, тетки и блиски роднини се горди на неговиот успех.

Анџелино нераскажани факти:

За да ја завршиме неговата ивотна приказна, еве неколку вистини за него. Овие факти ќе ви помогнат да добиете целосно познавање на неговата биографија.

Факт # 1: Распределба на платите и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во евра (€)
Годишно€ 2,500,000
Месечно€ 208,333
Неделно€ 48,003
Дневно€ 6,858
На час € 286
На минута€ 4.8
Во секунда€ 0.08

Истражувањата покажуваат дека просечен шпански граѓанин ќе мора да работи 6 години за да го заработи она што Шпанецот го добива за еден месец.

Стратешки поставивме анализа за неговата плата кога часовникот отчукува. Дознајте сами колку заработил откако сте дојдени овде.

Бидејќи започнавте да го гледате АнџелиноБио, ова е она што го заработи.

€ 0

Факт # 2: Тетоважи на Анџелино:

Анџелино го смета своето тело за свое списание, додека тетоважите ја раскажуваат неговата приказна. Допаѓа Алваро Мората, тој сака да мачка неколку спомени на неговото тело. Секако, неговите кул тетоважи секогаш ќе беа видливи, дури и кога носи дрес за да ги направи потребните на теренот.

Анџелино е aубител на Тетоважи.
Анџелино е aубител на Тетоважи.

Факт # 3: Религија на Анџелино:

Кога станува збор за неговата христијанска вера, Анџелино не сака секогаш да му недостасува на своето верување. Тој е католик и во неколку наврати ја покажа својата длабока loveубов кон Исус додека го слави Божиќ со својата сакана девојка.

Факт # 4: Статистики на ФИФА:

Да се ​​биде оценет на слично ниво како и Феран Торес покажува дека Анџелино се докажал како чудо од светска класа. Неговите статистики за ФИФА во 2020 година покажуваат дека неговиот потенцијал има повеќе од она што го гледаме во него во моментот.

Заклучок:

Од животната приказна на Анџелино, можеме да го потврдиме фактот дека тој никогаш не се откажал од својата кариера, дури и кога имал малку време за играње. Како што се очекуваше, неговото црево никогаш да не се откаже го внесе во светлината на славата што ја посакуваше цело време. Не е ни чудо што многу аналитичари се прашуваат дали Анџелино сега е одговорот на маките на левиот бек на Ман Сити.

За волја на вистината, сите негови достигнувања ќе беа невозможни ако не беше поддршката од еден член на семејството - Сонеира Тасенде Анон (неговата мајка). На почетокот, таа осигури дека и Хозе Анхел и неговиот брат Дани имаат слични соништа. Сега е катализатор што ја засили нивната решеност за успех.

Ви благодариме што ја прочитавте нашата Детска приказна и Биографијата за Анџелино. Останете поврзани со нас на слични други приказни Шпански фудбалери.

Ве молиме, известете не ако најдете нешто што не изгледа како што треба со овие мемоари. За брзи читатели, видете го резимето на Storyивотната приказна на Анџелино, нашата табела со вики.

Барања за биографијаПодатоци за Вики
Целосно име:Хозе Ангел Есморис Тасенде
прекар:Анџелино
Години:Стари 24 години и 2 месеци.
Место на раѓање:Користанко, Шпанија
Мајка:Сонеира Тасенде Анон
Таткото:N / A
Браќа:Дани Тасенде (брат)
Девојка / сопруга:Росио Галинда
Нето вредност:7 милиони евра (статистики за 2020 година)
Годишна плата:2.5 милиони евра (статистика за 2020 година)
Националност:шпански
Висина:1.70 m (5 стапки 7 во)

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари